www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 59) (3744619 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-28 18:05
AHA JESZCZE JEDNO LID PISZESZ ŻE KAŻDY MA PRAWO DYSPONOWAĆ PIENIĘDZMI JAK CHCE OK TO PRAWDA ALE NIE WIERZE ŻE POSŁANKA ZAPŁACIŁA KASĄ SWOJĄ PEWNIE WZIEŁA KASE Z KLUBU BO TAK ŁATWIEJ
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-29 19:41
Masz Barbaro rację, bo jak ktoś nie ma co robić z pieniędzmi to mądry odda czy spłaci długi domów dziecka, da na chorych itp. a nie na zdrowych byków.
Najlepsze jest to, że księża śmieją się z takich podstarzałych, głupich ludzi.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-03-06 00:45
Nachbar, masz rację,  co do tej kary aresztu lub grzywny:

>"Art. 57. § 1. (65) Kto organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar na uiszczenie grzywny orzeczonej za przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie lub wykroczenie skarbowe, albo nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze na ten cel, podlega karze aresztu albo grzywny." >


Zapomniałeś jednam o jednym, że panią posłankę Sobecką chroni przed odpowiedzialnością karną za ten ww. czyn immunitet dyplomatyczny... A to oznacza jej bezkarność...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-29 09:06
http://wiadomosci.wp.pl/kat,18011,title,Ile-szkodliwej-soli-trafilo-na-polskie-stoly,wid,14290853,wiadomosc.html?ticaid=1e019&_ticrsn=3
Już powinniśmy wiedzieć czego nie kupować. Nawet jeżeli badania trwają,to śledczy mają już jakąś wiedzę. Dlaczego nie powiadaia się o tym ludzi. Jedliśmy świństwo przez 10 lat.Czy ktoś chce abyśmy zjedli to do końca? Dopiero wtedy dowiemy się prawdy?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-29 14:34
wtedy się nie dowiemy bo już nas nie będzie
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-02-29 15:59
Przykro stwierdzić, ale w kapitalizmie liczy się pieniądz, a nie człowiek.
Po przeszło dwudziestu latach od transformacji powinniśmy już to wiedzieć.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-29 19:44
Jak ktoś tak bardzo wierzy w Boga i ten "lepszy świat" to czemu się tak boi śmierci? A wpierniczać co niezdrowe aby się tam udać ha, ha :-) Zamiast latać po lekarzach, oliwę i inne g... żreć dla zdrowia i życia :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-02-29 21:56

>Jak ktoś tak bardzo wierzy w Boga i ten "lepszy świat" to czemu się tak boi śmierci?<


Po części sama odpowiedziałaś sobie na to pytanie w innym wątku. Ten strach przed śmiercią bierze się nie z wiary, ale z niewiary. Duchowi przywódcy dobrze o tym wiedzą, że żyje się raz, tu i teraz i dlatego tak bardzo zabiegają o dobra doczesne. Dzięki bogactwu, na które składają się wierni, żyją bez trosk, zmartwień i stresów.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-02 18:38
Znamy wyniki badań ws. afery solnej

>Przetwory mięsne i mleczne, przy produkcji których wykorzystywano sól przemysłową, są bezpieczne - informuje RMF FM powołując się na Główny Instytut Weterynarii. To wstępne wyniki po kontrolach przeprowadzonych w firmach podlegających GIW. <


Czyżby komuś zależało na wyciszeniu afery solnej?  A może nie było afery?
Za to na Słowacji na wiadomość solnej aferze "powiało grozą".
Panika na Słowacji. Szukają u siebie polskiej soli
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-02 22:21
Skoro 12 lat temu udało się wszystko wyciszyć(podobno z braku dowodów), to może i teraz. Jednak chyba nie. Teraz, to już za daleko sprawy zaszły. Polska gospodarka traci przez trucicieli.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-03 10:43
wytrują nas i wojny nie trzeba
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-03 12:38
A jak myślicie, że towary w supermarketach są zdrowe? Przecież na każdym opakowaniu jest napis "wyprodukowano dla (tu nazwa marketu)". W ten sposób reguluje się skład i cenę. Jeżeli na tym mają zarobić producent i handlowiec, to przecież nie dołożą do interesu, aby towar był i dobry i tani.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-03 14:52
Teraz trzeba dokładnie czytać etykiety. Nawet mleko może mieć odciągniętą śmietankę i dodane jakiegoś innego tłuszczu. Kiełbasa wieprzowa z dodatkiem 15% wieprzowiny. A co stanowi resztę we flaku?  Itd, itd.......
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-03 17:00
owszem trzeba czytać a to czy nad każdym produktem stoimy czy czytamy to inny temat chyba raczej nie czytamy zbyt dokładnie bo by musiały zaupy trwać bardzo długo a wiadomo czas goni jak zwariowany
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-03 18:54

>owszem trzeba czytać a to czy nad każdym produktem stoimy czy czytamy to inny temat chyba raczej nie czytamy zbyt dokładnie bo by musiały zaupy trwać bardzo długo a wiadomo czas goni jak zwariowany<


Jest na to sposób. Na zakupy chodzimy przygotowani. Ja w każdy razie tak robię. Ponieważ często robię zakupy, najpierw sporządzam wykaz towarów. Przeważnie taki "zestaw" zawiera towary najczęściej kupowane, więc wiem co kupuję. Nie szukam też okazji lub promocji, bo wówczas jest dużo kupujących, co nie sprzyja sensownym zakupom. Artykuły, które nazywam pierwszej potrzeby jak chleb, nabiał itp. zawsze kupuję od tych samych producentów. Wprawdzie ceny są nieco wyższe, ale liczy się smak i jakość.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-03 22:31
niby masz racje ale każdy ma inny zasób portfela
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-03 22:35
Właśnie oglądam w tvn.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-03 22:36
:-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-04 10:49
Katastrofa kolejowa na Śląsku jest dzisiaj tematem, który poruszył wszystkich.
Powrócę jednak do afery solnej. Jak wcześniej przypuszczałem, winowajcy będą starali się wybielić. Na czym polega unik? Na dziecinnym tłumaczeniu "ja nie wiedziałem".

>– Anwil sprzedaje wyłącznie sól techniczną, którą można stosować tylko do celów przemysłowych oraz do zimowego utrzymania dróg. Nie mamy jednak wpływu na finalny sposób jej zastosowania ani metod nadzoru - tłumaczy Krzysztof Wojdyło, rzecznik prasowy Anwil S.A.<


ANWIL nie wiedział więc, że piekarnie, masarnie, przetwórnie rybne i hurtownie spożywcze nie są od posypywania drogi skażoną solą, ale producentami i handlowcami artykułów spożywczych.

>– W umowach z kontrahentami znajduje się bardzo wyraźny zapis, że sól nie posiada atestu pozwalającego na jej stosowanie do celów spożywczych i nie można jej do takich celów stosować – dodaje Wojdyło.<


Nie wzbudziło to jednak żadnych podejrzeń, że skażona sól może być użyta niezgodnie z przeznaczeniem. Dla ANWIL-u ważniejsze były pieniądze, niż zdrowie ludzi, bo mieli odbiorców przez cały rok, a nie tylko w czasie "zimowej akcji".
Fragmenty pochodzą z informacji na WP. Całość pod linkiem.
Byliśmy truci chemicznym odpadem
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-04 11:03
Każdy handlowiec zainteresuje się produktem o niższej cenie. Wiedzieli doskonale dlaczego cena jest niższa skoro kupowali również sól jadalną i mieszali te dwa rodzaje. Teraz wszyscy są czyści, nikt nic nie wiedział. Udawało się tyle lat , myśleli, że tak będzie dalej. Ciekawe tylko co oni jedli. Mam nadzieję, że jak nie swoje wyroby, to produkty innego nieuczciwego.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-06 12:23
co nam po badaniach jak już i tak się jej najedliśmy ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-04 23:26 Zmieniony 2012-03-04 23:28
Władimir Putin kolejnym prezydentem Rosji.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Koniec-glosowania-w-Rosji-Juz-wiadomo-kto-wygral,wid,14303766,wiadomosc.html?ticaid=1e088&_ticrsn=3
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-05 08:40
no i dobrze
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-06 11:01
A co tam on nie u nas :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-06 11:45
Warto wiedzieć kto rządzi tak wielkim i ważnym krajem, tym bardziej, że łączy nas nie tylko historia.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-06 12:21
No niby masz rację :-) Do zobaczenia wieczorkiem :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-06 16:33
kolejny wypadek kolejne straty ale dobrze że nie w ludziach
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-06 20:30
Jak się okazuje leki na "P" - obecnie "R" są w zależności jaki lekarz wypisuje. 2 tyg. temu byłam u innego i był dla mojej choroby na 100%, dzisiaj byłam u swojego "starego" lekarza (bez kolejki) i jest na "R". CIEKAWE? :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-06 20:43
REA spróbuj ten problem rozwiązać u Rzecznika Praw Pacjenta o ile bierzesz ten lek na stałe. Tak wiem już że P=R a i ja mam te same problemy. Co ciekawsze wypisują na 100% bez praw do zamiennika. Przestałam je wykupywać ale to z kolei ma gorsze wyjście na zdrowiu. Druga sprawa to ulotka i często lek niby ten sam ma inny skład i gorsze działanie.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-06 20:49
Coś TY Elu, jest taki stary dowcip kończący się:"... jak wpadniesz w g... nie krzycz, bo Cię ktoś zeżre..." Będę po leki chodziła do tego lekarza, który wypisuje moje leki na "R" :-)
Pozdrawiam, spokojnej nocy i miłego następnego dnia :-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-03-06 20:50
A to ok :-) Miłej nocki
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-03-06 21:50
Fenomenalna (moim zdaniem) audycja Klubu Trójki z udziałem Rzecznika Praw Obywatelskich, prof. Ireny Lipowicz: http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/554594,Obywatel-domaga-sie-prawa

(Aby wysłuchać, należy kliknąć w "głośniczek" po lewej od napisu "Klub Trójki" - 5 marca 2012, program do odsłuchu wymaga zainstalowanego oprogramowania Java). Moim zdaniem warto poświęcić wolną godzinę i wysłuchać w całości.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-06 23:22
Wysłuchałam. Masz rację warto było. Gdyby tak nasi urzędnicy chcieli to wysłuchać i wprowadzić w życie.
Pomyślała też o ludziach starszych, niepełnosprawnych, o których mówi pod koniec audycji: "Mają prawo tu być, nie są w niczym gorsi."

Powtórzmy sobie to kilka razy, zapamiętajmy co powiedziała i w rozmowie z nieżyczliwym urzędnikiem czy lekarzem , powiedzmy to głośno.
MAMY PRAWO TU BYĆ, W NICZYM NIE JESTEŚMY GORSI.  I jeszcze dodałabym przecież płacimy na was podatki.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-03-07 00:25

> przecież płacimy na was podatki.


To może być chyba ryzykowne, jeśli ktoś pobiera rentę (i nie ma innych źródeł dochodu, a nie mówi w imieniu swojej rodziny). Bo w takim wypadku dostaje państwowe pieniądze, którymi rozporządza i z tych państwowych pieniędzy płaci państwowe podatki. Oczywiście niektórzy kiedyś na te państwowe pieniądze zarobili, co trochę komplikuje wyliczankę... :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-07 02:16
Mówiąc o tym miałam "przed oczami" historię starszego pana wspomnianego w audycji, ale i dziś w wielu wiadomościach,( który wypracował już swoją emeryturę, płacił całe życie podatki i płaci dalej) ,  któremu jakiś urzędnik nie pozwolił  skorzystać z toalety naigrawając się przy tym z niego. Starszy człowiek wygrał z urzędem sprawę w sądzie , bo się nie poddał i zawalczył o swoją godność, o szacunek do siebie, a co za tym idzie o szacunek do nas wszystkich .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-07 14:44
:-(
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-07 14:46 Zmieniony 2012-03-07 14:55

>"Mają prawo tu być, nie są w niczym gorsi."


inne hasło typu " Tacy sami"

Komu ? i za  ile ? taki kit wciska ?

Jaki świat stary, podział był i będzie.

Z ostatnich dni. Dowód na błazeństwo.
Prezydent w związku z katastrofą pociągów wprowadził  żałobę narodową .
Znaleźli się tacy, wypowiadając się, że  była to  zła decyzja, argumentując że żałoba narodowa ma wiązać się z wydarzeniem, które łączą naród, np. śmierć papieża, prymasa, katastrofa smoleńska (przykłady podane przez wiadomości radiowe) .
Ileż zła w tym usłyszałam. 
Dla narodu tragedia była ważną, rozmiar, ilość ofiar i rannych. Ale, papież to ktoś ważny.   Duża  ilość zmarłych,  kalectwo kilku osób,  osobisty smutek i dramat tylu rodzin, na kilka lat, to nie jest ważne w ocenie niektórych rodaków. Czy Ci pokrzywdzeni, słysząc takie informacje, nie poczuli się że są gorsi?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-07 14:56
Ten sam pociąg dzień przd katastrofą zabił człowieka. Jego rodzina też przeżywa ból i wielką tragedię, jednak oni nie dostaną wsparcia psychologicznego i innego od państwa. Autokary ulegają wypadkom, też są zabici i są ranni. Jest wiele nieszczęść na drogach. Wiem co to jest za tragedia dla bliskich. Wiem z własnego doświadczenia. A jednak uważam, że żałoba narodowa powinna dotyczyć tylko i wyłącznie osób "państwowych", a i to nie wszystkich.  Pewnie wielu z Was moja wypowiedź się nie spodoba. Zapraszam do dyskusji.
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2012-03-07 15:19
lidian

>A jednak uważam, że żałoba narodowa powinna dotyczyć tylko i wyłącznie osób "państwowych", a i to nie wszystkich


Nie zgadzam się. Żałoba narodowa w związku z katastrofą kolejową była słuszną decyzją.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-07 16:47
No cóż uważam że żałoba narodowa powinna być. Zginęło tyle ludzi. :-(
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 17:23
ŻAŁOBA BYĆ POWINNA  I DOBRZE ŻE BYŁA  DLATEGO ŻE ZGINEŁO WIELU NIEWINNYH NICZEMU LUDZI
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-07 19:06
Żałoba jest nadużywana. Co dzień giną ludzie. JEdnak dobrze. W takim razie powiedzcie jak te dwa dni żałoby obchodziliście. Czy rzeczywiście były one dniami żałoby?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 19:50
nie słuchałam muzyki
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-07 19:48
U mnie tak. Trudno się cieszyć gdy się miało podobne przypadki :-( Wiem co to ból czekanie i oszukiwanie się że może to akurat nie mnie dotyczy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-07 19:56
Myślisz, że ja nie wiem? Też wiem, bo przeżyłam i to, ale to nie powód żeby ogłaszać żałobę narodową.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 59) (3744619 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill