www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 60) (3732621 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 20:01
byłam zła jak ogłosili żałobe jak zginął prezydent
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-07 20:02
Akurat tutaj uważam żałobę narodową za słuszną.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 20:04
a czym różni się prezydent od tych którzy teraz zginęli ? nic nierobieniem i kasą której brak zwykłym obywatelom
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-07 20:10
Tym , że był prezydentem tego narodu. Obojętne czy go akceptujesz czy nie, on tym prezydentem był i żałoba narodowa jest wtedy słuszna.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 20:15
a moze wśród tej listy ofiar był jakiś prezes lub zastępca prezydenta miasya kakiegoś
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-07 20:18
A ja nie rozumiem o co tyle krzyku. Kto nie chciał nie musiał czuć żalu. I tak jest post więc nie balujemy. :-)

I znów kasa? czy można za nią kupić sobie to co naprawdę byśmy kupili? :-(
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 20:22
i tu elu masz ciut racji z postem kto chce ten go zachowuje kto nie chce tego nie robi  i tal jest też z żałobą
a co do kasy to  owszem nie kupimy za nią tego co byśmy chcieli ale wkurzające jest to ile zarabiają politycy a jakie my mamy grosze
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-07 20:31
Ela nie mówię o braku żalu. Przecież chyba nie znalazł się nikt, kto by się z takiego nieszczęścia cieszył. Jestem tylko przeciwna ogłaszaniu w takim wypadku żałoby narodowej.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 20:36
my z elą mamy inne zdanie  do czego mamy prawo  i tyle uważam temat za zamknięty z mojej strony
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-07 20:43
Ty Basia możesz się więcej nie wypowiadać jak nie masz ochoty.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-07 20:40
Lid mnie naprawdę jest wszystko jedno czy ktoś ogłasza czy nie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-07 20:43
OK
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-08 08:07
Na końcowy protokół po katastrofie kolejowej musimy jeszcze poczekać.
Jednak ta wiadomość w całej sprawie jest bardzo ważna. Przeczytajcie.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Remontowal-trefny-tor-w-ekspresowym-tempie,wid,14314487,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 08:53
co nagle to po diable
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-08 12:40
barbara33 przeczytaj dokładnie

Partacze remontowali, układ powiązań: Ryszard Szczygielski Spółka Kombud S.A sponsorowała kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego. W podziękowaniu wygrała przetarg na wykonanie remontu.
Odrzucili w przetargu lepszych, żeby partaczom dać zarobić
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 12:42
przeczytałam  no i ?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-08 14:52
To, że ktoś ma jakieś powiązania lub wykonuje pracę szybko nie ma znaczenia. Ważne, kto odbiera wykonaną pracę i jakie uwagi ma do jakości wykonania. W tym konkretnym przypadku za odbiór wykonanych robót odpowiedzialność ponosi nadzór kolejowy (chyba jest taki). Jeżeli do tego dodamy zmiany rozkładu i ogólny bałagan na kolei, to nic dziwnego, że w tym wszystkim dyżurny mógł się pogubić.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 15:32
u nas zasze było szacher macher
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-08 15:58
Ogólny bałagan , to już jest nie tylko na kolei.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 16:21
u nas w kraju zawsze był
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-09 09:04 Zmieniony 2012-03-09 09:31
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Remont-zwrotnic-na-kolei-pod-lupa-prokuratury,wid,14317878,wiadomosc.html
Kombud i układy z władzą
w przypadku tej sytuacji będą szukali ucieczki odpowiedzialności. Żeby nie wyszło,  że winnego zrobią z niewinnego dyżurnego ruchu

Bardzo niedawno przerabialiśmy aferę Stadion Narodowy. W tej budowie, jako jednej z nielicznych, budowa miała zwolnienia podatkowe od prowadzonej Inwestycji, również w płaceniu CIT. Data oddania określona w dokumentach, jednak budowa nie zakończona całkowicie i  uroczyste otwarcie odbyło się na ulicach Warszawy, muzyka, fajerwerki. Protokół oddania  mówił, m.in. policja wypowiedziała się, że Stadion nie spełnia zasad bezpieczeństwa, należy poprawić (wymienili co).  Nie doszło do pierwszego meczu rozgrywki ligowe krajowe, gdyż stadion nie był jeszcze ukończony, spieszyli się żeby nie dać "złej plamy" przed meczem z Portugalią. Dlatego protokół warunkowy. A prawda jest taka, że pewne prace nadal są do wykonania. Do czerwca. Na rozpoczęcie EURO. Premia za niewykonanie pracy gdy  budowa nieukończona (sprawa Muchy, ale Mucha ujawnia dalsze fakty, m.in. kto i jaką   premie otrzyma,  jest taka przewidziana po zakończeniu EURO) Dodać należy o złej Umowie menedżerskiej, ta trafiła do Prokuratury. Za te premie, za te Umowy-Kontrakty zapłacić  ma budżet, a konkretnie podatnicy
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-09 10:13
Która to już nieudana reforma?
O tym, że cukier za był drogi przekonaliśmy się nie raz, gdybym ja napisała dlaczego,  na przykład w tamtym roku, zakrzyczano by mnie, że jestem uprzedzona do pewnych faktów, do PO. Wiadomości nareszcie podają  (przeczytać należy dokładnie, do końca)
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Znow-powraca-problem-drogiego-cukru,wid,14317637,wiadomosc.html?ticaid=1e0f2

W pamięci jest też  kontraktacja mleka. Limity dostarczania mleka przez rolników do mleczarni.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-09 19:52
Wszystko w/w to przelewanie pustego w próżne - i tak trzeba jeść i kupować i MY NIC NA TO NIE PORADZIMY. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-09 20:51

>Wszystko w/w to przelewanie pustego w próżne - i tak trzeba jeść i kupować i MY NIC NA TO NIE PORADZIMY. :-)<


Jak ja to lubię czytać lub słyszeć: "NIC NA TO NIE PORADZIMY". To takie typowo polskie narzekanie. My nic nie możemy zrobić, choć jest nas większość, ale ONI mogą, będąc garstką.
Kiedyś Jan Kochanowski napisał: "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi". To było dawno, w 1575 roku. Dzisiaj mamy 2012 rok, ale nadal nie potrafimy wyciągać wniosków z przeszłości i mądrze planować przyszłość.
Nic nie możemy??? ACTA została podpisana, ale gdy ludzi wyszli na ulice, zablokowano serwery rządowe, to rząd się ugiął i wstrzymał dalsze procedury. Można było ???
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-10 21:06
O MATKO I CÓRKO TO ZUPEŁNIE 2 INNE SPRAWY!
Jaka

>nas większość, ale ONI mogą, będąc garstką.


i jacy "ONI"?
Jakbyś czytał i miał wiedzę to byś wiedział, że to żadne protesty, tylko hakerzy sprawę załatwili i jak sadzę dzieci polityków :-)
Jak miałeś na myśli o.n. to nie jest nas większość, część także dojdzie prawie do sprawności z przed wypadku, CZEGO WSZYSTKIM ŻYCZĘ :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-10 22:33

>Jakbyś czytał i miał wiedzę to byś wiedział, że to żadne protesty, tylko hakerzy sprawę załatwili i jak sadzę dzieci polityków :-)<


Twierdzisz, że sprawę załatwili hakerzy?  Może nie mam wiedzy i nie czytam, ale sądziłem, że hakerzy działają z ukrycia, a ja widziałem uliczne demonstracje. A może mi się przewidziało?
Zarzucasz mi w innym wątku, że nie czytam ze zrozumieniem. Wiedz więc, że pisząc o większości nie miałem ma myśli tylko osób niepełnosprawnych, ale ogół społeczeństwa.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-10 22:36
Protesty nie tylko w tym temacie były :-)
Skrzyknij ludzi niech idą na protest przeciw wszystkiemu.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-11 11:34

>Skrzyknij ludzi niech idą na protest przeciw wszystkiemu.<


Jeżeli każdy będzie uważał jak Ty, to najlepiej siedzieć i czekać, aż zrobią to za Ciebie inni. Protesty już są - OBURZENI.
Zresztą nie trzeba protestować, ale korzystać świadomie z tego prawa, jakie przysługuje każdemu obywatelowi. W polskiej rzeczywistości jest to niemożliwe, bo ludzie są w większości nie znają się na prawie, nie interesują się sprawami gospodarczymi i polityką, a jeżeli już, to bardzo pobieżnie. Są nieświadomi tego, co się wokół nich dzieje. Potrafią tylko narzekać.

Na własnej skórze mogłem się przekonać, jak bardzo nam daleko do cywilizowanego świata. To były czasy, gdy modne stały się "kablówki". Zgodnie z przepisami, każdy budynek wielorodzinny (potocznie zwany blokiem) musi posiadać zbiorczą instalację antenową (AZART). I takie wymogi spełniały anteny na dachach bloków budowanych za "komuny". Czasy się zmieniły i nastał czas "kablówek".  Na osiedlu, na którym mieszkam, mieszkańcy zrobili "ściepkę" i za pieniądze składkowe założyli sobie osiedlową sieć kablową, w której znalazły się programy satelitarne dostępne darmowo. Również w tej sieci "puszczono" programy ówczesnej telewizji naziemnej, czyli TVP-1, TVP-2 i Polsat. Mieliśmy więc DARMOWĄ TELEWIZJĘ naziemną i satelitarną, nie licząc opłat za abonament.
Nieco wcześniej, nim założyliśmy sobie tę "kablówkę", powstała lokalna telewizja kablowa (LTK), która obok programów satelitarnych i telewizji naziemnej, zaczęła nadawać również własny program. Nie docierała jednak do naszego osiedla, bo byliśmy SAMOWYSTARCZALNI. Ponieważ LTK, jak nadmieniłem, powstała dużo wcześniej, jak nasza "kablówka", nasz administrator podpisał z LTK umowę  dotyczącą konserwacji anten zbiorczych. Zresztą, jak się później okazało, LKT  konserwowała anteny zbiorcze w całym mieście. Oczywiście za tę usługę LTK pobierała pieniądze z całego miasta,  licząc od każdego gniazdka.
W tym czasie mieszkania w naszym bloku zostały sprzedane lokatorom, więc zmieniła się forma własności i postała Wspólnota Mieszkaniowa. Któreś dnia na ścianie frontowej naszego bloku zaczęto układać jakieś kable. Ponieważ żaden z właścicieli - a zaznaczam, że była to już Wspólnota, czyli nasza wspólna własność - nie widział co jest grane. Okazało się w końcu, że to LTK , zez pytania i wyrażenia zgody właścicieli, układa swoje kable. Następnego dnia LTK wyłączyła nam sygnał telewizyjny w NASZEJ "kablówce". Nie było go też w gniazdku anteny zbiorczej. Okazało się, że te rzekomo KONSERWOWANE ANTENY, za co płaciliśmy pieniądze, zupełnie NIE ISTNIEJĄ.  Gorzej, bo dopiero po fakcie mieszkańcy osiedla dowiedzieli się, że NASZĄ SIEĆ OSIEDLOWĄ  przejęła LTK bez naszej wiedzy i zgody jako DAROWIZNĘ. Pozostaliśmy z bez dostępu do telewizji. LTK postawiła WŁAŚCICIELI przed faktem dokonanym, zmuszając do podpisania umowy na dostawę sygnału TV.
Jako jedyny właściciel nie tylko we Wspólnocie, ale całym mieście sprzeciwiłem się tak bezczelnemu wymuszaniu płacenia za coś, co miałem i nadal zresztą mam ZA DARMO.
Przy okazji wyszło, że podpisanie umowy z LTK było celowym zagraniem, aby zniszczyć anteny zbiorcze i pozbawić wszystkich mieszkańców w mieście niezależnego źródła sygnału.

Najpierw, jako współwłaściciel Wspólnoty Mieszkaniowej, zażądałem od LTK przywrócenia stany pierwotnego, a gdy nie spełniono mojego żądania, powiadomiłem prokuraturę. Prokuratura najpierw oddaliła postępowanie, a po zaskarżeniu oddała sprawę do Rejonowego Sądu, który głuchy na moje argumenty, że zostałem najpierw okradziony z pieniędzy, bo płaciłem za konserwację anten zbiorczej, a następnie zniszczono mi mienie znacznej wartości oraz przejęto bez mojej wiedzy i zgody mój udział w "kablówce". Przedstawiłem również na tę okoliczność niezbite dowody rzeczowe. I CO? I NIC, Sąd powództwo oddalił, bo argumentem w dla prokuratury i sądu było, że JESTEM JEDNYM I JEDYNYM OBYWATELEM, któremu stałą się krzywda. Ponadto, według prokuratora, w zamian otrzymałem nowoczesną sieć wielozadaniową. Problem w tym, że położoną również nielegalnie, jak zniszczenie AZART-ów i przejęcie, a właściwie kradzież osiedlowej  sieci kablowej wraz z urządzeniami.

Ostatecznie i tak jestem jako JEDEN JEDYNY wygrany, gdyż od tamtego czasu mam przed oknem zestaw anten do wolnego odbioru programów satelitarnych i telewizji naziemnej. Płaciłem  tylko abonament, a właściwie od 7 lat jestem zwolniony z abonamentu, więc mam telewizję ZA DARMO.

Natomiast moi sąsiedzi i mieszkańcy miasta od czasu, gdy LTK zrobiła ich "w konia" musieli płacić i płacą minimum 7,-zł (choć są w tym pakiecie programy ogólnie dostępne), a maksymalnie po 120,- zł miesięcznie. Wiesz ile pieniędzy mogli by ludzie przez ten czas zaoszczędzi, gdyby wówczas pomogli mi w walce o swoje prawa ?

Ciekawe, czy ludzie zmądrzeją, bo już w naszym mieście jest dostępna naziemna telewizja cyfrowa. Jak na razie nie widać, aby anteny zbiorcze powróciły na dachy.

Więc REA nie mów mi, że mam skrzykiwać ludzi, bo w tym kraju jeszcze długo, długo nie da się nic zrobić dla leniwego społeczeństwa.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-11 12:02
Nachbar, z jednej stony przyznaję Ci rację, ale z drugiej, uważam, że po to mamy władzę, aby ustanawiała czytelne przepisy i egzekwowała je skutecznie. Trudno abyśmy "skrzykiwali" się za każdym razem , gdy jakiś cwaniak chce na nas zarobić czy w inny sposób wykorzystać. Tylko niestety ostatnio trudno inaczej niektóre ważne sprawy załatwić. Czy tak ma to wszystko wyglądać?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-11 13:33 Zmieniony 2012-03-11 13:44
Masz rację, że po to mamy władzę i przepisy. Ale to teoria. Tam, gdzie w rachubę wchodzą duże pieniądze, nie ma prawa i władzy. Liczą się układy i układziki. Polska jest krajem, gdzie władza jest skorumpowana. Przyczyny takiego stanu rzeczy należy jednak szukać wśród społeczeństwa, bo godzimy się na to. Ja zaliczam się to tych, co chcą to zmienić.
Niepokojące dane dotyczące dzieci w Polsce
Cytuję jeden z ciekawszych komentarzy:

>~Jeszcze Polska nie zginęła...póki ...: Upadek naszego państwa, narodu jest ewidentny. Zawdzieczamy to ,,Solidarności", z której ludzie ułozyli sie z komuną, sprzedali nas i wtłoczyli jako niewolników do UE. Do tego skorumpowali kraj, dając mu pozór państwa prawa (jak ktoś powołuje się na Konstytucje budzi śmiech - nawet w sądzie). To dziwne,ze naród w 1980r. wyszedł na ulice, zastrajkował, protesował jak podniesiono ceny. Dziś ceny w stosunku do płac sa niebotyczne, podnosza nam wiek emerytalny, nie ma pracy, ciagły stres ekonomiczny, prawny (co jeszcze zmienią) i to poczucie beznadzieji. Ucieczka z Polski milionów ludzi, co doprowadziło do zapaści ZUS. No ale gdzie oni maja sie podziać we własnym,,wolnym" kraju. Obce narodowi władze Polskie niszczą nas od dziesięcioleci. Wyszydzani tzw. komuniści w tym. m.in. gen. Jaruzelski, najpewniej przejda do historii jako ci, którzy odbudowali po wojnie kraj, uczynili go silnym i hamowali dojscie do wałdzy ludzi ,,Solidarności". Chyba mieli rację, gdyż to co dzieje się od ca 20 latjest gorsze niż PRL. Ostatnim elementem zniszczenia Narodu jest degradacja biologiczna - wyniszczenie dzeci. Polska jest państwem obcym , wrogim obywatelowi. To my jestesy winni temu,że ci sami ludzie, maja od 20 lat władze i systemowo nas niszczą. PO to przejaw namacalnego zła, które nas niszczy. <

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-11 18:19

> PO to przejaw namacalnego zła, które nas niszczy.<


A jednak ludzie na nich głosują.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-11 18:41
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-11 18:46
Niektórzy przejrzeli na oczy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-12 10:01
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Czy-GMO-da-nam-zarobic,wid,14320347,wiadomosc.html?ticaid=1e13a&_ticrsn=3

Co sądzicie o  żywności modyfikowanej?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-12 15:35
moim zdaniem jest szkodliwa  ale i tak ją jeść będziemy o ile już jej nie jemy
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-12 17:38
Żyję na tym świecie już odpowiednio długo, aby co nieco wiedzieć i chociaż nie jestem fachowcem od wszystkiego, to jednak na to co jem, zwracam uwagę. Oczywiście nie uchronię się w ten sposób od śmierci, ale zawsze lepiej nie ryzykować. Z wynalazkami zawsze tak jest, że niem oceni się ich przydatność, musi upłynąć jakiś czas, aby zebrać opinie. A co wiemy o żywności zmodyfikowanej? Tyle, co nam przekażą ich wynalazcy. Jak na razie nie ma w miarę wiarygodnych badań, że żywność ta jest bezpieczna. Najważniejsze, że zwiększa plony, a to jest akurat nie najważniejszy argument, bo pieniądz jest odnawialny, a człowiek już nie.
Jako przykład podam historię z ziemniakami. Ta roślinka wymaga szczególnej opieki, bo jest narażona nie tylko na szkodniki, ale inne zarazy. Uprawiana na oborniku, a więc nawozie naturalnym, daje niezbyt duże polony. Dlatego rolnicy, z chęci zysku, używają nawozów sztucznych. Jest jednak jeden problem. Ziemniaki uprawiana na naturalnym nawozie dają wprawdzie mniejsze polny, ale za to lepiej przechowują się przez zimę, z mniejszymi stratami. Natomiast te, na nawozach sztucznych, dają większe plony, ale też większe są straty podczas przechowywania. No i ten smak. Wprawdzie zależy od odmiany, ale dla smakosza jest wyczuwalny, na jakim podłożu ziemniak urósł.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-12 19:09
mało kto nie daje nawozu do ziemniaków
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-12 20:14
Od lat mam swojego dostawcę, który specjalizuje się w produkcji ziemniaków. Dla siebie i znajomych zawsze ma oddzielne poletko.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-13 20:42
a to innych można truć znajomych nie
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-13 20:56
To nie tak, ponieważ głownie uprawia ziemniaki przemysłowe. Jedynie niewielką część przeznacza na jadalne.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-13 21:03
dobry kicior
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-16 12:59
Dlaczego tak mówisz?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-16 15:32
bo żeby był zbyt trzeba kity wciskać
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-16 21:18
100% prawdy!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-16 21:19
niestety
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-03-17 10:45
Ludzie bez doświadczenia budują nam autostrady
Zwróciłem uwagę na ten artykuł, gdyż obnaża prawdę o tych, co nami rządzą. Nie jest natomiast prawdą, że autostrady budują ludzie bez doświadczenia. Doświadczenia mają i są dobrymi fachowcami, ale decyzje zapadają gdzie indziej i na najwyższych szczeblach. Wszystko na pokaz, byle jak, byle szybko i tanio. Najważniejsze, aby najwięcej pieniędzy pozostało do podziału, gdy odda się kolejne inwestycje. Stąd rosnąca armia urzędników i również rosnące ich pensje. W zamian dają narodowi złudzenie, że coś robią.
Przytaczam jeden z komentarzy internauty. Warto przeczytać.

>~polonia [11 minut temu]Bo potrzebne są radykalne zmiany. Demokracja w POlsce obecnie to tylko puste słowo nie odzwierciedlające tego, co ono naprawdę znaczy. Właściwie demos(lud, naród) z tego słowa wykreślono. A pozostała część – kratos coraz bardziej kojarzy mi się z kratą w oknie i rządami dyletantów i pasożydów. Trzeba wyeliminować rządzenie w Polsce na zasadzie: divide et impera poprzez napuszczanie na siebie różnych grup Polaków. Aby nastąpiło racjonalne rządzenie państwem polskim, które miałoby na celu pomyślność państwa i obywateli a nie pomyślność polityków, ich rodzin i ich kolesi trzeba przezwyciężyć pewną sprzeczność. Polacy oskarżają polityków o korupcję, niekompetencję i nieliczenie się z narodem. Ponieważ wymagają od polityków niemożliwej rzeczy: uczciwości. A polityka to bagno. I niemal każdy polityk to zawodowy kłamca. Celem nadrzędnym polityka jest dorwać się do władzy i trwać przy niej jak najdłużej. Najlepiej dożywotnio. I temu celowi podporządkowane są wszelkie działania polityków. A jakość rządzenia, kondycja państwa i gospodarki a szczególnie pomyślność obywateli to sprawy dla polityków drugorzędne. Jest jedyne wyjście, aby uzdrowić tę chorą sytuację. Trzeba wyeliminować polityków z rządzenia państwem. Tu kilka propozycji. Delegalizacja wszystkich partii. Każde województwo wybiera 10 posłów do sejmu. Likwidacja senatu. Rząd tworzony z fachowców wybieranych w konkursach. Rząd odpowiada i jest rozliczany przez sejm. Posłowie są rozliczani przez wyborców. Wyborcy mogą odwoływać posłów w trakcie kadencji. Obecność posłów na sesjach sejmu powinna być monitorowana. Wszelkie kontrakty i umowy w sferze publicznej powinny być jawne i transparentne. Zakazanie tzw. lobbingu pod karą śmierci. Pochodzenie ludzi na kluczowych stanowiskach powinno być „prześwietlane” do 3 pokolenia wstecz. Polską powinni rządzić Polacy a nie polskojęzyczni pasożydzi czy agenci wpływu obcych państw i obcych narodów. Podstawowym kryterium działania rządu musi być interes Polski i Polaków. Najważniejsze dla obywateli sprawy powinny być rozstrzygane w referendum. Wynagrodzenie posłów powinno być ustalone jako 5-krotność średniej płacy w Polsce. Wynagrodzenia członków rządu powinny być ustalone jako 10-krotność średniej płacy. Po zakończeniu kadencji członkowie rządu powinni być rozliczeni i ocenieni, nagrodzeni za dobrą pracę lub ukarani za złą. No i na koniec. Przeciąć pępowinę łączącą nas z mumią europejsatą . Może wtedy narodzi się wolna Polska.<

Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-17 11:21
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Soli-wypadowej-uzywano-w-sejmowej-restauracji,wid,14340672,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-20 07:14
                                                               W   I   O  S  N  A

http://www.youtube.com/watch?v=RvOaIABDeJI

                                                            :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-20 12:38
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-25 08:58
Zmiana czasu z zimowego na letni. Pamiętacie?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 60) (3732621 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill