www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie do sądu pracy od wojewódzkiej komisji do spraw nie (27526 - wyświetleń)
- Autor carmela Dodany 2012-02-03 16:35
  Witam ,jestem tu nowa i nie bardzo wiem jak to wszystko tutaj działa ale myślę ,że z czasem połapię wszystko.Chcę przedstawić swoją sprawę i myślę,że ktoś mi pomoże i udzieli odpowiedzi, a mianowicie stawałam na komisję powiatową odnośnie stopnia niepełnosprawności ,miałam wcześniej przydzielony stopień znaczny i właśnie na tej powiatowej komisji uzdrowili mnie do stopnia umiarkowanego,odwołałam się do  wojewódzkiej komisji ,tam też potwierdzili stopień umiarkowany teraz chcę się odwołać do sądu pracy ale nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać,jak i gdzie to załatwić czy osobiście czy przez pocztę złożyć  dokumenty, czy to musi być jakiś wniosek ? chcę zaznaczyć,że mam rentę II gr. stałą mam 56 lat i teraz mnie uzdrowili i do pracę chronioną mi proponują poszukać :-(,rentę mam 670 zł, a jak miałam 153 zł. pielęgnacyjnego to chociaż na podstawowe leki miałam, o stanie zdrowia nie piszę bo prościej było by napisać czego nie mam :-(Proszę o pomoc .
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2012-02-03 20:13
Złożyć możesz osobiście, lub za pośrednictwem poczty listem poleconym.
Co do reszty, to wpisz w wyszukiwarkę temat i wszystko znajdziesz w necie.
Gdy będziesz miała jakieś problemy z napisaniem, służę pomocą .Powodzenia!
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-04 14:18
dziękuję Ci za odpowiedz ale jeszcze małe pytanko czy to odwołanie mogę złożyć na piśmie  czy to musi być jakiś druk z sądu ? i ile się czeka na odpowiedz z sądu odnośnie sprawy ?
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2012-02-04 15:00
Składasz na piśmie. Czym szybciej złożysz , tym lepiej, bo wcześniej będzie rozprawa.
Nie trać wiary, ja 3,5 roku włóczyłem się po sądach i komisjach, i dopiero w apelacyjnym wygrałem.
Powodzenia.
Nadrzędny - Autor viki83 Dodany 2012-02-03 20:14
Musisz napisać odwołanie od decyzji Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i złożyć je właśnie tam nieważne czy zrobisz to osobiście czy wyślesz je pocztą ważne jest to, że masz na to 2 tyg. od otrzymania od nich decyzji. Pisz szybko odwołanie i się nie poddawaj ja wygrałam w sądzie :-) 
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-04 14:26
dziękuję za odpowiedz ale z tym terminem to chyba się pomyliłaś bo mi w piśmie z wojewódzkiej komisji odwoławczej napisali  ,że w ciągu 30 dni mam prawo się odwoływać do sądu pracy, ale komisja powiatowa, wojewódzka mnie olała to wydaje mi się,że mam marne szanse :-(  w sądzie ale jestem waleczna i do końca będę się starała,cieszę się ,że Tobie viki 83 się powiodło :-)
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-05 14:49
witam ponownie i proszę o pomoc, a mianowicie w piśmie z wojewódzkiej komisji mam napisane  cyt"Od niniejszego orzeczenie przysługuje odwołanie do Sądu Rejonowego-V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku w terminie 30 dni od daty doręczenia niniejszego orzeczenia za pośrednictwem Wojewódzkiego Zespołu który orzeczenie wydał.Proszę mi wyjaśnić  jak mam się odwoływać czy bezpośrednio pismo wysłać do sądu ale nie bardzo rozumiem  co to znaczy za pośrednictwem wojew.zespołu czy do nich pisać a oni do sądu ??? Proszę o pomoc i wzór jak to napisać.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-05 17:09
Piszesz tak jak Ci napisali. Sąd Rejonowy....itd., za pośrednictwem WZ....itd. Możesz też: Woj. Zespół d/s Orzekania o Niepełnosprawności i pod spodem, Sąd Rejonowy... - wszystko jedno. Treść taka jak do Sądu. Pismo wysyłasz jednak do WOJEWÓDZKIEGO ZESPOŁU D/S ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - to oznacza "za pośrednictwem".
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-05 20:00
dziękuję Ci za odpowiedz bo byłam pewna,że to od razu do sądu mam pisać, a jednak nie tylko  do WZ.. a oni prześlą do sądu  mam rozumieć.No nic będę działać zobaczymy co mi z tego wyjdzie :-(, na razie dziękuję..
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2012-02-05 20:39
Carmela, a jak odwołałaś się od decyzji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności?
Odwołanie skierowałaś do Wojewódzkiego Zespołu i złożyłaś w Powiatowym Zespole, tak? Teraz jest analogicznie, odwołujesz się do Sądu Rejonowego, ale pismo składasz w Wojewódzkim Zespole.
Określenie za pośrednictwem oznacza właśnie "taką" drogę postępowania.
.
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-06 16:59
jolik_   dziękuję Ci za odpowiedz ,już teraz wszystko wiem ale zawsze wolę się upewnić bo to czas mnie goni, mam 30 dni na odwołanie.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2012-02-06 18:30
A jeżeli chodzi Ci tylko o pielęgnacyjne to przy stopniu umiarkowanym tez sie je otrzymuje:-)
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-07 16:11
violete  zasiłek pielęgnacyjny o stopniu umiarkowanym nie jest płatny,płatny jest tylko o stopniu znacznym i dlatego się odwołuję bo mnie zdegradowali :-( na starość .
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-07 16:44
Takie życie, jolik chyba pisała, że należy się w określonych przypadkach. O jakiej ty "starości" piszesz?  Co to znaczy

>zdegradowali :-( na starość .


To z wiekiem nie ma nic wspólnego, może Ci się "nie należy? Czemu nie chcesz być aktywna zawodowo?!
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-08 19:39
ta starość to taki żart, bo gdybym dostała  ten stopień  znaczny tak jak miałam  a  w moim wieku to już dają na stałe ,to automatycznie tak jak bym już była na emeryturze i żadne komisje już by mnie nie obchodziły, a pracować to mi już zdrowie nie pozwala i to ,że dochodzę swoich praw to nie dlatego,że chcę wyłudzić czy symuluję tylko mi się to należy.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-09 19:10

>stawałam na komisję powiatową odnośnie stopnia niepełnosprawności ,miałam wcześniej przydzielony stopień znaczny i właśnie na tej powiatowej komisji uzdrowili mnie do stopnia umiarkowanego,odwołałam się do  wojewódzkiej komisji ,tam też potwierdzili stopień umiarkowany teraz chcę się odwołać do sądu
>gdybym dostała  ten stopień  znaczny tak jak miałam  a  w moim wieku to już dają na stałe ,to automatycznie tak jak bym już była na emeryturze i żadne komisje już by mnie nie obchodziły,


Czyli na emeryturze byś pobierała dodatek i o to chodzi! Nie o chorobę, pracę i starość!
No cóż emerytura jest za PRACĘ. Z twojego postu wyczytać można,  że pracą to ty się raczej specjalnie nie pohańbiłaś.
Bardzo O.N dążą do pracy nie tylko dla kasy ale i psychiki.
Wstyd, masz czas, ZDROWIE i pieniądze na spory w Sądach o orzeczenie z PCPR!
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-10 07:08
REA   dziwię się,że nie znając dokładnie sprawy potrafisz tak dokładnie wystawić o kimś opinię WSTYD to raczej Tobie powinno być ,bo ja kiedy mogłam i zdrowie mi pozwalało to pracowałam a rentę dostałam nie na piękne oczy, dodatek jest mi potrzebny,żeby poprawić sobie warunki życiowe i zdrowotne bo z renty 670 zł. to jest  mało na przeżycie i utrzymanie mieszkania  itp. a jestem stale na lekach  których darmo nie dają. Zastanów się drugi raz co piszesz  bo ja pracowałam kiedy Ty może jeszcze w pieluchy robiłaś !!!
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-10 19:22
Lekarzy i leki "(jak w pieluchach byłam) darmo dawali", teraz też - jak ktoś chory. :-)

>ja kiedy mogłam i zdrowie mi pozwalało to pracowałam


To Twoje zdanie, znam ludzi i sama jestem przykładem "nie mogłam", "nie mogli", a pracowali bo musieli. Znam na wózkach, ledwie chodzących, którzy pracują bo chcą.
Poczytaj to forum - bez nóg, a sport uprawiają!
Jak byś dobrze - prawdziwie pracowała to i renta była by inna ! Renta - emerytura wynika z naszych pensji. Przecież piszesz też o emeryturze, to jak to jest?

>żeby poprawić sobie warunki życiowe i zdrowotne bo z renty 670


Potwierdzasz to co napisałam, wyżej pisałaś o emeryturze.
Taka dygresja - z 670 na komp. ci starczyło?
Mój pierwszy post był inny - czytałaś, ale z Twoich następnych wynikło to co napisałam.
:-)
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-11 07:10
REA  nie będę z Tobą wchodziła w dyskusję bo widzę,że jesteś złośliwa i przemądrzała a tylko Ci wyjaśnię,że na komp skąd miałam to jest moja sprawa a Tobie z takich szczegółów nie muszę się spowiadać,koniec dyskusji  z Tobą,dziękuję.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-11 20:35
Ja o to nie pytam, ja stwierdzam fakty i wyciągam wniosek.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor moerbecke Dodany 2012-02-13 01:56
Nie każdy z umiarkowanym stopniem może pobierać zasiłek pielęgnacyjny. Jest on ograniczony do osób, których niepełnosprawność 'dopadła" przed 21 rokiem życia. Natomiast w przypadku osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności nie ma tego ograniczenia. W przypadku lekkiego- zapomnij :D.

Pozdrawiam serdecznie,

moerbecke
Nadrzędny - Autor carmela Dodany 2012-02-13 07:15
ja to wszystko wiem ,tylko chodzi mi o to ,że miałam stopień znaczny cały czas a teraz w ramach szeroko zakrojonej oszczędności zmienili mi na  umiarkowany i z tego co wiem w moim przypadku nie słusznie .
Nadrzędny - Autor moerbecke Dodany 2012-02-13 17:58
Ja tylko odpowiadam na enuncjacje violete, według której zasiłek pielęgnacyjny należy się każdemu z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Co do Twojego problemu- no cóż, orzekanie o niepełnosprawności jest dwuinstancyjne. Najlepiej, jeśli energię poświęconą na pisanie tutaj "jacy Ci orzecznicy są be" wykorzystasz na napisanie spójnego, logicznego i przekonującego odwołania.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie,

moerbecke
Nadrzędny Autor violete Dodany 2012-02-14 19:22
A to przepraszam że wprowadziłam w błąd:-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie do sądu pracy od wojewódzkiej komisji do spraw nie (27526 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill