www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / prawo jazdy dla osoby słabowidzącej (9374 - wyświetleń)
- Autor jakubm11 Dodany 2013-01-21 14:56
Witam. Tak jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć czy jak nie mam lewego oka a w prawym mam oczopląs to jest szansa na uzyskanie prawa jazdy czy raczej nie ?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-21 15:43
1) A czy uważasz, że Twój zakres widzenia umożliwi bezpieczną jazdę i w żaden sposób nie będzie powodował zagrożenia dla Ciebie i współużytników dróg?
2) To pytanie do lekarza - czy wyda Ci zgodę. Zacznij od tego a nie od błąkania się po niekoniecznie kompetentnych poradach w sieci:)
Nadrzędny - Autor jakubm11 Dodany 2013-01-21 16:01
no myślę że bym sobie poradził na drodze. Jeszcze jako tako za kółkiem nie siedziałem ale warto spróbować. Niby okulista mi powiedział że nie ma szans na prawko w moim przypadku, a inni twierdzą zupełnie co innego..
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-21 16:14
No, to jednak już bym sobie odpuściła - bez pozytywnej opinii okulisty nikt Cię dalej nie puści.
Pozostałe, zupełnie fizyczne dolegliwości można wspomagać odpowiednim oprzyrządowaniem, ale jednak narząd wzroku ma tu ogromne znaczenie. Sama jednooczność nie dyskwalifikuje - ale obawiam się, że nie przebrniesz przesz badanie. Oczywiście, próbować możesz - ale najpierw sam sobie odpowiedz: bardzo chcesz MIEĆ prawo jazdy czy chcesz bezpiecznie poruszać się po drogach?
Nadrzędny Autor jakubm11 Dodany 2013-01-21 16:20
prawko by mi znaczniej ułatwiło poruszanie się chociażby po mieście. Od niedawna dorabiam sobie do kieszonkowego w FM Group Polska, jestem tam dystrybutorem. Co chwilę mam jakieś spotkania. Wiadomo, jednak własny samochód jest często niezastąpiony. Nie tyle chodzi o chociażby bezpieczną drogę do szkoły. Chodzenie że tak powiem "z buta" jest troszkę męczące. Podobno można sobie załatwić dostosowany samochód z PFRON-u, bynajmniej to było kiedyś to nie wiem czy jest tak nadal. Ciągnie mnie do zrobienia prawka, bo chciałbym chociaż trochę odciążyć nie tylko siebie ale i każdego znajomego, bo jestem praktycznie na ich łasce.
Nadrzędny - Autor jakubm11 Dodany 2013-01-21 16:05
no i dodam jeszcze, że mam niedowład połowiczny lewy i niedowład kończyn dolnych(przykurcz mięśni czy jak się to nazywa po przerzutach retinoblastomy)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-21 16:21 Zmieniony 2013-01-21 16:24
To sam pomyśl czy powinieneś dostać zezwolenie na jazdę za kierownicą.
Nadrzędny - Autor jakubm11 Dodany 2013-01-21 16:26
no jedni twierdzą że jest na to szansa a drudzy mi to odradzają. Niby technologia idzie do przodu ale sam już nie wiem.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-01-21 16:28
technologia idzie do przodu ale nikt za Ciebie nie bedzie obserwowal drogi przeciez a podczas jazdy trzeba miec oczy dookola glowy
Nadrzędny - Autor jakubm11 Dodany 2013-01-21 16:29
no ja wiem. Chodzi tylko o to że musiałbym całą głowę w lewo obrócić. a na prawo normalnie mogę patrzeć.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-01-21 16:33
nejlepiej to idz do lekarza z uprawnieniami do wydawania zaswiadczen dla kierowcow
Nadrzędny Autor jakubm11 Dodany 2013-01-21 16:34
dziękuję. Na pewno tak zrobię.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-01-22 21:18 Zmieniony 2013-01-22 21:26
Nie jestem lekarzem, ale kiedyś mnie interesowało na jakich zasadach przyznaje się prawo jazdy.

Są przepisy określające kto i w jakich warunkach może dostać prawo jazdy (odpowiednie rozporządzenia ministra zdrowia). Lekarz nie może tak od czapy wymyślić sobie czy Ci da uprawnienia czy nie i to czy ":technologia idzie do przodu" ma tylko pośrednie znaczenie - można mieć samochód przystosowany, ale przepisów technologią nie obejdziesz

Poczytaj sobie tego gościa (klik), oraz opinię tutaj (klik) i ewentualnie, jeżeli chcesz, zadaj mu pytanie.

To,że samochód to ułatwienie wiemy wszyscy, ale to jest także półtorej tony metalu, który może zabić.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-01-23 15:48
jakubm11

>nie mam lewego oka a w prawym mam oczopląs


Który rodzaj oczopląsu? to ważne.
Na tym polega demokracja, mówi że chciałby chociaż wie że nie wypada być kierowcą mając taki problem.
Jak na razie jeździsz jako pasażer, a to całkiem odmienna  rola niż kierowca.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-23 16:08
Odkrywcze - chromy :-(
Nadrzędny Autor jakubm11 Dodany 2013-01-25 19:18
jeśli chodzi o rodzaj oczopląsu to sam nie wiem, ale mam okulary chromosomowe(nie mam pojęcia czy wgl o to chodzi xD)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / prawo jazdy dla osoby słabowidzącej (9374 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill