www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 114) (2297375 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-15 17:55
rea jest tu na forum  po paroma nickami :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-20 13:53
:-(
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-20 15:36
olej to :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-20 15:44
Tak zrobiłam. :-)))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-20 15:45
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-24 18:52
Ostatnio grzeczniej się zrobiło na forum. :-))))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-04-24 21:08
Niestety, wywołałam wilka z lasu. :-(
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-24 20:26
Taaaa, barbara, lidian, staruszka i.... jeszcze jakie???? Może napisz, bo ciekawa jestem!!!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-24 22:09
czego chcesz ode mnie rea
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-24 22:10
Pisałaś, że mam wiele niców to je wymieniam :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-24 22:14
czyli chciałabyś być taka jak my i lid ale to nierealne :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-24 22:35
Uchowaj Boże!!!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-25 11:57
TRENUJ GŁOS MOŻE DIWĄ OPEROWĄ ZOSTANIESZ
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-27 18:32
Ja akurat nie śpiewam :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-28 09:04
może warto zacząć ?
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-05-01 10:17
REA NIE ZYCZE SOBIE ZAWALANIA TWOIMI WYPOCINAMI MOJEJ SKRZYNKI!!!PISZE TO TU,BO INACZEJ CHYBA NIE DOCIERA.
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-05-01 11:07
Witam Wszystkich serdecznie :-)
Tak sobie myślę, że może nie warto zaprzątać sobie głowy taką osobą. Tacy ludzie jak REA, zawsze byli, są i będą.
Może jej się nudzi, może nie ma z kim porozmawiać i właśnie dlatego jej posty są takie, a nie inne. Ona myśli, że na
zaczepki zawsze ktoś odpowie, więc pisze bzdury i obraża innych z nadzieją, że jej odpiszą. REA wychodzi z założenia,
że nie jest ważne jak i co forumowicze odpiszą, byleby do niej pisali. Ona się tym żywi. To taki wirtualny wampir energetyczny.
Pozdrawiam, życzę Wszystkim zdrówka i uśmiechu na twarzy w te piękne, słoneczne dni :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-01 12:25

>Pozdrawiam, życzę Wszystkim zdrówka i uśmiechu na twarzy w te piękne, słoneczne dni :-)<


I to jest najważniejsze: zdrówko, uśmiech i same słoneczne dni. Dziękuję i wzajemnie życzę alles Gute.
Również dla REA przesyłam extra życzenia. Nie wnikając w powody, dla których jest taka, a nie inna, jest mi Jej tak zwyczajnie żal.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-05-01 12:50
PRZYZNAJE DUZO CZASU MI TO ZAJEŁO ROZGRYZANIE UZYTKOWNIKA O NICKU REA.SAM(a) SWOIMI WYPOCINAMI NA PW SIE WKOPAŁA.NOWYM UZYTKOWNIKOM NIC TO NIE POWIE,STARZY WIEDZA KIM BYŁ "SKRZAT",ILE KRWI NAPSUŁ I JAKIE PIERDOŁY PISAŁ.REA TO SKRZAT!!!!!!!!!!!!!!!!!,ALKOHOLIK SPOD WARSZAWY.OSTRZEZCIE KOGO TRZEBA!POCZYTAJCIE WPISY JEDNEGO INDYWIDUUM I DRUGIEGO,ZOBACZYCIE ZE SIE NIE MYLE.ZRESZTA PRZYZNAŁA SIE NA PW.
REA I TY SMIESZ WMAWIAC LUDZIOM ZE SA POD INNYMI NICKAMI?!ZDROWKA I ROZUMKU WIECEJ CI ZYCZE.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-01 17:14
szkoda że tyle jadu między nami
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-01 18:04

>szkoda że tyle jadu między nami<


Masz rację, szkoda. Można jednak to zmienić, bo wszystko zależy od nas samych. Wystarczy dyskutować na temat i nie robić wycieczek personalnych. Zaczynam od siebie. Kto jeszcze jest "za"?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-01 18:05
ja :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-01 18:49
Miło mi. Zatem jest nas dwoje. Mam nadzieję, że dołączą pozostali. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-01 19:10
Wprawdzie staram się nie włączać w niegrzeczne dyskusje, ale nie mogę powiedzieć , że zawsze mi się uda powstrzymać i nie odpowiedzieć na zaczepkę lub podłe szkalujące słowa.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-01 20:08
Przysłowia są mądrością narodów. Jedno z nich: "milczenie jest złotem, mowa srebrem". W przypadkach szczególnych wybieram złoto, bo zgodnie z zasadą dynamiki, akcja równa się reakcji. Dlatego złoto, w takich sytuacjach, jest złotym środkiem. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-02 07:22
ale milczenie nie zawsze kest dobre
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-02 07:51 Zmieniony 2012-05-02 07:56
Nachbar nieraz taką złotą zasadę można nazwać chowaniem głowy w piasek. Tu zgadzam się z Basią, że nie zawsze milczenie jest dobre. Biorąc przykład forum, sam widzisz, że milczenie tylko utwierdza niektórych w przekonaniu, że mogą bezkarnie nas szkalować. Jeżeli milczymy, to zgadzamy się na to. Zobacz co się dzieje z forum. Milknie, bo większość wybrała Twój punkt widzenia, wolą milczeć. A ja pytam dlaczego? Dlaczego nie przeciwstawić się i pozwolić rozpanoszyć się tutaj złu? I tak jak powiedziałam w wyżej napisanym poście, można milczeć i nie wdawać się w pyskówki, ale wszystko ma swoją wytrzymałość. Nie będę siedzieć jak zając pod miedzą kiedy ktoś "jeździ mi po lecach".
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-02 07:53
ja też nie mam takiego zamiaru
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-02 16:36

>Nachbar nieraz taką złotą zasadę można nazwać chowaniem głowy w piasek. Tu zgadzam się z Basią, że nie zawsze milczenie jest dobre.<


Chyba żeśmy się nie zrozumieli. Milczenie wcale nie musi oznaczać chowania głowy w piasek. Jeżeli Ty i pozostali uczestnicy Forum nie podejmiecie dyskusji z osobą, która zamiast rozmawiać na temat wątku, obraża kogokolwiek z użytkowników Forum, to takiej osobie wytrąca się oręż, jakim walczy, a przede wszystkim nie daje satysfakcji, że komuś "dokopała". Dlatego przysłowie wsparłem zasadą dynamiki, gdzie akcja równa się reakcji.
Natomiast w przypadku, gdy reagujesz podobnie agresywnie, to zagrzewa taką osobę do dalszej walki i prowadzi to do eskalacji konfliktu.

>Zobacz co się dzieje z forum. Milknie, bo większość wybrała Twój punkt widzenia, wolą milczeć. A ja pytam dlaczego? Dlaczego nie przeciwstawić się i pozwolić rozpanoszyć się tutaj złu? <


Widzę co się dzieje na Forum i wcale nie dziwię się tym, co woleli stąd odejść lub zaglądają tu od czasu do czasu. Po co mają uczestniczyć w stale toczących się wojnach słownych? Szkoda, że tak się stało, bo jeżeli ktoś przychodzi na Forum, to chce tu znaleźć przyjaciół, z którymi może pogadać, a nie wrogów, aby walczyć.
Dlatego poddałem myśl, aby dyskutować tylko na temat, a tych, co będą kogoś obrażać, zwyczajnie ignorować i nie odpowiadać na zaczepki.
Jeżeli jeszcze nie przekonałem, że w ten sposób zniechęcimy do wszczynania "wojen", to przytoczę znane powiedzenia:
"Mądry głupiemu ustępuje" i ""Nigdy nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem".

Ponieważ dyskusję podjęła Basia i Lidian, chociaż cytowałem Lidian, swoją odpowiedź kieruję do obu Pań.
I obie Panie pozdrawiam słonecznie. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-02 17:30

>Natomiast w przypadku, gdy reagujesz podobnie agresywnie,<


Nie reaguję "podobnie" agresywnie. W każdym razie nie tak jak to mieliśmy okazję "widzieć" na forum. Chyba zdążyłeś się już o tym  przekonać.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-02 18:10
Tu nawet nie o agresję chodzi, ale o sam fakt odpowiedzi na zaczepkę.  Sorki, Lidian, że użyłem tego zwrotu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-02 18:22
:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-02 20:05
proponuje zakończyć tą dyskusje bo przemienia się ona w wzajemne pouczanie a nie oto chodzi
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-03 07:11
Z góry zaznaczam, że to, co za chwilę napiszę, nie ma związku z dyskusją, jaka toczyła się przed chwilą. Nie odnosi się też do kogokolwiek.
Jest tylko i wyłącznie wynikiem moich rozmyślań o temacie tego wątku - agresji. Spotykamy się z nią dość często. Nie tylko w filmach, ale w swoim otoczeniu. Zgodnie z logiką, nie ma skutku bez przyczyny. W tym konkretnym przypadku skutkiem jest agresja, więc musi mieć przyczynę. Przyczyną zajęła się nauka. Do czego doszli naukowcy? Zacytuję tylko fragment, ale zachęcam do przeczytanie całości pod linkiem i osobistych przemyśleń.

>Czy w mózgu człowieka agresywnego można znaleźć "ślad agresji"? Czy ten mózg różni się czymś od mózgu człowieka łagodnego? Neurofizjolodzy trafili na pewien ślad. Od dawna przyglądali się bacznie neuroprzekaźnikom - cząsteczkom chemicznym, za pomocą których komórki układu nerwowego komunikują się między sobą. Dotychczas poznano ich około 50. Jak się wydaje, kluczowym neuroprzekaźnikiem w przypadku agresji jest serotonina. Od niej bowiem zależy utrzymanie dobrego nastroju i wysokiej samooceny. Jeśli osobnicy o wysokim poziomie serotoniny częściej osiągają stan zadowolenia i wiarę w siebie, to ludzie o niskim poziomie serotoniny łatwiej powinni popadać w stany przygnębienia, w depresję i charakteryzuje ich poczucie małej wartości. To oni również bardziej powinni być skłonni do złości i agresji. I rzeczywiście - u dzieci, które torturują zwierzęta lub sa wrogo nastawione do rodziców, u notorycznych podpalaczy i u osób próbujących targnąć się na swoje życie stwierdzono niski, w porównaniu z grupą kontrolną, poziom serotoniny.<


Skąd w nas tyle agresji?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-03 11:12
Nachbar - zgadzam się z Tobą nie tylko ze słowami z poprzedniego posta, ale z kilku poprzedzających. Agresja rodzi agresję, a milczenie nie oznacza chowania głowy w piasek, ale mądrości osoby przerywającej bezsensowną polemikę. Niestety na Forum (przynajmiej na TYM) przyjaciól nie ma.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-05 11:13
Czy w maju można być złośliwym, agresywnym????? Chyba na ten piękny czas trzeba zakopać topory. :-)))))))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-05 11:21
kwestia charakteru
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-05-05 18:38
Basia ma rację. Nie wszyscy widzą cudowną naturę budzącą się do życia.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-05 18:41
bo dla mnie ona cudowna nie jest  więc tak napisałam
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-05-05 19:13 Zmieniony 2012-05-05 19:17
Natura jest Piękna. Nie zrozumiałaś mnie Basiu. To ludzie psują humory.
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2012-05-05 19:53
hmmm, a ja rzekłabym, że -   Życie jest piękne,  tylko ludzie czasem  okrutni.. i tacy jacyś nieokreśleni
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2012-05-05 20:00
Uwaga! Zagadka! Kto przysłał do mnie tej treści prywatną wiadomość?

/nadawca ukryty/ Data 2012-04-29 21:08 Temat INfo

>Jedni czytają i uczą się dopiero teraz z kompa! :-) Inni uczyli się wiele lat w szkole :-)>
>Z postu wynika, że ty do szkoły nie uczęszczałeś, tylko w necie siedzisz, ale powinieneś wiedzieć, że wikipedię tworzą ludzie, którzy niekoniecznie maja jakąś wiedzę - idiota z ciebie do tego jak sadzę, stary :-)>

Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2012-05-05 20:12
Witaj Tadziu:)

No mnie nasuwa się tylko jedna osoba na myśl. Sądząc to sposobie wypowiedzi, myślę , że wiesz, że to ..nauta, rea, bober , czy jakie inne zwierzę...
i pewnie się nie mylę
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-05 20:14
Ty ukryłeś nadawcę?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2012-05-05 20:39
No ja! gdybym nie ukrył to nie byłoby zagadki chociaż większość z Was wie lub domyśla się ale nie przysyłajcie wszyscy odpowiedzi bo zabraknie nagród
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-05 20:27
Tadeusz - Witaj, cieszę się, że jesteś. Nie mam pojęcia kto, ale wyrzuć to do kosza, nie warto zaprzątać sobie głowy śmieciami.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2012-05-05 20:46
Kryształku, dziękuję za powitanie.

>wyrzuć to do kosza, nie warto zaprzątać sobie głowy śmieciami>


stosuję się do rad wielu z Was i tak jak Nachbar radził:

>"Mądry głupiemu ustępuje">

Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-05-05 20:38
Panie Tadeuszu,

Serdeczne pozdrowienia.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2012-05-05 20:40
Dziękuję bardzo, pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-05-05 21:07 Zmieniony 2012-05-05 21:10
Do Tadka.
Takie coś kiedyś i ja dostawałam, ale głupio milczałam a powoli znikałam z forum. :-(
Tadku cieszę się że miałeś odwagę. Jednak nie wyrzucaj jak ja to robiłam. Wcześniej czy później odkryje swoje kart dana osoba. Trzymaj się i nie poddawaj.

Ciekawe tylko jak można nadać /nadawca ukryty/?????? Aaa sam ukryłeś. Nie mam pojecia kto to robi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 114) (2297375 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill