www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Amputacja nogi z wyłuszczeniem w stawie biodrowym (14657 - wyświetleń)
- Autor Kasia Ch. Dodany 2006-11-23 13:30
Mój chłopak ma 20 lat, ja 19. Dwa miesiące temu miał poważny wypadek samochodowy, w którym stracił prawą nogę wraz z kawałkiem pośladka. Ma również liczne obrażenia: niema kości łonowej, prawej części miednicy, ma wycięty kawałek jelita, wyłoniony sztuczny odbyt, złamaną lewą nogę w obrębie uda i wiele innych poważnych uszkodzeń. Przez ten okres od wypadku przeszedł już 6 operacji, a czeka Go jeszcze conajmniej 3. Przez 3 tygodnie był nieprzytomny, zaintubowany (= pod respiratorem) na Oddziale Intensywnej Terapii. Co ciekawe miał 1% przeżycia po 2 tygodniach, bo na początku lekarze mówili jedynie o godzinach... Teraz jest troszkę lepiej- został przeniesiony na oddział Chirurgii. Mimo że jest chłopakiem z niezwykłym temperamentem i uporem, nękają Go myśli "Jak to będzie potem?". Bardzo mi zależy na kontakt z podobną osobą! Chciałabym wymienić się razem z moim chłopakiem (a już niedługo narzeczonym) doświadczeniami, przeżyciami, wspomnieniami... Kasia i Rafał

Czekamy na jakąś odpowiedz. PAMIĘTAJCIE, ŻE JESTEŚCIE WIELCY!
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-23 20:07
Droga Pani Kasiu. Bardzo wspolczuje Wam obojgu tragedii jakawas oboje spodkala. Pani chlopca dla tego, iz niesamowicie cierpi, a Pani, gdyz kochajac, cierpi Panbi rownie mocno. Najleprza w trakich chwilech jest modlitwa i milosc bliskich osob i przyjaciol. Trzeba duzo wiary i ufnosci w Boza moc. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Zygmun
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-02-12 21:24
Pani Kasiu! Co prawda nie jestem po wypadku komunikacyjnym, tylko chorobie nowotworowym, jednak również miałam amputacje nogi z wyłuszczeniem biodrowym.
Nadrzędny Autor Kasia Ch. Dodany 2007-02-12 21:57
To już 5 miesiąc jak mój Rafałek jest w szpitalu... Martwi się, że nie będzie chodził, że nie znajdzie się dla Niego odpowiednia proteza. Amputacja z wyłuszczeniem w stawie biodrowym nie jest częsta. Ale mam nadzieje, że są ludzi, którzy to przeszli i chodzą o protezie. BARDZO bym chciała porozmawiać z taką osobą, BARDZO proszę o kontakt na kasia19ch@o2.pl lub gg 2450030.
Nadrzędny - Autor Monikaaaaa Dodany 2007-08-10 13:57
na stronie www.solpolska.com.pl można przeczytać o chłopaku (Vłodi), który jest cenionym perkusistą mimo wyłuszczenia w stawie kolanowym:) a więc można:) może by się udało jakoś z nim skontaktować....hmm...nie wiem...
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-05-04 12:21
Monikaaaa tu chodzi o wyłuszczenie w stawie biodrowym, a nie KOLANOWYM :-)
Ja jestem po wyłuszczeniu w stawie biodrowym.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-04 13:06
życzę wytwałości i zapewniam że chłopak będzie chodził o własnych siłach doprotezy powinien być dołączony kosz kanadyjski który ją trzyma
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-05-05 11:41
no to wiadomo ze musi byc kosz :-)
przeciez musi sie na czyms trzymac :-))
Ale bedzie musial tez miec zapewne rehabilitację.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-05 13:56
TEGO NIE UNIKNIE TO FAKT::-(
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-05-05 20:12
nie ma sie co smucić... dobrze jest chodzic z proteza na kosz :-):-):-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-05 20:26
TRUDNO KOMUŚ JEST SIĘ POGODZIĆ Z URATĄ NOGI W TAK MŁODYM WIEKU NIE DZIWI MNIE TO ALE TRZEBA BRAĆ ŻYCIE TAKIE JAKIE JEST I IŚĆ DO PRZODU
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-05-06 16:35
ja przeszlam amputacje w wieku 16 lat i od razu pogodzilam sie z ta mysla ze nie bede miala nogi. Mysle ze to jest indywidualna sprawa kazdej osoby.
Ten chlopak stracil noge w wypadku to co innego jak obudzil sie  i zobaczyl ze nie ma nogi, jak natomiast wiedzialam ze bede miala amputacje.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-06 20:16
każdy chorobę odbiera inaczej
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-05-07 13:13
tak :-) tylko dziwne jest to ,ze ta dziewczyna dała ten post a na meile nie dopowiada :-(
wiem ze on zostal nadany chyba w 2006 r. ... moze juz nie sa razem ...
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-07 15:01
wszystko możliwe
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Amputacja nogi z wyłuszczeniem w stawie biodrowym (14657 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill