www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / wózek aktywny dla młodego chłopaka (9233 - wyświetleń)
- Autor ka.mon Dodany 2013-03-04 11:29
jak w tytule. potrzebuje wózek aktywny dla mojego brata. Nie znam się na tym zupełnie więc dla mnie na pierwszy rzut oka wszystkie wygladaja tak samo. Widzialam w sklepie medycznym jakis taki najprostszy model. pytanie co wybrać i czy warto doplacic do czegos lepszego?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-03-04 11:40
Proponuje kontakt z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji – odnośnie wózków aktywnych są dla mni najlepsi
http://www.far.org.pl/kontakt/dane-kontaktowe.html
Nadrzędny Autor Daniel1 Dodany 2013-03-04 11:54 Zmieniony 2013-03-04 12:05
z checia bym ci doradził ale podaj cos wiecej jakieś konkretne dane na co twoj brat choruje w jakim jest wieku, jaka ma figure, wage bo to wbrew pozorom to bardzo ważne.
Tak samo ważne jest czy sie jeszcze uczy czy pracuje . dzieki temu łatwiej bedzie coś doradzic i pokierowac cie co masz robic dalej gdzie sie udac itp.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-03-04 13:13
ka.mon - rzecz podstawowa: WÓZKA AKTYWNEGO NIE KUPISZ NA ZASADZIE: PÓJDĘ DO SKLEPU I JAKIŚ WEZMĘ. Takie wózki robi się wyłącznie na zamówienie i tylko wtedy ma to sens. Ostatecznie, wyjątkowo, można się pokusić o odkupienie wózka od kogoś innego, ale po dokładnym zapoznaniu się i z wózkiem, i z potrzebami nowego użytkownika!
Inaczej nawet nie próbuj - no, chyba że tak naprawdę potrzebujecie zwyczajnego przedmiotu na kółkach do przemieszcznia (kimś) brata po podłożu. W każdym innym przypadku niczego nie oglądaj i nie kupuj tylko dzwoń do Fundacji Aktywnej Rehabilitacji i poproś o konsultację. Bez tego zapomnij.

Brzmi może wymagająco, ale - wbrew pozorom - nie jest strasznie, formalności też da się przejść. W FAR dowiesz się kompleksowo i dacie radę. Pzdr.
Nadrzędny - Autor ka.mon Dodany 2013-03-07 10:57
tyle wiem, że to nie jest zakup ide i zabieram :-) w sumie to szukam opinii i informacji gdzie tylko moge. Widzialam sie juz z facetem ktory ma dla mojego brata cos zamowic o ile pamietam to padla nazwa Quickie, widzielismy trzy modele no to dla mnie tyle fajne, ze sa lekkie wiec ja spokojnie je wrzuce do samochodu :-) a brat mowil ze na rehabilitacji jakis chlopaczek mniej wiecej w jego wieku uzywa i jest zadowolony.

A brat jest po wypadku samochodowym, uszkodzenie rdzenia, niedowład nóg. Wiem tylko jak moge pomoc bratu ale to co mowia do mnie lekarze jest czarna magia wiec nie wiem czy to wystarczajaca informacja, wiem ze sie nie poddaje :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-03-07 13:27
Poczekaj z tym Quickie - zanim nie zobaczysz też innych modeli, np.: GTM lub Panthera. Oczywiście, jest to też kwestia ile możecie wydać kasy, ale z tych trzech to już raczej polecam GTM. Nie wiem, skąd jesteście, ale na pewno mogę polecić indywidualne podejście i dostępność w GTM. Ale zdecydowanie trzeba wiedzieć, czego się oczekuje - czyli brat ma wybrzydzać, pytać, próbować aż poczuje, że ktoś zrozumiał jego intencje i potrzeby.

Uszkodzenie rdzenia może być różne, niedowład też, więc to zbyt ogólnie powiedziane - w takich sytuacjach też stosuje się różne indywidualne ułatwienia, które w życiu codziennym naprawdę wiele znaczą. Jeśli jesteście z W-wy, być może mogę pomóc w dobrej konsultacji.
Nadrzędny - Autor turystyka-on.pl Dodany 2013-03-07 23:01
Ja mam panthere X i mogę smiało powiedzieć, że to super wózek. Tylko trzeba nauczyć się na nim dobrze jeździć bo jest wywrotny ale za to waga całego wózka z kołami nie przekracza 4,5 kg.
Oczywiście cena jest zaporowa. Mam go nieco ponad rok i wydałem na niego 15tys.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-03-08 09:16
bluengel -> ma 100% racji. Skontaktujcie się z FAR-em, doradzą odnośnie sprzętu ale przede wszystkim pokażą jak go używać i jak codziennie funkcjonwać
Nadrzędny - Autor rysiek22 Dodany 2013-03-08 13:56 Zmieniony 2013-03-08 14:34
Oczywiście ze kazdy ma swoje upodobania ja wybrałem Quickie Helium. Jedze juz nim jakis czas. Po pierwsze jestem ciężki ponad setka  blizej stu dwudziestu :D owalna rura ramy bardzo fajnie wygląda i z tego co czytałem owal jest bardziej wytrzymały od koła i miejmy nadzieje że to sie sprawdzi w moim przypadku, no na plus tez bardzo fajny wyglad, oczywiście to nie jest najważniejsze bardziej chyba to ze jest wygodny leciutko i łatwo sie toczy i jest skretny. Wogóle wózek brdzo łatwo dostosować do swoich potrzeb, np. bardzo szybko mozemy sobie zmienic srodek ciezkosci wozka, jest latwy dostep, wysoka rama siedziska jestem wysoki i mam dlugie nogi, jest leciutki troche ciezszy od panthery ale zato kasowo wiele lzejszy, ciekawie ma rozwiazane podnozki maja dobra regulacje kąta i głębokości wiec sa wygodne. Za oparciem mamy torbe, to rozwiazanie ma swoje plusy i minusy. kolorowa dobrej jakosci tapicerka co wiecej chcec mieszkam na wsi wiec jest roznorodny teren droge mam asfaltowa ale juz sam dojazd piaszczysty, podworko przed domem tez miekkie podłoże i jak narazie odpukac nie mam zadnych problemow, mi pasuje.
Nadrzędny - Autor ka.mon Dodany 2013-03-19 12:12
no my tez w koncu wybralismy helium co prawda brat nie wazy az tyle :-), ale mnie chodzilo o wage samego wozka, a poza tym on sobie dobral wszystkie mozliwe akcesoria (a troche tego bylo) twierdzi ze bedzie teraz szpanowal :-) zobaczymy :-) Wlasciwie nie mamy porownania, ale mysle ze z racji wagi wozka przez co jest w miare zwrotny brat sie dosyc szybko nauczyl poruszac sie nim.
Nadrzędny Autor rysiek22 Dodany 2013-03-22 18:15
ka.mon
Na moje proste chłopskie zdanie powinienes  byc zadowolony ja jak pisalem daje sobie rade na nim, i jak narazie odpukac zero awarii . mimo roznorodnego terenu po jakim sie poruszam. Jak juz troche pojezdzi i sie z zapozna niech tez napisze swoje spostrzezenia , przydadza sie innym jak beda mieli problem z wyborem .
Nadrzędny Autor Daniel1 Dodany 2013-03-27 20:25
hej ka.mon

Ciesze sie  ze twoj kuzyn juz wybral i jest zadowolny to wedlug mnie najwazniejsze ze juz go ma i czuje sie w nim dobrze. powodzenia
Nadrzędny - Autor Gienek Dodany 2013-04-07 11:36
Witaj jak mozesz to napisz gdzie go w koncu kupilas i czy mialas jakies problemy typowo papierkowe , chodzi mi o tak jak dlugo trwala ta cała procedura, sam jestem w trakcie wyboru wózka dla swojego syna i chlone wszyskie madre podpowiedzi  od was. No i jak sie sprawuje ten wozek bo troszke minelo juz chyba
Nadrzędny Autor ka.mon Dodany 2013-04-09 12:31
http://www.inter-med.net.pl/ w sumie to najpierw w internecie szukalam i okazalo sie ze nawet maja punkt u nas w Radomiu. Przedstawiciel pomogl nam dobrac wozka i zalatwil wszystkie formalnosci za nas, a wozek no coz... brat nie narzeka, tak jak pisalam ze nie ma porownania ale ogolem jest zadowolony na tyle na ile moze byc w takiej sytuacji :/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / wózek aktywny dla młodego chłopaka (9233 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill