www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasiłek pielęgnacyjny a praca (4206 - wyświetleń)
- Autor basia19718 Dodany 2013-06-05 14:32
Witam,mam pytanie w sprawie zasiłku pielęgnacyjnego.Uczę się zaocznie,mam 19 lat,zasiłek mam przyznany do kwietnia 2015.Po długich staraniach dałam spokój z walką o rente socjalną.Znalazłąm prace..jedna...drugą i nie otrzymałam zgody na pracę przez 2 lekarzy medycyny pracy.
Nie poddałam się,postanowiłał zarejest.działąlność gospodarczą,z czegoś żyć trzeba.Czy zakłądając działalność mam powiadomić ZUS czy MOPS i trzeba zrezygnować z tych 156 zł?
pozdrawiam i proszę o odpowiedz
Nadrzędny - Autor ddk Dodany 2013-06-05 15:23
Witaj, z tego co wiem nie musisz nikogo zawiadamiać, o tym że zakładasz działalność gospodarczą, czy podejmujesz zatrudnienie. Zasiłek zawiesza się/ nie przysługuje, jeśli osoba do niego uprawniona przebywa na stałe w ośrodku zapewniającym jej całodobową opiekę. Wysokość zasiłku pielęgnacyjnego to stała kwota, na którą nie wpływają żadne dodatkowe czynniki.
Nadrzędny Autor basia19718 Dodany 2013-06-06 12:15
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Krakowiak Dodany 2013-06-06 07:18
Witaj!Na stronie ZUS piszą chyba wyczerpująco na ten temat  http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=433 Z tego ja sadziłem zasiłek pielęgnacyjny jest niezależny od innych otrzymywanych świadczeń w tym wynagrodzenia za pracę .Interpretacje są jednak różne.Przeczytaj sobie te informacje na stronie  ZUS .W razie wątpliwości skontaktuj się z ZUS żeby Ci to wyjaśnili.Mają tam swoją infolinię .Udało mi się nawet tam kiedyś dodzwonić.Miłego dnia i powodzenia
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2013-06-06 10:43
zasilek pielegnacyjny a zasilek opiekunczy o ktorym piszesz to 2 rozne swiadczenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasiłek pielęgnacyjny a praca (4206 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill