www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 64) (3731044 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-28 17:17
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Matka-wyskoczyla-z-3-miesiecznym-dzieckiem-z-10-pietra,wid,14449529,wiadomosc.html?ticaid=1e5aa

tragedia podwójna
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-01 07:22
Pięciogodzinna reanimacja. Niestety, koń zdechł

>Dramatyczne sceny rozegrały się w niedzielę późnym popołudniem. - Po godz. 18 zostaliśmy zawiadomieni, że na ul. Powstańców Śląskich leży koń z zaprzęgu dorożkarskiego, a woźnica okłada go batem - mówi Mariusz Ciarka, rzecznik małopolskiej policji. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, jeden z koni z zaprzęgu leżał na jezdni, nie był w stanie się podnieść, drugi stał obok. Natychmiast wezwano weterynarza. - Lekarz stwierdził, że zwierzę ma udar i jest przegrzane - relacjonuje rzecznik małopolskiej policji. Konia natychmiast podłączono do kroplówki. By obniżyć temperaturę jego ciała, postanowiono go też schłodzić w nieco nietypowy sposób. Na miejsce ściągnięto strażacki wóz gaśniczy. Strażacy przez pięć godzin polewali zwierzę wodą. Tuż przed północą udało się go postawić na nogi. Potrzebny był do tego dźwig i specjalne pasy.<

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-01 16:42
Wklejam nowy link, tematycznie związany ze świętem pierwszomajowym.
Pochód anarchistów w Warszawie: odcinamy się od pseudolewicy

>Jeden z organizatorów pochodu Jakub Gawlikowski ze Związku Syndykalistów Polskich mówił, że demonstracja wraca do tradycji pierwszomajowej, która jest starsza niż to, co pamiętamy z czasów PRL, odwołuje się do tradycji ruchów pracowniczych walczących o ośmiogodzinny dzień pracy, prawo do zwolnień lekarskich etc. - Te podstawowe prawa dzisiaj - w dobie umów śmieciowych - wcale nie są oczywistością. Dziś mamy powrót do tego, co wydawało się zamierzchłą przeszłością, powrót do XIX-wiecznego kapitalizmu. Nasza demonstracja jest po to, by przypomnieć, że ta walka musi być kontynuowana - przekonywał. <


Jak te wydarzenia skomentował internauta?

>~omega [przed kwadransem]spostrzezenia maja sluszne. hasla tez. najgorzej ze nikt ich nie bedzie traktowal powaznie. w zasadzie to nie wiem, jak bardzo trzeba ludzi zeszmacic, zeby ruszyli sie w obronie swoich podstawowych praw? wszystkie partie polityczne wmawiaja nam ze ten system to demokracja, ale co z demokracja ma wspolnego dofinansowanie partii z budzetu panstwa, wybory wiekszosciowe-proporcjonalne, ustalanie list wyborczych, obsadzanie stanowisk w spolkach skarbu panstwa i mediach z klucza partyjnego? politycy przekonuja nas ze jestesmy rowni wobec prawa, ale co to za rownosc, skoro czesc ma immunitet (sedziowie, parlamentarzysci, prokuratorzy), gdzie jest rownosc w prawie do emerytury? skoro mundurowi, wymiar sprawiedliwosci i inne swiete krowy maja przywileje emerytalne. co z rownoscia jezeli chodzi o placenie podatkow, skoro UEFA jest zwolniona z podatku dochodowego od mistrzostw europy, a parlamentarzysci nie placa podatku od diet? co z prawami pracowniczymi, skoro masowo robi sie z ludzi niewolnikow na umowe zlecenia, omijajac placenie skladek emerytalnych, omijajac ograniczenia w czasie pracy i placy minimalnej? to jest jedno wielkie oszustwo, na ktore wszyscy dajemy przyzwolenie. wszyscy politycy od lewa do prawa to oszusci, zlodzieje albo psychicznie chorzy.<

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-02 18:15
Dlaczego mamy płacić abonament?

>Najbardziej znienawidzona opłata, ludzie się buntują. Na co idzie ta kasa?<

Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-05-02 18:28
Idzie między innymi na zatrudnianie drogich celebrytów i kręcenie idiotycznych seriali. Płacę abonament, ale uważam ten wydatek za źle ulokowany. Kiedyś mówiło się , że telewizja państwowa będzie przedstawiała programy bardziej wartościowe  niż prywatne stacje, a tak naprawdę to niewiele się różnią. Stracone pieniądze.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-09 16:37
To świadczy tylko no podłości ludzi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-03 16:13
To "Jarzębinki" wygrały wczoraj konkurs na hymn Euro 2012. Jak Wam się podoba? :-)))))))))))))

http://www.youtube.com/watch?v=YtDhMzDkois
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-05-03 16:22
Niezłe :-))))) Trochę mi się przypomniał film "Zakonnica w przebraniu" :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-03 16:24
:-) Wygrały z Marylą Rodowicz, Feelem i Wilkami.
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-05-03 16:30
Fajnie, że takie zwykłe kobietki mogły wygrać, a nie jak zwykle... Osobiście, nie bardzo mi się podoba i nie chcę nikogo urazić, ale przypomina mi to festyn i panie z koła gospodyń wiejskich :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-05-03 17:05
Masz rację, ale wygrały bo ludzie SMS-y na nie wysyłali. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-03 18:09
Jakie EURO taki hymn
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-05-03 19:08
Tak właśnie powiedział mi mąż :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-03 19:16
Czyli jakie? Jeszcze się nie zaczęło, a już jest nie ok? Dlaczego tak mówicie?
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-05-03 19:18
Bo wszystko idzie nie tak, nie ma dróg, na stadionie w Poznaniu trawa nie chce rosnąć, dworce rozkopane itd...
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-05-03 19:23
Aaa, zapomniałam dodać, że podczas EURO mamy sprzedawać hamburgery, frytki, hot dogi i kebaby. Czy mając taką szansę, by promować nasz kraj, nie moglibyśmy tego wykorzystać w najlepszy sposób. Przecież mamy tyle smacznych, narodowych potraw, którymi moglibyśmy się poszczycić, a których nie ma żaden inny kraj. Dlaczego nie umiemy tego wykorzystać?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-03 19:32
Przecież nikt nie wydał zakazu handlu naszymi produktami więc o co chodzi? Uważam, że to akurat będzie najmniejszy problem. Handlowcy doskonale wiedzą jak się robi kasę. Nie ma co narzekać.
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-05-03 19:42
Oglądałam ostatnio program dotyczący wyżywienia kibiców, na stadionie w Warszawie będzie można dostać tylko fast foody, bo podobno będzie szybciej. Naprawdę bardzo bym chciała żeby wszystko się udało, ale tak wiele spraw jest jeszcze nie ukończonych, a czasu coraz mniej, więc wolę założyć gorszy scenariusz, by móc się potem miło rozczarować :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-03 19:46
Zakazu handlu polskimi specjałami nikt nie zakazał, ale też hurtownie nie mają odpowiednich zapasów, jeżeli w ogóle jakieś mają :-). Polskie jedzenie jest tylko w naszych domach, a to za mało :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-03 19:54
Zaden handlowiec nie będzie robił czegoś co nie idzie. To , że hurtownie czegoś nie mają, to ich strata. Znajdzie się inny, który ma wszystko. Nie narzekajcie zawczasu. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-03 20:05
To tak nie działa, handlowiec musi brać co jest dostępne :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-03 20:38
Jesteś nim? :-) Jak handlujesz majtkami na straganie, to się zgadzam, ale jeżeli chodzi o żywienie zbiorowe, to nie masz racji.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-03 21:01
To podpowiedz, gdzie serwują placki ziemniaczane? :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-05-03 21:06
Wszystkie bary mleczne w moim mieście. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-05-04 17:05
Placki ziemniaczane są dokładnie wszędzie w różnych podstaciach podania. U mnie można dostać także i małych restauracjach, jadłodajniach i barach. Gorzej jest z rybką którą uwielbiam. Nie serwują jej wszędzie.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-04 17:16
wole rybe od placków :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-04 17:40
Jeżeli ryby, to tylko morskie. Ewentualnie słodkowodne odławiane z jezior, a nie hodowlane.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-04 17:47
JA NIE ZWRACAM UWAGI Z KĄD BYLE BY BYŁA RYBA
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-05-04 19:54
:-) Basiu ja jednak też jak Nachbar wolę rubki z pewnych źródeł a szczególnie uwielbiam dorsze choć nie pogardzę i pangą ale tą białą z czystej hodowli.
Mały problem tu nie kuchnia :-D
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2012-05-04 20:27
Jak miło wiedzieć, że w niektórych rejonach placki ziemniaczane mają się dobrze :-))). U mnie jednak prym wiodą frytki, a ostatnio modne są ćwiartki... :-))) Nie..., nie... ćwiartki ziemniaczane :-))).
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-05-04 21:29
:-)))))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-05 09:15
KWESTIA TEGO CO KTO LUBI
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-09 16:43
Może inaczej - kto kupi "placki ziemniaczane"? Nie wiedząc co to jest :-)
Słyszałam też, że ceny wzrosną na czas Ero :-) dla wszystkich :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-05 09:08
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Japonczycy-wylaczyli-ostatni-reaktor-atomowy,wid,14461361,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-06 12:57
Japończycy wyłączyli ostatni reaktor atomowy, a u nas trwają akcje przeciwko budowie takiej elektrowni w Gąskach i Darłowie.
Mnie natomiast zainteresowała - jak w każdy weekend - znaczna ilość pijanych kierowców. Uważam, że "łapanie" pijanych kierowców jest walką z wiatrakami. Tak, jak nie zwalcza się skutków choroby lecz jej przyczynę, tak samo powinna wyglądać "walka" z pijanymi kierowcami. Wystarczy zmienić prawo. Zamiast kar, zabierać kierowcom to, czym dla siebie i innych stwarzają zagrożenie, czyli pojazdy. Kary pieniężne i zabieranie praw jazdy nie zlikwiduje problemu, a już na pewno nie zapobiegnie tragediom. Życie i zdrowie ludzkie ma najwyższą wartość, więc dla jego ochrony muszą być stosowane radykalne, a tym samym skuteczne środki.
Podobnego zdania są internauci.
Armia nietrzeźwych za kółkiem. 4,6 tys. zatrzymanych

>~Piotr [pół godziny temu]Może zacząć konfiskować pijakom samochody i pózniej licytować a pieniądze uzyskane tą drogą przeznaczać na leczenie ofiar wypadków.Chociaż taka była by korzyść z głupoty,bo jak na razie "płacz i lament" a kretyni i tak z tego sobie nic nie robią,bo nawet jak zabiorą prawko i tak jeżdzą puki kogoś jeden z drugim nie zabije.A spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym traktować jak zabójstwo z premedytacją!!!.Dlaczego w tym kraju tak dba się o przestępców?<

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-06 17:34
I to jest polska specjalność właśnie: jazda po pijaku.

Dla zmiany nastroju podaję link do ciekawego artykuły o naszych podatkach. Ciekawy dlatego, że pracodawcy dla zminimalizowania kosztów "utrzymania" pracownika zawierają z pracownikiem umowę, w której podają pensję zasadniczą na poziomie najniższej krajowej, aby później "pod stołem" wypłacać pracownikowi dużo więcej. Tak jest np. z kierowcami TIR-ów i w wielu innych zawodach. Pracownicy godzą się na taki układ, gdyż inaczej nie mieliby pracy.
Później konsekwencje takiego układu spadają na pracownika. Po pierwsze - będzie miał niższą emeryturę, a po drugie - fiskus może mu dobrać się do skóry, gdy np. kupi samochód, mieszkanie lub wybuduje dom. Urząd Skarbowy zapyta wówczas, skąd miał pieniądze i "dowali" mu 75 % podatek.  Przeczytajcie również komentarze. Są naprawdę ciekawe.
Zatajenie dochodów grozi 75-proc. podatkiem
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-05-06 17:55
Przecież teraz prawie każdy prywaciarz tak robi, płaca zasadnicza, a reszta pod stołem. Jedynie na państwowych posadach można liczyć, że wykażą wszystko. Niestety, sami się na to godzimy żeby mieć pracę. Jak człowiek jest młody, nie myśli o tym, ale choćby w przypadku choroby, okazuje się, że nie jest już tak fajnie, bo żaden pracodawca nie zapłaci za chorobowe pod stołem.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-06 19:15

>Przecież teraz prawie każdy prywaciarz tak robi, płaca zasadnicza, a reszta pod stołem. Jedynie na państwowych posadach można liczyć, że wykażą wszystko. Niestety, sami się na to godzimy żeby mieć pracę. <


To nie my godzimy się na takie układy, ale do tego zmusza nas sytuacja. Nie zgodzisz się na taki układ, to pracodawca wybierze kogoś innego. W końcu ma w kim wybierać. Ty nie masz wyboru pracy. Dlatego dyskutujemy tu o niesprawiedliwym prawie, które wymierzone jest przeciwko najniższym warstwom społecznym. Łatwiej skontrolować Iksińskiego, który zarabia rocznie 25 tyś. złotych, niż pracodawcę obracającego milionami złotych.
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-05-06 20:23
Witam Cię Nachbar.
Oczywiście, zgadzam się z Tobą i wiem z własnego doświadczenia, że tak jest, ale gdyby tak nikt nie godził się na takie płacenie pod stołem, nie byłoby tego problemu. Wiem, za daleko to wszystko zaszło i teraz się tego nie zmieni, ale popisać można.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-05-06 20:25
Jak ludzie mają dzieci na utrzymaniu , to zgodzą się na wszystko byle mieć pracę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-07 08:27
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14463537,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-07 14:38

>Ale Włodzimierz Guzowski – który funkcję pełniącego obowiązki dyrektora pełni już grubo ponad rok, od stycznia 2011, nie widzi w tym swojej winy. – Takie rzeczy się zdarzają nie tylko w szpitalach, ale nawet w kościele – powiedział nam dyrektor. Przyznał, że młodsze dzieci będące pacjentami oddziału nie powinny przebywać na tym samym piętrze, co starsza młodzież, ale twierdzi, że nie jest w stanie zapewnić takiej izolacji.<


Nie sądzę, aby dyrektor szpitala był przysłowiową alfą i omegą, czyli człowiekiem do wszystkiego. Nie siedzi też w szpitalu na okrągło 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 12 miesięcy w roku. Od tego ma swoich podwładnych, którzy powinni opiekować się chorymi i dbać o ich bezpieczeństwo. W pierwszym rzędzie sankcje powinni ponieść bezpośrednio odpowiedzialni. Nie bronię tu dyrektora, ale znając sytuacje w naszej służbie zdrowia, można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że w szpitalu nie ma możliwości wydzielenie odrębnych pomieszczeń dla chorych pod względem wieku.
To, że fakt gwałtu nie zrobił na dyrektorze większego wrażenia też można wytłumaczyć wszechobecną znieczulicą. Przecież o wiele cięższe przypadki zbiorowego molestowania, gwałtu na nieletnich i sprzedaży noworodków, o jakich ostatnio podawały media, nie spotkały się ze społecznym potępieniem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-07 15:44
Oprócz dyrektora ktoś tam jeszcze pracuje. Powinien tak ustawić dyżury , aby dopilnowano pacjentów na oddziale.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-08 17:07
Pobieraczek z kolejną karą – wszystko po staremu

>Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na właścicieli serwisu Pobieraczek.pl kolejną karę. Pytanie tylko, czy to cokolwiek zmieni i czy uda się ją ściągnąć w czasie krótszym niż dwa lata.


<
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-09 13:34
Widocznie premia dla prezesa była za mała.
Zarwał się sufit nad jednym z wejść na Stadion Narodowy
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-09 13:58
Jeszcze raz powiem: aż strach pomyśleć co będzie jeżeli dojdzie do budowy elektrowni jądrowych.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-09 14:08
lepiej o tym nie myśl lidian
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-09 14:24
Znacie to: "jaka praca, taka płaca"? Jak znacie, to przeczytajcie. Obejrzeć też można, bo są zdjęcia.
Oni dostają największe pensje w Polsce. Padł rekord.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-09 14:29
szkoda nerwów
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 64) (3731044 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill