www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 97) (3742726 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 08:29
No lepiej mieć bezrobocie, a potencjalne pensje kontrolerów, potrzebnych pracowników wszędzie w innych miejscach niech biorą ci, którzy  zarabiają 'kominy', ci którzy dostają odprawy po ponad 200 tys. i (bywa) dwa świadczenia emerytalne. Państwo na to stać. A chorzy niech się w nos pocałują.
Jestem zła jak takie coś czytam.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-08 08:42
nie Ty jedna
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-08 12:55
Ale to się porobiło. Lekarz, to zawód z powołania - mówili kiedyś . I pewnie dlatego NFZ nie sprawdza lekarzy a lekarzom to na rękę i kombinują myląc to z pracą . Nie wiem dlaczego poprawiając wynagrodzenie lekarzom nie pomyślano o tej maksymie"za dobrą płacę dobra praca" . Ale to pieniądze niczyje(podatników), więc dlatego, pewnie .
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-08 16:09
i to jest przerażające, mój dziadek też był lekarzem i jak trzeba było to pomagał i nie pytał o pieniądze, szkoda że już nie ma takich lekarzy, w trakcie okupacji jak jakieś dziecko na wsi zachorowało to dziadek mówił kobietom że mają rosół dziecku ugotować żeby wyzdrowiało a nie jemu dawać a jak miał 70 lat to powiedział do widzenia jestem za stary na leczenie i nie leczył i jeszcze oddał pieczątki do kasacji
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 12:56
Słyszeliście!
Margaret Thatcher nie żyje
miała 87 lat
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-04-08 13:17
Tak. Przeszła już do historii. Dożyła pięknego wieku.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-09 10:10
Tadeusz przypomniał mi się kawał ale z powodu demencji nie pamiętam szczegółów.  Coś było o babie z taczką margaryny .
To co szykuje się następna wojna?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-09 10:35
Walduś, jeśli chodzi o kawały to trafiłeś pod dobry adres bo bardzo je lubię
ale jeśli chodzi o demencję to raczej starsi ode mnie na tym się znają
ZAPYTAJ STARUSZKĘ
coś o tym kiedyś pisała więc musi to znać (czyżby z autopsji) :-)
:-o :-o ;-) :-o :-D :-o   :-(   ;-)   :-p  :-o   :-(   ;-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-09 10:42
Ona już jest tak stara , że nie pamięta co jej dolega ;-);-);-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-10 08:20
http://odkrywcy.pl/kat,1023503,title,Teoria-Darwina-powinna-trafic-do-kosza,wid,15478527,wiadomosc.html?smg4sticaid=610629
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-10 08:45
I co teraz???????  Wylać dziecko z kąpielą, czy nadal szukać za i przeciw dla skrajnych stanowisk? A jak się okaże, że jedno nie przeczy drugiemu, to co? Zakazywanie głoszenia różnych teorii godzi w naukę.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-11 00:14
W szkołach powinno uczyc się wielu teorii z danego tematu. To młodzi wybiorą co jest bardziej prawdopodobne.  Dla mnie i kreacjonisci, i darwinisci mają po trosze rację.Zadna z tych teorii do konca nie została obalona.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-11 15:49
Proste pytanie: jak wytłumaczyć tworzenie różnych ras i gatunków roślin poprzez odpowiednią hodowlę?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-11 15:55
jak to jak ?
tworzenie ras ma na celu osiągnięcie ideału poprzez skuteczne eliminowanie cech negatywnych oraz tworzenie ras w określonych celach np.:
rasy psów pasterskich
bydło mleczne
bydło rzeźne
i dalej można by mnożyć
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-11 16:09
I jeszcze dodać stworzenie człowieka metodą prób i błędów, bo był potrzebny kosmitom jako siła robocza w kopalniach. Oburzonym wyjaśniam, że to jedna z teorii, a głoszący mają jako argumenty rysunki postaci ludzkich z głowami zwierząt.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-11 16:47
rozumiem że chodzi o niejakiego minotaura i może dodać należy harpie i inne centaury ?
:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-11 17:00
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-11 19:50
Co można jeszcze stworzyć ??/ Pewnie smaczną, zdrową kuchnię . Dania, proste i smaczne . Melodię i tekst piosenki, którą prawie każdy mo.że zanucić : Tango milonga, tango mych marzeń i snów...
Ała, ałaaaa . Nie za włosy !!! Już nie będę  ;-)) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-11 21:35
Dobrze, ale tylko to tango na koniec Cię uratowało. :-)))))) Chociaż....artysta gnębiony bardziej się na wyżyny wznosi, więc....:-)))))
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-11 21:36
jeżeli ktoś mu skrzydeł nie podetnie :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-11 21:39
Albo do złotej klatki nie wsadzi, co na jedno wychodzi.:-) :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-11 21:48
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-12 21:01
http://niezalezna.pl/40299-olek-alkoholek-dziennikarze-o-wystepie-kwasniewskiego
Oglądaliście?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-12 21:39
Oglądałam na bieżąco i wtedy mi nie podpadło, kiedy oglądałam powtórkę juz po sugestiach...hm....ale może facet się kpiarsko rozluźnił i się cieszył. Jesteśmy przyzwyczajeni do politycznych sztywniaków, raczej nadymających się niż uśmiechniętych.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-14 16:28
Gigantyczny pomnik papieża jest już gotowy
W Polsce wszystko jest wielkie: wielki dług publiczny, wielkie bezrobocie, wielka bieda, wielka głupota, wielka ciemnota i ..... wielkie pomniki.
Polecam przeczytać komentarze i przekonać się, co o tym myślą inni. Cytuję dwa, ale reszta jest w podobnym klimacie.

>~Królestwo Niebieskie nie potrzebuje pomników : Zawsze sądziłem , że najważniejszy jest Bóg w religii chrześcijańskiej, która ma być monoteistyczna. Nie mam nic przeciwko papieżowi, ale Bóg i modlitwa do niego to esencja wiary. Nie przedmioty, rzeczy, materialne pomniki. To nie jest wyznanie wiary, lecz hołd materialistycznemu postrzeganiu religii przez instytucje kościelną. Symbol ich rządzenia Polską i społeczeństwem, bo papież to przecież zwierzchnik Watykanu. Jak daleko jeszcze kler musi się w tym kraju posunąć i oddalić od samego Boga, by ludzie wreszcie przejrzeli na oczy i zauważyli, że najważniejsza jest modlitwa i wiara w samego Boga a nie w wymysły ludzi, dla których nauki Jezusa nic nie znaczą.


>~Adam : Niech przyjdzie kler mój, niech przyjdzie kler mój
>i przejmie majątki ziemi, tej ziemi.


>Prawdziwa spuścizna po Janie Pawle II :


>1. Cudowne pomnożenie diecezji do roku 1972 było 17 diecezji. Za pontyfikatu „Papy” ponad dwukrotnie rozmnożyły się do 41. A dlaczego ? Patrz pkt 4.
>2. Cudownie rozmnożyły się kościelne metropolie do 15 szt.
>3. Cudowne rozmnożenie liczby biskupów do 131 szt.
>4. Cudowne rozmnożenie własności ziemi: dla diecezji i seminarium po 50 ha, parafii po 15 ha no i „odzyskanie” podobno zabranych gruntów. Seminaria padają, ale hektary zostają.
>5. Cudowne rozmnożenie terytorium Watykanu na terenie Polski. W Polsce obszar kościelny przekracza już 22 krotnie wielkość Watykanu.
>6. Cuda na patyku w nauczaniu religii. Za państwowe pieniądze utrzymujemy z podatków 31 tys. etatów nauczycieli religii co daje koszty około 1,08 mld złotych rocznie.
>7. Za błogosławionym wstawiennictwem JP 2 mamy ponad 150 oficerów / kapelanów Wojska Polskiego z generałami włącznie, suto opłacanych ( pensja 5 do 7 tys. zł ) z naszych podatków oraz 96 parafii garnizonowych. W niektórych miejscowościach wojska już nie ma, ale parafia i kapelani zostali. Pensje oficerskie nadal im przysługują. Kosztuje nas ta zabawa w katolików żołnierzyków około 25,5 mln zł rocznie. Dodać do tego ponad 200 kapelanów więziennych „obsługujących" 156 jednostek penitencjarnych. Etaty kapelanów w każdym szpitalu opłacane z NFZ, a jest tych kapelanów około tysiąca z płacą na poziomie lekarza.
>8. Cudowne cyckanie Polski na bazie wymuszonego konkordatu, o Caritasie nie wspomnę.
>9. Finansowanie z budżetu państwa, budżetów samorządowych i ze środków unijnych remontów kościołów oraz inwestycje w rodzaju „Bożej Opa(cz)trzności”, „Centrum Myśli..”, „Nie lękajcie się”.. bo i tak was wydoimy…
>Lecz jeszcze nigdy się nie zdarzyło, by któryś z nich podziękował podatnikom za ich utrzymywanie w Polsce. Ciągle są biedni, ciągle im mało…


>W historii jeszcze nigdy nikt tak bezczelnie i bezwzględnie nie okradał swojego kraju i swoich rodaków...

Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-14 16:59
pomnik podobno jest obrotowy, czytałam posty pod artykułem chyba na Onecie, większość postów świadczyła o niechęci do pomników tego typu, pamięć o Papieżu Polaku powinna być w Nas a nie w pomnikach, nase wnuki i tak nie będą wiedziały kto to był a ostatnie walki o wielkość pomników Chrystusa czy Papież świadczą niestety o bałwochwalstwie a nie o Wielkości
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-14 17:45
NAchbar:

>W Polsce wszystko jest wielkie: wielki dług publiczny, wielkie bezrobocie, wielka bieda, wielka głupota, wielka ciemnota i ..... wielkie pomniki.<


W takim razie co Ciebie tutaj trzyma? Kto jest ciemny i głupi? Czy powiedziałbyś to w oczy swoim sąsiadom?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-14 17:59
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-14 18:27
:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-14 20:31

>W takim razie co Ciebie tutaj trzyma? Kto jest ciemny i głupi? Czy powiedziałbyś to w oczy swoim sąsiadom?


Lidian, stale zadajesz dziecinne pytanie. Dlaczego nie piszesz na temat? Np. czy podoba się Tobie pomnik papieża wysokości 4 piętrowego bloku, czy jesteś z tego dumna, czy Polska dzięki temu zyska większe poważanie na arenie światowej, czy może zmniejszy się bieda i ludziom będzie żyło się lepiej, itp. itd. Chociaż w przypadku tego ostatniego, to niektórym na pewno będzie żyło się lepiej.
Znasz mądrość ludową "Każdy jest kowalem swojego losu"? Jak może być lepiej, bo już nie mówię że dobrze, skoro ten naród w pocie czoła wykuwa pomniki i robi wiele innych niepotrzebnych rzeczy, tylko nie potrafi zrobi coś pożytecznego. Coś, co przyniesie ludziom konkretne korzyści, a nie złudzenia.
Nie wiem ile ten pomnik kosztował i nie interesuje mnie to, ale nawet zakładając, że kosztował tylko złotówkę, to o tę złotówkę za dużo, bo pieniądz ten można było przeznaczyć na budowę mieszkań lub głodnemu dziecku kupić bułkę.
Obrażasz się, że użyłem przymiotników ciemny i głupi. Nie ja pierwszy. Stwierdzenie "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi" jest autorstwa Jana Kochanowskiego. Jest to aktualne do dzisiaj, bo Polacy nie potrafią uczyć się na błędach i wyciągać wniosków.
Dziwne, że nie obrażają Cię doniesienia o wyczynach Twoich rodaków za granicą. Jak nie ukradną samochód z trumnami to przemycają alkohol. Ja często bywam za granicą i wstydzę się za nich, bo czym mam to tłumaczyć. Narodową przypadłością, tradycją, czy może wychowaniem w oparciu o jakieś wartości. Jakie?
Obława w Norwegii na polskich przemytników

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-14 20:49
Uraziłeś mnie używając słów ciemny i głupi. Może wg Ciebie jestem dziecinna i takie pytania zadaję, ale przynajmniej nie obrażam innych ludzi takimi słowami.

>Dziwne, że nie obrażają Cię doniesienia o wyczynach Twoich rodaków za granicą<


Nie wiesz co na ten temat sądzę więc się nie dziw na zapas.

>Ja często bywam za granicą i wstydzę się za nich, bo czym mam to tłumaczyć<


Nie tylko Ty bywasz za granicą. Wystarczy, że swoim zachowaniem nie dasz powodu do złego zdania o Tobie. Za nikogo nie odpowiadasz i nie masz obowiązku tłumaczenia zachowań innych ludzi. Nie jesteś kimś wyjątkowym zobowiązanym do takiego tłumaczenia. Menele , złodzieje i przestępcy są w każdym kraju i nikt ze zwykłych ludzi nie bierze za to odpowiedzialności. A Ty poczułeś misję? Wyluzuj.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-14 22:06 Zmieniony 2013-04-14 22:09

>Uraziłeś mnie używając słów ciemny i głupi.


Czy personalnie pisałem o Tobie?  To jakaś obsesja, że obrażają Cię uogólnienia, a jednocześnie prawisz uwagi innym. Przestań obrażać się za obrażonych, bo zupełnie co innego usłyszeć w obcym języku uwagę "o, Polak, uważajcie bo coś ukradnie".
Może Ty byś nie zareagowała, ale ja mam dwa powody, dla których muszę zareagować. Raz, że nie reagować, to przyznać się do nieznajomości języka, a dwa - mam prawo stanąć w obronie własnego honoru.
Ale jak zwykle nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Tak to jest, gdy dyskusję prowadzi się ad personam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-15 07:05
Odnoszę wrażenie, że w obsesjach to Ty wiedziesz prym. Jedną z nich jest KK.  Już nawet przestałam z Tobą na ten temat dyskutować, a teraz w ogóle nie będę się wypowiadała na tematy, które poruszasz. 
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-15 09:23
Lidian Ty najlepiej zrobisz ja na złość innym odmozisz sobie paluszki i nie będziesz odpisywała nikomu, tylko sobie. I koniecznie pisz tylko taki tekst- ja jestem "najmondrzejsza ja wiem najlepsiej, ja jestem drrobra" i nigdy nie używaj słówek Ty, Wy, oni, inni bo wiadomo że wszyscy się mylą i nie mają racji ;-) a ikoniecznie na złość babci odmroź sobie uszy:)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-04-15 09:34
Walduś widzę, że piszesz z własnego doświadczenia. :-)))))))
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-04-15 09:50 Zmieniony 2013-04-15 09:53
Jesli o obsesjach mowa,tobie lidzia tez zdarza sie miec ,a zauwazyłem nie tylko chyba ja,widzac wczorajsze posty ze to ty traktujesz ludzi jak  ciemnote jakas nie umiejaca czytac o przyswajaniu tekstu nie mówiąc.Tak masz racje nie odpisuj nikomu,mi rowniez.Juz byłas kolezanka rea,waldusia,valkirii,staruszki,nachbara pewnie wielu i wielu sie na tobie poznało,wiec nie odpisuj.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-15 20:50
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-dwie-eksplozje-na-mecie-maratonu,1,5468313,wiadomosc.html

Ludzie ludziom zgotowali znowu taki los.:-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-04-15 20:57
Coraz częściej niestety. :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-16 11:41
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Oni-zarabiali-kosztem-biednych,wid,15497226,wiadomosc.html
I jeszcze ta marża na sól..........ciekawe czy drogową.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-16 12:17
ta drogowa jest zdrowsza ma znacznie więcej mikroelementów ;-).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-04-16 12:19
Tak, elementów to ona ma, ale czy mikro? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-16 12:18
Jeszcze to
http://biznes.onet.pl/fakt-poslowie-lataja-do-domu-za-nasze,0,5468393,1,news-detal
To są te oszczędności i zaciskanie pasa.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-16 13:00
ale to nas dotyczy to zaciskanie pasa, oni nie mogą bo nas reprezentują
:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-17 09:43
Tak się Czesi na polską zywność obrażali, a teraz u nich tasiemiec. W polskim z kolei poziom antybiotyków zagrażający zdrowiu.
Na wege, wege przejść :-))))
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-17 10:07
warzywa też się szpikuje chemią, ale że trudniej to wykazać to nie wiemy czym nas trują
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-17 10:22 Zmieniony 2013-04-17 10:27
Z Bielska do Cieszyna to rzut kamieniem- no dobra beretem ;-). Może namówię rodzinkę na wycieczkę  do "Cieszyna czeskiego i sprawdzę ich humory . Zrobię kilka fotek ;-)-to sie uspokoją, żeby mandatu nie płacić ;-).. Pewnie trzeba by skosztować ich piwo, bo bez piwa ani rusz;), a i na drogę coś kupić . Co się zaś ma do warzyw to lubię :golonko w warzywach, schabowy również . Stek jak w dobrych warzywach to nie pogardzę .Mielony mi tylko nie pasuje z żadnym, więc rzadko gości na mym stole ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-17 11:20
jak Český Těšín to do piwa knedliczki musowo :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-17 12:02
Wszystko tylko nie knedliki ...Najlepiej czeskie chipsy ;-) .Ale dobry jest wędzony ser w nitkach . Jak się jest spragniony, to i bez dodatków smakuje :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-17 13:01
Czeska becherowka jest dobra, ale alkohol też jest u nich po ostatniej aferze 'homo-nie-wiadomo'.:-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-17 13:50
ale piwa chyba nie skazili ?
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 97) (3742726 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill