www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Stopa końsko szpotawa-problem z dobraniem obuwia (16134 - wyświetleń)
- Autor graszka Dodany 2007-05-26 12:17
Witam,
moja córka ma 12 lat. W dzieciństwie przeszła operację (stopa końsko-szpotawa). Obecnie lewa stopa jest krótsza o 1 cm od prawej i trochę szczuplejsza. Mam kłopoty z kupnem letniego obuwia-sandały rozmiar prawej stopy 37, lewej stopy rozmiar 36. W tym przypadku jestem zmuszona do kupna dwóch par butów. Czy może ktoś ma podobny problem do mnie?Proszę o kontakt:)
GG nr 3020079
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-05-27 20:49
Ale jakiej pomocy oczekujesz? Pozostaje albo robienie butów na zamówienie albo rzeczywiście kupowanie dwóch par... Kiepsko, ale obawiam się, że nie ma lepszych rozwiązań...
Nadrzędny - Autor graszka Dodany 2007-06-06 13:20
Chodzi o to, że może ktoś ma podobny problem....mogłabym się z kimś umówić i kupowalibyśmy dwie pary butów takich samych a potem wymienilibyśmy się(przykład:ja wezme 37 prawa i 36 lewa, a ty 37 lewa i 36 prawa)
Nadrzędny - Autor anna-koncewicz Dodany 2008-05-13 13:06
Cześć mam 12 lat. w wieku 1-2lat przeszłam operacje. wtedy moje nogi również uciekały do środka.Mam ten sam problem nie mogę nosić ani klapek ani sandałów. Gdy kupiłam klapki jeden klapek 37 a drugi 38 nie mogłam się przyzwyczaić. Moja jedna noga jest krótsza od drugiej i stopa tak samo. stopa o jakieś dwa centymetry. dlatego kupowanie butów jeden większy drogi mniejszy raczej na nic się nie zda
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2008-05-13 13:22
Mój syn miał podobny problem w wieku 5 i 6 lat miał przeprowadzone dwie operacje,jedna prostowania i wydłużania stopy a druga tylko wydłurzania teraz nosi obuwie ortopedyczne(innego nie może) i czeka go jeszcze jedna operacja to wszystko załatwia lekarz ortopeda u którego się leczy lub rechabilitant,życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-13 16:57
TAKIEJ MOŻLIWOŚCI NAWET NIE MA BO BUTY SPRZEDAJE SIĘ PARAMI
Nadrzędny Autor Beata_weronika Dodany 2007-06-11 10:20
Mam podobny problem z moją córeczką.Tylko ,że ona ma dopiero 1,5 roczku.Ma lewą stópke końsko-szpotawą i jest ona mniejsza o 1cm.Mam pytanie do Ciebie czy stopa Twojej córki zawsze miała (od urodzenia)stałą różnicę  czy może się zwiększyła albo zmniejszyła.Martwię się, że różnica może się zwiększyć.Poza tym wydaje mi się ,że córeczka ma też krótszą nóżkę o jakiś centymetr.Chodząc zgina trochę nogę prawą w kolanie(tę zdrową)jakby nadrabiała różnicę a to może wpłynąć źle na kręgosłup i miednicę bo czytałam.Gdy zasugerowałam to mojemu ortopedzie stwierdził ,że to niemożliwe bo przy tej wadzie  skrócenie stopy nie występuje,nawet tego nie sprawdził :-( (a jak jest u Twojej córki?)Najdziwniejsze jest to, że przeczytałam ostatnio w internecie(dokopałam się do takiej jednej strony) ,że przy stopach końsko szpotawych wystepuje skrócenie podudzia-więc całkiem zgłupiałam już:-( i martwię się jeszcze bardziej.Na domiar złego wada mojej córeczki chyba nawraca bo zaczyna chodzić na krawedzi stopy a lekarz nawet nie zalecił obuwia ortopedycznego nie mówiąc już o tym ,że moim zdaniem powinna nosić wkładkę  aby wyrównać tą różnicę w długości nóżek.Jestem w rozpaczy!bo moja córeczka wiele już przeszła i jak dotąd zawsze mogłam liczyć na pomoc lekarzy(miała dwa zabiegi kardiochirurgiczne ,w tym jeden na otwartym sercu w związku z ze złożoną wadą serca i zabieg nacięcia ścięgna tej chorej stopy.Czeka ją w listopadzie operacja rozdzielenia paluszków prawej dłoni i operacja na dłoń lewą(usuniecie przykurczy) w Hamburgu w Niemczech (za 6000 euro)Zbieramy pieniądze przez fundację.Termin ustalony na listopad.A tu się cos złego dzieje z nóżką i nikt nie chce pomóc.Na prywatne usługi mnie nie stać.Już i tak się dwoimy i troimy żeby zebrać tą potrzebną sumę pieniędzy na operację paluszków małej.Dlaczego nie w Polsce?-mozna przeczytać na stronie Weroniczki( www.weronika.e-debica.pl) Bardzo prosiłabym cię o informacje mogą być na moja pocztę bxb@poczta onet.pl
Nadrzędny - Autor Nadia Dodany 2007-06-26 15:47
Witam i zapraszam serdecznie na strone www.konskoszpotawe.prv.pl , na forum strony rodzice dzieciaczków ze stópkami końsko-szpotawymi i osoby dorosłe wspierają się we wszystkich problemach dotyczących SKS.
Pozdrawiam :-)
Nadia
Nadrzędny Autor Nadia Dodany 2013-04-12 16:14
Zmienił sie adres mojej strony o stopach końsko-szpotawych. Nowy adres to www.konskoszpotawe.pl
Pozdrowionka!
Nadia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Stopa końsko szpotawa-problem z dobraniem obuwia (16134 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill