www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 96) (3742690 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-04 11:12
a u mnie białe latają płatki .A NIECH LECĄ NA BIEGUN PÓŁNOCNY :-(.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-04 11:28
Jakoś tak poetycko zacząłeś, to moze dalej pociągnij?:-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-04 11:37
zanurzam się w zimowy sen .
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-04 11:28
A słyszysz ich tupot o pokład ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-04 11:27
No coś Ty, czy ja Staruszkę przechowuję??? Nieee, nieee...:-D
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-04 11:29
Chcecie mnie w sękaty kostur wmanewrować .;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-04 11:32
Spadłam z krzesła i usmarkałam się ze śmiechu, sorki.:-))))))))))) Niech no tylko Staruszka wejdzie!!!!
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-04 11:44
Chcesz chusteczkę ? Lepiej dam ci rolkę ręcznika ;-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-04 11:34
Poparłam Platformę Oburzonych. Z tego co wiem, beda internetowo zbierac podpisy.MOże czas, by ON przyłączyły się do Ruchu, który moze cos zmienic. Dla jasnosci, nikogo nie namawiam, to tylko gwoli przemyslenia. Zwłaszcza, ze ci, którzy maja dbac o nasze interesy , musieliby pogrzebac głęboko w d...e! Na to raczej się nie zanosi.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-04 11:46
Platforma Oburzonych,- częściowo Platforma  namierzających korytka w przyszłości .
Oburzenie będzie jak wszyscy wyjdą w równym czasie i wszędzie bez burd, na milcząco. Tylko wśród oburzonych też zgody nie ma, bo ciągnie każdy w swoją stronę i albo sie wszystko rozsypie, albo zbuduje.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-04 11:52
Co ten ruch oburzonych może zmienić ??? Raczej przywrócić . Przywrócić lata gdzie wszyscy byli równi ... żyło się jak się żyło i nie zawiściło .?Druga Polska to mało by się chciało Japonię mieć .Co z tej bajki zostało nam? Tylko chcieć ;-)))  Bajki to my a nie nam !!!
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-04 11:57
Amalian, to akt desperacji. Dudę w tej chwili uwazam za dojrzałałą  i mądrą osobę. Gdy my sami ON nie potrafimy, nie mamy przebicia wśród elit, to może górnicy i inni, którzy widza zło i nierównosci pomogą rzadzacym nas dojrzec.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-04 12:16
Ale pan Duda może istnieć tylko dlatego, że nie jest u władzy .Może krytykować , uderzać pięścią w stół i krzyczeć" nie pozwolimy" . Ta są gesty i żeby być wybranym trzeba je powtarzać, ale ... Nie przesadzać, żeby się nie obudzić z ręką w nocniku . Zobacz co zostało z poprzednika pana Dudy . Tylko skóra i kość . I pewnie złość ;-)) .
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-04 12:24

>Tylko skóra i kość . I pewnie złość ;-)) . <


Polityczna- ma się rozumieć ;-)) .
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-04 12:04
a to PPO to jakieś nowe ugrupowanie polityczne ?
z czym to się je ?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-04 12:25
Jeszcze nie polityczne, ale cos podobneo do ACTA. Ruch społeczny p/ko wyzyskowi, niesprawiedliwości. Od maja, czerwca maja wejśc w zycie tzw. 3 biznesowe siekiery. Ponieważ weszła w zycie ustawa, iż kazdy urzędnik za swą niekmpetencje ma odpowiadac swym majatkiem, pseudo pracodawcy wymusil, by kazdy pracownik podpisał weksel w którym za wszelkie braki pieniężne biznesmena, ma odpowidac swym majatkiem, poborami itd. Słyszałam o tym w TVN Biznes. Innymi słowy, jesli pracodawcy obnizył sie luksusowy poziom zycia, pracownicy będą musieli zadbac o dobre samopoczucie owego "biedaka".
Słysząc to sadziłam, iz mamy  ciagle prima aprilis. Jednak nie, to prawda.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-08 17:58

>Słysząc to sadziłam, iz mamy  ciagle prima aprilis. Jednak nie, to prawda.


Ja uważam, że prima prilis mamy od 1989 roku. Weźmy np. takie Otwarte Fundusze Emerytalne. Miało być ładnie, pięknie, miał być raj dla emerytów, a co jest, a właściwie będzie....
Jak sama nazwa wskazuje fundusze zostały "otwarte" dla prezesów, aby mogli się wzbogacić. Według najnowszych informacji emerycie mają żyć tylko przez 10 lat od chwili przejścia na emeryturę. Więcej się nie da, bo przestaną emerytury wypłacać.
IGTE chce dyskusji o systemie emerytalnym, ale odrzuca propozycje rządu

>Zgodnie z propozycją IGTE klient OFE mógłby jednak zdecydować, by emeryturę wypłacać krócej, ale nie krócej niż 10 lat. W przypadku śmierci członka funduszu w trakcie pobierania wypłaty programowej, jego środki podlegałyby dziedziczeniu. Aby zabezpieczyć przyszłych emerytów przed spadkiem wartości ich portfela, na pięć lat przed wiekiem emerytalnym ich oszczędności byłyby przenoszone do funduszu ochrony kapitału. Poziom inwestycji w akcje nie mógłby przekraczać w nim 15 proc.


Jak to skomentować? Chyba jako marzeń ciąg dalszy.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-10 10:15
bez komentarza

nic więcej się nie da
                                             :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-04 13:04
http://www.sfora.pl/Te-kosmetyki-grozne-dla-zdrowia-Nowy-alarmujacy-raport-a54210
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-04 13:13
Myjesz źle. Nie myjesz jeszcze gorzej . Jak się uśmiechnąć pełną gębą: Jak ząb jak perła... Co jeden to przerwa ;-)))
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-04 21:08
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-04 22:00
Witajcie wszyscy!
Właśnie wróciłem po tygodniu oderwania od komputera.
Oczywiście zacząłem od naszego Forum i tu .............
860 nowych postów, żeby chociaż pobieżnie je przejrzeć to chyba nocy nie starczy a mam kilka ciekawych zdjęć do pokazania.
To później, teraz siadam do czytania
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-04-04 22:20
Tadeusz, czytaj szybko;)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-04 22:21
Witaj , witaj i czytaj może do jutra się uporać zdołasz. Na początek muszę Ci napisać smutną wiadomość, że podopno pani której posty Ci się nie wyświetlały pożegnała się z nami :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-04 22:29
W co Ty wierzysz Waldek? Takiej przyjemności nam nie zrobi, a zapowiedzi to jak zwykle chwilowe obrażanie się na cały świat w określonym stanie...ducha, powiedzmy.:-) :-)
Dla Tadeusza pozdrówka.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-04 23:28
No! Udało się, przebrnąłem przez te prawie 900 postów.
Całe szczęście, że wiele z nich to tematy typu "nazwy miast" czy "ostatnia litera" lub posty ignorowane a więc nie do czytania. :-)
A teraz popatrzcie i oceńcie pomysłowość właściciela jednego ze sklepów w Zakopanem
http://pokazywarka.pl/38rfg3/
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-05 08:23
a co ? sklep portugalskiej biedronki na Krupówkach to lepszy pomysł ?
Jeżeli do tego więcej płaci pracownikom i ich bardziej szanuje to B R A W O !!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-05 12:12
Pachnie mi PRL-em ;-) .
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-05 13:39
Nie mam nic do PRLu. W tych czasach spędziłam najlesze lata swego zycia.Dzisiejsi młodzi mogliby mi pozazdrościc.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-05 13:45
Nie wszystko w tych czasach było złe. A zwykłym ludziom chyba żyło się mimo wszystko lepiej niż teraz.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-05 13:53
I ja mam co wspominać, ale tamto życie tylko dlatego, że byłem młody były inne ... Lidko, pewnie w tamtych latach komórka by nam się kojarzyła nie z telefonem :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-05 13:56
Komórka na węgiel u mojej babci na wiosce.  Tak, masz rację, byliśmy młodzi, a wtedy nawet na niedzielne czyny społeczne patrzyło się inaczej.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-05 15:09
u mojej babci w Pabianicach na podwórku kamienicy też były komórki- na węgiel bo były piece
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-05 22:21
Dla mnie czasy PRLu, to akcent na człowieczeństwo.Sąsiedzi byli dla siebie jak rodzina, koledzy z pracy pomagali komu tylko mogli.Nie było wyscigu szczurów, pedu do mamony i dziwcznych celebryckich zachowań. Był umiar i dla młodych czytających ten post moze wydac się to dziwne , ale była kultura.Teatry, opery, kina pełne ludzi.  W stosunkach miedzyludzkich równiez kazdy uważał, by nie narobic sobie wrogów i popularnie ...życ jak człowiek.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-05 22:48
Cześć Bona.:-) Ale też jak ten człowiek pojechał na Zachód, to mu się wtedy otwierały oczy, jak moze żyć inny człowiek.:-)
Co do układów między ludźmi były rzeczywiście inne, mniej anonimowe, była też epoka załatwiania sobie wzajemnie tego i owego, ambicje jakby mniejsze, a życie mniej kolorowe, bo porządne wg dzisiejszych kryteriów  sklepy 'zaczynały' się wtedy od peweksów.:-)
Za to wszystko jakby solidniejsze, lepiej sklejone, auta z blachą jak czołgi.:-)))))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-05 23:24
Za to wszystko jakby solidniejsze, lepiej sklejone, auta z blachą jak czołgi.:-)))))))
Musiało wytrzymać dwadzieścia lat :-).
Pewex i Baltony to inny świat . Świat dóbr nieosiągalnych i z innego świata pachniało zgniłym zachodem do którego nie wiedzieć czemu wszy6scy tęsknili . Pewnie jak każdy świat jest to świat różnych dóbr, ale ...Moim zdaniem ten świat mimo wad jest lepszy od tamtego poprzedniego . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-05 23:09 Zmieniony 2013-04-05 23:39
Dla mnie to czas mojej młodości, gdzie wszystko było zielone i ciekawiło, ale nie chciałbym by wrócił ten czas .Gdzie znajomości miały wielki znaczenie np.w sklepie mięsnym lub AGD . Wszystko było cenne i prawie nieosiągalne - gdyby nie znajomości . Toi były czasy gdzie mięso i wędliny kupowało się na kilogramy a wianuszek papieru do d ... świadczył o szerokich znajomościach .Sklepy mięsne De lux w którym bez kartki można było kupić mięso .Wszyscy żyli równo, ale jedni mieli wszystko a drudzy ...nie ;-) . Najważniejsze by nie przeciwstawić się przewodniej sile narodu, bo wtedy miało się przechlapane . Teatry, kina, opery miały zagwarantowaną frekwencje i nie ważne co było grane . Przepocone poranne autobusy, po wyjściu z którego trzeba było odstać pięć minut by wróciła świadomość gdzie się jest .Tylko młodość była tak inna i kolorowa . Piło się lemoniadę, mandarynkę a od wielkiego święta colę . Inaczej smakowała .Pozdrawiam :-)
ps. Brutal to niedostępny - w czasach-PRL dezodorant, którego inaczej niż po znajomo ści nie można było kupić :-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-06 08:09

> Moim zdaniem ten świat mimo wad jest lepszy od tamtego poprzedniego .


Lepszy, bo wolny, bo otwarty dla przedsiębiorczych. Tylko bardziej rozwarstwiony z uwagi na błędy i kanty popełnione przy transformacji ustroju.
Błędy wynikały z braku doświadczenia, a kanty z dawnych układów. Teraz płacimy nadal frycowe m.in. kosztem upadku oświaty, o kulturze nie wspomnę. Teatry były wypełniane szkołami, przez zakłady pracy, ale coś tam zostawało w ludziach. Tym bardziej, że komuna miała właśnie ambicję mecenasów sztuki i nauki. I czego by nie powiedzieć człowiek, który się dobrze uczył do samej matury, miał jako taką wiedzę ogólną, wiedział, co z czym łączyć. Potem na studiach wystarczył nam kierunek szczegółowy. Dziś oświata wygląda żałośnie. Po studiach przeciętny młodzian wie mniej o świecie i Polsce niż dawny maturzysta. Tyle, że języki zna lepiej, przyznaję.
Dostaniemy wszystko, co chcemy, ale bezrobocie.
Podsumowując, wszystko zależy jak się komu ułożyło i dlaczego, ale średni poziom życia wzrósł na pewno.
A wspomnienia z młodości? Zawsze będą kolorowe.  I w tym nastroju pozdrawiam Ciebie i wszystkich, którzy pamiętają tamte czasy.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-06 08:33
Bona napisała

>Dla mnie czasy PRLu, to akcent na człowieczeństwo.Sąsiedzi byli dla siebie jak rodzina, koledzy z pracy pomagali komu tylko mogli.Nie było wyscigu szczurów, pedu do mamony i dziwcznych celebryckich zachowań. Był umiar i dla młodych czytających ten post moze wydac się to dziwne , ale była kultura.Teatry, opery, kina pełne ludzi.  W stosunkach miedzyludzkich równiez kazdy uważał, by nie narobic sobie wrogów i popularnie ...życ jak człowiek. .


<

Bona nie wszędzie tak było. Sąsiedzi donosili na siebie (teraz też donoszą) do tego stopnia, że ludzie bali się we własnym domu radia Wolna Europa posłuchać. Pęd do mamony był, jest i będzie. Może tylko ludzie bardziej się z tym ukrywali. W pracy przynajmniej u mnie była osoba wyżej postawiona w partii i ona spisywała w swoim czerwonym kajeciku wszystko co usłyszała i dowiedziała się o nas, później to było wykorzystane do różnych celów. Nawet do podwyżek i nagród.
Jak już wielokrotnie pisałam, nie wszystko było złe, ale gdyby było tak dobrze, to ludzie do tej pory by cicho siedzieli.
Punkt widzenia zależał od punktu siedzenia. Tak jest i teraz.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-06 08:44
Teraz już nawet nie pamiętamy niektórych niedogodności, bo jak już pisaliśmy młodość ma swoje prawa i ona nam trochę kraj upiększyła. I jeszcze raz powiem NIE WSZYSTKO BYŁO ZŁE. :-))))))))
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-06 08:53
Powiem jedno, ponieważ mam zacięcie historyczne, uczyłam się też kiedyś filozofii i o systemach społecznych i raczej nie miałam problemów z chłonięciem tej wiedzy to twierdzę jedno: nie ma systemu idealnego w każdym jest coś złego i w każdym jest coś złego, owszem były piękne rzeczy w systemie przedwojennej Polski, były jakieś plusy w latach 1945-1989 i teraz też są dobre rzeczy, są tacy którzy są zdania że złota wolność szlachecka była idealnym systemem tak więc bogaty temat do dyskusji
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-06 11:56
Jeśli jesteście "na żywo" na Forum to polecam film w TVP Sport "Mąż swojej żony"
Jeden z pierwszych filmów Barei
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-06 12:02
Właśnie teraz w tym filmie jedli lody. Pamiętacie ich smak? Lody bambino. Pamiętam na bałtyckiej plaży roznosili te lody z taką zachętą: Lody lody, nawet pan prezydent wyszedł z wody, żeby jeść bambino lody. :-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-06 13:03
Na temat lodów pamiętam inne powiedzonko:
"Lody! Lody! Litr śmietany - wiadro wody" :-)
A jeśli chodzi o film, to często oglądam je pod kątem "starej" Warszawy
i próbuję odgadywać miejsca, w których są kręcone sceny.
Fajna zabawa :-) :-D ;-) :-( :-o :-p
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-06 12:04
Oglądam Jarosława Wielkiego w Środzie Wielkopolskiej.:-) Jest transmisja na żywo. Wywoływali jak onegdaj Wiesława.:-) Odczekał odpowiednio i wyszedł pełen ekspresji.:-)))
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-06 13:41
w trakcie obiadu nie oglądam takich rzeczy
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 08:19
Dlaczego nie? Lepiej wpływa na trawienie, bo śmiech to zdrowie.:-))) Co epokę to inne imię lub nazwisko skandują ci sami ludzie. Wie-sław, Gie-rek, Ja-ro-sław.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-04-06 11:55
http://www.sfora.pl/Nowe-samochody-dla-poslow-To-sie-nam-nalezy-a54308
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-08 07:59
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Najwyzsza-Izba-Kontroli-oskarza-NFZ-naraza-zycie-pacjentow,wid,15474186,wiadomosc.html
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 96) (3742690 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill