www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 92) (3717092 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-03 19:59

>Skala porównawcza? Jesli tak, to stosujesz ją bardzo wybiórczo.


Gdy mówimy o morderstwie lub ludobójstwie, to nie ma żadnej skali porównawczej. Życie choćby jednego człowieka jest bezcenne. Podałem tylko przykład, więc nie robię tego wybiórczo.
Jeżeli chodzi o "wyobraźnię" hitlerowców, to przeczytaj pod linkiem:
Szokujące wyniki badań hitlerowskich zbrodni

>Holokaust był znacznie gorszy niż ktokolwiek może to sobie wyobrazić - czytamy na łamach portalu "dailymail.co.uk". Najnowsze badanie wskazują, że hitlerowcy utworzyli aż 42.500 obozów i gett dla Żydów, a nie 7000, jak wcześniej sądzono.

Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-03 22:59
O to mi chodzi Nachbar.Zycie jest bezcenne, chocby jednego człowieka, jak napisałeś.Niemal kazdy ze swojej perspektywy mógłby podac wiele podobnych przykładów.
Co do artykułu, to wymienia się hitlerowskie obozy zagłady i Zydów.Dla mnie jest wciąż ( nie negując, iż Zydzi ponieśli największą ofiarę), problematyczne zawłaszczanie przez ten naród chocby obozów zagłady w Polsce. Młodzi Polacy nie wiedza, że w tych obozach ginęli przedstawiciele  wszystkich narodów Europy i Azji. Drugą nacją po Zydach byli Polacy.Nachbar przejrzyj podręczniki ze szkół podstawowych,gimazjalnych i licealnych, a dowiesz się, że w obozach zakatowano tylko tych spod Gwiazdy Dawida.
Wracajac do mojego poprzedniego postu nt. kresowian, to w mediach ich zagłada nie istnieje! Ja piszę o tych zapomnianych, bezimiennych naszych rodakach bez, których odbudowa Warszawy trwałaby znacznie dłużej.Nie wspomina się, że do jej odbudowy masę młodych ludzi wcielali na siłę do brygad. Ze z miast i miasteczek rabowano marmury, pomniki, dzieła sztuki, by jedno miasto miało wszystko, a reszta niech ginie! Mówmy całą prawdę. Aby nakarmic brygady odbierano rolnikom ostatnie worki zboża, nie bacząc, że nie bedą mieli czym zasiac pól.Zeby było smieszniej, to jesli rolnik, któremu odebrano zboze nie zasiał pola, dostawał karę do zapłaty, lub w zalezności od ilości hektarów, które otrzymał od panstwa, szedł do więzienia. Są tutaj młode osoby, które nie maja o tym pojęcia,zywione propagandą, jak to cały naród z zapałem odbudowywał stolicę.Nie wiedzą, że po ciężkiej wojnie, olbrzymiej traumie - czekała ich następna .
Od 23 lat mamy wolny kraj. Czy młodzi wiedzą że w tej wolności postanowiono zlikwidowac we Wrocławiu Ossolineum i przeniesc biblioteke do Warszawy? Czy wiedzą, że do dziś Wroclaw, Kraków, Poznań, Szczecin żąda zwrotu dzieł sztuki, które warszawiacy podziwiają?
Młodzi bardzo mało wiedzą, a warszawiacy najmniej. Może dlatego są na pierwszym miejscy najbardziej nielubianych osób. Czy wiedzą, ze została podpisana ustawa, która najwazniejsze instytucje państwowe rozlokowuje w w/w miastach, oraz Rzeszowie , by kraj rozwijał sie równomiernie?
Piszmy jak jest, a nie jak sobie wobrażamy.
Rozpisałam się Nachbar, ale ktoś musi powiedziec prawdę w dobie dziejszych kłamstw i mamienia młodego pokolenia.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-03 23:18
Podpisuję sie pod Twoim tekstem obiema rękami. Bona czy kiedyś prawdziwa historia pl zostanie odkłamsana?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-04 10:24
owszem, młodzi ludzie nie znają historii bo i skąd ? komunizm zachwalał szlak od Lenino do Berlina, może czasem coś było o kampanii wrześniowej, pamiętam jak pod koniec lat 70-tych trochę zelżała cenzura i trochę filmów pokazano, coś poszło drugim obiegiem, ale ja kampanię wrześniową i czasy okupacji znam z opowieści dziadków którzy byli wtedy dorośli, dziadek brał udział w kampanii wrześniowej jako lekarz i oficer, potem był wcielony do II armii wp w 1945 roku, wiem również że w Oświęcimiu byli mordowani cyganie, grecy i jugosłowianie o czym mało się mówi, był tam międzynarodowy obóz zagłady
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-03 20:27
podobny tok myślowy mięli rosjanie czyli ZSRR i za wszelką cenę niszczyli nawet kulturę słowiańską czy dawną polską na terenach rzekomo niemieckich, na dolnym śląsku, w Wielkopolsce czy nawet na opolszczyżnie były zabytki pamiętające okres piastowski ale było to rzekomo niemieckie
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-04 00:27
Pamiętam z opowiadań moich dziadków, jak po wojnie, na śląsku, nie ważne było czy Polak, czy Niemiec byle miał dobrze zagospodarowane gospodarstwo, dom, obejście, to dostał nakaz przesiedlenia się do Niemiec...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-04 09:31
nie tylko tam, również z terenu Warmii i Mazur wysiedlano mieszkańców, którzy nie czuli przynależności narodowej a mięli zadbane obejścia i domostwa
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-04 15:35
Właśnie i to ich najwięcej interesowało, posiadanie takich rzeczy a ludzi wysiedlali albo jak ktoś opierał się to wysiedlali na tamten świat...
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-03-02 22:37
Mam talent w USA!
Supertalent! Zobaczcie
https://www.facebook.com/video/video.php?v=129880633851083
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2013-03-04 08:39 Zmieniony 2013-03-04 08:51
dlc tematu, czasy wojny i po wojnie...
bonafides, napisałaś prawdę. Dlatego ja, napisałam, dziękuję Wszystkim tym, którzy przyczynili się do odbudowy stolicy, jeszcze raz wielki pokłon.
Niemcy zniszczyli kapitalnie, potem cały naród odbudowywał stolicę, kosztem dużych wyrzeczeń, trudu, czynu społecznego.. jedni z ochoty drudzy z przymusu.
To było trudne, ale przyniosło na tyle korzyść, że miasto służy teraz wszystkim, zjeżdżają się do stolicy załatwić najważniejsze sprawy, budowano - odbudowywano  tez zakłady pracy. Zjeżdżali się z obrzeży, żeby zamieszkać, mieć pracę i osiedli się  na stałe. W obecnym czasie mieszka w Warszawie ogromna liczba dzieci, wnuków tych rolników, którzy kiedyś oddawali przydziały zboża dla robotników odbudowujących stolicę . A  osoby które dostały pracę np. huta Warszawa, żerań FSO... zamieszkali w blokach tych zakładów pracy
Rodowitych warszawiaków jest mało.
Dobra kultury, to druga historia, ileż z nich nie wróciło z Niemiec? ileż z nich w czasie wojny ukryte zostało w prywatnych posiadłościach skrzętnie ukryte, Zostały potem niektóre oddane państwu, ale nie zawsze tu gdzie było ich pierwotne położenie. Niektóre nie oddane. Niektóre pozostały w klasztorach
A musisz wiedzieć że Warszawa teraz spłaca dług, nakazany ustawą - Janosikowe, kto mieszka w stolicy to wie co to jest.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2013-03-04 09:38
przyszła  myśl
Wspominamy, mówimy, piszemy o czasach: wojna , czas po II wojnie światowej .
Wejdźmy głębiej z zamyślenie. Każdy po wojnie był okaleczony w jakiś sposób; bardzo duży, duży lub mniejszy, psychiczny, fizyczny i również skutki niedożywienie, wszystkie choroby które powstały w wyniku życia w trudnych warunkach wojennych.
Z zamyślenia niektórych forumowiczów (styl myślenia orzeczenia po 1998r), wszyscy po wojnie powinni wystąpić i otrzymać rentę socjalną. Wszyscy którzy przeżyli.
A tak nie było. Ci ludzie okaleczeni i schorowani po wojnie nie wystąpili o renty. Tylko część ciężko okaleczonych otrzymała renty wojskowe, kombatanckie.
Zostawiam do rozważania.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-04 09:55
ale zostali ludzie z głębszymi ranami, których nic nie wyleczy, brat mojej babci zginął w Katyniu, jego dzieci nie mogły powiedzieć gdzie, żyły w kłamstwie a w dowodzie było ojciec N.N. bo tak było wygodniej, w kościele garnizonowym w Katowicach jest tylko mosiężna tabliczka
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-04 11:33
bardzo dobre rozważanie.mnie zastanawia(czyt.rozważam)skąd tylu kombatantów mimo,ze umieralnosc w narodzie jak była tak jest.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-03-04 22:50
TRAFIŁEŚ!!! :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-05 09:37
a kombatanci misji pokojowych (konflikt w Iraku, Afganistan) więc ich przybywa
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-03-04 11:59

>Z zamyślenia niektórych forumowiczów (styl myślenia orzeczenia po 1998r), wszyscy po wojnie powinni wystąpić i otrzymać rentę socjalną. Wszyscy którzy przeżyli.
>A tak nie było. Ci ludzie okaleczeni i schorowani po wojnie nie wystąpili o renty. Tylko część ciężko okaleczonych otrzymała renty wojskowe, kombatanckie.


Wtedy bezpośrednio po wojne sytuacja w kraju wyglądała zupełnie inaczej, praktycznie nic nie było, nie wspomnę o ew zabezpieczeniach finansowych. Zupełnie inne czasy i nie sposób ich porywnywać do dzisiaj, inne ustawy rozwiązania itp.
był okres w którym przyznawało się renty inwalidzkie jeszcze o których zapomniałaś wspomnieć które były przyznawane niemal na każdy problem zdrowotny (typu okaleczenia, od poważnych ran utrary kończyn, narządów zmysłów, problemów psychicznych aż po niewielkie - nawet na brak jednego palca u nogi straconego po pijaku) :-).
Zapomniałaś dodać że po wojnie nie było w ogóle rent, a renty soc weszły późno, zresztą nawet gdyby wypłacano je wstecz biorąc pod uwagę kiedy powstała niepełnosprawność to przyznane byłby by tylko osobom które zostały okaleczone itp do 18rż lub w trakcie nauki a nie zostały okaleczone po tym czasie :-)

Moi dziadkowie przeżyli wojnę, sporo opowiadali mi, róznież moi "uczniowie" strasi ludzie także opowiadali mi co się działo, jak sobie radzili, jak rozwiązywano wiele problemów, od sieroctwa po kalectwo.
Dzieci rzadko trafiały do domów dziecka po wojnie a nawet jak już trafiły, ludzie szybko brali do siebie osierocone dzieci sąsiadów lub obcych ludzi, nawet poza granice kraju zabierano dzieci z przytulisk, bez dokumentów i bez zabezpieczenia od państwa jakie daje dzisiaj (dla rodziny zastępczej czy rodzinnego domu dziecka). Dzisiaj nie ma już takich ludzi którzy chętnie za free zajmą się "obcym" dzieckiem, poza rodzinami adopcyjnymi oczywiście, wielu woli liczyć na pieniadze i tworzy sztuczną rodzinę zastępczą albo rodzinny dom dziecka, często nie dbając o te dzieci ale licząc tylko na pieniadze jakie na nich "zarabiają"

JUlka wiem że to przytyk do mnie, spoko, widze że lubisz prowokować do dyskusji i dobrze :-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-04 13:37
Kundzia to prawda.Gratyfikacje jakie otrzymują rodziny zastępcze są niebotyczne.Wytworzyła się patologia.Nawet z najblizszej rodziny nikt nie chce adoptowac osierocone dzieci, ale chętnie deklarują bycie rodziną zastępczą.
Ewidentnym przykładem jest tramwajarka Krzywonos, którą pamietam jak mieszkała zaraz po 1990r. Malutka klitka,zaniedbana i ona z trojgiem dzieci. Mało kto wie, że dwoje z jej potomków to recydywa.Jeden dostał 25l, drugi co parę lat odpoczywa w tym swoistym sanatorium. Gdy słyszałam wywiad z nią, to osłupiałam. Dom jak pałac, dzieki dzieciom , które ja utrzymują i na które my podatnicy łozymy haracz.Zadna intytucja nie zająknie sie, że daje obce dzieci w ręce osoby, która nie potrafiła wychowac własnych dzieci.

Co do komabatantów, to pojawili się nowi! Styropianowcy.

Eisy, nie byłoby martyrologi, gdyby nie zakłamywano histori.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-04 15:08
i to jest przykre, bo są ci tzw styropianowcy którzy w imię idei nie proszą o zadośćuczynienie lub poświęcają na szczytne cele a są tacy którzy twierdzą że im się należy, moja siostra też siedziała w stanie wojennym ale nie walczy o rentę czy przywileje, uważa że zrobiła to co uważała za słuszne i koniec, jest zniesmaczona postawą niektórych styropianowców
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-03-04 17:58

>Piszmy jak jest, a nie jak sobie wobrażamy.
>Rozpisałam się Nachbar, ale ktoś musi powiedziec prawdę w dobie dziejszych kłamstw i mamienia młodego pokolenia.


Bonafides, wszystko to, co napisałaś znam niejako z autopsji. Mogę dodać, że każdy z tej II wojny światowej wyszedł okaleczony nie tylko w sensie fizycznym, ale również psychicznym. To prawda, że cały naród odbudowywał stolicę, że pracowało się z nakazem pracy, że w kopalniach odpracowywano obowiązkową służbę wojskową, że .... i tak można wyliczać.
Jednak było coś, czego dzisiaj się nie doświadczy, co łączyło ludzi i naród nie był tak podzielony. To są oczywiście moje obserwacje, więc mogę się mylić. W każdym razie nawet na sławnych czynach społecznych ludzie pracowali chętnie i z oddaniem. Jeżeli przyjąć, że tamte czasy trwały praktycznie tylko 35 lat, bo od 1980 roku kraj wstrząsany strajkami zaczął się rozpadać, to bilans tego okresu jest nieporównywalny, do obecnych "osiągnięć". Od 1989 roku, zamiast transformacji ustrojowej, najpierw doprowadzono majątek narodowy do ruiny, aby później za bezcen sprzedać. Moim zdaniem zmiana własności środków produkcji nie musiała wiązać się z rujnowanie całych zakładów, rozsprzedawaniem po części lub ich całkowitą likwidacją.  PGR-y mogły jeszcze funkcjonować do czasu, aż znalazłby się kupiec za konkretną cenę. Do dzisiaj połacie ziemi leżą odłogiem, a ludność popegierowska klepie biedę.
Oczywiście cała ta transformacja nie obeszła się bez ofiar, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Samobójstwa na tle ekonomicznym nikogo już dziś nie szokują.
Fala samobójstw w Polsce
Natomiast na tle obecnej sytuacji Polski żądanie zadośćuczynienia za doznane represje w PRL-u przez działacza opozycji, uważam co najmniej za niesmaczne, jeżeli niemoralne.
Romaszewski dostał 240 tys. zł odszkodowania. Senator PO: ma do tego prawo

>Sąd przyznał Romaszewskiemu 240 tys. zł. W ocenie senatora PiS decyzja sądu jest wyrównaniem patologii panujących w Polsce. Romaszewski otrzymuje dziś ponad 4 tys. zł emerytury, a jego żona ok. 1,7 tys. zł.


W kontekście tej wypowiedzi należałoby zapytać senatora, kto wyrówna krzywdy spowodowane patologiami w III RP.

Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2013-03-04 18:23

>Jednak było coś, czego dzisiaj się nie doświadczy, co łączyło ludzi i naród nie był tak podzielony


Taka prawda. Nie tylko praca ludzi łączyła. To było to COŚ co znikło bezpowrotnie.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-04 21:06
oj tak, tak, a pamiętam jak moje ciotki (siostry babci) opowiadały jak na początku lat 20-tych ubiegłego wieku pojechały do Gdyni i widziały i pracowały przy tym dziele stworzenia nowego jutra nowej rzeczywistości, żyły tym, ale to byli ludzie z innej gliny
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2013-03-05 10:44 Zmieniony 2013-03-05 10:58
Z tymi styropianowcami to było też tak, solidarność, zamieszki na ulicach, niektórym to i się podobało, jest rozruba na ulicy, akurat złapali, internowali.  Papiery ma dzisiaj że uczestniczył w walce z komunizmem. O kombatanckie się ubiega.
dlc tematu w piosence
http://www.youtube.com/watch?v=c3hixm2eVds
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-05 12:46
nie przeczę, ale byli też szlachetni np Jacek Kuroń, znałam jeszcze kilku solidarnościowców którzy pomagali ludziom ale ich fundacja padła bo byli uczciwi
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-05 15:27
Bunt kardynałów w Watykanie. Nie chcą wybrać papieża

>Wybór nowego papieża wisi na włosku. Zebrani w Watykanie kardynałowie­-e­lek­ci chcą opóźnić konklawe i najpierw dokładnie zbadać sytuację w Stolicy Apostolskiej.


Ale się porobiło. Nikt nie chce wejść w bagno.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-05 16:14
to będzie bezpapiestwo
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-05 16:19
Końca świata się boją :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-05 16:24
no pewnie, już przeżyliśmy jeden koniec świata w grudniu zeszłego roku a kolejny niejaki Izaak Newton przewidział na 2069 rok więc są szanse że nie dożyjemy
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-05 21:19
Waldek!
Oglądasz mecz Borussia Dortmund - Szachtar?
31 min. 1:0
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-05 21:24
BD - Szachtar 2:0 39 min
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-05 21:34
"I chołodziec litewski milcząc żwawo jedli”.
czyżby kolacja? Taka cisza!
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-06 09:53
noż kurcze blade, oglądałąm wczoraj fakty i jakoś nie dosłyszałam, ale w necie przeczytałam, Ameryka Płd. jest daleko, tylko jest jeden problem tam się panoszą kartele narkotykowe i mogą wybrać jakiegoś takiego
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-06 11:07
Ich mafia czy nasza ........... jaka różnica?
:-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-06 11:14
no fakt żadna, ale te narkotyki
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-06 11:27
ale to żal tych narkotyków,czy jak?bo z taka zazdroscia to napisałas>:-))))))))))
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-06 12:28
nieeeeeeeeeee, będą zbyt rozpowszechnione a to mi się nie podoba, nie potępiam kogoś kto wypali skręta ale na ćpunów bierze mnie niesmak
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-06 11:37
Wybierzmy Palikota na prezydenta to nam też nie zabraknie ...
Jak w piosence Gołasa:
"gdyby nam tego kiedyś zabrakło!
  Nie! Nie zabraknie!"
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-06 12:06
Gdyby Palonykot był prezydentem wszystkiego mielibyśmy po czubek głowy.:-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-07 20:56
Słyszeliście nowinę odnośnie igrzysk olimpijskich ?
Chcą usunąć zapasy z programy igrzysk olimpijskich,
  jedną z najstarszych dyscyplin.
Nie wiem z jakiego powodu.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-07 21:13
Z powodu małej oglądalności. Doszli do wniosku że golf ma większą.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-07 21:15
ja już słyszałam o tym ze dwa lata temu, trochę mnie to wkurza bo nie tylko zapasy, ale parę innych dyscyplin które są wpisane w starożytny kanon igrzysk olimpijskich
boks też chcą wywalić
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-07 23:19
Supron uniósł sie honorem i w ramach protestu chce oddac medal z Moskwy.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-07 23:22
No ale to nie medal Olimpijski.
W 1980 roku odbyła się w Moskwie Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-07 23:30
A ja głupiutka myślałam,ze wiem cos o sporcie.:-)))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-07 23:33
Nie martw się, że nie wiedziałaś :-)
Nawet dziennikarze nie wiedzieli i pisali jak o Olimpiadzie :-)
Ja byłem w tym czasie w ZSRR i mam wiadomości "z pierwszej ręki" :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-07 23:39
Widziałeś na własne oczy "gest Kozakiewicza"?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-03-07 23:51
Tak na prawdę to byłem wtedy w Odessie i Olimpiadę oglądałem tylko wieczorami w TV.
Szkoda było ciepłego morza i pięknej pogody. A samo miasto, jego nastrój, nie da się porównać do innych miast.
Kiedyś zamieszczę kilka zdjęć z opisami.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-07 23:30
A tak na poważnie, to walki zapaśnicze były już w starożytności.
Jeśli miałbym coś usunąć ze sportów walki to boks. Jest mniej wymierny w sędziowaniu a już te punkty za ilość ciosów to farsa.
Poza tym dlaczego w boksie nie mogą startować zawodowcy a w tenisie tylko czołówka światowych rankingów WTA i ATP?
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-07 23:37
Jest kilka innych dyscyplin olimpijskich,ktore to to niekoniecznie musiałby byc chocby piłka wodna czy konie.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-07 23:54

>chocby piłka wodna czy konie


chyba, że by wystartowała nasza forumowa hip`piczka :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 92) (3717092 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill