www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jak będzie łatwiej...? (21528 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2012-10-21 18:45
Witam. Postanowiłem jakiś czas temu (dopiero w tym roku) spróbować podjąć pracę (st. umiarkowany), przeglądam ogłoszenia w sieci, na lokalnych portalach - chodzi o moje miasto. I ciężko coś znaleźć. Nie widzę nic lekkiego bądź dla rencisty. Nie rejestrowałem się w Urzędzie pracy jako poszukujący, w związku z tym mam takie pytanie: Gdybym był zarejestrowany w PUP jako osoba poszukująca pracę, czy łatwiej byłoby mi znaleźć coś, niż przeglądając strony z ofertami pracy, bądź puszczanie ogłoszeń do gazet?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-10-22 07:47
Na pewno Ci to nie zaszkodzi.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-22 18:37
Zgadza się. Czasem są oferty dla o.n. o konkretnym wykształceniu i doświadczeniu, a znajomych brak to możesz się "załapać" :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2012-10-27 13:13
Polecam urząd pracy, szczególnie w większych miastach gdzie bezrobocie jest małe. W urzędzie pracy są najczęściej dostępne prace słabo płatne, dlatego nie jest tak trudno dostać jakąś.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-10-29 16:20
Super podejśćie. ON tylko do słabo płatnych prac:)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-29 19:05
Nie tylko o.n. :-(
Nadrzędny - Autor marci24 Dodany 2012-10-30 09:20
Byłbym skłonny do podjęcia obojętnie jakiej pracy, nawet niech ktoś daje mi 800 zł na rękę, ale ważne żeby nie nudzić się i zająć czymś czas oraz życie. Z tym Urzędzem Pracy pytałem się ponieważ widzę że są oferty pracy, gdzie jedno z wymagań jakie niektórzy stawiają to "ileś" czasu zarejestrowanym jako osoba poszukująca pracę. Teraz tak: wytłumaczcie mi, jak to ma się do przepisów, ustaw, gdzie rząd wprowadził obowiązek na urzędy zatrudnianie 6% ON a jak widać urzędy (może nie wszystkie) mają to gdzieś i zamiast tego zatrudniają swoich znajomych. Jak widzę, gorzej z pracą jest w miasteczkach do 20 tys mieszkańców gdzie przemysł słabo się rozwija. Idąc do zwykłego sklepu zapytać o pracę, właściciel często daje do zrozumienia że nie ma ochoty babrać się w papierkach i w tych przepisach, itp.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-10-30 09:27
Przemysłu to w tym kraju nie ma i już nie będzie. Nie wiem gdzie miweszkasz. Ale jeśli masz możliwość i wykształcenie to przenoś się do dużego miasta i zacznij choćby w call center. Nie wyskakuj z dofinansowanie,m jako atutem bo niejako sam się tygmatyzujesz. Ja pracuję prawie 6 lat i mojemu pracodawcy też po te grosze nie chce się w papierki bawić.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-30 20:11
Ciekawe - rogal taki znawca, a pisze że przemysłu nie ma. Może nie ma polskiego, ale jest...
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2012-10-31 05:10
marci24-zbieraj grzyby,można dobrze zarobić.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-10-31 08:52
A jaki tu jest przemysł?
2 huty, montownie pralek i samochodów to nie przemysł tylko linie montażowe.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-31 18:34
Zakłady produkcyjne, np. mebli? :-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2012-10-31 19:03
Meble,to nawet w Paczkowie produkują.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-10-31 19:23
Rogal nie rób obciachu sobie. Siedzisz w Wawie i nie znasz żadnych zakładów produkcyjnych. Siwek z Reą mają rację a produkcja mebli jest i u nas
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2012-10-31 19:33
Przyjedz na południe w 5 tys. mieście jest więcej kominów niż w Wa-wie wieżowców
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-10-31 20:27
Siwek ja to wiem ty też ale nie rogal i to jest smutne
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2012-10-31 20:33
W Lublinie tego nie było
Nadrzędny Autor gieniastus Dodany 2013-01-02 22:06
urząd pracy i szukanie na własną rękę :D
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2012-11-27 14:55
a to ciekawe ?????????????????????
Mieszkam w Warszawie i oferty dla osób niepełnosprawnych to głównie praca fizyczna lub dla osób z fakultetami, nie posiadam licencjatu więc w świetle wytycznych nie mam ukończonych studiów wyższych a pracować fizycznie nie mogę z powodu schorzenia.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-01-03 09:17
Trolla - poprosze o kontakt 22 831 85 82
cudów nie obiecuje bo sytuacja na rynku pracy jest słaba ale może coś się uda dopasować
Wojciech Piętka
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-01-03 09:41
Już ja do Was kiedyś dzwoniłem. Pomocy zero. Potem szukałem u Was pracownika na dobrze płatne i ciekawe stanowisko. I jak się ojazało w całej stolicy odpowiedniego kandydata brak. To pech.
Nadrzędny - Autor turystyka-on.pl Dodany 2013-01-03 09:56
Rogal160 bo ta integracja to moim zdaniem jedna wielka ściema
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-01-03 10:31
Cóż mogę napisać.
Nie ma instytucji która jest w stanie zaktywizować zawodowo 100% swoich beneficjentów.
Nie każdy pracodawca znajduje też u nas pracownika. Jeśli poszukiwałeś specjalisty, to takie osoby zazwyczaj znajdują pracę samodzielnie, bez pomocy agencji pośrednictwa pracy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-01-03 19:42
Tu nie chodzi o skuteczność.
Sam zajmuje się rynkiem pracy dlatego wie, że nie jest łatwo. Chodzi o podejście. KOntakt z Wami kończy się po jednym telefonie. Nie chodzi mi o to, że mi nie znaleźliście pracy, ostatecznie miałem szczęście. Jednak wiedząc, że mój pracodawca jest otwarty na ON nigdy nie wykonaliście kroku - telefonu: helol - mam takiego fajnego człowieka - może go potrzebujecie?
Nadrzędny Autor turystyka-on.pl Dodany 2013-01-03 22:40
rogal jak bedziesz mial jakas ciekawa oferte pracy to pisz
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 03:00
rogal 160
Po pierwsze... Bo jesteście z poza paczki INTEGRACJI dlatego nie dzwonią do was...
po drugie.... Jesteście dla INTEGRACJI konkurencją...
po trzecie... Ta cała integracja działa tylko na pokaz...
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-01-04 09:29 Zmieniony 2013-01-04 09:35
Dlatego postanowiłem zabrać głos
rogal160 przedstawiłeś się na forum, żadna to  tajemnica że nazywasz się Piotr Rogowiecki, linkuje jedną z Twoich  wypowiedź:
"Czasami w trakcie takich ćwiczeń wychodzą ciekawe kwestie. Na przykład ktoś robi błędy ortograficzne. To dla mnie sygnał, że będzie je popełniał także w regularnej pracy."
źródło: http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,91736,9732755,Praca_uczy_przede_wszystkim_pracy.html

Na tym forum niejednokrotnie piszesz błędnie, masę literówek, itp,
przykład najbliższy:

>Autor rogal160 Dodany 2013-01-03 20:42


aż tak nisko traktujesz niepełnosprawnych? traktujesz ich poniżająco pisząc niedbale. Ustosunkuj się do własnego tekstu, własnej wypowiedzi. Dla pieniędzy umiesz napisać dokładnie, a dla potrzeb forum odwalasz zdania. Ekspert, żal ściska, tacy oto eksperci doprowadzili do bezrobocia i likwidacji zakładów pracy. Potrze Rogowiecki czy nie Panu nie wstyd ? Pana pisarczykowanie w gazetach to zlepek wiadomości pozbieranych z różnych miejsc, z forum również.
Na forum niepełnosprawni zadają wiele pytań w dziedzinie pracy, podatków, złych zachowań pracodawców w stosunku umów pracy. Mają na tym forum eksperta pracodawców RP, który nie udzielił nawet jednej podpowiedzi
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-01-04 11:10
Jasne, że popełniam literówki, ale tu nie jestem w pracy i piszę z telefonu.
Nie traktuje nisko ON bo sam nią jestem.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-04 21:42
Ale tak jakoś pamiętam, że Ty rogal szukałeś specjalisty, chyba prawnika za 1500 z orzeczeniem umiarkowanym :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-01-04 22:54
To zle pamietasz. Stopien nie mial znaczenia. A pensji mooocno nie doszacowalas.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-05 17:32
Nie mam czasu i nie chce mi się teraz szukać tego postu, ale co do wynagrodzenia to się nie mylę i pamiętam jak pisałeś, że 1500 na początek to nie jest mało :-) O orzeczeniu też było.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-01-05 19:06
Mozliwe ze tak pisalem ale nie w kobtekscie oferowanego wiwczas stanowiska.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 02:49 Zmieniony 2013-01-04 02:52
Centrum INTEGRACJA...
Weście się do rzetelnej roboty, bo was nie znać... Umiecie tylko typować "Lodołamaczy" a jak każe się wam podać namiary do któregoś z nich, to zapada martwa, grobowa cisza...  A po Lodołamaczach jakby ktoś makiem zasiał...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 03:04
Złej baletnicy nawet majtki przeszkadzają...
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-01-04 10:01
Krytykę przyjmuję z pokorą – mam nadzieje że w 2013 roku uda nam się pracować lepiej. W tym utrzymać moją aktywność na forum
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-01-04 11:11
Do Centrum:
Jak każdy podmiot pośredniczący macie podstawowy problem: oczekuje się od Was cudów, a miejsca pracy tworzy gospodarka a nie poszczególne organizacje.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-01-04 12:54
Dokładnie. Dodatkowo problemem jest rozejście oczekiwań pracodawców i możliwości potencjalnych pracowników.
Pracodawcy często szukają osób Niepełnosprawnych które:
a.  Są specjalistami w poszczególnych branżach – a do tego są ON.
b.  Będą w stanie wykonywać prace proste – często fizyczne i niskopłatne.
Kategoria a nie trafia do takich agencji jak nasza. Jak ktoś jest specjalistą to znajdzie prace sam a nipełnosprawność jest tylko dodatkiem (często nie ujawnianym). Szczególnie, że zdarzają się pracodawcy którzy oferują specjalista stawki żenująco niskie (spotkałem się z propozycją minimalnej płacy dla księgowej i to było na serio).
Na oferty kategorii B nie każdy się decyduje – co jest zrozumiałe.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-01-04 13:01
"Jak ktoś jest specjalistą to znajdzie prace sam a nipełnosprawność jest tylko dodatkiem (często nie ujawnianym)"
Z tym się nie zgodzę. Bariery mentalne nadal są bardzo duże i owy "dodatek" często jest czynnikiem decydującym o braku zatrudnienia.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 15:46
Ja też się nie zgadzam z tym stwierdzeniem Centrum:

> "Jak ktoś jest specjalistą to znajdzie prace sam a niepełnosprawność jest tylko dodatkiem (często nie ujawnianym)">


Ponieważ, moim zdaniem, te stwierdzenie ustanawia mnie w przekonaniu, że szansę na zdobycie pracy mają osoby niepełnosprawne, po których niepełnosprawności nie widać lub mają jedynie orzeczenie o niepełnosprawności załatwione przez znajomość... A ci, co udało im się zdobyć jakieś kwalifikacje, zawody, specjalizacje, pomimo widocznej niesprawności, np. trudności w poruszaniu się, z trudnościami manualnymi, niewidomi, głusi, głucho-niewidomi... iiii to już są wskazani na siedzenie w domu, zdani tylko na takie prace jak telepraca za marny grosz.... Tego nie pokazujecie!!!
A co do wystąpienia w telewizji Polsat News Prezesa Integracji, w którym mowa była o barierach architektonicznych... Prezes stwierdził, że nie ma reguł prawnych aby wymuszać na właścicielach obiektów użyteczności publicznej dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych w przypadku budowy nowych obiektów lub remontu starszych...
Moim zdaniem takowe reguły istnieją, a tylko że nikt się nie bierze za stosowanie się do tych ważnych reguł, nikt, nawet organy powołane do tego nic nie robią w tych sprawach. Moim zdaniem tym organem jest Nadzór Budowlany i prawo budowlane które w swoim kodeksie jasno określa, które obiekty użyteczności publiczne mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych...
Uważam, że gdyby wszyscy właściciele obiektów użyteczności publicznej, jak i inspektorzy nadzoru budowlanego, oraz architekci stosowali się do tego, co napisane jest w "Prawie Budowlanym" to dziś w Polsce byłoby lżej nie tylko dla niepełnosprawnych, ale i dla rodziców z dziećmi we wózeczkach, podróżnych z dużym bagażem, rowerzystom... A także byłoby to udogodnieniem dla niepełnosprawnych, związane z pracą i z dostaniem się do pracy, znalezieniem pracy, ponieważ byłby lepszy dostęp do dóbr publicznych...
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2013-01-07 11:37
Cod o barier architektonicznych...mogę się pochwalić że ponieważ pracuję jako projektant w branży drogowej (asystent) mam czesto wpływ na ograniczanie tych barier, oczywiście w infrastrukturze drogowej. Jako niedowidzący zmieniam w projektach kolory kostki integracyjnej - "stop" takiej przy przejściach dla pieszych , z wypustkami. Ostatnio poprosiłem Inwestora w Krakowie o kolor zółty - bo takowy sam lepiej dostrzegam. :-)
Zmieniajmy swiat sami, jeśli mamy na to wpływ - a jak widac na moim przykładzie - mamy :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-08 00:50
Często pokazujemy urzędnikom, co trzeba zmienić, a oni tylko zapewniają, że dołożą wszystkich starań aby zmienić na lepsze... Tak jak w przypadku remontu ul. Poznańskiej w Wa-wie... zobacz materiał filmowy... Kliknij tu... Gdy odwrócą się na pięcie, robią wszystko po staremu... A zmieniać świat, to możemy tylko na własnym podwórku, i to jeszcze potrzebujemy zezwolenie między innymi z Nadzoru budowlanego...
Cytat...

>mimo obietnic władz warszawy, że nie powtórzy się już taki problem jak z traktem królewskim (mimo remontu pozostawiono bariery uniemożliwiające na wjazd wózkiem), ta sama sytuacja dzieje się na remontowanej włąśnie ulicy Poznańskiej w samym centrum warszawy. dlaczego?>

Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2013-01-08 08:36
Właśnie Ci napisalem ze mialem wklad w ulatwienie zycia osobom niedowidzacym na DRODZE PUBLICZNEJ a Ty mi piszesz ze nic nie mozemy...
I to nie jest jedyna inwestycja gdzie moge cos zmienic, wiec...nie rozumiem podejscia do sprawy.

Pomijajac ten drobny fakt moich mozliwosci, powinniśmy my ludzie niepelnosprawni lepiej wspolpracowac. Jestesmy w Polsce sila (wyborcami) z ktorymi Powinno sie liczyc. Kilka milionów rencistow,a zadnego porzadnego zrzeszenia, tylko drobnica, jakies fundacje zerujace na nas, zpchr dojace kase od panstwa i nie dajace zarobic, nawet jestesmy podzieleni wewnatrz. No ale w sumie nic dziwnego, to nasza narodowa cecha. TYlko w obliczu zewnetrznego zagrozenia sie jednoczymy. Szkoda. Dajcie Polakom rzadzic - a sami sie zniszcza, nie potrzeba okupanta...szkoda.

Tak na marginesie, kto leczy/ł sie w Klinice Okulistycznej w POznaniu na ul. Długiej??? Jak tam teraz wyglada?? (oddział, władze, sale itd) Jutro tam jade, po 3 latach czekania na zabieg, ktorego teraz wcale nie chce heh.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-08 15:20
Ja też tak samo twierdzę, że niepełnosprawni są sami sobie winni, że nie współpracują ze sobą. Jak ja próbuję tłumaczyć na forach, aby więcej wskazywali urzędnikom którzy są odpowiedzialni za dostosowania dla niepełnosprawnych, to mnie uznają za wroga, a tu na tym forum pomimo, że to forum należy do prawdopodobnie wiodącego stowarzyszenia  w walce o prawa niepełnosprawnych, byłem już trzy razy banowany, właśnie dlatego, że próbowałem przekonać użytkowników do działań podobnych, jak to robi pan z powyższego filmu, tzn. do fotografowania, filmowania i nagrywania tego co jest do poprawy aby poprawić życie osobom niepełnosprawnym... Myślę, że, co do użytkowników, to się chyba czegoś boją odezwać w spólnych, ważnych sprawach,  a zaś, co do administracji, to boją się o konkurencji...
Zaś co do zrzeszania się osób niepełnosprawnych, to masz dużo racji, że nie ma wiodącego ugrupowania, a ci co nas reprezentują w sejmie,  to raz, że ich głosy się mało liczą w większości głosów, ponieważ większość parlamentarzystów to zdrowe, pełnosprawne osoby dbające raczej o własną kieszeń niż o wyborców,  a drugą sprawą jest fakt, że ci, co nas mieli reprezentować w sejmie i w senacie, to raczej obierają ten sam kierunek co parlamentarna większość, czyli innym słowem, dbają o własne interesy, lub znajdują alternatywne zajęcia nie związane z tymi,  w których zostali wybrani...
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-01-24 13:32
ale jest forum na któym można powymieniać poglądy uwagi a czasem znaleźć zrozumienie, lepiej niż u psychoterapeuty na kozetce
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-01-04 13:01
podaję adres mailowy: bogna.nowak@interia.pl
coś więcej: pracowałąm w księgowości, ale ukończyłam szkolenie specjalista ds. funduszy unijnych, profesjonalny pracownik administracyjno-biurowy, posiadam też certyfikat ecdl.
przepraszam ale nie mogę zadzwonić mam puste konto a moje dochody to zasiłki z ops
jestem zarejestrowana w up więc można by starać się np o staż sfinansowany z ich funduszy
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jak będzie łatwiej...? (21528 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill