www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Nieprzyznana renta z tytułu niezdolności do pracy (6560 - wyświetleń)
- Autor anetka38 Dodany 2013-04-08 10:09
witam serdecznie mam na imię Aneta dziś miałam komisje w Zus o przedłużenie renty z tytułu niezdolności do pracy po ośmiu latach  pobierania świadczenia zus  lekarz orzecznik nie przyznał mi renty  i nie wiem co mam zrobić  w tej sytuacji prosiłabym o szybką pomoc w na pisaniu odwołania od decyzji lekarza orzecznika bardzo dziękuję  z góry za pomoc  pozdrawiam.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-04-08 10:32
Śmiem twierdzić, że ok. 50% postów na tym forum dotyczy dokładnie tego tematu - poczytaj.

Jakiej pomocy oczekujesz? Napisz, że się odwołujesz, ponieważ.............tu wymieniasz sobie znane powody. Umieszczasz wszelkie dane identyfikacyjne własne oraz sprawy, opisujesz całą historię a przede wszystkim elementy, z którymi się nie zgadzasz z orzeczenia. I wnosisz o ponowne rozpatrzenie sprawy.
To zwykła formalność i nie wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy. Najważniejsze, abyś zmieściła się w terminie przysługujących do odwołania się od decyzji.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-04-08 12:15
najpierw sie sklada sprzeciw a dopiero po kolejnej komisji odwolanie do sadu
Nadrzędny - Autor Anula671 Dodany 2013-04-09 20:31
Ja pisałam w ten sposób: nie zgadzam się z orzeczeniem komisji z dnia........ bo jest dla mnie krzywdząca i podpis i to składałam w ZUS
trzeba jeszcze podac nr akt i czekałam na wezwanie na komisję która składa się z 3 lekarzy
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2013-04-10 09:37
...Rewelacyjna argumentacja
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-10 10:15
To doradź a nie ironizuj!
Odwołanie od orzeczenia lekarza orzecznika pisze się krótko.
Np.: Nie zgadzam się z decyzją lekarza orzecznika i wnoszę o skierowanie mnie na badanie przez komisję lekarską.
Można dodać argumentację ale oni i tak się tym nie przejmują.
Dopiero do sądu należy pisać merytorycznie.
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2013-04-10 14:35
Co ja mam doradzić jak nie znam przypadku. Ja tylko stwierdzam , ze taka argumentacja ("krzywdząca") to żadna argumentacja. Moze dlatego większość tych spraw jest przegrana ? I trzeba się odwoływać do Sądu ?
Nadrzędny Autor Dorota17 Dodany 2013-04-10 18:01
Cześć! Ja bym napisała-zwracam sie z prośba o przeanalizowanie mojego wniosku przez komisje lekarską w sprawie renty. Decyzja którą otrzymałam od lekarza orzecznika uważam że jest dla mnie krzywdząca gdyż mój stan zdrowia nie poprawił sie i nie pozwala mi pracować. Najważniejsze abyś prosiła  kultura jest ważna. Jeżeli coś sie pogorszyło to napisz o tym. Owszem komisja ocenia twój stan zdrowia ale czytają również Twoja prośbe.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Nieprzyznana renta z tytułu niezdolności do pracy (6560 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill