www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / koszty za prąd użyty przez niepełnosprawnego. (3697 - wyświetleń)
- Autor RomanM Dodany 2013-06-12 08:10
Jestem obłożnie chory, używam łózka sterowanego elektrycznie, materacu przeciwko odleżyn czy istnieje możliwość jakiegoś zwrotu kosztów za zużyty prąd, a jeżeli tak to w jaki sposób?
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-06-12 08:36
Takiej opcji raczej nie ma, jednak jeżeli Twoje dochody są niskie, a rachunki za prąd bardzo wysokie, to możesz zwrócić się do Ośrodka Pomocy Społecznej o pomoc w oplaceniu rachunku za energię. Tam jednak obowiązują kryteria dochodowe, które są liczone od wszyskich mieszkańców lokalu, w którym mieszkasz. Tak więc jeżeli mieszkasz z rodzicami, lub opiekunem, to ich dochody będą również brane pod uwagę.O doplatach dla ON za energię nigdy nie słyszalam, nie ma na to jakiś specjalnych przepisów. jeśli nie radzisz sobie z rachunkami warto poprosić pracownika socjalnego, aby przyszedł na wywiad środowiskowy i zorientował się co można zrobić w Twojej sprawie i jak pomóc.
Nadrzędny Autor RomanM Dodany 2013-06-13 19:49
dziękuje bardzo za wiadomość, tak przypuszczałem że tak będzie, w a opiece społecznej to raczej szkoda gadać, policzą wszystkie pieniądze (brutto) i się nie należy. Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor zagoplanka Dodany 2013-06-12 11:21
Witaj, Również nie słyszałam o zniżce na opłatę za energię elektryczną,natomiast osoby na pierwszych grupach inwalidzkich mogą się ubiegać o zwolnienie z opłat za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych.Też radzę spróbować w MOPS lub PCPR  być może od nich uzyskasz jakiś zasiłek na ten cel. Podobno Ministerstwo gospodarki szykuje jakąś ulgę w opłatach za prąd dla ubogich ale na moje to nie przejdzie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / koszty za prąd użyty przez niepełnosprawnego. (3697 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill