www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pomocy z dziwną ofertą pracodawcy (7270 - wyświetleń)
- Autor zbyszek300 Dodany 2012-12-12 18:00 Zmieniony 2012-12-12 18:27
Proszę o pomoc, staram się o prace w firmie  Charakter pracy jako sprzedawca, wiec złożyłem papiery do firmy (Ta firma poszukuje pracowników w charakterze sprzedawcy zdalnego.) zadzwoniła do mnie pani powiedziała ze jest zainteresowana moja kandydatura  podała warunki zatrudnienia i tu jest problem ponieważ będę przyjęty na okres próbny , 2 miesiące 1500 brutto i na ten uf okres muszę wziąć na wypróbowanie ich usługę tzn. Internet itp za 600zł miesięcznie które przez te dwa miesiące będzie mi ta suma odtrącana z wypłaty . Resumując jeśli się zgodzę to przez dwa miesiące będę brał pobory 400zł.  Mam wrażenie ze jestem naciągany i czy pracodawca ma prawo tak robić z ludźmi ubiegającymi się o prace w danej firmie. Z z rozmowy zrozumiałem ze to jest warunek przyjęcia do pracy. Proszę o pomoc co zrobić.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-12 18:19
Zbyszek. Mam podobne wrażenie jak TY.
Potem Cie zatrudnią i będziesz Ty dzwonił do kolejnych .... :-) Albo i nie zatrudnią a Ty będziesz nadal płacił 600 złotych miesięcznie
Wszystko w biały dzień za pozwoleniem naszego prawa i w białych rękawiczkach. Sprawdź gdzie tylko możesz . Nie licz na cud że wreszcie trafiła Ci się praca.
Nadrzędny - Autor payapa Dodany 2012-12-12 19:39
No więc sprawa wygląda następująco.Pracę będziesz miał nawet po tych 2 miesiącach, ale w każdym następnym miesiącu będą Ci potrącać tę samą kwotę co na początku. Co najwyżej możesz liczyć od czasu do czasu na premię, wtedy dojdziesz do 600 zeta za miesiąc. Praca nie będzie absorbująca, ani trudna i tu się zaczyna dylemat, czy warto się angażować za te pieniądze? Znam kogoś kto pracuje w podobneju firmie i zarabia 600 zl miesięcznie, na podobnych zasadach i praca ta nie zajmuje więcej niż kilka godzin miesięcznie. Natomiast do Zusu i US odprowadzane są skladki od najniższej krajowej. Tutaj liczy się ORZECZENIE, na ktoryn pracodawca też musi zarabiać.Jeśli chodzi o płacenie usług, to umowy są zawierane na czas umowy o pracę i ani dnia dłużej.Jak się nie ma co się lubi....
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-12-12 22:12
Payapa, płacą Ci za taki optymizm...?

1) Opisana oferta jest prawdopodobnie nawet karalna - pracodawca nie może łączyć bezwarunkowo takich spraw.
2) Tu naprawdę nie ma się co zastanawiać - branie udział w takim przedsięwzięciu uważam za głupie i nieodpowiedzialne. Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi warunki do wykonywania pracy. A po wtóre: ponieważ - bankowo - jest to stanowisko refundowane, firma otrzymała kasę na stworzenie miejsca pracy a następnie otrzymuje dofinansowanie do jego utrzymania (czyli pensji pracownika etc). Czyli: opisany proceder to żerowanie na ludzkiej naiwności i desperacji.
3) Okres próbny nie jest niczym niestosownym, ale już warunkowanie tego zakupem czegokolwiek to wieś.
Nadrzędny Autor payapa Dodany 2012-12-13 19:31
Nikt mi za to nie płaci,wiem doskonale, że istnieją takie firmy, które zatrudiają, a właściwie kupują orzeczenia, w zamian oferując pełne składki i staż pracy. A, że 600 zł to wcale nie mała suma jako dodatek do renty to w ten sposób wielu ludzi się zatrudnia i nic w tym dziwnego.Nie każdy ma takie możliwości  jak Ty bluengel i inni mieszkjący w wielkich miastach.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-13 19:44
Popatrz na to okiem "FIRMY" zatrudniającej ON.
Oni (firma)są dobrzy, płacą kasę ON i wcale nie wymagają wiele pracy. A przy okazji rozwijają się. Będą coraz większą "firmą"
Sprzedaż ich produktu będzie rosła. W radzie posadzą jakiegoś "Pawłowskiego" a może "Ochojską" lub inną znana osobę może "Dymną" jeszcze do kompletu.
A teraz trochę ekonomii.
A zysk ? 600 złotych od osoby x tylko 1000 osób (to  tylko sześćset tysięcy co miesiąc) a może zatrudnią 10 tysięcy albo i więcej.
To już miliony CO MIESIĄC.
A pamięta może ktoś sprawę ze zbieraniem przez ON plastykowych butelek?
To dokładnie TO SAMO. TEN SAM mechanizm tylko może bardziej zabezpieczony pod względem prawnym.
Czy ktoś z Was chce być członkiem tej rady?
A może jednak Takimi przypadkami pomocy ON powinna się zająć prokuratura.
A te biura pośrednictwa pracy, te agencje itp. firmy niby  pomagające znaleźć pracę nie tylko dla ON.
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2012-12-14 11:27
Zapomniałeś do 600 stowek doliczyc kwoty dofinansowania od Pfronu za zatrudnianie ON - ponoć do 70% kosztów pracy licząc od płacy brutto + zusy. To już nie zdzierstwo, to przestępstwo, powino sie ich odstrzelic, bo ukarac niestety nie mozna, a to dlatego ze przestepstwo to jest zgodne z naszym dziurawym prawem.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-14 12:08
Czyli zgodnie z naszym prawem z furtkami ustawionymi dla Tych co mają o nich wiedzieć. To może każdy z ON otworzy taka swoją firmę i będziemy się wzajemnie zatrudniali. Bo na ZUS trudno będzie liczyć. Walić renty , które nie wystarczają nawet na podstawowe opłaty. A że my nie jesteśmy pazerni i to wystarczy aby zatrudnić dziesięć ON i wystarczy na godziwe życie opłacenie księgowej. A i na leczenie i wczasy też zostanie :-)
Nadrzędny Autor payapa Dodany 2012-12-14 21:21
Walpoz, nawet nie wiesz jak blisko prawdy jesteś. Na takich zasadach zatrudniają największe i najbogatsze firmy ze statusem ZPCHr. Jestem pewien, że wielu forumowiczów jest zatrudnione na podobnych zasadach, ale nie chcą się przyznać.A jeżeli chodzi o prawnikow, to te firmy mają najlepszych i nie podejrzewam, aby coś było nie tak w papierach.
Nadrzędny Autor michoo7 Dodany 2012-12-27 10:37
Dobry pomysł, otwieramy firme, ustawiamy na profil zpchr, zlecamy szukanie czegostam w necie pod pojeciem "tworzenia baz danych", zatrudniamy siebie nawzajem , łoimy kase z pfronu, dzielimy sie i mamy w dupie zus i prace za 1500 brutto... ;-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2012-12-29 11:03
Wprawdzie już ponad 2,5 roku nie posiadam pracy, ale nie skorzystałąbym z czegoś takiego, powinni podać podstwę naliczenia tak wysokiego potrącenia, nigdzie nie płąci się 600zł za dostęp do internetu, poza tym nawet w supermarkecie jak się zatrudnia kasjerkę na okres próbny to nie zawsze podpisuje się odpowiedzialność materialna
Nadrzędny - Autor hanna1 Dodany 2013-01-02 17:40
dziwię się, że jeszcze sprawy nie zgłosiłeś przynajmniej do inspekcji pracy albo na policję...
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-01-02 20:27
Ja też jestem zdziwiona.To jawne wyłudzanie i oszustwo.Kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pomocy z dziwną ofertą pracodawcy (7270 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill