www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / jak potraktowano mnie po chorobie w pracy -umowa na stale (3939 - wyświetleń)
- Autor henryk70 Dodany 2012-12-17 20:45
po przepracowaniu 4-lat w marcu sie rozchorowalem niewiedzac jakie to beda skutki dlamnie  i tak rodzinny lekarz 1-miesiac zwolnienia ,ortopeda 1 miwsiac zwolnienia,i dostalem udaru muzgu tak ze przechorowalem ustawowe dni 182 i jeszcze komisja do spraw inwalictwa zaliczyla mnie do i grupy wymagajacej stalej opieki,komisja z ZUS-u tak samo / dyrektorka w szkole gdzie pracowalem pozbawila mnie calego urlopu ,jak tez zakwestionowala nalezny mi urlop za inwalictwo 10 dni mimo ze przy zwolnieniu dostala decyzje o moim iwalictwie ii grupa od 1998 r i grupa od pazdziernika 2012.
Ale najbardziej mnie dotknelo to ze wszyscy emeryci jak i pracownicy otrzymali na swieta uominki pieniezne a mnie pominieto /ale pisze to ze wzgledu na moje rozgoryczenie a nie z checi zemsty /-wesolych swiat dla wszystkich/
Nadrzędny Autor henryk70 Dodany 2012-12-19 10:35
jeszcze dodatkowe informacje,jak moze tlumaczyc sie ze nie odszedlem jej zaladu pracy/szkoly/ na emeryture jak ostatnie, cztery lata pracy w tej szkole byly mi zaliczone w ZUS-ie do lat pracy .I jeszcze jedno wiosna tego roku zachorowalem i caly czas bylem na zwolnieniu lekarskim =zaliczylem w tym czasie kilka szpitali i jeszcze przed uplywem mojego zwolnienia z pracy dostalem orzeczenie komisji lekarskiej  zostalem zaliczony na stale jako inwalida wymagajacy stalej opieki -komisja "Powiatowy zespol do spraw orzekania o niepelnosprawnosci w Kepnie.Ponatto druga komisja z ZUS-u tak samo potrzymala -przyznala tez calkowita opieke nademna a dyrektorka zespolu szkol w Nowej Wsi Ksiaz.odmowila mi wszelkiej pomocy z Funduszu socjalnego traktujac go jako wlany i wedle swojego uznania.Mimo ze fundusz socjalny z samej nazwy jest funduszem dla osob dotknietymi losowymi tragediami,/Choroba czy innymi podobnymo/ prosze osoby znajace sie na tym temacie czy jest jakis sens walczyc w tej sprawie czy pozostaje tylko pomoc spoleczna .
                                                                     z powazaniem henryk 70
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-12-20 16:06
Sąd Pracy, są podstawy do wygrania.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-12-31 10:46
Witam Pana,
Zgodnie z art. 18 (ze znaczkiem 3a) Kodeksu Pracy Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie warunków pracy bez wzglednu na to czy ktoś jest osobą niepełnosprawną czy też nie, dlatego dziwi mnie, że nie otrzymał Pan upominków pieniężnych z okazji świąt. Takie zachowanie mogłoby zostac zakwalifikowane jako naruszenie zasad równego traktowani w zatrudnieniu, a co zatym idzie w świetle art. 18 (ze znaczkiem 3d) Kodeksu Pracy mógłby Pan żądać odszkodowania. Niestety takie odszkodowanie trzeba by było raczej wywalczyć przed Sądem Pracy
Co do funduszu świadczeń socjalnych warto zapoznać się z jego regulaminem obowiazującym w Pana Zakładzie Pracy, aby dokładnie Pan poznał swoje prawa.
pozdrawiam serdecznie
w przypadku, gdy będzie miał Pan dodatkowe pytania proszę o telefon do prawnika w Integracji.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Jaroszczyk
prawnik
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / jak potraktowano mnie po chorobie w pracy -umowa na stale (3939 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill