www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Awaria wózka storm 3 (8926 - wyświetleń)
- Autor yacabo Dodany 2010-04-26 18:32
Witam wszystkich serdecznie. Nazywam się Jacek, mieszkam w Gliwicach i jestem ojcem niepełnosprawnej mojej wspaniałej córy :-)
Córka jezdzi na wozku Storm 3 ponad 5 lat i zaczynaja sie kłopoty. Wózek poprostu nagle przestaje jechac i kontrolka zaczyna migac przy joistyku. Wózek jest napedzany przez dwa silniki elektryczne. Po przejechaniu 500 m, jeden z silników jest gorący a drugi zimny. Ponadto wycieka oleju z miejsca łączenia silnika (goracego) ze skrzynia biegów. Jednak wózek kiedys stanął zaraz po wyjezdzie z domu tak wiec odrzucam goracy silnik jako powod zatrzymywania sie wózka. Czasami wystarczy troche popukac, postukac i jedzie dalej a moze poprostu wystarczy odczekac. Innym razem pomimo czekania i pukania ponad 30 minutowego nic niepomoglo; w koncu jakims cidem ruszył. Boje sie go oddac do serwisu bo obawaim się ze mnie naciagną na pieniądze, ktorych mi brakuje. Moze ktos z Panstwa mial podobny przypadek? Albo jest jakis zaufany serwis w pobliżu Gliwic.
.... szczotki ogladałęm i są OK.

Pozdrawiam, Jacek
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-04-28 11:53
Wózki Invacare słyną z niezawodności, ale wszystko ma prawo się zepsuć. To co pan opisuje to poważna awaria i jeśli będzie córka używać tego wózka to do reszty go zepsuje, a wtedy albo na złom albo ogromne koszty naprawy - wymiana całych silników łącznie z przekładniami.

takie wózki Storm 3 sprzedaje m.in. Pofam Poznań, który ma biuro w Katowicach (to chyba niedaleko Gliwic). Firma Pofam ma serwis tych wózków więc może pan by tam zadzwonił i dowiedział się jakie są szanse na serwis.

tu adres

40-035 Katowice
ul. Kochanowskiego 12
tel. 32-251-76-62

Ewentualnie może się pan też zwrócić z prośbą o pomoc do Stowarzyszenia Przyjaciół Integracja - ta organizacja twierdzi, że niepelnosprawni są szczęśliwi i świetnie sobie radzą, więc dla odmiany mogli by pomóc finansowo, wtedy przekonamy się ile ich słowa są warte.
Nadrzędny - Autor mamija1 Dodany 2010-05-06 10:47
Witam!
Nie posiadam wózka Storm 3 ale podobne objawy wyłączania się wózka miałam w swoim firmy vermeiren Tracer. Okazało się że do wymiany był panel sterujący (joystick). Po wymianie problem stawania wózka się skończył. Jednak nie pasuje mi tu to grzanie się silnika bo z tym miałam ok. Obawiałabym się że to może być również silnik. Proponuję jednak popytać w PFRON o remont wózka elektrycznego bo są takie możliwości bodajże w programie Pegaz. Myślę że to rozwiązałoby kwestie finansowe. Jeśli miałby Pan jakieś pytania to proszę śmiało pisać. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor miki89 Dodany 2012-02-21 16:31
witaj, po obu stronach silnika są tzw. zatyczki szczotek. Są to silniki elektryczne i szczotki mogły się wytrzeć. Sam możesz zobaczyć szczotki w jakim są stanie i ewentualnie wymienić, wydmuchaj również starty grafit w otworach na szczotki. Co do wycieku to sprawa poważniejsza. Oryginalnie jest tam smar, skoro już ci cieknie to znaczy że należy go wymienić - kupa roboty - kiedyś to robiłem i zajeło mi to dobrych kilka godzin.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2010-05-07 11:05
proponuje skladac wniosek na drugi wozek elektryczny.
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2010-05-10 08:56
Mam ten sam model wozka i kiedys mialem ten sam problem.
Gorący silnik to wina zlego wysprzeglenia.
Po prostu po 5 latach uzywania wszystko sie 'wyrabia" i wysprzeglenie ma za duze luzy.
Jesli sam nie umiesz tego naprawic to polecam Akson w katowicach...maja swoj serwis tych wozkow.
Ale pod zadnym pozorem nie mozesz jezdzic na goracym silniku bo....caly silnik Ci szlag trafi a to juz wydatek ok 2 tys zl za jeden.
Pozdrawiam ,zycząc Tobie o corce by Storm przesztal szwankowac:)
Nadrzędny - Autor jag18 Dodany 2011-04-18 14:38
Witam też posiadam wózek strom 3 Euro i od nie dawna mam podobny problem tez są luzy na wysprzeglaniu czy mozna to jakos samemu naprawić ?? pochodze z Gorzyc Woj. Podkarpackie powiat Tarnobrzeski moje gg 13289627 prosze o kontakt jkesli ktos wie jak można t6o naprawić
Nadrzędny Autor siorgoborgo Dodany 2012-02-16 20:40
samemu naprawiać ? a masz taką wiedzę na temat przekładni i silników elektrycznych o elektronice nie wspomnę ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Awaria wózka storm 3 (8926 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill