www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji sądu okręgowego do sądu apelacyjnego (7124 - wyświetleń)
- Autor Anula671 Dodany 2013-04-05 20:35
Byłam dwa lata na rencie , złożyłam ponownie wniosek o przyznanie renty,ZUS mi jej nie przyznał,odwołałam się od decyzji Zus do sądu,sąd też oddalił wniosek ,mam  jeszcze możliwośc odwołania się do sądu apelacyjnego i chcę to zrobic tylko proszę pomóżcie jak napisac odwołanie i czy mam z tym odwołaniem składac zaświadczenia lekarskie o moich chorobach.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-06 09:34
ważne jest też uzasadnienie oddalenia wniosku.
Sąd na pewno przedstawił podstawy oddalenia wniosku, jeżeli nie to w terminie do 15 dni można wystąpić do Sądu o uzasadnienie wyroku.
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2013-04-06 13:27
7 dni a nie 15
Nadrzędny - Autor Anula671 Dodany 2013-04-06 14:09 Zmieniony 2013-04-06 14:20
Odpis wyroku już mam   i są  w nim zawarte podstawy oddalenia wniosku tylko teraz się zastanawiam jak napisac odwołanie od wyroku i czy będę znowu badana przez lekarzy biegłych sądowych
Nadrzędny - Autor Anula671 Dodany 2013-04-07 17:22
Pomóżcie jak mam napisac odwołanie do sądu apelacyjnego i czy będę badana znowu przez lekarzy biegłych sądowych
Uzasadnienie wyyroku już mam
Nadrzędny Autor Małgorzata50 Dodany 2013-04-07 18:33 Zmieniony 2013-04-07 18:40
Obawiam się, że takie odwołanie do wyższej instancji powinien napisać prawnik.Tak mi sugerował adwokat, który prowadził moją sprawę w walce o rentę. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś, kto takie odwołanie pisał, bo ja zakończyłam swoją walkę na etapie opinii biegłych sądowych.

http://g.wieszjak.pl/wieszjak/forms/apelacja_ubezpieczen.pdf   Znalazłam w necie taki link, może uda Ci się coś z tego sklecić
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2013-04-08 00:07
Mnie apelację napisał prawnik, skupił się na błędach formalnych sądu okręgowego: czego sąd nie zrobił, choć powinien zrobić i co zrobił źle.
W piśmie należy podważyć uzasadnienie wyroku sądu okręgowego w całości lub w części i na tej podstawie wnioskować o jego zmianę.
Biegli badali mnie jedynie w sądzie okręgowym.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji sądu okręgowego do sądu apelacyjnego (7124 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill