www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmiana orzeczenia z umiarkowanego na lekki (3846 - wyświetleń)
- Autor Tsuki Dodany 2013-04-11 12:38
Witam. Pierwszy raz na komisję stawałam przed 16 rokiem życia, dostałam wtedy stopień umiarkowany z przyczyny 10-N. Ostatnio ponownie stawałam na komisję i do stałam stopień lekki!! Jestem po stabilizacji kręgosłupa, więc na stałe mam usztywniony jeden z odcinków kręgosłupa. Czy w takim przypadku mogę się odwoływać? Nie jestem zdolna do żadnej pracy wysiłkowej, duże problemy sprawiają mi nawet zwykłe prace domowe!!
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-04-11 13:13
Skoro nie zgadzasz się z decyzją orzecznika, to musisz jak najprędzej się odwołać od decyzji. Wtedy zbierze się komisja trzyosobowa i przeprowadzi ponowne badanie, jeśli nadal decyzja będzie utrzymana w mocy, to pozostanie Ci odwołanie do Sądu. Wielokrotnie zwracałam uwagę na to , że warto się odwoływać, wtedy ma się pewność, że zrobiło się wszystko. Jesli się nie odwołasz, to się nie dowiesz. Tymbardziej, że historie forumowiczów wskazują na to, że warto. Walcz o swoje, bo inni za Ciebie tego nie zrobią.
Nadrzędny - Autor Dorota17 Dodany 2013-04-11 13:31
Masz racje trzeba wykorzystać wszystkie środki. Ja miałam rente 5 lat i przysłali mi zawiadomienie że mi sie kończy prosze przynieść druk i przyjść na komisje, wówczas byłam w szpitalu. Nie byłam na komisji dostałam na wojewódzką dali przepustkie ale że nie zgodziłam sie na badanie gdyż byłam 2 tygodnie po operacji to zabrali rente. Złożyłam do sądu i dostałam na 4 lata a wcześniej co roku stawałam, dostałam zaległe odsetki. W sądzie dowiedziałam sie że jeżeli jestem w szpitalu i dostaje wezwanie na komisje wówczas ordynator wystawia wniosek że chory jest u nas i komisja powinna przyjechać. Tylko o to trzeba sie upomnieć A Ja wtedy nie wiedziałam, dlatego teraz pisze i ostrzegam. Powodzenia
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-11 13:49
odwołuj się do skutku, ja teraz czekam na termin apelacji
powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmiana orzeczenia z umiarkowanego na lekki (3846 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill