www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / pamiętacie 10 kwietnia. Taka tragedia ludzi łączy (Strona 2) (28619 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-04-13 12:27

>ciekawe czy wszystkie rodziny z tych 96 chca tego teatru?jestem pewnien ze nie. <


Teatr zrobiono już na samym początku. Oczywiście, że teatru nikt nie chce, ale uczciwego wyjaśnienia sprawy.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-13 12:16
Oczywiście, nie musi być koniec.
Podrzuć temat lub wybrane miejsca ale chyba już nie w tym wątku
bo 10 kwietnia mnie osobiście kojarzy się z upływającym czasem i kolejnym rokiem w życiorysie
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-13 12:30
Temat: spacerkiem po Warszawie. Również chętnie pooglądam Warszawę widzianą Twoimi oczami. :-)))))))))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-15 02:14
Tadeusz, fotki też muszą być podrzucane tematycznie aby były czytelne i interesyjące. Nie powinno sie mieszać motylków z pejzażem czy też z zabytkami lub wydarzeniami. Każdy temat powinien mieć swoje miejsce. Chociaż zamieszczenie tej samej fotki w dwóch tematach się nie wyklucza.
/5/
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-13 13:41
Za to ja mam stale przed oczami te tłumy niby poboznych ludzi tam wtedy pod krzyzem,owszem byli tacy ktorzy przychodzili sie pomodlic ale duzo było takich ktorzy przyszli zeby byc.Sam słyszałem jak wyzywali sie od najgorszych,mordercow z wiazankami ch i ku....Jedli,palili papierochy i obsikiwali pobliskie murki.Tacy to byli pobozni ludzie.Zona na kolanach trzymała znicz,wyrwał jej z rak jakis warszawiak mowiac-
:gdzie sie paniusia bedziesz z ta karadeja pchac.To jest tolerancja!!!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-13 16:22

>Dlaczego jest tyle nieścisłości?


Może należałoby zacząć od tego, że samolot nigdy nie powinien wystartować. Jeżeli zabieram do samochodu przygodnych pasażerów, to powinienem mieć ubezpieczenie OC i NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Inaczej, gdyby wydarzył się wypadek, ponoszę wszystkie związane z tym konsekwencje, w tym finansowe.
To tylko przykład na część zaniedbań, za które dzisiaj wszyscy (z kasy państwowej)płacimy rodzinom ofiar wysokie odszkodowania. Powinni to zrobić robić rodziny ofiar, które również zginęły, ale wcześniej zaniedbały swoje obowiązki i swoim beztroskim postępowaniem doprowadziły do katastrofy.
Śp. pan Lech Kaczyński był nie byle jakim prezydentem, bo dzisiaj uważany jest za "prezydenta tysiąclecia". Przezorność i roztropność nakazywała przed wylotem zadać pytanie: czy załatwiono wszelkie formalności, nie tylko związane z wizytą, ale z faktem, że zabiera się na pokład tylu zacnych gości. Ich bezpieczeństwo było priorytetem. Uroczystość mogła poczekać.
Problem w tym, że godzina wylotu była na tzw. "styk", więc lot ten odbywał się pod presją czasu. Żadne zapasowe lotnisko nie mogło być brane pod uwagę. To równało się spóźnieniem na uroczystość o dobre kilka godzin. Pozostał więc tylko Smoleńsk i lądowanie za wszelką cenę, aby zmieścić się w czasie. Reszta była zbiegiem niekorzystnych okoliczności, bo w pośpiechu przeważnie popełnia się błędy.
Czy są w tym jakieś nieścisłości lub brak logiki?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-13 19:28
o ile mi wiadomo to lot odbył się godzinę później niż był planowany
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-14 10:28

>o ile mi wiadomo to lot odbył się godzinę później niż był planowany


Dokładnie nie wiem i ile był opóźniony, ale faktem jest, że czasu mieli mało i to wyjaśnia dalszy ciąg zdarzeń.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-14 19:19
Ta katastrofa przejdzie do historii i bedzie zyła własnym zyciem , podobnie jak ta z udziałem Sikorskiego. Tu nikt nie wygra.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-04-14 21:42

>Ta katastrofa przejdzie do historii i bedzie zyła własnym zyciem , podobnie jak ta z udziałem Sikorskiego.


Nie stawiałby tu znaku równości. Nie było żadnego zamachu, tylko zwyczajna katastrofa. Dla zwolenników teorii spiskowych może wydawać się to zbyt proste, więc będą popadać w coraz większy obłęd. Już są tego symptomy.
W Płocku uczczono pamięć ofiar Katynia i katastrofy smoleńskiej

>W kościele św. Dominika w Płocku (Mazowieckie) odsłonięto dwie tablice upamiętniające Polaków zamordowanych w Katyniu przez NKWD w 1940 r. oraz 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Ulicami miasta przeszedł marsz pamięci "Smoleńsk 2010 – Pamiętamy". - Wiemy dzisiaj, że nie było żadnej pancernej brzozy. Jesteśmy na dziewięćdziesiąt dziewięć procent pewni, że w samolocie był wybuch - przekonywał Wojciech Jasiński (PiS).


Jak zwykle w takich przypadkach głos zabrał autorytet.

>W kazaniu podczas mszy św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar Katynia i katastrofy smoleńskiej, odnosząc się do obu tragicznych wydarzeń, bp Marcinkowski powiedział m.in.: "Pamiętamy, bo to potrzeba naszego serca, bo to święty obowiązek, bo to należny hołd czci dla tych, którzy nieśli nam wolność, sprawiedliwość i pokój".

Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-15 02:07
Amalian , pochwaliłem Cię z podteksty. Ale w tym przypadku chciałbym abyś wyjaśnił mnie nie dymyślającemu się , co miało to wyrażać ten Twój wpis? Radość, oburzenie , z czego i na kogo?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-15 11:03
|Walduś napisał :Skojarzyło mi się po informacji o powrocie Teresy Strzelec i "sprawa " Smoleńska. Polska dyplomacja jest do d.. Nie sprawdzamy się ,jesteśmy małe pikusie ,
nawet dla Białorusi.
Bezsilność ich działań jest żałosna i na pewno nie śmieszna. <

Ja zaś usłyszałem słowa pani Teresy w radiu którymi dziękowała polskim dyplomatom za opiekę oraz pomoc jej udzieloną .Ktoś się mijał z prawdą i musiałem to skomentować . Pewnie zrobiłem to nieporadnie i przepraszam za tą nieporadność . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-15 11:07
Amalian , a co ta kobieta miała odpowiedziec? Wystraszona białoruskim kuglarstwem swego prawa i majaca z tyłu głowy, że Polska nie lepsza.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-15 11:41
Mogła powiedzieć, że nie otrzymała pomocy. Ze mimo jej próśb i telefonów nikt z urzędników pracujących w ambasadzie nie pochylił się nad jej sprawą . A nie powiedziała tego , to jej mąż miał bliżej nieokreślone pretensje  . Nie ganię jego, bo wiem, że ja po kilku dniach 'przewrócił bym cały świat' by żona wróciła .Wyjeżdżając za granicę dobrze jest mieć numer telefonu najbliższe3j ambasady polskiej . Tam pracują ludzie, którzy są otwarci na pomoc . ASle muszą wiedzieć komu  ;-))) ./ Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-15 14:37
Amalian sam fakt, ze trwało to tak długo i z z powodów które wytworzyły urzędy w Bialorusi dyskredytuje naszą dyplomację. A to że tylko głodówka poszkodowanej pomogła, to również   są dodatkowe argumenty przeciwko dyplomacji polskiej.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-15 21:52
to fakt, że nasi znowu dali plamę .
powinni domyślić  się, że taki wypadek może zaistnieć .Nasza dyplomacja sama powinna naleźc te przypadki, zeskanować je  i co pięć minut przypom9nać ;pamiętaj o numerze swojej ambaady, wielki brat czuwa . Tak???
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-16 13:09
Amalian, czy podano oficjalnie kiedy ta pani zwróciła sie do konsulatu o pomoc? A może to powinien być (jest?)obowiązek Białorusi że obywatel ich kraju ma kłopoty z ich " prawem"
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-16 13:46
w tym sęk że syn właściciela warsztatu nie poniósł żadnej kary mimo że najpierw przywłaszczył samochód na polskich tablicach a potem go sprzedał
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-16 14:17
Slyszałem a może czytałem że samochód sprzedał Urząd Celny !.?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-16 15:07
a do tej informacji jeszcze nie dotarłam, ale wszystko możliwe
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / pamiętacie 10 kwietnia. Taka tragedia ludzi łączy (Strona 2) (28619 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill