www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ile urlopu dodatkowego (1650 - wyświetleń)
- Autor opcja Dodany 2012-01-04 08:10
Będąc na rencie i posiadając umiarkowany stopien niepełnosprawności podjęłam prace. Było to na początku listopada 2010r.
Więc w listopadzie 2011 minął rok pracy.
I teraz moja kadrowa nie wie czy te 10 dni dodatkowego urlopu do których nabyłam prawo po przepracowaniu roku  , to ma przeliczyć za rok 2011 proporcjonalnie i wychodzi niecałe 2 dni za rok 2011.
czy należy mi się całe 10 dni za rok 2011 .  Jakimi dodatkowymi przepisami do ustawy należy sie kierować by ten problem rozstrzygnąć????
Jest to o tyle istotne , że to róznica ok 8 dni urolpu .
Pozdrawiam
Opcja
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-01-04 10:07
Pierwszy dodatkowy urlop osoba niepełnosprawna nabywa w całości, nawet jeżeli uzyska do niego prawo dopiero w grudniu danego roku. Wynika to z brzmienia art. 19 ust. 1 ustawy o rehabilitacji (...): „Prawo do pierwszego urlopu dodatkowego osoba ta nabywa po przepracowaniu jednego roku po dniu zaliczenia jej do jednego z tych stopni niepełnosprawności.”
Prawo do kolejnego dodatkowego urlopu wypoczynkowego osoba zaliczona do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nabywa z dniem 1 stycznia każdego roku kalendarzowego, o ile pozostaje w zatrudnieniu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ile urlopu dodatkowego (1650 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill