www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Skąd mogę liczyć na zwrot? (8839 - wyświetleń)
- Autor TomaszT Dodany 2012-01-02 17:06
Witam
Jestem osobą niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym, orzeczenie mam na stałe. Planuję zakupić rower treningowy za okolo 400zł. Jakie mam szanse na zwrot kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i do jakiej instytucji powinienem się zgłosić?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-01-02 22:20
Brak takiej możliwości.
Nadrzędny Autor TomaszT Dodany 2012-01-02 23:02 Zmieniony 2012-01-02 23:24
Słucham? Znajomy mojej matki dowiedział się że w pfronie nie dostanie 10tys po kupieniu łóżka masującego ponieważ to zbyt dużo, inna znajoma dostała zwrot za auto kupione jako niezbedne do pomocy przy autystycznym dziecku. Stąd wiem że w tej instytucji jest jakaś szansa. Pytając tu chciałem uzyskać potwierdzenie a może i wskazówke gdzie jeszcze jest to możliwe. "Brak takiej możliwości" - proszę o rozwinięcie i uzasadnienie wypowiedzi.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-01-03 14:30
brawo
Nadrzędny Autor TomaszT Dodany 2012-01-03 21:37
Co to za centrum integracji, w którym spamuje tylko jedna niekompetentna osoba (blueangel)?? A moze centrum dezinformacji?:P
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-01-03 21:47
Drogi kolego,

1) rodzaj odpowiedzi był celowy - i cel osiągnęłam: wysiliłeś się i znalazłeś, co było potrzebne w godzinę SAM;
2) moja odpowiedź odnosiła się dokładnie do zadanego pytania: "rower treningowy" służy do "treningów" a więc raczej uprawiania sportu. Taki cel natomiast słabo mieści się w rodzajach wydatków skądkolwiek refundowanych w przypadku, jeśli nie jesteś sportowcem wyczynowym;
3) skoro dysponowałeś już tak obszerną wiedzą (znajoma znajomej, ciocia, kolega) - czemu nie sprawdziłeś przede wszystkim od razu tam, skąd o ten zwrot chcesz się ubiegać?
4) szanse masz takie, na ile stać Twój regionalny urząd - a więc znowu: nikt w sieci nie udzieli Ci satysfakcjonującej odpowiedzi, szczególnie na nieprecyzyjnie zadane pytanie. Zależy to także od zasadności zakupu - to nie jest tak, że każdy niepełnosprawny (tylko dlatego że ma orzeczenie) otrzyma tyle zwrotu, ile jest określone w tabelce rozporządzenia. Może dostać "do" jakiejś kwoty - ale to urzędnik decyduje, ile ostatecznie to będzie i czy w przypadku danej osoby zakup jest konieczny.
Nadrzędny Autor TomaszT Dodany 2012-01-04 11:33
Rower treningowy/rehabilitacyjny zwał jak zwał znajduję się chyba w każdej placówce rehabilitacyjnej. Moje schorzenie wymaga usprawnienie właśnie nóg. Wiedza z drugiej czy trzeciej "ręki" mi nie wystarczała, liczyłem na odpowiedź kogoś kto ma fachowe rozeznanie w tym temacie lub kogoś kto skorzystał z jakiejs formy refundacji na sprzęt rehabilitacyjny. Chyba właśnie po to jest to forum by móc zadawać pytania i liczyć na sensowną odpowiedź. Jak pisałem wiem że w PFRONie jest taka szansa ale ciekaw byłem czy inne instytucje oferują podobną pomoc. Wiadomości które znajduję w internecie mogą być nieaktualne, przekonałem się o tym w innych przypadkach stąd pytanie do ludzi, którzy mogą być na bieżąco.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-04 13:38
Tomasz bluengel miała rację i nie wypada jej ubliżać. Faktycznie wiele osób chce mieć wszystko podane na tacy.
Nadrzędny - Autor TomaszT Dodany 2012-01-04 16:24
Nie ubliżam ale dlaczego to się nazywa "Porady Centrum INTEGRACJI" skoro nie można tu uzyskać porad?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-01-04 16:34

> dlaczego to się nazywa "Porady Centrum INTEGRACJI" skoro nie można tu uzyskać porad?


Porady może w tym dziale udzielić użytkownik "Centrum INTEGRACJA" i tylko on robi to - jak zakładam - zawodowo. Bywa (czasem) w godzinach pracy redakcji portalu. O to dlaczego nie bywa częściej, najlepiej byłoby chyba zapytać redakcję. Reszta udzielających się tutaj  robi to dobrowolnie, nieodpłatnie i wedle normalnego dla siebie  stylu odpowiedzi...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-05 20:24 Zmieniony 2012-02-10 14:05
Chyba mam coś z mózgiem, bo te pytania mnie dziwą i ich nie rozumię! Potrzebny rower treningowy no to idź do sklepu medycznego - wszystko wytłumaczą, chcesz dofinansowanie - idź do PCPR i ci powiedzą czy maja na to kasę. Bierz receptę od lekarza na sprzęt rehab. kupuj, składaj w PCPR wniosek z rachunkiem i czekaj.
A tu tylko wieczne pretensje. Iota napisała delikatnie, ale prawdę. Pozdrawiam - SAMI WEŹCIE SIĘ ZA SWOJE SPRAWY. :-)
Nadrzędny - Autor TomaszT Dodany 2012-01-05 22:52
I o coś w tym stylu mi chodziło. Czy sprzęt musi być na receptę ze specjalistycznego sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym czy mogę kupić to samo w sklepie sportowym? Wiadomo że sprzęt będzie działal identycznie, chodzi jedynie o formalności.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-08 15:50
Tomaszu ważna jest nazwa (przynajmniej tak było do końca ub.r.). Recepta od lekarza jest potrzebna gdy część finansuje NFZ. Na rower REHABILITACYJNY - nie używaj słowa "treningowy" - to dla zdrowych - chyba nie ma nic z NFZ. Jednak dobrze żeby lekarz napisał jakiś papier, że potrzebujesz w takim to, a takim celu.... z powodu...
oczywiście niepełnosprawności. Udaj się do PCPR - pogadaj czy mają kasę i jak masz to załatwić - to tylko urzędnik, ale przyzna lub nie dofinansowanie (potem tłumaczy się i rozlicza). Nie ma znaczenia gdzie kupisz - najlepiej na druku wpisz nr konta sklepu, na które przeleją kasę. Piszę o sklepie medycznym, bo oni zwykle współpracują z PCPR, wiedzą czy maja kasę i znają przepisy.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor adam7579 Dodany 2012-01-18 09:59
Witam
Będąc na zasiłku rehabilitacyjnym wznowiłem działalność gospodarczą ponieważ "niekompetentny" pracownik ZUS poinformował mnie,w trakcie rozmowy
telefonicznej, iż mogę ją wznowić skoro ją zawiesiłem będąc na zwolnieniu lek. W wyniku tego zabrano mi zasiłek rehabili..Chciałbym wiedzieć jak się
odwołać od tej decyzji. dziękuję, pozdrawiam     adam7579@wp.pl
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-01-18 10:48
Hi hi.

1) Odwołać się możesz tak, jak na to logika wskazuje: napisz odwołanie do instytucji, która zasiłek odebrała. Natomiast nie bardzo widzę, jak miałbyś prośbę uzasadnić - bo powoływanie się na rozmowę telefoniczną z anonimowym urzędnikiem w ZUS to raczej żart będzie... Twoim (niestety) obowiązkiem było skutecznie sprawdzić (najlepiej w prawie pisanym), co i na jakich warunkach możesz a nieznajomość prawa to wiesz, na czyją korzyść działa.

2) A powiedz (abstrahując o konieczności ewentualnej życiowej): czym się kierowałeś wznawiająć faktycznie tę działalność przebywając na zasiłku, mając wątpliwości, że coś może być "nie halo" (bo dzwoniłeś pytajac)? Nie wydało Ci się oczywiste, że skoro ktoś "się rehabilituje" i pobiera środki z ubezpieczenia (bo rzekomo tymaczasowo niezdolny co pracy), bo jest chory czy w trakcie leczenia - nie może jednocześnie pracować...?

Niezależnie od poziomu naszych urzędników, pisanie tu o niekompetencji pracownika ZUS jest słabe. To Ty jako przedsiębiorca masz obowiązek znać prawo i je stosować... Sorry.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Skąd mogę liczyć na zwrot? (8839 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill