www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / nf wallker (19200 - wyświetleń)
- Autor smagda79 Dodany 2010-07-23 10:48
Witam serdecznie!! Jestem mamą 5-letniego synka Nikodema.Jest on dzieciątkiem z Mpdz.Ostatnio przez przypadek dowiedziałam się o ,, nf wallker,,
Jeżeli ktoś z państwa ma jakiekolwiek informacje na temat w/w produktu tzn.gdzie można go zakupić,jeka jest jego cena....Bardzo proszę o kontakt...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-07-23 13:37
smagda 79-proszę zmienić awatar.Ten od lat jest wykorzystany.
Nadrzędny Autor smagda79 Dodany 2010-07-23 14:49
Ależ oczywiście już zmieniam...jestem tutaj nowa,więc przepraszam..
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-07-23 23:13 Zmieniony 2010-07-23 23:16
Szanowny eligiuszu...
Może napiszesz nam... Co ma awatar wspólnego z nf wallker -rem???   :-)
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-07-24 07:31
Szanowny norbi.......znam Cie pod takim hasłem.Teraz chyba awansujesz i dodajesz  cyferki.Napisz po "polskiemu" o co Ci chodzi-to odpiszę .Dawno Cię tutaj nie było,czyżbyś wracał.....?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-07-24 10:37
Najwyraźniej pod nowym numerkiem,ale to to samo ,co by nie zmieniać,too forum zna wiele takich przypadków
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-07-24 11:08
Do maltabar-znam norbiego jeszcze ze "starych"czasów.Założył "swój "portal napromieniowani/ który jest nieczytelny /Teraz znów pragnie "mącić " u nas.Udaje "mądralę" wyrażając się w formie nie dla wszystkich zrozumiałej.Pan Prezes Pawlak powiedziałby Jemu ......."a sio" a co my powiemy Jemu?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-07-24 14:57 Zmieniony 2010-07-24 15:27
Zamiast o nf wallker - rze, to usilnie się mąci nie na temat... Tu chodzi o uf walker a o NF-Walker ->> zobacz tu oraz, zobacz, kliknij tu
A co do naszego portalu, to są pewne rzeczy do poprawy, lecz jedną z zalet tego portalu jest to że pisze o sprawach niepełnosprawnych, jak najrzetelniej... Ale nie o tym szanowna pani smagda79 chciała pisać...  Więc proszę nie zmieniać tematu...  A dla pani smagda79 mam linka http://www.eo-funktion.pl/, ten link może być przydatny...  :-)
Nadrzędny - Autor smagda79 Dodany 2010-07-26 07:14
Ślicznie dziękuję i przepraszam za kłopot.....
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-07-26 11:31
Pani Magdo,

Więcej o NF-walkerze (proszę kliknąć), orientacyjna cena (nie wiem czy aktualna) i opinie.

Pozdrawiam serdecznie Panią i Nikodema, życząc żeby mały wyrósł na osobę sprawniejszą ode mnie. Trochę się tylko będzie pewnie musiał nad tym napracować (jak wielu z MPD). :-)
Nadrzędny Autor smagda79 Dodany 2010-07-26 14:03
Dziękuję ślicznie za miłą odpowiedź........aby było więcej na tym świecie tak życzliwych i dobrych ludzi...ślicznie dziękujemy i pozdrawiamy.:-))
Nadrzędny - Autor smagda79 Dodany 2010-07-26 14:14
Jeszcze raz ślicznie dziękuję,,,,gdyby była kiedykolwiek potrzebna pomoc a była bym w stanie pomóc Pani ,,Iota,,proszę dać znać bo czasami wystarczy dobre słowo i człowiek czuje się lepiej.. podaje mój numer gg 2213588...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-07-26 23:29 Zmieniony 2010-07-26 23:37
Pani Magdo,

Taka mała rada - warto nie podawać takich danych na publicznych forach, jeśli da się tego uniknąć. Nawet na tak sympatycznym forum jak to. :-) Wszystkie nasze posty są przecież długo publicznie dostępne i zawsze może się zdarzyć, że znajdzie je ktoś, komu wolelibyśmy danych kontaktowych nie ujawniać. :-) Na tym forum do przekazywania takich rzeczy świetnie nadają się tzw. prywatne wiadomości. Jeśli chce Pani coś takiego spróbować, proszę po prostu kliknąć na mój (lub czyjkolwiek) pseudonim oznaczony na pomarańczowo. Przejdzie Pani do publicznie dostępnego profilu. Tam jest przycisk "Wyślij wiadomość". Treść takiej wiadomości odczyta tylko wysyłający i odbiorca - nie będzie jej można znaleźć "niechcący".

Dla takich miejsc w internecie, gdzie nie ma podobnych mechanizmów, polecam posiadanie adresów i numerów "prywatnych" (których nie podaje się tak po prostu) i "publicznych", których w razie czego nie żal się pozbyć (chyba, że ten numer już jest takim "publicznym"). :-)

Jeżeli Pani zechce, może Pani poprosić administratora forum o usunięcie tej wiadomości z numerem. :-)

Pozdrowienia dla "zwyciężającego dla ludu" (Niko-demos) :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-07-27 00:06 Zmieniony 2010-07-27 00:26
Jeszcze kilka informacji o tym pionizatorze:

Wywiad z polskimi dystrybutorami w czasopiśmie "Przyjaciel" (klik - plik w formacie pdf). NF-Walker to sprzęt produkcji niemieckiej, co częściowo tłumaczy jego cenę (przelicznik euro-złoty jest dla nas raczej mało korzystny).

Od czego zależy cena sprzętu (klik)

Jeszcze jedna opinia (klik) (tak w temacie, może warto zapytać o opinię dobrego, zaufanego, rehabilitanta? Zakładam, że kogoś takiego Pani zna, bo w tym wieku dziecka, rodzicie już się zwykle zdążą nabiegać po ekspertach :-)).

PS. Gdyby problemem były kwestie finansowe, ale ostatecznie wyszłoby, że sprzęt się przyda, można poszukać opcji finansowania (np. zbierania publicznie pieniędzy na leczenie) przez jakąś przyzwoitą organizację charytatywną. Nie chcę, żeby to brzmiało jak namawianie (osobiście jestem "trochę" za stara, żeby mieć doświadczenia ze współczesnym sprzętem do rehabilitacji dziecka z MDP, bo dzieckiem rehabilitowanym... to ja byłam kiedyś :-)). Po prostu podrzucam jako opcję.
Nadrzędny - Autor tomassini Dodany 2012-04-12 10:02
Witam. Troszkę odświeżając temat szukam też informacji dotyczących jakiegoś fajnego pionizatora dla dziecka 11 letniego z mocną stabilizacją bioder. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie obecnie używanego pionizatora to będę wdzięczny za wszystkie rady i wskazówki oraz informacje typu co powinienem wiedzieć i na co zwracać uwagę przed zakupem. Tak myślę,że dobrze by było aby taki sprzęt miał jakieś regulacje żeby starczył na kilka lat.
Nadrzędny Autor honorowy_dawca_krwii Dodany 2012-04-12 14:33
Dzwoniłem do dystrybutora pogięło ich z ta ceną 27000 zł ??? i za opcje jeszcze kupę kasy przeciez to wygląda jak pionizator pierwszy lepszy aktywny tylko ma aparaty kończyn dolnych w dodatku nie jest refundowane z tego co mówili. Pionizator można mieć dobry z aparatami na nogi już od kilku tysięcy więc gdzie tu różnice czy ktoś nie chce zarobić zbyt wiele ?? i niech nie mówią  że chodzi o kurs euro, niemcy dobrze rozumieją, że u nas rynek jest inny przyjrzyjcie się cenom wózków niemieckich na rynku polskim i na niemieckim na polskim są tańsze nieraz o połowę. wystarczy wejśc na strony dystrybutorów . Myślę żę Polsce znaleśc można niejednego dystrybutora który ma podobne produkty w dużo niższych cenach
Nadrzędny Autor andrzej35 Dodany 2012-04-13 15:45
Słyszałem dobre opinie o mirco ale ponieważ ja nie potrzebuje używać to moja wiedza jest zasłyszana od znajomych którzy używają i są zadowoleni, oni są z Warszawy i kupili w takiej firmie ort-care jak będziesz potrzebował to napisz wtedy dowiem się coś więcej, myślę że można ich poszukać w necie ale jak będziesz potrzebował to nie ma problemu dowiem się dokładnie
Nadrzędny - Autor alinka Dodany 2012-04-16 09:13
Też znam mirco i uważam że jest to bardzo dobry pionizator, ma duży zakres regulacji, dobrze stabilizuje, spowalnia koło. Z mojego grona które użytkuje ten pionizator to i rodzice i dzieci są z niego zadowoleni. Warto więc poszukać, poczytać i przeanalizować, a jeśli będzie spełniał wasze oczekiwania to wziąć pod uwagę przy ewentualnym zakupie
Nadrzędny - Autor tomassini Dodany 2012-04-19 12:00
nf walker nie wygląda dla mnie ciekawie no i ta cena jest powalająca na nasze warunki, natomiast pionizator mirco wygląda interesująco. Wygooglowałem go trochę i widzę, że ma z 5 rozmiarów. Co to znaczy, że spowalnia koło? 
Nadrzędny - Autor nizinal Dodany 2012-05-10 14:43
Witam
Znam pionizator MIRCO, moja znajoma niedawno zakupiła model G2.
MIRCO prdukowane są w pięciu rozmiarach, G0 i G1 rama sztywna, G2 do G4 rama składana.
Zbudowane na aluminiowej ramie ważą od 3,5kg do 20kg, istotnym elementem są koła posiadające
cztery funkcje (wolne koło, blokada całkowita, jazda tylko w jednym kierunku i dynamiczny hamulec na każdym kole
(możemy spowolnić każde koło z osobna)).
Ponieważ jest to produkt z ameryki to wszystkie białe przyciski służą do reulacji, całe ustawienia trwają max do 5 minut.
Polecam stronę producenta http://www.rifton.com/videos/rifton-pacer-gait-trainer-frame-video.html
Strona dystrybutora w Polsce http://www.rehaform.pl
Nadrzędny - Autor kasia2222 Dodany 2012-05-24 16:45
Moja znajoma używa pionizatora mirco i jest bardzo zadowolona.
Nadrzędny - Autor Ewampd Dodany 2012-06-11 15:15
Oglądałam pionizator mirco i bardzo mi się podoba - myślę że będzie bardzo pomocny dla mojej córeczki.
Nadrzędny - Autor andrzej35 Dodany 2012-06-26 09:44
Ciekawy jestem czy ktoś z was kupił mirco i jak wrażenia ? Czy możecie się ewentualnie podzielić nimi?
Nadrzędny - Autor tomassini Dodany 2012-07-03 08:46
Wybieramy się na turnus rehabilitacyjny do Małego Gacna a tam podobno będzie można zobaczyć pionizator Mirco i inny sprzęt.
Nadrzędny Autor Ewampd Dodany 2012-07-06 08:41
czy ktoś ma do czynienia z pionizatorem bantam? Chodzi mi o porównanie który jest lepszy w rehabilitacji dla dzieci?
Nadrzędny Autor GaleriaZdrowiaPoznań Dodany 2012-07-23 11:26
NF Walker jest pionizatorem dynamicznym. W naszej ofercie akurat takiego nie mamy, ale możemy zaproponować:

Ormesa Dynamico w cenie 4100zł - http://poznan.galeriazdrowia.pl/dynamico.php

lub

Ormesa Grillo w cenie 5350zł - http://poznan.galeriazdrowia.pl/grillo.php.

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / nf wallker (19200 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill