www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prawo jazdy kat a dla osoby niepelnosprawnej (3348 - wyświetleń)
- Autor kalibero Dodany 2013-06-03 18:29
Witam. Jestem nowicjuszem na tym forum. Mam na imie Wojtek i jestem osoba niepelnosprawna. Moja niepelnosprawnosc polega na tym ze nie mam przedramienia prawego. Chcialbym zrobic sobie prawo jazdy na kategorie A, tylko nie wiem czy jest taka szansa. Pomozecie mi w tym.? Musialbym pewnie kupic sobie motocykl swoj i przerobic go pod swoja niepelnosprawnosc, ale jezeli go przerobie to czy bede potrzebowal jakies atesty tych przerobek? Prosze o pomoc w tym temacie
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-04 07:37
Tu odpowiedź musi dać lekarz dopuszczający do kursu prawa jazdy. W  ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ZDROWIA  z dnia 7 stycznia 2004 r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami nie znalazłem szczegółów odnośnie wykluczeń związanych z uszkodzeniem narządu ruchu choć jest to brane pod uwagę przy ocenie zdolności do kierowania pojazdem.

W trakcie badania zdolności bierze się pod uwagę min:
Narząd ruchu     
Badanie sprawności kończyn górnych:     
– siła mięśniowa     
– chwytność rąk     
– ograniczenie ruchomości stawów:     
palców i nadgarstków,     
łokciowych,     
barkowych     
(…)     
Anomalie wrodzone lub pourazowe   

Osobiście nie wyobrażam sobie kierowania motorem za pomocą jednej ręki (może z wyjątkiem motoru z przyczepką).
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-06-07 11:48
WITAM A ORIENTUJECIE SIĘ MOŻE CZY PRAWO JAZDY MOŻE BYC REFUNDOWANE PRZEZ JAKIŚ ORGAN ? CZY TRZEBA MIEC CAŁOŚĆ SWOICH PIENIĄŻKÓW ? PROSZĘ O INFO DZIĘKI I POZDRAWIAM...!
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-07 15:27
W ramach „Aktywnego samorządu” przewidziane jest:
1.  Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową:
1.  Obszar A – likwidacja bariery transportowej:
a.  Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
b.  Zadanie 2 – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,

http://www.pfron.org.pl/portal/pl/355/1644/
Program „Aktywny samorząd” realizowany jest przez powiaty – należy we własnym powiecie sprawdzić czy realizuje on to dofinansowanie (niestety może nie realizować)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prawo jazdy kat a dla osoby niepelnosprawnej (3348 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill