www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / choroba Scheurmanna a renta (3471 - wyświetleń)
- Autor serduszko12 Dodany 2013-05-29 10:40
Witam właśnie odebrałam wyniki tk -tomograf komp.
Mam z komisji ds.orzekania uznaną niep.przed 16 rokiem życia.
Do tej pory nikt nie zdiagnozował mnie prawidłowo tzn uznana była tylko skolioza i tyle.Nie mogłam się doprosić o badanie tk a na rtg nic nie było.
Obecnie mam stwierdzone na tk guz Schmorla -czy to nie jasny dowód że mam tą chorobę.
I dlaczego nie mam innego orzeczenia skoro nie pracuję mam silne objawy bólowe,zmęczenie.
Jaką pracę mogę wykonywać?
Co dalej mam robić ,czy ktoś ma tą chorobę i ma rentę socjalną ?
mam też stwierdzone nosicielstwo genu Duchenna a z tego predyspozycję do kardiomiopati -objawy mam ,ale myślałam że to od nerwów.
Co mam dalej zrobić? składać dok.na komisję czy może do ZUS ? skoro to uznali że przed 16-rokiem życia.
Tylko dlaczego piszą że stopień lekki skoro to poważna choroba-jeśli teraz dam im te wyniki na jaka grupę mogę liczyć.
Proszę o dobre porady.
W tej chorobie nie wolno długo siedzieć,stać,pracować fizycznie.Co ja mam zrobić -może jest ktoś z dziedziny medycyny i mi powie.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-05-29 13:47
Nie wiem ile masz lat, ale choroba o której piszesz jest diagnozowana w wieku dojrzewania, zresztą poczytaj sobie w Wilkipedii,to jest schorzenie neurologiczne.Dlaczego nie masz orzeczenia, na to pytanie sama sobie odpowiedz, złóż papiery do orzecznictwa, powołaj się na najnowsze badania, a komisja orzeknie.To, że choroba przeszkadza Ci w życiu codziennym to raczej orzecznictwa nie interesuje, dla nich ważne jest na ile możesz funkcjonować w społeczeństwie i czy jesteś zdolna do pracy.Przedstaw argumenty w postaci badań i poproś specjalistę u którego się leczysz o fachową opinię. Dokumenty możesz składać jednocześnie do ZUSu i do orzecznictwa pozarentowego. Możesz zasięgnąć na jakimś forum medycznym opinii na temat choroby i jej leczenia, tam również nie odpowiedzą Ci na pytanie czy dostaniesz rentę.Czasami zastanawiam się nad założeniem platnej infolinii pt. Porady wróżki- "czy należy mi się renta, a jak nie to co?". Nic bym sobie nie robiła, tylko zapewniała petentów o tym jak bardzo są chorzy i że NAPEWNO renta im się należy, kasę trzaskałabym aż miło. Pozdrawiam i radzę udać się do odpowiednich instytucji, oni tam dają i odbierają.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / choroba Scheurmanna a renta (3471 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill