www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Specjalny zasiłek opiekuńczy (3409 - wyświetleń)
- Autor stachu Dodany 2013-05-27 07:48
Witam mam znaczny stopień niepełnosprawności wymagam opieki drugiej osoby jestem po amputacji nogi w związku mojej choroby na miażdżycę
symbol niepełnosprawności 07-S 05-R.Mieszkałem z żoną i synem w wieku 22 lat.Parę dni temu zmarła mi żona która nie pobierała na mnie zasiłku
pielęgnacyjnego.Teraz zostałem sam z synem jest zarejstrowany w urzędzie pracy jako bez robotny,Ja wymagam stałej opieki.Więc moje pytanie czy syn może starać się o zasiłek specjalny nad opieką na demną.Bardzo proszę o informację jak to wygląda w żeczywistośći,nadmieniam że jak żyła moja żona i syn starał się o ten zasiłek to dostał decyzję odmowną bo uznali że może opiekować się mną żona.Dziękuję za odpowiedzi i pokierowanie jak to załatwić.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-05-27 08:40
Proponuje by syn wystąpił o specjalny zasiłek opiekuńczy. Prawdopodobnie nie otrzyma go w pierwszej instancji i trzeba będzie się odwoływać.
To nowy przepis i nie ma jeszcze do niego orzecznictwa ale uważam, że da sie udowodnić że syn nie może podjąć aktywności zawodowej z powodu opieki nad Panem (fakt zarejestrowania w PUP potwierdza gotowość do podjęcia pracy)
Nadrzędny Autor zagoplanka Dodany 2013-06-12 11:49
Jeśli się nie mylę to synowi należy się na Ciebie zasiłek opiekuńczy w wysokości 153zł. Żeby uzyskać świadczenie pielęgnacyjne na rzecz chorego rodzica syn musiałby zrezygnować z pracy. Syn nie zrezygnował z zatrudnienia bo i tak nie pracuje więc komisja może odrzucić wniosek. Z uwagi na ciężką sytuację możecie starać się  o zasiłek z opieki społecznej.System zasiłków oparty jest na trzech podstawowych rodzajach zasiłków: zasiłku stałym, okresowym i celowym.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Specjalny zasiłek opiekuńczy (3409 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill