www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / skolioza u dziecka niepełnosprawnego (8597 - wyświetleń)
- Autor malutkaa85 Dodany 2012-12-15 10:17
Witam. Chciałabym zapytać czy ktoś z Państwa spotkał się ze skoliozą u dziecka niepełnosprawnego? czytałam na internecie o chorobie i metodach leczenia, ale nigdzie nie znalazłam jak praktykuję się to u dziecka niepełnosprawnego. Mój brat jest po porażeniu i z wodogłowiem, nie chodzi, sam nie siedzi i ogólnie jest dzieckiem które wymaga stałej opieki. Stwierdzono u niego skoliozę przy zaniku mięśni...lekarz sugeruję operację, ale chcielibyśmy to skonsultować z jakimś innym specjalistą ortopedą-traumatologiem. I stąd moja prośba, czy ktoś może orientuję się gdzie można się zwrócić do dobrego specjalisty (jesteśmy ze Śląska), albo ktoś może miał do czynienia z tą chorobą i poradzi co najlepiej robić dalej.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-15 10:27
skolioza u niepełnosprawnych ruchowo często się pojawia zalecana jest rechabilitacja by nie pogłębiała się a z lekarzem zawsze warto się skntaktowacoperacja kręgosłupa to ostateczność
pisze to ze swego doświadczenia też pytałam o zabieg ortopede i neurologa
Nadrzędny - Autor malutkaa85 Dodany 2012-12-15 10:34
A czy zna Pani może jakiś sprawdzonych...dobrych specjalistów, u których moglibyśmy zasięgnąć porady. Jesteśmy z Tychów, więc szukalibyśmy specjalistów jak najbliżej nas o ile są tacy... :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-15 10:40 Zmieniony 2012-12-15 10:43
z tych okolic niestety nie ale może pisać w google specjaliści traumatologii i wpisać okolice danego miasta
nie wiem ile brat ma lat ale niezależnie od tego ćwiczenia i masaże bez rechabilitacji nie da rady niestety to słowa lekarza który mnie prowadzi

http://www.mczp.com.pl/lekarz/ortopeda-traumatolog/slaskie/tychy
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2012-12-18 12:50
Wsród moich znajomych jest kika mam z dziećmi niepełnosprawnymi z ciężką skolozą. Wg ich opinii najlepszym miejscem do kosultacji i ewentualnej operacji jest Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem,  ul. Oswalda Balzera 15, Zakopane (34-500, małopolskie) tel. 018-2022100  www.klinika.net.pl

spróbuj tam skonsultowac dalsze leczenie brata ,

powodzenia
marta
Nadrzędny - Autor malutkaa85 Dodany 2012-12-25 20:57 Zmieniony 2012-12-25 21:00
Dziękuję za informację. Marta a wiesz może jak Twoje znajome radzą sobie na co dzień z dziećmi ze skoliozą? Czy robią coś żeby zapobiegać pogłębianiu się "problemu" (brzydko mówiąc).
Nadrzędny Autor maka Dodany 2013-01-03 12:39
wiekszość dzieciaków na wózkach inwalidzkich - codzienne ćwiczenia, terapia ułożeniowa i odpowiednie przystosowane wózki z korekcja siedzenia i stabilatorami tłowia.

pozdrawiam, maka
Nadrzędny Autor maka Dodany 2013-01-03 12:42
przd decyzją o operacji jeszcze dobrze rozeznajcie mozliwość negatywnego wpływu długotrwalego znieczulenia na dzieciaki neurologiczne.
Moja córka ma problemy z wypadającymi główkami kości biodrowej, na razie nie decydujemy sie na operację, bo u nas to wielka loteria, daja nam tylko 50% szans , że wyjdziemy z tego bez respiratora  :-((

pozdrawiam, marta
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / skolioza u dziecka niepełnosprawnego (8597 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill