www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Lekarz orzecznik a lekarz konsultant - pytanie. (15606 - wyświetleń)
- Autor fibonacci Dodany 2013-01-18 13:15
Witam, w grudniu roku poprzedniego została zakwestionowana moja całkowita niezdolność do pracy. Lekarz orzecznik ZUS stwierdził, że "nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy". Złożyłem sprzeciw od decyzji i we wniosku poprosiłem dodatkowo o opinie lekarza konsultanta, przed podjęciem decyzji przez komisje ZUS. Ponad tydzień temu stawiłem się na komisji, po komisji dano mi skierowanie na badanie które miał przeprowadzić lekarz konsultant (po owym badaniu i przesłaniu dokumentów komisja podejmie decyzję). Kilka dni temu stawiłem się na badaniu u lekarza konsultanta, o dziwo lekarzem konsultantem był lekarz orzecznik ZUS który podjął niekorzystną dla mnie decyzję. Czy to normalne, że lekarz orzecznik jest jednocześnie lekarzem konsultantem w mojej sprawie? pozdrawiam.
Nadrzędny Autor jk1 Dodany 2013-01-18 15:53
witam Lekarz orzecznik moze byc konsultantem tylko wtedy jesli jest specjalnosci takiej jakiej dotyczy Twoja choroba Po pierwsze najpierw byles na komisji lekarskiej wiec ten lekarz figurowal jako ORZECZNIK a teraz masz skierowanie do kosultanta wiec jest on tej specjalizacji co Twoja choroba Chyba ze tak nie jest mozesz to sprawdzic w internecie znajac jego nazwisko To ZUS powoluje KONSULTANTA czyli wszystko tu jest wporzadku -CHYBA ZE NIE MA SPECJALIZACJI Twojej choroby
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2013-01-18 19:21
Nie, to jest nie do przyjęcia, żeby sprzeciw rozstrzygał ten sam lekarz, od którego decyzji się odwołujesz. Bez względu na specjalizację nie może to być ta sama osoba, bo w takiej sytuacji sprzeciw traci sens, ponieważ z góry wiadomo, że decyzja będzie identyczna. To jest absurd.
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2013-01-18 20:08
moze i to jest ABSURDALNE ale takie jest prawo tu chodzi o sprzeciw od ORZECZENIA i jeszcze to ze ae ta osoba sama prosila o powolania KONSULTANTA a ZUS nie ma skropulow i wybiera wlasnie tego ktory im pasuje TYLKO JEDYNIE MOZNA PODWAZYC TO JESLI TEN KONSULTANT NIE MA SPECJALIZACJI W KIERUNKU CHOROBY WNOSZACEGO SPRZECIW Sam troche wiem na ten temat bo niedawno przeszedlem cala te sprawe odwolawcza :SPRZECIW , ODOLANIA OD DECYZJI ZUS I NA KONIEC SPRAWA SADOWA przeciw DECYZJI ZUS
Nadrzędny - Autor fibonacci Dodany 2013-01-18 21:20 Zmieniony 2013-01-18 21:23
Lekarz orzecznik ZUS i lekarz konsultant w jednej osobie jest specjalistą jeżeli chodzi o moją chorobę. Konflikt interesów jest oczywisty, niestety tylko dla mojej osoby - nie dla ZUS. Oczywistym jest fakt, że opinia lekarza konsultanta będzie tylko potwierdzać wcześniejszą decyzję lekarza orzecznika - przecież to ta sama osoba. Łatwo w tej sytuacji ZUS może się bronić, przecież ostateczną decyzję podejmie komisja lekarska ZUS, a nie lekarz orzecznik i konsultant w jednej osobie.
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2013-01-18 21:58
ja powiem tak-ja bylem na pierwszej komisji ZUS i byl to lekarz orzecznik i mial juz z gory zaplanowane zeby nie dac mi pozytywnego dla mnie orzeczenia wiec powiadzial ze mam jeszcze inna chorobe wiec musi mnie zbadac lekarz konsultant akurat udalo mi sie ze bylo to tego samego dnia tylko poczekale okolo 5 godzin na niego ale juz bylo wiadomo ze opinie wyda taka sama jak lekarz orzecznik i tak sie stalo Wiec pozniej otrzymalem orzeczenie do domu oczywiscie odmowna zlozylem SPRZECIW od orzeczenia dalej KOMISJA  3osobowa i rowniez jeszcze im zabraklo jednego lekarza wiec powolali nastepnego konsultanta bylo to 3dni pozniej to razem w ZUSie bylo 6 lekarzy ktorzy wiadomo ze dali negatywna opinie Wszyscy potwierdzali ORZECZENIE LEKARZA ORZECZNIKA -niekorzystna dla mnie Dalej odwolanie o decyzji czyli sad okregowy i tu dalej badanie przez bieglych sadowych ich bylo 5 i tu jest zupelnie cos innego BADANIE PRZEZ NICH wyglada jak prawdziwe badanie czli takie jakie powinien przeprowadzic kazdy lekarz wydajacy czy to orzeczenie czy decyzje -opinia korzystna dla mnie Pozniej sprawa sadowa wyrok oczywiscie korzystne dla mnie Od wnisienia sprawy Przeciw decyzji ZUS a wyrokiem sadu trwalo to 2.5 miesiaca Chodzi o to ze lekarz lekarzowi jest nierowny to jedno a po drugie to to ze ci lekarze ZUS maja niemalze z gory narzucone POGRAZYC LUDZI ktorzy chca cos od ZUS Takze w Twoim przypadku mozesz miec podobna sytuacje CALY PROCES ODWOLAWCZY
Nadrzędny Autor nonsensehunter Dodany 2013-01-18 23:23
       Myślę ,że nie powinieneś odpuścić lekarzom ZUS.Po uprawomocnieniu sie wyroku ,który wykazał błąd lekarzy ZUS ,składaj do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestpstwa w postaci fałszu intelektualnego,może reszta tych ZUSowskich uzdrowicieli się opamięta.Odwagi
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Lekarz orzecznik a lekarz konsultant - pytanie. (15606 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill