www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 53) (1467656 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-27 19:23
Nie jestem i nigdy nie byłem urzędnikiem. Moja pensja nie płynie z budżetu państwa. Nigdy nie pisałem, że jest łatwo. Chodzi mi tylko o to, że nie ma złotych recept. Nie da się uchwalić ustawy o poszechnym dobrobycie. A równi i równiejsi byli w każdym ustroju.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-27 19:28
za to można tak poustawiać prawo, i tak jest poukładane, aby rządzący byli zawsze NIETYKALNI...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-27 19:56
Oczywiście, że władza chroni siebie. Niemniej jednak znam byłych wiceministrów i posłów, którzy dziś klepią przysłowiową biedę.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-27 22:59
rogalik napisał:

>Oczywiście, że władza chroni siebie. Niemniej jednak znam byłych wiceministrów i posłów, którzy dziś klepią przysłowiową biedę. >


i dobrze, ten kto zbyt wysoko wznosi się, ten może bardzo nisko upaść... To są prawa fizyki... Niestety...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-28 01:24
Norbi , to też nie jest dobrze. Tylko zależy co znaczy przysłowiowa bieda. Tego Rogal nie określił.
Dla jednych to 800 zl renty dla innych to 8 tyś jest bieda.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-28 11:23
Walduś:

>Norbi , to też nie jest dobrze. Tylko zależy co znaczy przysłowiowa bieda. Tego Rogal nie określił. Dla jednych to 800 zl renty dla innych to 8 tyś jest bieda. >


Tak, masz rację, bo rencista, mający 800 zł renty, dalej klepie biedę. A ten biedny polityk, któremu podwinęła się noga przy korycie i został odrzucony, a ma te 8 tyś "zadośćuczynienia" ma zapewnione życie w dostatku ze wszystkimi wygodami, o których nawet nie marzył ww. rencista z 800 złotową rentą, a nadmieniam i przypominam że owe 800 zł to i tak wyższa hierarchia, ponieważ są ludzie, którzy mają o połowę a nawet mniejszą niż połowę ww. kwoty rentowej, ci mają dopiero problem...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-28 11:31
Kiedyś spotkany przed markietem żul opowiadał mi że w Holandii takich żuli jak on nie ma przed markietami, bo państwo daje takim lokal i wyposaża lodówkę. 
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-28 11:47
Żule, byli, są i będą wszędzie... Ja się do nich nie zaliczam, ponieważ mam poczucie obowiązku, a prawdziwy żul tego nie posiada...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-28 11:55
Źle zrozumiałeś a może niejasno napisałem. Chodzi o to (jeśli to prawda) tam opiekę państwa otrzymują nawet tzw. żule.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-28 12:59
A to masz rację, że tam, nawet żule, menele, dostaną wsparcie...   A w Polsce, nie jednemu żulowi, żyje się lepiej niż niejednemu niepełnosprawnemu...  To druga strona medalu, bo menel może pracować, a nie chce, a nie jeden niepełnosprawny chce pracować, lecz nie może, ze względu na zdrowie, lub nie ma gdzie...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 13:37
niejednemu...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-29 01:17 Zmieniony 2013-04-29 01:22
Tego nie byłbym taki pewny.  Z mojej wiedzy wynika że nasi żule żyją krótko i fatalnie. I niestety wiellu żuli to niepełnosprawni.
Co do pracy , hmmm a za ile? I jak długo , znaczy ile godzin? A czy bedą mieli czas na rozrywkę, wypoczynek?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-29 07:44
W takim razie, wiele więcej jest pełnosprawnych żuli, którym robota śmierdzi... A alkoholizm to też choroba, tyle że nabyta przez własną głupotę, tak samo przez własną głupotę można zostać niepełnosprawnym skacząc do wody na główkę...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-29 09:25 Zmieniony 2013-04-29 09:37
Norbi, masz jedną cechę, jak się rozzłościsz, to trudno Cię zatrzymać.
Nie znam żuli, z żadnym nie rozmawiałam, bo nawet bym się bała. Ale jak już o nich mowa, to trzeba też widzieć inny aspekt spraw.
Co sprawiło, że stali się żulami? Jak się już stoczyli, to może już im tak dobrze. Psychika się przyzwyczaja do bierności, do apatii, a do tego wódka, bo i tak, i tak nic już nie widzą pewnie przed sobą.
Robota śmierdzi? A kto ich teraz zatrudni? A ich alkoholizm? Wyobrażam sobie, że niektórzy przez wódkę stali się żulami, a niektórzy zaczęli zaczęli zapijać trudne warunki. Tam, gdzie nędza, tam najwięcej pijaństwa. Omijamy to z daleka, brzydzimy się..tak, tak....brzydzimy, wręcz boimy, bo różnych tam spotkać można.
Nie zmienię tych odczuć w sobie, nie umiem, ale chociaż nie potępiam ich w czambuł...z daleka.:-(
Ps. A napisałam to wszystko, ponieważ świat jest złożony i nie powinno być tak, że walczymy o jedną grupę, a poniewieramy drugą TEŻ potrzebującą pomocy i wytykamy jak to mają lepiej niż my. Jak mają lepiej???? Konkretnie jak w świetle tego co napisałam wyżej?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-29 10:29
Zazwyczaj ludzie niewiele wiedzą na temat - jak wygląda dzień żula, a noc to już zupełna tajemnica. Nieznamy też "sposobów" jak zostać żulem.
Nie wiemy też czy to się im podoba czy chcieli by coś zmienić czy mogą coś zmienić? Same pytania.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-29 10:47
W ostatnim szpitalu wpadła mi w ręce książka z czasów komuny. Reportaże w tym z dworca i opowieść o żulach. Oni mają swoje hierarchie, swój kodeks honorowy. Tak wynikało z tego, co opisywał reporter. Tylko niektóre sceny budziły szok...były wstrząsem. Oby taki świat kiedyś już nie istniał, ale co to kogo obchodzi, gdy większość myśli o apanażach i karierze własnej tam, gdzie potrzebne jest myślenie o wszystkich.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-29 11:10
CZY KTOS Z FORUMKOW I FORUMEK WYOBRAZA SOBIE ZE NASZ NORBUS JEST WYSOKO POSTAWIONYM URZĘDNIKIEM???OSOBISCIE NIE!NIE DZIWIE SIE ZE JEGO IDOLEM JEST BISMARCK Z NALECIAŁOSCIAMI INNEGO POBRATYMCA.
BOZE,OSZCZĘDX NAS I BRON PRZED TAKIMI LUDZMI.AMEN.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-29 13:25 Zmieniony 2013-04-29 13:54
Ta naleciałość po tym drugim, rzekomym moim pobratymcu to raczej do ciebie należy staruszko123 ponieważ czytałem twoje posty w których przejawiasz antysemickie poglądy, a ja jestem, Ślązakiem.
Jeśli chodzi o Śląsk, to jestem dumny z niego, ponieważ na Śląsku od dziada pradziada była wielojęzyczność.
A ten rzekomy mój pobratymca, nie jest moim żadnym pobratymcą bo to Austriak a że w Austrii mówią po niemiecku, to nie moja wina...
Staruszko123, ja potrafię pisać po polsku, śląsku, niemiecku, czesku, a ty, nawet Caps Lock' nie umiesz nacisnąć.
Pisać się naucz poprawnie kobieto...
Nigdy nie byłem żadnym urzędnikiem, choć dość napracowałem w biurach... 
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-30 12:28
ANTYSEMICKIE????CHYBA KPISZ.JEDNAK NIE ROZUMIESZ TEGO CO CZYTASZ.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-30 13:21
czyżbym nie umiał czytać...????
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 07:12
No tak, za to za opiekę duszpasterska państwo nadal będzie (via oświata) płacić. Są przecież wydatki słuszne i 'słuszniejsze' Norbi. A może Franciszek by się przydał w Radzie Ministrów i przywrócił inną opcję postrzegania świata Jeśli to nie przedwcześnie rozdmuchana sprawa, to byłby to skandal.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-27 20:06
Norbi napisał: za to można tak poustawiać prawo, i tak jest poukładane, aby rządzący byli zawsze NIETYKALNI...<
Daj choć jeden argument...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-27 20:10
Mnie wkurzają takie oskarżenia nie poparte argumentami "Tam biją". Nie wiadomo gdzie i kto, ale biją ....Norbi, ty lepiej graj, chłopie graj ;-))) .
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-27 22:05
Rogal przyznasz jednak,ze dysproporcje w naszym społeczeństwie są olbrzymie. UE,UNESCO,UNICEF przedstawiły raporty z , których wynika, że Polska nalezy do najbardziej nieprzyjaznych krajów dla swego społeczeństwa. Nawet za rządów PIS tak krytyczne raporty sie nie pojawiały.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-27 22:45
Nie rogal, ale też zakręcony, więc pytam :Pewnie dlatego, że jeszcze nie robił takich raportów ... Pewnie z Twojego punktu widzenia " są olbrzymie " a z punktu pracodawcy- płacącego ZUS za swojego pracownika "co innego jest olbrzymie " . Trudno to pogodzić .Nie jestem żadnym z nich(pracodawcą, pracobiorcą), ale trudno nie zauważyć zmian dobrych zmian jakie nastąpiły po latach "życia w dobrobycie" . Gdzie równość mieliśmy zapisaną w konstytucji a nami rządziła przewodni siła narodu . Co to za raporty? Można je gdzieś poczytać ? Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-27 22:48
właśnie, nawet za rządów PiS-u nie były tak drastyczne i krytyczne opinie o Polsce... 
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-27 22:51
amalian napisał/a:

>Daj choć jeden argument... <


afery na aferze, przekręty za przekrętami a nikt im nie może dać w zadek bo sądownictwo także poustawiane...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-27 22:57
Norbi śpiywej hopie, śpywej ...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-27 23:08
Amalian...
Jo umia grać a ni spiywać, bo ni umia richtig porzondnie godac, i po tymu ci ni zaspiywom a ty amalian naucz sie noprzod pisac, bo pieronskie byki robisz po slonsku i po Polsku tyż...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-27 23:17
Nie jestem hanysem, jestem gorolem- dla Ciebie - góralem - dla innych ;-) )) . Mogę robić błendy;) ale ... :-).Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-27 23:29
Dobrej nocy wszystkim i żeby się miło śniło :-))) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-28 00:12
Dysproporcje były, są i będą. Niektórzy są mniej zdoli, inni bardziej, pracowici i leniwi, mieli szczęście urodzić się bogaty,i, biednymi, zdrowymi, chorymi. Moje podatki mają pomagać godnie żyć, ale nie niwelować różnice!!!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-28 01:15
Moje nieszczęście polega na tym, że urodziłem się w dzikim kraju w którym byłem leczony przez dzikich lekarzy, od nich na wabiłem się niepełnosprawności już w latach dziecięcych, a później jeszcze doszły inne choroby, na które mnie nie stać na leczenie... I to mnie wkurza...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-28 01:28
I to jest niesprawiedliwość losu.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-28 11:20 Zmieniony 2013-04-28 11:47
I mnie też wkurza.
Wkurza że nie można tego cofnąć ale bardziej wkurza brak "choćby próby rekompensaty"
Bo niby co winny maszynista który prowadzi pociąg że ktoś kogoś lub coś zwane łagodnie losem wepchneło kogoś pod koła pociągu. Ale że Ty płaciłeś aby ten pociąg mógł jechać już nikogo nie obchodzi.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-28 00:23
Sorry , pewnie nieuważnie czytałem i zaliczyłem Ciebie do stale zwiększającej się armii urzędników.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-28 04:32
A niema za co. O niesprawiwdliwosc losu do nikogo pretebsji niec nie mozna.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 09:41
Ale można mieć do państwa pretensje, że uderza w najsłabszych. Kurcze, czy nie ma w tym naszym kraju nikogo, kto by skonstruował budżet z dbałością o podstawowy, podkreślam podstawowo godny byt najbiedniejszych. Państwo wydaje na pomoc społeczną, na szkolenia, które wzbogacają szkolących, bo bezrobotny ma z tego nikłą korzyść, państwo dotuje Caritas, który się nie rozlicza dokładnie,państwo dotuje sport, gdzie na jednego sportowca przypada fura 'winogrona' czyli działaczy. A nie byłoby przypadkiem ekonomiczniej zebrać tego typu wydatki, dać zasiłek bezrobotnym na spokojne od pierwszego do pierwszego?  I spokój. Przecież rozdrabniane na wiele frontów pieniądze idą w dużej części w błoto, albo do znajomych królika!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-28 11:35 Zmieniony 2013-04-28 11:42
rogal160 napisał/a:

>A niema za co. O niesprawiwdliwosc losu do nikogo pretebsji niec nie mozna. >


Ja mam, pretensje do tych, którzy się przyczynili do mojego nieciekawego losu, ponieważ urodziłem się jako zdrowy, tylko lekarze "za łapówkę" pokrzyżowali mi i nie jednemu z chorych i niepełnosprawnych życie, ponieważ gdyśmy trafili do lekarzy "z powołania," nasze życie potoczyłoby się w zupełnie innym kierunku...
Mam pretensje do rządzących i do wymiaru sprawiedliwości, o to że nic w celu zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych przez ww. lekarzy z papierka za łapówkę nie robią... 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 11:59
Niejednemu...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-28 12:00
często odnoszę wrażenie, że lekarze z powołania poumierali, a zostali tylko urzędnicy:(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 12:03
Trafiałam na dobrych statystycznie w 50%. To znaczy takich, którzy przejmowali sie chorym naprawdę i z serca.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-28 12:06
50% w-zetko, to stanowczo za mało. W uczelniach medycznych nie ucza etyki , poszanowania cierpiącego człowieka, lecz medycznego przypadku.
Zamiast podmiotem, jestesmy przedmiotem.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 12:11
Ja już bym wolała dobrego lekarza wychodzącego z uczelni porządnie douczonego, a współczucia i etyki uczy praktyka. 50% to niezły wynik, bo czy w innych zawodach jest lepiej?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-28 13:10
Nikt nie jest tak odpowiedzialny za zycie innych jak lekarze, stąd wymagam od nich nie tylko wiedzy, ale poszanowania mnie jako człowieka. W końcu wciąż studiują w 70% za nasze pieniadze.
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-04-28 18:37
Dokładnie tak jest nauta:))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-28 18:49
Marku, zgadzam się z treścią na "zamieszczonym obrazku"
Dodam jeszcze, że jeśli dochodzi do rozwodu to zawsze dwie osoby są winne ...
żona i ....... teściowa
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-28 21:43
Tak jest, ja też zgadzam się z wami
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 53) (1467656 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill