www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Do Metra Warszawskiego bez biletu (7906 - wyświetleń)
- Autor misieka Dodany 2007-02-08 18:11
Jestem osoba niepelnosprawna (I-grupa). Gdy chce wejsc do warszawskiego metra musze kupowac bilet, gdyz nie widze innej mozliwosci dostania sie tam. Nie mieszkam w Warszawie. Prosze o rade, co mam zrobic, by moc korzystac ze swoich przywilejow i jeździc metrem bezpłatnie.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2007-02-09 13:19
Ja tam centrum informacyjnym nie jestem, ale:
Za czasów kiedy jeździłam metrem istniała możliwość dostania się na peron windą z poziomu gruntu (zamiast przez bramki, przy których trzeba posiadać bilet). Opcja przeznaczona była według pisma obrazowego dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi w wózkach. Winda jeździła normalnie, bez wzywania personelu etc. Czyżby coś się zmieniło?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-02-12 10:25
Zgodnie z odpowiednią uchwałą rady m.st.Warszawy do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie uprawnieni są osoby:
-uznane za całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji - na podstawie orzeczenia właściwego organu, na podstawie przepisów prawa polskiego,
-uznane za niepełnosprawne w stopniu znacznym - na podstawie orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność wydanego przez zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności, na podstawie przepisów prawa polskiego.
W celu dostania się na perony warszawskiego metra naleleży zaopatrzyć się w punktach obsługi pasażerów w bezpłatne wejściówki wielkorotnego użytku. :
http://www.ztm.waw.pl/bilety1.php
Nadrzędny - Autor ewamonika1 Dodany 2007-02-12 11:22
czy dobrze rozumiem, że na ulgę w warszawskim metrze nie mogą liczyć opiekunowie niepełnosprawnych dzieci?

e.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-02-12 11:32
W odpowiedzi na pytanie nie zamieściliśmy informacji o wszystkich osobach uprawnionych na mocy wspomnianej uchwały rady m.st. Warszawy do ulg. Informacje o wszystkich osobach uprawnionych można znaleźć na stronie:
http://www.ztm.waw.pl/taryfa-ulgi.php
Nadrzędny Autor ewamonika1 Dodany 2007-02-12 15:41
dziękuję - z uzupełnienia widzę, że jednak opiekunowie i w metrze mają ulgę ;-)

pozdr.
e.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Do Metra Warszawskiego bez biletu (7906 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill