www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o informację i pomoc w imieniu mojego syna (1597 - wyświetleń)
- Autor aannaaa Dodany 2012-01-11 15:18
Mój syn mial raka mózgu jest niepełnosprawny ruchowo i umysłowo.Orzeczenie o niepełnasprawnosci w stopniu znacznym ma przyznane od 4 lat i wobecnie ważne do 07 2013.W lipcu zeszłego roku starał sie o rentę socjalną.Lekarz orzecznik  uznał iż jest On trwale całkowicie niezdolny do pracy [2 stopień]  W zusie poinformowano mnie że jeżeli renta socjalna jest przyznana na stałe to nie nalezy się zasiłek pielęgnacyjny z zusu.Obecnie zasiłek pielęgnacyjny pobieram z mopsu  .Moje pytanie brzmi może  ktoś ma lub mial podobną sytuację i będzie mógł nam poradzić co można  zrobić w tej sytuacji? Moze ponownie złożyć wniosek o rente socjalną? Wszędzie dostaje sprzeczne nformacje,proszę o poradę
Nadrzędny Autor Romek. Dodany 2012-01-11 15:56 Zmieniony 2012-01-11 15:58
Zasilek z zusu nalezal by sie jesli syn bylby calkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji(1stopien) Wiec jesli pobiera z mopsu to jest wszystko ok. No moze tylko poza tym ze ten z mopsu nie jest waloryzowany od kilku lat i wynosi 153 pln,a swiadczenie z zusu wynosi ponad 180 pln.Ja tez mam stopien umiarkowany i dostaje rente z zusu,a dodatek pielegnacyjny wyplaca mi mops.To chyba nie ma znaczenia ze renta socjalna jest na stale i w zwiazku z tym nie moze dostac tego dodatku z zusu,tylko to ze jest calk. niezd. do pracy a zus placi wtedy jak osoba jest  calk. niezd. do pracy i samodzielnej egzystencji.Proponuje nic z tym nie robic gdzy wyglada ze wszystko jest w porzadku.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o informację i pomoc w imieniu mojego syna (1597 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill