www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kto ma rozum w głowie temu dośc po słowie! (Strona 3) (68608 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-22 21:46
Panie Godunow!
Co innego jest ZSA,a co innego szpitale.Nalezy miec umiejetnośc rozrózniania tych dwóch osobnych instytucji.Ja z moja rodzina nalezymy do Przychodni prywatnej.Gdyby nie ciagłe zagrozenie zycia,o skierowanie na jakiekolwiek badania musialabym albo na kolanach błagac lub odpuścic.Osoby zdrowsze maja z tym ogromne klopoty.Tu liczy sie zysk i nic wiecej.
Co do prof. Religii w swym projekcie dokladnie przedstawił koncepcje prywatyzacji części szpitali z dobrze wyposazonymi osrodkami szpitalnymi -wiodącymi ,publicznymi.Zaliczył do nich Kliniki,szpitale specjalistyczne.
Proszę nie robic wody z mózgu.Kazdy moze wejśc na stronę prof. Religii i zapoznac się z jego koncepcja uzdrowienia Słuzby Zdrowia.Ponadto doswiadczenie i autorytet pana prof. jest niepodwarzalny w przeciwieństwie do panskiego guru:miernego lekarza Kopacz (patrz na fora trójmiasta u której leczyli się ludzie).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-22 22:43
Również należę do przychodni prywatnej i życzyłbym każdemu takiej obsługi jak w mojej przychodni . Często z niej korzystam i nigdy nie miałem z nią jakichkolwiek problemów z wypisaniem skierowania : a to do Przychodni Rehabilitacyjnej,a to na Oddział Rehabilitacyjny ,ostatnio zaś na Chirurgię ogólną . Nie zawsze za kiepską Słóżbę Zdrowia trzeba winić przepisy ,czynnik ludzki ma tu duże znaczenie . Nie wszyscy tam pracujący są reformowalni i dlatego powinni odejść .  Największy ambaras z prof.Religą jest taki,że wszelkie projekty,koncepcje ,pomysły - dotyczące Służby Zdrowia ładował do szuflady - mówiąc ,że pomysły pani Kopacz są jego pomysłami wyciągniętymi z szuflady .Zapewne kardiologiem jest on znanym na całym świecie ,ale menadżerem ??? Pozdrawiam  :-)
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-22 22:47
Jeden z cyt;

lekarz 2007.11.12 10:37
Ma pani rację chociaż nie do końca. Niewiele osób wie, że kontraktowanie NFZ z prywatnym zakładem odbywa się na innych zasadach niż z publicznym zakładem. Otóż prywatny przedsiębiorca ma możliwośc kontraktowania WYBIÓRCZYCH usług - czytaj tych które mu się opłacają. Proszę zauważyć, że bardzo skomplikowane świadczenia i usługi wymagają po pierwsze współpracy lekarzy wielu specjalności, bardzo zaawansowanego sprzętu i olbrzymich nakładów finansowych. Dlatego nigdy nie będzie można zrobić wszystkiego w prywatnym zakładzie. Dlatego popularne są zabiegi typu artroskopie i zabiegi tzw chirurgii jednego dnia, bo nie generują tak dużych nakładów finansowych. A np operacja tętniaka aorty jest nie do wykonania prywatnie. Pozdrawiam

Wystraczy zapytać znajomego lekarza pracujcego w pywatnym.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-23 06:21
konkretna -wszystkie ostatnie twoje posty -zgadzam się z Tobą , długo jeszcze opisywać ...
czemu niektórzy tak krótkosiężnie patrzą , te projekty ,czy niektóre warunki umów są długie i trudne do zrozumienia , czytanie pobiegle nic tu nie da ., trzeba czytać jeszcze między  wierszami , 
tak , państwo indywidualistyczne mamy obecnie -
konktetna -jeśli przeszła przez ową walke -to nie wyssała sobie tego z palca ,po co miałaby pisać zmyślone sceny , sceny ze swojego cierpienia, dziewczyna to przeszła i wie co mówi,
rozumiem to , gdyż sama przeszłam podobną drogę - walki o leczenie
a po za tym jak w styczniu króciótko zaczęłam opisywać , niepogodzona śmiercią mojego przyjaciela ( rak ,49 lat ) i jakie napotykał przeszkody -medyczne  utrudnienia -niektórzy byli znudzeni  opisem ..
a może głębiej pomyśleć , co z ludźmi starszymi , ludźmi na wsi , nie z wielkich miast ...
itd..

opisujesz ubezpieczenia -
3 lata temu chciałam się ubezpieczyc dodatkowym leczeniem szpitalnym , ( że z tych składek w lepszym szpitalu prywatnym nawet ) , i owszem pani przyjechała do domu była bardzo miła , tylko ... jak mnie zobaczyła  to nie wiedział gdzie mnie przypisać , a jak usłyszała ,że ja mam już paraliż  - to tym bardziej nie wiedziała jak to zakwalifikować , jak policzyć wylicznik składki , a dalej leczenie -czytam .... i nie zobaczyłam w umowie oddział neurologia , ...........pytam....że korzystam z leczenia na neurortopedii, takiej rehabilitacji .i znowu nic , bo takiego leczenia w pakiecie nie mieli , ale ta pani tego nie mówiła , sama to wypatrzyłam .  czyli umowy nie było po co zawierać  .

Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-05-23 06:59 Zmieniony 2008-05-23 07:06
apropos -wczorajszy piękny film " Znachor" - na podstawie książki Dołęgi-Mostowicza
i cytuje " ja nie pomagam biednym czy bogatym - ja pomagam ludziom "
drugi cytat - lekarz z Radoliszek " tu nie ma co robić - to agonia..."
  a znachor " gdybym miał takie narzędzia " - ukradł je - zrobił operacje i uratował człowieka , poszedł potem za to do więzienia....
ta książka i film zawsze mnie wzrusza...
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-23 07:02 Zmieniony 2008-05-23 07:10

>Panie Godunow!Co innego jest ZSA,a co innego szpitale.Nalezy miec umiejetnośc rozrózniania tych dwóch osobnych instytucji.Ja z moja rodzina nalezymy do Przychodni prywatnej<


Doskonale znam temat  i rozróżniam  zasada  jest identyczna . Jedynie inny jest pakiet świadczenio-biorcy.

>Co do prof. Religii w swym projekcie dokladnie przedstawił koncepcje prywatyzacji części szpitali z dobrze wyposazonymi osrodkami szpitalnymi -wiodącymi ,publicznymi.Zaliczył do nich Kliniki,szpitale specjalistyczne.<


Czyli dokładnie potwierdzasz to co napisałem wcześniej.. Identycznie che to  zrobić   jak PO.. Jak robi to Religa  to jest cacy  a musiałby robić to tak samo jak  PO  proponuje. Jka narazie innej prawnej możliwości nie ma Nie ma nie bylo zmiany projektu  PiS-u  zmiany Projektu Kodeksu spółek Handlowych.. bo na takim kodeksie musiałby dojść  do przekazania samorządom części  doskonale wyposażonych szpitali..
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-23 07:14

>Ponadto doswiadczenie i autorytet pana prof. jest niepodwarzalny w przeciwieństwie do panskiego guru:miernego lekarza Kopacz (patrz na fora trójmiasta u której leczyli się ludzie).<


Bynajmniej nie jestem za Kopacz tka na marginesie.. i nie jest moim guru . Religa jako Kardiolog jest byl świetny  rozmienia swoją sławe na drobne w Pisie wypisując rzeczy niezgodne z polskim prawem w swoim projekcie o przekazaniu szpitali samorządom
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-23 07:20 Zmieniony 2008-05-23 07:29

>Otóż prywatny przedsiębiorca ma możliwośc kontraktowania WYBIÓRCZYCH usług - czytaj tych które mu się opłacają.<


Gdzie coś takiego wyczytałaś ,.?? Jarek to wymyślił   czy ktoś z jego otoczenia.. ??
To jest totalna bzdura..
Dyrektor szpitala  państwowego lub jego upoważniona osoba składa wniosek  na procedury ( kontrakt)  i ma takie samo prawo wsiąść lu nie (zakontraktować) procedury jak zakłady prywatne..

>Wystraczy zapytać znajomego lekarza pracujcego w pywatnym.<


Ja nie musze pytać znajomych.. Ojciec lekarz siostra matki lekarka córka na 5 roku medycyny  ja dorabiam w przychodni prywatnej administrując komputery   z systemem  ewidencji i rozliczenia z NFZ ( Star i podobne programy) i jeszcze pare osób w bliskiej rodzinie jest związane ze służbą zdrowia..  ja jedynie wyjątek. co na stałe sie nie związałem ze służbą zdrowia.
Dlatego wiem co pisze .
W  projekcie PO jest sporo błędów ale to jakby inny temat.. I Projekt  PO w zasadzie  nie różni się bardzo od tego co proponował Religa.. Tyle tylko ze PO proponuje to w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa w Polsce. Czego  nie robi wspomniany profesor..
Pytać by można czemu słuzy mydlenie oczu profesora
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-23 07:33
Godunow wybacz, ale odnoszę wrażenie, że Tobie walka polityczna przesłoniła rozsądne myślenie.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-23 11:45
godunow - a tak mnie korciło spytać , ale jest ,sam odpowiedzi udzieliłeś ,
a który lekarz nie chce prywatyzacji? ,
postawię dalej kropeczki ...... dlatego  tak popierasz prywatyzację
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-23 11:56
Wierzcie m dziewczyny,ze ja nie mam juz siły tłumaczyć mym zajadłym adersarzom o swoich obawach.Jak zwykle zamiast naprawiac to co jest dobre,jedynym panaceum jest Prywatyzacja.Kolejny nieudany eksperyment.
Godunow,nie jest prawda,ze prywatyzacja ma odbyc sie w/g prof. Religii! Sprywatyzowane maja byc szpitale kliniczne.Budzi to wyrazny protest uczelni medycznych.poczytaj dokładnie załozenia Kopacz...dobrze radzę.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-23 12:47
godunow
mając w rodzinie tylu lekarzy i prywatnych -
ojciec lekarz i ciocia - co ty wiesz o wizycie lekarskiej...
to i choroba mniej groźna , lekarze w rodzinie załatwią i badanie itd
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-23 13:03
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
Teraz wszystko jasne.
Reszta do cichej ,acz okrutnej -bo powolnej .............................
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-23 16:42 Zmieniony 2008-05-23 17:06

>Godunow wybacz, ale odnoszę wrażenie, że Tobie walka polityczna przesłoniła rozsądne myślenie.<


Ja nie walczę politycznie  tylko odpisuje na totalne bzdury jakowe są zamieszczane w niektórych wypowiedziach.. Nie jestem zwolennikiem PO.. <

> a który lekarz nie chce prywatyzacji? , <


Pytanie istotne który by chciał..??  Dla przeciętnego lekarza lepiej jest pracować na państwowym..  Prywatny może nie pozwolic pracować lekarzowi na 7 etatach bo tak zazwyczaj bywa.. pracuje  na plenym etacie w  szpitalu pańśtwoym i  na umowy zlecenia etc  w prywatnych przychodniach,,   W prywatnych klinikach lekjrz będzie pracował
Tylko tam albo  w klinice albo u konkurencji..

>Godunow,nie jest prawda,ze prywatyzacja ma odbyc sie w/g prof. Religii! S<


Z całym szacunkiem Konkretna Ty nie masz  wiedzy na czym polega prywatyzacja.. czego kol wiek w tym szpitali..  I obojętne kto będzie to prywatyzował musi robić zgodnie polskim prawem
ABy sprywatyzować szpital musi byc ogłoszona upadłość jednostki lecznictwa państwowego .. masę upadłościowa sie prywatyzuje to tak w wielkim uproszczeniu
Tak to stanowi prawo nie jest istotne czy to będzie robił Religa czy Tusk
Konkretna możemy o konkretach  rozmawiać ale nie o sloganach PiS-u  i im podobnych..

>godunow


mając w rodzinie tylu lekarzy i prywatnych -
ojciec lekarz i ciocia - co ty wiesz o wizycie lekarskiej.<
Typowe myślenie
ak ojciec był złodziej to syn musowo musie siedzieć  ( nawiasem mówiuac przygotowany byłem na tego typu pytania)
Zapominasz jednegoz rodzina czasami najlepiej wychodzi  sie na zdjęciu.

Ze względu na moje schorzenie praktycznie co miesiąc chodze do jakiegoś lekarza..
I bardzo dużo  wiem na temat wizyt u lekarzy w brew pozorom jak sie tu co poniektórym wydaje..

Jedynie to ze w niektórych gabinetach naprawiam komputery mam nadzór  na oprogramowaniem   to sobie zalatwie jedynie receptę na insuliny i na potrzebne leki.. Możemy dyskutować o konkretach. Tylko o konkretach..
Ja w prywatyzacji nie widze nic zdrożnego..  ządnego zagrozenie wbrew temu co PiS straszy  czy Ojciec Dyrektor..
Boli jedynie to ze nie oni a inni będą pierwsi w kolejce po prywatne szpitale.. Co zresztą pokazuje projekt Religii..
Religa w 1993  roku  mówił cytuje
-Zróbcie ministrem   naprawię służbę zdrowia !!!
Był dwa lata co zrobił ??
Nic
Jedynie jego Kolega  niejaki Ziobro publicznie bez dowodów oskarżył lekazra o morderstwo..  i to prawnik do tego..
Licząc  ze masy ciemne kopią to w ciemno..
Ja jeszcze raz powtórzę nie jestem zwolennikiem Tuska
Lecz nigdy już nie zagłosuje na ludzi takich Jak Piecha B. Religa   wiceminister  zdrowia w rządzie PiSu co to dzisiaj za kaucją wyszedł. etc.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-23 21:19
Kto pisał,że podziały są i będą aaa Boginka . Ja też uważam ,że podziały są i będą... potrzebne. Nie mylić z apartheidem ! Odezwie się człek i zaraz go oskarżą o to że wyżej siedzi od innych,że ma lepiej ,bo rodzina wesprze receptą jak w potrzebie . A jeszcze nie tak dawno czytałem ,że nie powinniśmy dzielić się na mniej lub bardziej sprawnych ,że to nie moralne i małosprawiedliwe . Hmmm . Punkt widzenia pewnie zależy od ponktu ... pewnie dlatego jest go trudno dostrzec . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-24 08:31
Wklejam link.Dla wszystkich, oprócz 2-ch panów będzie on wymowny.Ludzie powoli mają dość głupoty,arogancji i kłamstwa.

http://fakty.interia.pl/prasa/news/63-proc-polakow-chce-zmian-w-rzadzie,1115363,16
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-24 08:36
Cześć konkretna, ostro zaczęłaś. Przeczytałam troszkę, ale wpadłam tu tylko na chwilkę i lecę dalej. Później będę mogła posiedzieć dłużej. Pozdrawiam. Miłego dnia.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-24 09:06
moje zdanie znacie ,

a jeszcze jeden problem , o nim wiele osób wie , upadłość szpitali , stan jaki teraz jest to też celowa polityka od kilku lat , szpitale chciano prywatyzować  już w 1998 roku , ale nie dało się , więc opracowano taktykę aby same jakby śmiercią zaczęły umierać , a teraz jest tak : długi kolosalne , zgłasza sie dany ktoś bogaty( ale zapytać czy uczciwe zarobił te pieniądze) , nazywamy go sponsor lub ten kto zapłacił rachunek szpitala za : środki opatrunkowe , inny ktoś za energię , itd.............. , szpital ubożeje -tańszy do przejęcia, przez prywatne osoby - nazwane później -prezes ,rada-spółka .
Nie jest to żadna tajemnica , o tym się trąbi , bo słowo mówi jest już tu za małe .

a dalej to -prawda tak , prywatyzacja to przejęcie dóbr państwowych - acha , czyli mój dziad ,wasz dziad ,ojciec , budował ,tworzył , a nawet powstawało czynem społecznym - akcje charytatywne na sprzęt do szpitali - czyli jest to mienie narodowe ---- a dalej ..... wiecie , sprzedać ....... tak stało sie i z zakładami pracy.

kit wciskany ,że idzie o dobro pacjenta.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-24 10:49

>Wklejam link.Dla wszystkich, oprócz 2-ch panów będzie on wymowny.Ludzie powoli mają dość głupoty,arogancji i kłamstwa.<


Moim zdaniem aroganctwa PiS-u nie przebiją nigdy.. Nie widać aby ludzie tęsknili. za Tą formacja..

Konkretna Konkretnie przypomnij  ile to biednym emerytom  i rencistom PiS  podniósł świadczenia w ciągu dwóch lat..??
Przypomnij.. ??????????

Ja przypomnę jak się wstydzisz za wpoją Partie

Ani  jednego procencika. Tak dbał Kaczyński i  jego drużyna o biednych...
Dlatego powtarzam Plan  Religi niczym się nie rożni do planu PO !!!!!!!!  Ta sama koncepcja  !!

Ale żeby  top zrozumieć trzeba mieć  choćby blade pojęcie o ekonomi przekształceniach nie tylko słuchać  Ojca Dyrektora  i Jarka bo ci ciemnym naiwnym i głupim pociskają czysty kit..

W Polsce mogą  rządzić wszyscy tylko nie PiS i z nimi Ojciec dyrektor.
Nie dla czarnych ( księży ) w tym kraju.
Bo to by nas czekało  czarna zaraza pod rządami Jarka i jego drużyny..
100 razy gorsze niż prywatne szpitale.. !!!
Byłoby to gorsze od komunizmu..

Co do sondaży  nie przejmuję sie spadkiem popularności rządu.. Najwyżej będą inni.. Tylko nie z PiS-u z reszta nic na to nie wskazuje by ta formacja wróciła do władzy..
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-24 10:55

>>>>a dalej to -prawda tak , prywatyzacja to przejęcie dóbr państwowych - acha , czyli mój dziad ,wasz dziad ,ojciec , budował ,tworzył , a nawet powstawało czynem społecznym - akcje<<<<<


Propaganda niczymz PRL-u te czasy to już Historia i nigdy nie wrócą
Pokaż  mi kraj w którym wszytko jest państwowe ten kraj rozwinięty ja nie znam takiego kraju..
Jak na razie  swiat nie zna  lepszej własności niż prywatna.. chociaż ma ona różne oblicza
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-05-24 11:29
czas tamten nie wróci ,
ale że Ty jesteś dumny z takiego rozgrabiania majątku narodowego -to dziwne ,
jesteś chłop ze Śląsk - otwórz oczy i zobacz co się stało z czarnym bogactwem kraju -kopalniami ,
masz rentę i nieco zdrowia aby dorobić ,
pomyśl czasem o innych słabszych ludziach ,

dalsza rozmowa w tym temacie staje się niemożliwa
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-05-24 11:50
Jeszcze tylko " Balcerowicz musi odejść "... Oczywiście ,że te wszystkie zmiany to niezaprzeczalne ' zasługi ' PiS -u ;-) . Wystarczyło ,że panowie z Pis-u weszli do rządu a już wszystkie wskaźniki oszalały ,rosły  . Premier Kaczyński udzielający wywiadu w tle budującej  się autostrady ,to dowód na to że widzieli potrzebę ...żeby odejść . Dzięki Ci Panie Boże ,że zauważyłeś tą partię pozoru jaką była i jest PiS . Nie wystarczy by napisać na sztandarze PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - by tak się stało . Trzeba jeszcze wiedzieć jak to zrobć . Tym panom nie wystrczyło sześćdziesiąt lat życia w PRL -u ,zapragnęli mieć taki peerelowski misz-masz ,ale większość nie dała się nabrać . Szkoda ,że nie wszyscy . A może nie ?  Już ' uciekam ' i pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-24 12:14
Witam Cię Godunow, w dalszym ciągu uważam, że mimo Twoich zaprzeczeń jednak jesteś mocno zaangażowany w sprawy polityczne. Tak przynajmniej wynika z Twoich postów. Nie wiem również w jakim celu podpierasz swoje wywody niechęcią do Ojca Rydzyka. To już zupełnie jest dla mnie niezrozumiałe. Przecież Ojciec Rydzyk nie ma absolutnie żadnego wpływu na prywatyzację służby zdrowia. To tak jakbym powiedziała, że z Twojego powodu wypadają mi włosy.
W moim mieście wyremontowano w szpitalu oddziały (nie wszystkie) kilka lat temu. W tym roku szpital, w który włożono masę pieniędzy został zlikwidowany. Czeka aby ktoś go kupił. To już drugi szpital w moim mieście, który zlikwidowano.
W związku z tym, że masz w rodzinie lekarzy opowiem Tobie jak potraktował moją mamę młody lekarz. U mamy wykryto nowotwór. Jak się o tym dowiedziała pyta młodego lekarza na oddziale co dalej z nią będzie, jak ma postępować. Lekarz odpowiada pytaniem, ile pani ma lat. Kiedy mama powiedziała, że 72 to lekarz stwierdził, że w tym wieku to tylko wytniemy zmiany nowotworowe i już innego leczenia nie będzie. Zawiozłam mamę do innego miasta. Wycięto zmiany i zastosowano leczenie. Piszę o tym ponieważ jeżeli masz w rodzinie lekarzy to takie przykrości ze strony innych lekarzy Ciebie nigdy nie spotkają. Rodzina Tobie pomoże.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-24 12:29 Zmieniony 2008-05-24 12:38

>czas tamten nie wróci ,


ale że Ty jesteś dumny z takiego rozgrabiania majątku narodowego -to dziwne ,
jesteś chłop ze Śląsk - otwórz oczy i zobacz co się stało z czarnym bogactwem kraju -kopalniami ,>

17 lat lat przepracowałem na kopalni pod ziemia  7 jako górnik 10 lat jako osoba dozoru górniczego sprawę znam .
Napatrzyłem się jak szanowano mienie państwowe ..  zwłaszcza ci rządzący.. Prywaciarz nigdy by nie dopuścił do takich dewastacji jakie dokonały sie w górnictwie . Zamknięto wiele kopalń dodam kopalń rentownych. Bylem na kopalni prywatnej we w Włoszech  mam porównanie .. To co zrobiły ekipy postsolidarnosciowe z górnctwem wola o pomstę do nieba.. Polska dzisiaj staje sie importerem wegla
Gdy by kopalnie sprywatyzowano nie zamknięto..  fedrowały by do dzisiaj przynosiły zyski i nie trzeba by importować wegla.. 
To jest przykład państwowego..  Szpitale sie zadłużają znowu je odłuzac za 10 lat znowu się zadłuża i tak w kółko..
A tak na marginesie na Śląsk przyjechałem 27  lat temu..

>>Piszę o tym ponieważ jeżeli masz w rodzinie lekarzy to takie przykrości ze strony innych lekarzy Ciebie nigdy nie spotkają. Rodzina Tobie pomoże.<<


Ja pisałem wcześniej  Nie zawsze jak ojciec złodziej to syn musi iść do kryminału..
Co do tej mojej fantastycznej opieki dla mnie przez lekarzy..
i doświadczeń z nimi..
W młodości własny ojciec mój lekarz  chciał mnie pozbawić życia..  A lekarz zobowiązany jest primum non nocere 
Tak na marginesie tej opieki.. fantastycznej
Mimo że się obracam niejako w tym środowisku nie mam do nich zaufania z wielu powodów.
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-24 18:56
Godunow! Przeginasz i mnie obrazasz.Wspomniałam tylko o jednej osobie prof.Relidze,który był i będzie wielkim autorytetem.Gdybyś czytał ze zrozumieniem moje posty,a nie z zaciekłościa,doczytałbys się,że jak głupia głosowałam na PO,czego bardzo żałuję.Nie przypisuj mi miłości do PISu! Podaję argumenty,ktore miały nie miec miejsca w/g obietnic wyborczych PO.Dziś widzę,że liberałowie sa niereformowalni.,aroganccy,zadufani w sobie.Oprócz ciebie są miliony ludzi ,które z obawa patrza w przyszłość.Tym większe jest przerażenie gdy jest się chorym i niepełnosprawnym.Jesli piszę i protestuję,to własnie w ich i własnym imieniu.
Co do kopalni,to w Pilchowicach mam sporą rodzinę (jesli jestes ślązak-powinieneś wiedziec ,gdzie lezy ta miejscowość),wsród nich ponad połowa to byli lub obecni górnicy.Są prywatne kopalnie i....górnicy niemal codziennie chcą przejśc do spółek panstwowych.Zaden prywatny właściciel nie dba o ich los,nie odnawia parku maszynowego,górnicy pracuja w uragajacych warunkach.Gdybyś był tak dobrze poinformowany,to powinienes wspomniec o zeszłorocznych nalotach Inspekcji Pracy oraz karach nałozonych na wszystkich właścicieli.Uczciwie powinienes poinformowac,ile w Sadach jest spraw p/ko tym panom i władcom wytoczonych przez samych gorników.Dla czytajacych podam ,iz jest to suma 800 tylko z zeszłego roku.
I jeszcze jedno:na ścianie nie mam powieszonego Rydzyka ,lecz Krzyż z Jezusem,oraz Sw.Rodzinę.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-24 19:20 Zmieniony 2008-05-24 19:52

>Godunow! Przeginasz i mnie obrazasz<


Sooryy nie miałem i nie mam Ciebie zamiaru obrażać  odpisuję na Twoje niekonkretne ( czasami  posty) lub nie konkretne informacje .. o tym i  w Tym poście..będzie a jak że

>Relidze,który był i będzie wielkim autorytetem.<


Nikt  nie neguje go jako  autorytet w dziedzinie kardiologi . Lecz w dziedzinie  ekonomii jest kiepskim specjalistą  i powinien se dać spokój  z tym zagadnieniem .  2 lata był ministrem zdrowia i co zrobił  dobrego..??
Nic

>Oprócz ciebie są miliony ludzi ,które z obawa patrza w przyszłość.Tym większe jest przerażenie gdy jest się chorym i niepełnosprawnym.Jesli piszę i protestuję,to własnie w ich i własnym imieniu.<


Ten strach ogarnia  to  własnie te 2 miliony wiernych pretorian Kaczyńskich  słuchaczy RM im sie sączy cały czas jak kto PO czy  wszyscy inni ci nie popierają PiS służy obcym wyzbywa sie Polski za bezcen etc. Stad  moje  zaszeregowanie Ciebie.. w tej kategorii politycznej ..

>Są prywatne kopalnie i....górnicy niemal codziennie chcą przejśc do spółek panstwowych.Zaden prywatny właściciel nie dba o ich los,nie odnawia parku maszynowego,górnicy pracuja w uragajacych warunkach.Gdybyś był tak dobrze poinformowany,to powinienes wspomniec o zeszłorocznych nalotach Inspekcji Pracy oraz karach nałozonych na wszystkich właścicieli.<


Konkretna z całym szacunkiem dla Ciebie Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz..

Ale po kolei . Nie ma w Polsce kopalń prywatnych poza małą  kopalnią na Barbarze  zatrudnia  do 500 ludzi..  Zwyczajna kopalnia zatrudnia do 2  do 5 tysięcy ludzi..

Tobie sie pomyliły firmy prywatne które wykonują pewne roboty górnicze dla  zakładów wydobywczych .. świadczą tylko usługi .. W czasach kiedy było ogromne bezrobocie zatrudniali ludzi za grosze  w podziemiach firmy  te korzystają z parku maszynowego zazwyczaj  należącego do kopalń
I nie można tych firm utożsamiać z prywatnymi kopalniami..  Takich w Polsce  nie w zasadzie nie ma
Między innymi za zgoda dyrektora Halemby pracowała pracowała firma prywatna w której to firmie pracowało dwóch moich kolegów którzy w grudniu 2006 zjechali  na wieczna szychtę . Chcieli dorobić do emerytury ..

A Gdy by kopalnia była prywatna.. rachunek ekonomiczny etc.. Nie chce  sie tu rozpisywać na tema górnictwa..
Zamykano nowe Kopalnie typu KWK Morcinek , Dębieńsko etc.. Dzisiaj Morcinek chcą kupić Czesi ( Blisko Karwiny) chcą zainwestwoac  praktycznie w budowe nowej w tym miejscu kopalni..

Droga Konkretna żadnych konkretów nie piszesz w tym temacie tylko coś w stylu jedna Pani drugiej pani rzekła , że przepiórka uciekła  a okazało sie ze to zbiegł koziołek matołek

> Uczciwie powinienes poinformowac,ile w Sadach jest spraw p/ko tym panom i władcom wytoczonych przez samych gorników.Dla czytajacych podam ,iz jest to suma 800 tylko z zeszłego roku.<<


Trzeba informować konkretnie...
Skargi dotyczą prywatnych firm pracujących na kopalniach a nie prywatnych koplń bo takowych nie ma..
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-24 19:56
Trzeba informować konkretnie...
Skargi dotyczą prywatnych firm pracujących na kopalniach a nie prywatnych koplń bo takowych nie ma..
------------------------------

Podkresliłam i sprawa jasna.
Sadze,ze oboje pozostaniemy przy swoich zdaniach.A jak bedzie...zobaczymy.Godunow,mam nadzieje,że bedziemy mieli mozność tu na tym forum zrobic rachunek,które z nas mialo rację.I wybacz,nie gniewam się.U nas oboje emocje biora górę.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-25 09:16
Witaj Konkretna .
Piszesz tu nie chodzi o racje ale o prawdę
Prawda na dzień dzisiejszy jest taka  że nie ma w Polce praktycznie prywatnych kopalń.

Ja rozumiem konkretna piszesz w dobrej wierze.. i mozesz nie rozumieć pewnych zagadnień z górnictwa..

Czemu piszę  praktycznie..
Polskie górnictwo węglowe wydobywa około 80 milionów ton rocznie węgla ..
W tym podmioty prywatne  strikte prywatne bez udziału skarbu państwa czy samorządu wydobywają  mniej ni 100 tysięcy ton węglą..
Nie zaliczam do tego KWK Bogdanki ( znaczny udział Skarbu Państwa  i samorządu  posiadają  pakiet kontrolny)

Jedyna obecnie z prywatyzowana ( nie tak do końca ) ale mająca statut spółki Handlowej Kopalnia Bogdanka ( Udziały skarb Państwa i  samorządu ) coś na w wzór propozycji służby zdrowia.. ( nie chce się wgłębiać w szczegóły) . Kopalnia  jedna z najbardziej rentownych w Polsce.. Po oddłużeniu.. Mało tego jedne z najwyższych zarobków na kopalniach .. Kopalnia sprywatyzowana.. .

Niestety prawica w tym Kaczyńscy PC i PIS  pogrzebały polskie górnictwo na lata . Polska wydobywał kiedyś prawie 200 milionów ton rocznie dzisiaj  ledwie 80  i stajemy się importerami węgla ( Ukraina , Rosja etc) Przy rosnącym deficycie paliw wzrasta  zapotrzebowanie na  węgiel. Uruchomienie  zamkniętych kopalń to sa grube setki miliardów złotych ( nie mylić z milionami) . Na dzień dzisiejszy nikt nie ma takich pieniędzy..
Dlatego jestem za  tym aby służba zdrowia  była prywatną z pakietem kontrolnym państwa.. lub samorządu
Jeżeli taka placówka sie zadłuży nikt jej nie może oddłużać  w nieskończoność.. tak jak to się dzieje ze szpitalami publicznymi  Zabrania tego prawo..

Pozdrawiam Pania Konkretna udanej niedzieli i udanego weekendu życzę.oraz szerokiego uśmiechu na Twoje twarzy w nadchodzącym tygodniu..
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-25 15:56

>Niestety prawica w tym Kaczyńscy PC i PIS  pogrzebały polskie górnictwo na lata  ...<


I tu bym się z Tobą nie zgodził godunow . Najwięcej do powiedzenia mają w górnictwie związki zawodowe . Nie ważne jakie (pawe - Solidarność czy  lewe OPZZ ;-)). Ta                ' jemioła' rozrosła się do makabrycznych wielkości i tylko by jadła,jadła,jadła ...Dyrekcje zaś wolą się z nimi nie wojować ,chociaż Jastrzębska... ale co my tam o górnictwie będziemy gadali ...Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-27 12:41 Zmieniony 2008-05-27 12:55
Wracając do tematu , przykłady  , a to znów kropla w morzu pomysłów prywatyzacyjnych .

Artykuł :" Warszawa nasza" ;

Radni PiS obawiają się, że po sprywatyzowaniu placówki nastawione na zysk zaczną preferować pacjentów przyjmowanych komercyjnie.; Prywatyzują najlepsze przychodnie i szpitale, wyposażone za nasze, podatników, pieniądze. Dlaczego nie sprywatyzują Szpitala Praskiego, który się sypie ; mówi mieszkanka Wawra.  Przychodnia przy ulicy Strusia to dobrze prosperująca placówka, bardzo duża i świetnie wyposażona. To trzypiętrowy budynek z około 60 gabinetami lekarskimi. Na sesji nadzwyczajnej padła propozycja mieszkańców, by przeprowadzić referendum w tej sprawie, ale PO i LiD się nie zgodzili na to. Więc zorganizujemy się sami, będziemy zbierać podpisy na listach, czy ktoś jest za, czy przeciw  dodaje.

Zarówno przychodnie w Wawrze, jak i szpital św. Zofii są dochodowe, posiadające stabilną sytuację ekonomiczną. Szpital św. Zofii od 1996 r. corocznie notował zysk, który przeznaczany był na rozwój placówki. Nasuwa się pytanie, dlaczego nie prywatyzuje się placówek, które mają problemy finansowe, tylko te najbardziej dochodowe?

Kto zagwarantuje, że mieszkańcy będę mogli nadal korzystać z bezpłatnych świadczeń (finansowanych przez NFZ) w takim samym zakresie jak dotychczas, skoro nie można przewidzieć, czy NFZ podpisze z nowymi podmiotami takie same kontrakty? W krańcowym przypadku może nie dojść do podpisania umowy z NFZ i okaże się, że szpital jest dostępny tylko odpłatnie.

Ostatnio do warszawskiego PiS dotarły informacje o zamiarze prywatyzacji SPZLO żoliborsko-bielańskiego. Jest to kolejny dobrze prosperujący ośrodek zdrowia , dochodowy, wyremontowany, niedawno wyposażony w nowy sprzęt medyczny. Jego prywatyzacja ma być przeprowadzona również poprzez utworzenie spółki pracowniczej.

"Szpitale za grosze"

Poseł Andrzej Walkowiak (PiS) złożył do CBA zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy podpisywaniu porozumienia zarządu powiatu w Nakle z firmą Know How ze Szczecina. Na mocy porozumienia z zarządem powiatu prywatna firma przejmuje całkowitą kontrolę (83 proc. udziałów) nad kontraktami z NFZ (ok. 20 mln zł), a w przyszłości za grosze będzie mogła przejąć szpitale w Nakle i Szubinie. Porozumienie daje ogromne możliwości prywatnej firmie, niewspółmierne do jej wkładu finansowego (450 tys. zł). Podpisał je starosta Andrzej Kinderman (PO).

"Prywatyzować czy wypożyczać? "

Coraz powszechniejsze przekształcenia formuły prawnej szpitali oznaczają ich komercjalizację, nie mają jednak wiele wspólnego z prywatyzacją rozumianą jako przejęcie publicznych lecznic przez prywatne firmy. Powstaje pytanie, czy obecny system ochrony zdrowia daje taką możliwość, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

; Nie ma w Polsce rynku kupujących szpitale ; mówi Adam Kruszewski, niezależny ekspert rynku medycznego. ; A nawet gdyby był, pojawiłyby się trudności z wyceną, która musiałaby objąć nie tylko kontrakt, ale także nieruchomość. Spójrzmy np. na Szpital Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya, w samym centrum Warszawy, tj. na działce o ogromnej wartości. Inwestor mógłby np. zburzyć starą lecznicę i wybudować w tym miejscu biurowiec, który przyniesie mu o wiele większe zyski.

Zdaniem Adama Kruszewskiego, lepszym rozwiązaniem wydaje się ;wypożyczenie; szpitala prywatnemu inwestorowi na co najmniej 10 lat. Kontrakt na zarządzanie placówką na tak długi okres powoduje opłacalność prywatnych inwestycji. Taki scenariusz jest nie tylko tańszy dla inwestora, ale także bezpieczniejszy dla państwa, które, gdy zajdzie taka konieczność, będzie mogło rozwiązać kontrakt i przejąć szpital z powrotem, co w przypadku prywatyzacji rozumianej jako sprzedaż nie byłoby już możliwe.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-27 12:55
A oto przykład, że nie stało się tak dobrze mimo obietnic , dla przykładu kraj sąsiedni , gdzie i tak jest ludziom żyje  lepiej jak w naszym kraju .

Czechy: Skutki prywatyzacji w służbie zdrowia, Tomasso, Śro, 2008-04-23 17:45 

Trzy miesiące po wprowadzeniu w Czechach opłat za usługi medyczne liczba wizyt u lekarza pierwszego kontaktu spadła o 36 proc., a na pogotowiu o 44 proc.

Od stycznia Czesi za poradę u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty płacą 30 koron (ok. 4 zł), każdy dzień pobytu w szpitalu to 60 koron (8 zł), a wezwanie pogotowia to koszt 90 koron (12 zł). Wypisanie recepty też kosztuje. Na jednym druku (30 koron) lekarz może przepisać tylko jedno lekarstwo.

Czesi zaczęli też rozważać czy po operacji lub w czasie choroby zostać dłużej w szpitalu, czy leczyć się w domu. Tydzień w szpitalu to 400 koron (55 zł). Lżej chorzy pacjenci często wypisują się do domu na weekend, a w poniedziałek wracają, by kontynuować leczenie. Wcześniej nie było takich sytuacji tak często.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-27 13:08

>A oto przykład, że nie stało się tak dobrze mimo obietnic , dla przykładu kraj sąsiedni (...)Czechy(...): Trzy miesiące po wprowadzeniu w Czechach opłat za usługi medyczne liczba wizyt u lekarza pierwszego kontaktu spadła o 36 proc., a na pogotowiu o 44 proc<


To je dobre pani Hawrankowa ,to je dobre ;-) . Sorry ,ale musiałem ... krótko mówiąc Słóżba Zdroiwia powinna słóżyć ludziom chorym ,a jest tak jak jest . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-27 20:00
SŁUŻBA ZDROWIA JEST DLA ZDROWYCH TAKA JEST PRAWDA
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-27 13:58
werbeno wiesz cos wiecej oprzychodni w wawrze to mnie b.interesuje bo to tez moja orzychodnia napisz do mnie
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-28 10:07 Zmieniony 2008-05-28 10:14

>Ostatnio do warszawskiego PiS dotarły informacje o zamiarze prywatyzacji SPZLO żoliborsko-bielańskiego. Jest to kolejny dobrze prosperujący ośrodek zdrowia ,<


W tym momencie hipokryzja działaczy PiS-u sięga zenitu..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W województwie śląskim kilka lat temu Bolesław Piecha zlikwidował wszystkie państwowe przychodnie  w tym specjalistyczne i na masie upadłościowej  (ZLA  Zespoły lecznictwa ambulatoryjnego) powstały tylko i wyłącznie przychodnie  prywatne i tylko  prywatne gabinety dentystyczne , gabinety specjalistyczne  etc.
W nagrodę za prywatyzacje  wszytkich przychodni na Śląsku pan Piecha zostaje wiceministrem zdrowia z nadania PiS-u .
Czyli jak PiS prywatyzować to cacy jak  PO prywatyzować to beee..!!
Czysty kalizm  ( czytaj kaczyzm w  wykonaniu PiS-u

>Od stycznia Czesi za poradę u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty płacą 30 koron (ok. 4 zł)<


Czesi przyjęli system niemiecki  w dużej mierze.. co do tych opląt to jest tu pewna nieścisłość nie płacą za każdą wizytę nie za każdą receptę i nie dotyczy to osób przewlekle chorych..
Sam system nie budzi wiele kontrowersji w   samych Czechach ( na podstawie obserwacji CT-1 czy CT-2) (czeska telewizja ) ..
Teraz gdy przyjrzymy sie cenom lekart w Czechach . To chaciałbym a by system czeski od dawien byl w Polsce.. (ludzie z Polski rejony nadgraniczne jeżdżą do czeskich aptek  aby wykupić lekarstwa..)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-28 10:39
teoretycznie taki system oplat jak w czechach nie budzi wiekszych zastrzezen obawiam sie tylko ze w praktyce wPolsce nie wygladaloby to juz takobiecujaco,obawiam sie ze oplaty za wizyty bylyby znacznie wyzsze niz ok.4zl a wizyty u specjalistow? sprawa recept teraz zeby przedluzyc recepte trzeba zapisac sie na wizyte do lekarza zeby dostac skierowanie do specjalisty trzeba zapisac sie do lekarza wiele osob przewlekle chorych zajmuje kolejki w przychodni ,wlasnie  po to nie wszystkie wizyty u lekarza zwlaszcza rodzinnego wynikaja zkoniecznosci zbadania chorego
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-28 10:53
wszystkie takie wizyty beda kosztowac ,bo jak inaczej dostac recepte czy skierowanie?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-28 12:11
Cześć maltabarko ;-) .
Te oplaty - jeżeli zostaną wprowadzone w życie,będą zapewnie zmuszały do przemyślanych wizyt w placówkach słóżby zdrowia . Ja również placę mandaty np.za prędkość :-( . Myślę ,że wnioskodawcy powinni mieć na uwadze osoby o małym dochodzie w tej ustawie . Nie narzekajmy ,poczekajmy na tą ustawę . Przeczytajmy ,by móc sie do niej odnieść krytycznie lub nie ...  Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-28 12:21
na pewno nawet niska oplata skloni do zastanowienia sie nad koniecznosca wizyty ale te recepty trzeba by bylo to jakos rozwiazac w koncu czy to jest zadanie dla lekarza po5 latach studiow i po specjalizacji moze powinien robic to ktos inny , tylko kto takze powinny byc zwolnienia z oplat dla majacych male dochody czy w ogole tylko zasilek duzo tego ALE
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-28 12:39
Nie jestem zorientowany w czym problem : z receptami ??
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-28 12:53
z receptami w tym sensie ze po kazdarecepte trzeba sie zapisac do lekarza
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-05-28 16:34

>teoretycznie taki system oplat jak w czechach nie budzi wiekszych zastrzezen obawiam sie tylko ze w praktyce wPolsce nie wygladaloby to juz<


Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach . Nie widziałem  tego projektu ustawy to  trudno powiedzieć. Z drugiej strony jednak Polacy  w Europie zużywają najwięcej ( kupują lekarstw ) połowa tych leków wykupują niepotrzebnie..
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-28 16:49

>z receptami w tym sensie ze po kazdarecepte trzeba sie zapisac do lekarza >.


Jest w tym działaniu logika . Lekarz musi wypisać tą receptę nie widzę tu innej możliwości ,chociażby ze względu na bezpieczeństwo pacjenta . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-29 08:49 Zmieniony 2008-05-29 08:52
Piszcie ,mówcie , a czas pokaże,
A Polak zawsze mądry po szkodzie&;  , czemu?
Czemu nie przed szkodą , niektóre szkody można wyeliminować .
poza tym , 17 lat przeobrażeń kraju pokazało ,że nie dokonuje się tego prawidłową , uczciwą drogą ,
dlatego naród jest niezadowolony

A teraz zapytam
Znany Polsce pan J. Świtaj ,
Czemu chłop mając marne grosze renty z młodości , kochających opiekuńczych rodziców, którzy  też maja mało środków , nieco ,ale nie za dużo,   -- nie wołał happy end , nie wołał victory , nie wołał moje życie to eden , jestem szczęśliwy bo w kraju unii europejskiej?

Odpowiedź nam znana, jego życie to gehenna , prosi o śmierć .
Bolesna prawda dotarła do władz państwa ,  miasteczka ,do opieki społecznej , do innych ludzi , do Pfron , i innych instytucji .
A gdzie byli wcześniej ? 
I teraz uruchomiono środki , pomoc drugiego człowieka  , dopiero teraz , i w tym momencie nie pytano czy państwo ma pieniądze , zrobiono to co ważne ; pomogli człowiekowi .
Ja ,  osobiście nie boję się weryfikacji mojego stanu zdrowia , ale pytam nieraz co dalej ,  czy też nie przyjdzie chwila napisania pisma o eutanazję lub ,samobójstwo .
Rozumiem ludzi którzy mrugają tylko oczami , lub nie mogą ruszyć ciałem , ...........cieszą się że np. ruszają jedną ręką ........................
Ja też obecnie mam bliskich , a jak im  coś się nie daj bóg stanie , jest jeszcze jakaś opieka medyczna ...

Takich nas obłożnie chorych , i w ciężkim stanie jest w Polsce mnóstwo osób, dlaczego czuć w nich desperację , krzyk , brzydkie słowa , czasem mówicie o nich trudny człowiek niepełnosprawny, bo taki człowiek boi się co z nim będzie ---  taki w  wielu wypadkach , nie dorobi pracą ,a z 500zł - nie przeżyje.
Tu wrócimy do wątku rencista dorabia , a czy wszyscy są w stanie
Proszę nie mówcie ,że potem osoba mająca podobną sytuacje do powyższego przykładu ( p. Janusza, znanego wszystkim ) , da radę , a ja pamiętam słowa pewnego prezydenta  (kto pamięta ?) :"Polska - koniec z państwem opiekuńczym "

a napisze to tutaj - ostatnio poruszano wątek : prywatne Domy Opiekuńcze , za pieniądze a nie wywiązują się z prawidłowej opieki + medycznej  ,żywienia ,
poza tym dość takich obrazków i mediach ,rodziny oddają starców do takich prywatnych domów opieki z nadzieja ,że w prywatnym to będzie miał lepiej ........... 
Średnia cena pobytu na miesiąc 2300zł. 
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-29 09:22
to odpowiedz dla godunow nie wiem czy polacy faktycznie maja w domach najwieksze zapasy niepotrzebnych leow w unii europejskiej ale slyszalam ze istniejetaki problem tylko czy to sa leki na recepte? jesli tak to przeciez lekarz decyduje ile wypisze opakowan oczywiscie sa ludzie proszacy o wieksze ilosci, nie wiem poco czy na zapas czy dla poczucia bezpieczenstwa ze zawsze cos jest w zapasie , nie wiem bo mnie ten problem nie dotyczy wykupuje i biore scisle okreslone dawki  ,ale leki bez recepty a jest ich coraz wiecej i sa bardzo reklamowane no coz tu zaden przepis czy ustawa nie pomozekazdy moze kupic sobie co chce i ile chce mnie chodzilo o to ze ktos  kto ma zdiagnozowana chorobe izdefiniowane laczenie okreslone leki, zeby taki ktos mogl bezwielogodzinnego oczekiwania w przychodni mogl miec przedluzona recepte na leki ktore sa zapisane w jego karcie no to sa oczywiscie szczegoly pewnie ktos madry wpadnie na pomysl jak to rozwiazac
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-29 09:40
To smiało mozna rozwiązac poprzez wydanie kazdemu Karty magnetycznej,na której mozna zapisywac leki,wizyty u lekarzy.
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-29 10:20
Werbena napisala świeta prawdę.Moja siostra mieszka i pracuje w Czechach w Pilznie w firmie Panasonic.Jest juz tam 5 lat.Na poczatku mieszkala w ubytowni (taki hotel robotniczy o bardzo niskm standarzie).Była w Polsce podczas Wielkanocy i opowiedziala mi taka historię.Poszła do lekarza z goraczką,ogolnym rozbiciem typowym silnym przeziebieniem.Za wizytę zapłaciła jak nakazano i zamiast lekow dostała skieowanie na badanie krwi.Zrobila je...płacąc,wróciła z tym do lekarza,a ten wysłał ją nadal bez leków na badanie moczu.Poszła,zapłacila,zrobila i wrociła.Nastepnie bylo badanie na prześwietlenie,i do ginekologa (ktory nota bene ...sierował ja na badanie cytologiczne i mammografię)poczynila identcznie.Zapłacila za kazde badanie,kazdą wizytę,mimo,iz jest ubezpieczona.Straciła masę koron i sama wyzdrowiała,kurując sie srodkami antygrypowymi i witaminami,za ktore wniosla pełną odpłatność.
Potwierdzam tez,ze liczba wizyt u lekarzy spadla o ponad 30% i wciąz spada.Rząd czeski cieszy ,ze społeczenstwo zdrowieje,podając statystyki o mniejszej liczbie osob korzystajacych z lekarzy oraz zaoszdzedzeniu na lekach refundowanch.Teraz sami sobie odpowiedzcie na pytanie.Czyją zasługą jest to cudowne ozdrowienie społeczenstwa?
Dziś czesi,którzy mieszkaja w rejonach nadgranicznych przyjezdżaja do polskich lekarzy,gdyż to im się bardziej opłaca.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-29 10:27
z tego co napisalas jesli tak jest jak napisalas i tak mialoby to wygladac u nas to ja dziekuje jak pisal klasyk ; pora umierac!!!!
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-29 10:43

>To smiało mozna rozwiązac poprzez wydanie kazdemu Karty magnetycznej,na której mozna zapisywac leki,wizyty u lekarzy.<


Na Śląsku od dawna są te tak zwane karty  magnetyczne  u nas nazywane dyskietkami  z nimi chodzisz do lekarza  każda wizyta jest rejestrowana w komputerze   każda recepta tak samo  nie widze aby by spożycie leków na Śląsku ewidentnie spadło nic  ni e słyszałem na ten temamt..
Co do tych Czech i korzystaniu  z polskich lekarzy.. hm mieszkam w strefie nadgranicznej i nic o czym takim nie słyszałem sporo znajomych pracuje w Czechach trochę to inaczej przedstawiają .
Ale to jakby nny temat..
A lekarstwa w Czechach  są kilka krotnie tańsze niż w Polsce.. Jest zdecydowana wieksza  ilość leków refundowanych  jak u nas..
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-29 10:49
czy te karty magnetyczne to cos takiego co i u as probowano jakis czas temu wprowadzic byly wtedy takie nowe ksiazeczki i wlasnie karta do tego ale o ile pamietam umarlo smiercia naturalna mnie zostalo na pamiatke
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kto ma rozum w głowie temu dośc po słowie! (Strona 3) (68608 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill