www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co się zmieniło w Polsce na rzecz osób niepelnosprawnych??? (8384 - wyświetleń)
- Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-14 19:38
Tu, w tym wątku pragnąłbym aby przystąpili do dyskusji wszyscy zarejestrowani użytkownicy tego forum, a nie tylko ci, co siedzą w Kawiarni i piszą aby tylko coś napisać...
Poprzez ten wątek chciałbym, aby wszyscy napisali, co tak naprawdę się zmieniło na rzecz osób niepełnosprawnych, jeśli chodzi o te dobre, pozytywne zmiany, jak i, te nie oczekiwane, nie dobre, gorszące sprawy, które są niczym kulą u nogi i ciąży osobom niepełnosprawnym...
Przeglądając główne tematy tego forum a konkretnie na: Ustawa antydyskryminacyjna natchnąłem się na bardzo stary wątek założonego przez admin 02 pod tytułem Projekt ustawy a konkretnie do tej:
Projekt Ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością... ściągnij i poczytaj... kliknij tu...

Którą tak bardzo zachwalał szanowny Prezes, pan P. Pawłowski... czytaj więcej, kliknij
Pozwolę sobie "zlinkować" niektóre konstruktywne posty użytkowników...

Ano dlatego, że kiedy przeczytałam, iż za wielkie osiągnięcie autorzy sobie poczytują zmianę określenia osób "niepełnosprawnych" na "osoby z niepełnosprawnością" - to mi wszystko opadło. I to wyszło od ludzi z "Integracji"... Dla mnie masakra. czytaj więcej... Kliknij tu

USTAWA JEST NAM BARDZO POTRZEBNA... KONKRETNA- NIE TYLKO NA PAPIERKU !!! czytaj więcej... kliknij tu...

O ustawie robi się trochę głośno. Po krótce zapoznałem się z nią. czytaj więcej... kliknij tu

Najpierw myślałem, że pod tym wątkiem nie można pisać, a jednak można. Nie chcę krakać, ale czy na tym forum są jacyś niepełnosprawni?
bo po tym wątku widać, że nie (niepełnosprawnych interesowałyby takie sprawy, chyba że chodzi i coś innego tylko znowu pytanie o co?)


Tak, kochani, myślę że dyskusja będzie gorąca... Pozwolę sobie dokończyć te pytanie, które dałem jako tytuł ponieważ są ograniczenia w ilości znaków w tytule, a pytanie brzmi: Co się zmieniło w Polsce na rzecz osób niepełnosprawnych na lepsze i na złe... Z sumujmy te zmiany... A,  teraz wam zostawię do dyspozycji  pole do popisu...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2013-01-14 19:53
Norbi ,chetnie poczytam z taka starannoscia wskazane linki, i postaram sie udzielic wyczerpujacej odpowiedzi. Teraz ,musze wracac do milosci . Nie nie do watku a do sportu . To co prawda tylko transmisja na 2, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :-) .
Tylko brakuje mi okresu odniesienia ,do zmian. Bo rownie dobrze moze to byc okres przed pierwsza wojna albo chocby czasy z "Chlopi" Reymonta.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-22 01:00
No co, nie chętnych, do rozważań...????
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-22 09:04
Bo co tu rozważać. W każdej demokracji lepiej jest większości, a mniejszość musi się przebijać i lobbować.
Jednak jak juz pisałam w innym wątku trudno nie dostrzegać podjazdów, sanitariatów, miejsc parkingowych,niskopodłogowych autobusów, tramwajów. Nikogo nie dziwi, że facet na wózku został posłem, w klasach integracyjnych uczniowie coraz bardziej uczą się wzajemnej przyjaźni, zamiast tylko uważnej obserwacji jak na początku powstawania takich szkół. Zakłady pracy dostają dotację, gdy zatrudniają osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Tak więc wiele się zmieniło, a o resztę trzeba się przebijać, ale racjonalnie, bez uprzedzeń i zakładania z góry, że nic i nic..
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-22 16:41 Zmieniony 2013-01-22 16:48
W-zetko, może te zmiany, które Ty opisujesz są dostrzegalne w dużych miastach, lecz prawdą jest także, że w małych miejscowościach nadal jest po staremu... W miejscowości w której mieszkam np. zrobiono do urzędu podjazd i windę na tzw. wysoki parter... Natomiast, pewnego dnia będąc w tymże urzędzie po wymianę dowodu osobistego, zauważyłem, że winda znikła. Więc zapytałem o tą windę urzędnika, który obsługiwał mnie w sprawie tego dowodu...
Odpowiedź brzmiała: Panie Norbercie, skoro do urzędu bardzo rzadko lub wcale nie zaglądają osoby niepełnosprawne ruchowo, a winda stoi bezczynnie, to nie warto jej utrzymywać... Ta odpowiedz mnie zamurowała, gdyż byłem tak wkurzony, że nie mogłem słowa wydobyć z ust... Myślę, że urząd źle postąpił z demontażem tej windy, a burmistrz powinien się zastanowić nad tą decyzją i to przemyśleć, dlaczego tak mało osób niepełnosprawnych odwiedza urząd, to że jest podjazd w urzędzie, moim skromnym zdaniem nie świadczy o tym, iż gmina zrobiła wszystko aby ułatwić życie osobom niepełnosprawnym, że po drodze, jaką niepełnosprawni mają do pokonania są jeszcze inne przeszkody, np. gminie nie kursuje ani jeden autobus niskopodłogowy bo nie dociera tam komunikacja miejska, a na gminnych ulicach jest wszystko tak jak wybudowano za komuny... Był remont generalny miejskiego Liceum i nic nie zrobiono aby mogli się uczyć uczniowie niepełnosprawni, pomimo obowiązujących przepisów o dostosowaniach obiektów użyteczności publicznej do wymogów osób niepełnosprawnych... itd. itd...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-23 17:18
a to ja mogę coś podobnego przytoczyć: moja siostra jest architektem i często robi projekty dla tzw lisonoszy czyli dla urzędów pocztowych, projekt dotyczył urzędu pocztowego w Grajewie czy w Rajgrodzie. Cały projekt opiwał na kwotę x dokłądając jakieś 10% można było dostosować pocztę dla niepełnosprawnych: likwidacja 3 schodków przy wejściu i jedna niższa lada. Kierownik poczty spytał po co to, moja siostra powiedziała że dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, kierownik poczty ale tu takich nie ma. Moja siostra bo nie mogą dotrzeć, nie wjadą na wózku do urzędu i nie dosięgną do lady. Ale kierownik poczty znowu zripostował te argumenty kolejnym twierdzeniem że jakby osoba na wózku miała problem to by go zgłosiła. I ciemniak nie zgodził się na przeróbkę bo lada o tej samej wysokości bez obniżeń ładniej wygląda a trzy schodki przed wejściem nadają stylowy charakter. Cała ta sytuacja miała miejsce jakieś 10 lat temu ale na prowincji mało się zmienia.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-23 20:03
To już obowiązywały przepisy o których piszę... a dokładnie od 7 lipca 1994 roku...
Prawo budowlane... czytaj więcej, kliknij tu...  
Prawo budowlane... odsłuchaj tekst, kliknij tu...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-23 20:08
Na stronie głównej piszą o udogodnieniach w Szwecji i Niemczech. W zasadzie w każdym cywilizowanym kraju mysli się o słabszych. U nas do tego jeszcze nie doszli.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-23 20:19
Bo w "Niemczech i Szwecji" nie ma takich jak m.in. ty, wal/kiepski czy norbi :-(
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-23 22:13
Rea napisała:

>Bo w "Niemczech i Szwecji" nie ma takich jak m.in. ty, wal/kiepski czy norbi :-(>


hmmm, może tak na odwrót, nie takich, Ty, REA... Skąd wiesz, byłaś tam???? 
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-23 20:05
trolla, tak bywa - od nas samych zależy najwięcej czy coś zmieniamy w otoczeniu czy nie.
Ale dlaczego niby ten projekt miałby kosztować więcej, gdyby uwzględniał te zmiany...? Wybacz, ale to nieprawda:)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-01-24 11:09
chodzi o wykonawstwo, pod podjazd należy przygotować skarpę i utwardzić a schodki wylewa się z betonu w takiej formie z drewna i koniec i można bez barierki a przy podjeździe trzeba barierkę, poza tym tam były schodki i można je było tylko połatać
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2013-01-29 19:19
wy sie gadajcie ile chcecie i tak nie macie racji ze wiele sie zmienilo, ja powiem tak, nic sie nie zmienilo a to co widzicie to jest tylko na pokaz.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-29 21:24

>Autor Willi Dodany 2009-01-14 19:43<
>Jesteś nieuk a z nieukami nie gadam<

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co się zmieniło w Polsce na rzecz osób niepelnosprawnych??? (8384 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill