www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Osoba niepełnosprawna na rynku pracy ANKIETA (3906 - wyświetleń)
- Autor kaasia89 Dodany 2012-11-14 18:08
Szanowni Państwo,

Jestem studentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w napisaniu pracy licencjackiej na temat "sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy". Uzyskane informacje zostaną wykorzystane w mojej pracy.

Ankieta podzielona jest na dwie części:
I część- skierowana jest ogólnie do osób z ograniczoną sprawnością ( osoby pracujące oraz bezrobotne)
II część - skierowana jest do osób niepełnosprawnych, które posiadają zatrudnienie.
Ankieta jest z pełni anonimowa.

Będę naprawdę bardzo wdzięczna za pomoc.
Z góry serdecznie dziękuję.

Katarzyna

PRZESYŁAM LINK DO ANKIETY. POZDRAWIAM
http://www.ebadania.pl/a22421f087124016
Nadrzędny - Autor 22Angela Dodany 2012-11-19 12:52
Witam mam 22 lata mam orzeczenie o niepełnosprawności stopień umiarkowany. Moim zdaniem sytuacja niepełnosprawnych na rynku pracy jest skandaliczna!
Rent nie przyznają i nie gwarantują żadnej pracy osoba z takim orzeczeniem nie ma tak naprawdę żadnej przyszłości bo w normalnej pracy nie chcą osób ze stopniem ponieważ pracodawcy za bardzo się boją konsekwencji prawnych w przypadku jakiegoś wypadku pracownika w pracy.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-11-19 13:55
Angela, spokojnie...
Owszem, rynek pracy dla ON u nas jest skandaliczny - nie tyle jednak rynek co właśnie system.

Czy naprawdę uważasz, że:
1) renty powinny być przyznawane bez żadnych kryteriów i np. dlatego, że ktoś nie może znaleźć pracy...?
2) pracę da się zagwarantować komukolwiek...?
3) praca "ma się należeć" tylko dlatego, że komuś przyznano orzeczenie inwalidzkie...?

A Ty nie bałabyś się kogoś zatrudniać na danym stanowisku wiedząc, że ma jakieś konkretne ograniczenia, które w razie czego mogą firmę narazić na kłopoty??? Lekarz decyduje o dopuszczeniu do pracy lub nie - nie pracodawca.

Swoje dolegliwości opisałaś bardzo lakonicznie - czy one Ci istotnie utrudniają normalne funkcjonowanie, podejmowanie zatrudnienia w zwyczajnych warunkach itd.?

I czy wierzysz, że takie pomstowanie na świat za to, że w ogóle jest przyniesie Tobie cokolwiek lepszego w życiu...? Wątpię.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Osoba niepełnosprawna na rynku pracy ANKIETA (3906 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill