www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 55) (1464130 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-19 19:20
Ja nie zjarałem się ani nie jaram... Ani nie palę...Staruszko, dziś mam taki humor bo wstąpił we mnie Duch Św. :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-05-19 19:21
UWAZAJ ZEBY CIE NIE POSADZONO O HOMOSEKSUALIZM.;-))))))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-19 19:27
eee, staruszko, a może ty jesteś homo, bo podajesz się za kobietę a piszesz jak chłop....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-22 08:48
Wszystko.;-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-22 09:43
Włącz ciasteczko odkurzać, natentychmiast :-)Co się dzieje? Wszystko nie może wkurzać.
Wkurzać to jedynie może kurz.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-22 10:16 Zmieniony 2013-05-22 10:46
mnie dzisiaj nic nie wkurza, ale wczoraj to była tragedia . Żona powiedziała myjemy samochód i trzeba było się zbierać do mycia . Pojechaliśmy na myjnię samoobsługową i już mi się w głowie kręciło . Żona jeździ zdecydowanie za szybko i pięć rond pokonywaliśmy na dwóch kółkach ... I z piskiem kół . Ja zaś wrzeszczałem ;-) . Oczywiście, że na myjni miałem parę uwag do mycia . Paluszkiem pokazywałem niedoróbki, ale żona zmyła mnie wodą z pianą . Spieniony już nie odzywałem się zażywając wszelkie suplementy na moj stan zdenerwowania ;-) . Pozdrawiam :-). Lecę do zdjęć bo norbi mnie wkurza , że coś mu się nie otwiera . U mnie zaś wszystko na tak - zobaczymy . No to pyrsk ludkowie ;-)) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-22 10:25
Są takie dni w tygodniu Amalian. :-))) Może będzie burza, a przed burzą wiele wkurza.:-) Elektryka w powietrzu wariuje.:-) Pewien Główny Elektryk RP też jest ostatnio nerwowy jak burza. Ty wczoraj, ja dziś, inni jutro.:-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-22 10:51
Pewnie wybuchy na słońcu na nas tak wpływają. :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-22 10:54
Chyba to prawda. Poważnie. Ktoś kiedyś dokonywał takiej analizy i wychodzi, że kiedy wybuchy, to więcej konfliktów na Ziemi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-22 10:22
Chyba za wcześnie właczyłam dziś tv, byłam bez śniadania, a tu trywialny występ pani Pawłowicz. Takich mamy posłow na jakich zasługujemy, ale co ja jestem winna, gdy takich nie wybierałam?:-)))
To odpowiedź żartem, ale coś w tym było. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-22 10:50 Zmieniony 2013-05-22 10:53
Na panią poseł również jakiś słoneczny wybuch zadziałał. :-)))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-22 10:59
Ta pani się zachowuje jakby cały czas na nią słońce działało.:-) nawet poseł Hofman się odciął, zaczynają w PiSie coś rozumieć, albo to tylko dyplomacja, bo na zapleczu ręce zacierają.:-) Podobnie jak po występach Niesiołowskiego w PO.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-22 10:54
Tak, zdecydowanie za prędko włączyłaś TV . Ja coraz to mniej oglądam programy TV, bo nie ma co . Diskavery już również mnie nie interesuje . Biedne zwierzęta ...Lwy poznaję po plamkach i grzywach, słonie po kłach a małpy, pewnie, że są dożarte to uciekam przed nimi do kuchni . Mam tam dwa banany i pewnie polecę do kuchni coś zjeść i przygotować obiad . Jestem głodny, bo som siad ma specjalistę hydraulika i klupie od rana . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-22 10:56
A ja zaraz zjem babkę pieczoną wczoraj i co tam z tymi  z pięcioma kilogramami! :-) Zaraz goście przyjeżdżają na kawę.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-22 10:59
I ja bym sobie co nieco pofolgował, ale moje kilogramy musi ktoś pchać, więc nie przesadzam . Ale również wychodzę z założenia: ' że nigdy dosyć kochanego ciała ' . ;-))) .
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-22 11:04
No jasne, więc niech nas kochają, a ja lecę na dół, bo już przyjechali chyba, o ile dobrze słyszę..:-) Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-22 18:04
http://podatki.wp.pl/kat,70480,title,Koniec-darmowego-leczenia,wid,15667501,wiadomosc.html?ticaid=110a23&_ticrsn=3
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-22 19:13
Tak słyszałam o tym, ciekawa jestem czy ośrodki opieki społecznej też bedą płacić za swoich beneficjentów te dodatkowe ubezpieczenia. Dostałam skierowanie na tzw. oddział dzienny w przychodni rehabilitacyjnej (czas trwania 20 dni od godziny 9:00 do godziny 11:30) spytałam czy moge dostać celówkę na bilet miesięczny lub kontrakt w celu doładowania karty miejskiej, usłyszałam że nasze zasiłki i inne świadczenia są tak wysokie że się nie należy. Teraz mam problem czy opłacić bilet miesięczny czy zapłacić za czynsz.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-22 19:28
Coraz więcej ludzi ma taki dylemat. Niestety.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-22 20:32
Czyli, powolna przymusowa rządowa eutanazja...  Nie masz za co się leczyć, umieraj jak przywiązany pies do drzewa w lesie przez właściciela któremu znudziła się maskotka...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-22 20:38
Właściwie , to już teraz bardzo często leczymy się prywatnie, bo na kasę chorych są takie terminy, że można by nie doczekać żywym na badanie.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-22 20:48
ha
no właśnie a do tego co raz częściej lekarze ustnie dają zalecenia a na papierze nic nie chcą pisać, ja usłyszałam że powinnam leżeć albo chodzić i unikać siedzenia, nie powinnam podnosić więcej niż 1,5 kg a najlepiej wcale i ze jeszcze powinnam sobie kupić do spania specjalny materac ale na papierze nie dostałam tego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-22 20:52
Niektórzy dają zalecenia na piśmie, szczególnie jak leczysz się u specjalisty, to piszą info dla rodzinnego.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-22 21:45
Mnie dzisiaj wkurzył ogrodnik a raczej pan z kosą spalinową, który kosząc trawę nie patrzył dalej niż długość kosy . Mam upstrzony (obklejony skoszoną trawą)w barwy ochronne samochód i ręce opadają bo wczorajsze narażanie się żonie trzeba będzie powtórzyć :-( . Chyba, że spadnie deszcz :-) .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-22 22:11
ja auta nie muszę czyścić bo nie mam a motorower i rower, mam czysty...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-22 22:15

>ja auta nie muszę czyścić bo nie mam


Norbi, to jesteś szczęściarzem :-)
A co ma powiedzieć biedny Palikot?
Ma samolot ... do mycia!!!!!????????
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-22 22:24
Oj, biedak...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-22 22:33
Jeszcze ma samolot ??/Wydawało mi się że sprzedał na potrzebę wyborów do sejmu . No, ale nie śledzę tak uważnie polityki, to może mi się tylko wydawało :-). Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-22 23:45
Ludzie, ludzie co wy śpicie ? Internetu nie widzicie ? ;-) . Okey już nie marudzę i idę spać :-).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-23 00:22
Czekaj , ;-) jeszcze nie wybiła druga ;-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-23 02:36
A moxe jednak minęła ??
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-23 07:16
Amalian u nas "kosiarze" osłaniają samochody obok których koszą. Nigdy nie mam trawy na moim autku. Za to obecne są często  ślady świadczące o tym , że ptaki nie wyginęły.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-23 11:03
Ciesz się, że krowy nie latają :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-23 11:10 Zmieniony 2013-05-23 11:13
:-))))))))))))))) Cieszę się. Jednak powiem Ci, że jakaś "krowa" wlazła mi na autko i wgniotła cały dach, nawet podsufitka się od tego w środku załamała.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-05-23 11:19

>jakaś "krowa" wlazła mi na autko i wgniotła cały dach


Norbi znowu ma szczęście :-)
Rowery nie mają dachu :-)
Ale szczęściarz z niego.
Tylko, żeby ALF go nie pomylił z innym Szczęściarzem :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-23 11:12
no tak bo jakby tak miały lecieć krowie odchody na nasze głowy, jak ptasie, to lepiej jak te nasze krówki są uziemione, bo jeszcze pouciekałyby i mleka nie dawałyby...  :-) :-p
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-23 11:55
siedzą dwie krowy na drzewie i patrzą leci stado imadeł  . Jedno się zatrzymało i pyta"Którędy do Egiptu?" W lewo skręćcie . Po chwili następne stado imadeł o to samo pyta . Za zwartym razem krowa skierował czwarte stado imadeł w prawo . Na to sąsiadka pyta się "Dlaczego to stado imadeł skierowałaś gdzie indziej? . Po cholerę tyle imadeł w Egipcie- odpowiada som siadka ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-23 12:27
Dziewczyny, zadzwoniłem do administracji z prośbą o zwróceniu uwagi panu od cepa spalinowego by wziął pod uwagę samochody stojące na parkingu jak zacznie młócić trawę ;-) . Pożayczyliśmy sobie miłego dnia i tylko czekać do następnej młócki . Miłego dnia życzę i przechodzę deo tematu zdjęcia . Nie po trawniku !!!- proszę :-).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-23 16:19
Darmowe malowanie samochodu a Ty marudzisz.;-)  następne cięcie szykuj skrzyneczkę , piwa.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-23 16:48
aaa mnie nawet podobają się takie "ekologiczne" kolory aut... :-) :-p
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-23 17:45
To Was wkurze. Minimalna od przyszłego roku wyniesie 1688zł zapewne:)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-23 18:32
Rogaliku, a ty chciałbyś mieć taką pensję ???
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-23 18:51
A co z rentami i emeryturami. Obecna rewaloryzacja jest poziomem nieadekwatna do ...niczego. Jeśli finans-majstrowie nie popuszczą nam pasa, to się naprawdę źle skończy. W 2007 chodziłam po markecie nie patrząc wcale na ceny, a na towary. Dziś patrzę na ceny i to bardzo. Rogal przekaż pismakom i komu możesz, że cierpliwość się kończy, bo można nowego auta nie kupić, ale jesli sie musi nawet w spożywczym wybierać gorsze, to wzbiera złość i pomruk ludu słychać coraz głośniej. Polak głodny to zły.:-)
O sprawach wyższego rzędu i lotu, łącznie z duchowo-oświatowym nie piszę, bo jest jeszcze gorzej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-23 20:05
Jakbyście posłuchali co powiedziałem na ten temat dziennikarzom to byście mnie zabili:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-23 20:16
Odwagi Rogal, odwagi.:-))))
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-05-23 20:25
Dalbym link ale tam jest moja fizjonomia;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-23 20:26
Może nie zabijemy, ale żywcem zjemy na śniadanie, lubimy jeść rogale... Więc odwagi, odwagi, rogaliku... :-) :-p :-D
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-23 20:35
Jeśli finans-majstrowie nie popuszczą nam pasa, to się naprawdę źle skończy....
Oby nie, bo jak nam pas wyjmą ze szlufek to ręce będziemy mieć zajęte podtrzymywaniem slatujących gaci ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-23 20:44
Zrobię Wam transkrypcję:)
– Płaca minimalna musi wzrosnąć zgodnie z ustawą i na pewno wzrośnie. Natomiast jest pytanie, jak wysoka będzie od 2014 r., bo minimalnie musi wzrosnąć o 88 złotych, co wynika z założeń do przyszłorocznego budżetu i ze wzoru, który jest zawarty w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Dobrze byłoby, aby nie wzrosła więcej, bo to powoduje określone skutki i dla pracodawców, i dla pracowników.

Zbyt radykalny wzrost płacy minimalnej może mieć bowiem przełożenie na redukcję zatrudnienia w niektórych firmach. Jeśli płaca minimalna wzrośnie, pracownicy będą zarabiali więcej, o ile będą mieli miejsca pracy. Jeżeli ich zatrudnienie przestanie się opłacać to po prostu stracą pracę. Podwyżka płacy minimalnej mogłaby spowodowować przez wzrost obciążeń składkowych wypadniecie części firm z rynku – podkreśla ekspert.

Minimalne wynagrodzenie pobiera obecnie około 3 proc. zatrudnionych. , jego podniesienie nie przełoży się w dużym stopniu na pobudzenie konsumpcji. Poziom płacy minimalnej jest jednak istotny, bo od jej wysokości zależy wiele innych wskaźników.

– Na przykład opłata za przedszkola publiczne w Warszawie jest powiązana z płacą minimalną czy też składki na ZUS odprowadzane od samozatrudnionych. Trzeba też pamiętać o tym, że jeżeli ktoś zarabia dzisiaj 2 tys., a płaca minimalna zaczęłaby wynosić 1,9 tys. złotych, to on także zaraz będzie chciał podwyżki. Spowoduje to wzrost  presji płacowej, co jeśli nie będzie powiązane ze wskaźnikami ekonomicznymi, byłoby szkodliwe dla gospodarki. Płace oczywiście powinny rosnąć i oby rosły jak najszybciej, ale zawsze musi to być poparte ekonomią, a nie decyzjami administracyjnymi.

Zgodnie z ustawą o wynagrodzeniu minimalnym jest ono ustalane w taki sposób, aby przeciętna jego wysokość w danym roku wzrastała w stopniu nie niższym niż prognozowany na dany rok wskaźnik cen. Wzrost płacy minimalnej na właściwym poziomie zależy od wielu innych czynników, także od prawidłowej oceny przez rząd przyszłego wzrostu PKB. Ekspert PZFP podkreśla, że uzależnienie wzrostu od prognozowanych wskaźników makroekonomicznych może być niebezpieczne.

– Jeżeli rząd założy zbyt optymistyczny PKB, a będzie niższy, wtedy płaca minimalna wzrośnie zbyt dużo. Natomiast jeśli założy zbyt niska inflację, a inflacja okaże się wyższa, wtedy płaca minimalna wzrośnie w zbyt małym stopniu i pracownicy będą pokrzywdzeni. Ministerstwo Finansów ma to do siebie, że z tymi prognozami budżetowymi często niestety ma kłopoty,

Wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę jest co roku uzgadniana w ramach Komisji Trójstronnej, czyli podczas spotkań rządu, pracodawców i związków zawodowych. Jest ustalana na podstawie informacji rządu, obejmującej między innymi informację o inflacji w roku poprzednim i jej prognozach na rok kolejny, poziomie przeciętnego wynagrodzenia oraz wskaźniku prognozowanego realnego przyrostu PKB. Jeżeli strony nie dojdą po porozumienia co do wysokości płacy minimalnej, ustala ją rząd.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-23 20:56
Jednym słowem:Płaca minimalna to nie minimum co musi otrzymać pracobiorca, ale to maksimum jakie musi zapłacić samozatrudniający :-).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 55) (1464130 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill