www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jak dać pracę osobie niepełnosprawnej? (4382 - wyświetleń)
- Autor DSebastian Dodany 2013-06-27 11:09
Dzień dobry!
to mój pierwszy post na forum. Od pewnego czasu poszukuję osoby niepełnosprawnej, chętnej do podjęcia pracy. Po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiednich haseł udało mi się znaleźć jedynie masę fundacji, które zachęcają do wpierania ich w różny sposób. Żadnych konkretów. Pytanie jest proste: gdzie mam się zwrócić żeby znaleźć odpowiedniego pracownika? Uprzedzam, że nie chodzi o fikcyjne zaświadczenie o niepełnosprawności. Prowadzę działalność jako partner jednego z operatorów komórkowych. Razem ze wspólnikiem sprzedajemy usługi telekomunikacyjne dla firm. Poszukuję osoby, która zajęłaby się (na ten czas zdalnie) porządkowaniem kalendarza i umawianiem spotkań, a w przyszłości zajęłaby się też sprawami biurowymi. Piszę w przyszłości, gdyż dziś nie mamy jeszcze biura przystosowanego dla np. wózków inwalidzkich (brak windy itp.). Jeżeli ktoś z Państwa mógłby mi pomóc/ podpowiedzieć gdzie szukać pracownika lub byłby zainteresowany taką pracą będę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam
Sebastian

PS pracujemy na terenie Warszawy, ale inne miejsce zamieszkania nikogo nie dyskwalifikuje
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-27 11:20
A gdzie rekrutowałbyś zdrowego pracownika?
Poszukiwanie ON niczym się nie różni.
Nadrzędny - Autor DSebastian Dodany 2013-06-27 11:37
Nie wiem czy rekrutowałeś kogokolwiek i gdziekolwiek. Mnie kilka razy się zdarzyło i mam nadzieję, że nieco się różni. Mimo tego, że rynek pracy wygląda podobno bardzo słabo to znalezienie np. handlowca (umowa o pracę, telefon, samochód - czyli standard) to gehenna. Na umówionych 10 kandydatów czasem nie przychodził nikt. Kilka osób (chwała im za to) pisało/ dzwoniło, że się nie stawią. Kłamstwa w CV to mało powiedziane. Mimo tego, że nie wymagamy np. języka angielskiego to kandydaci to wpisują, a poproszeni o opowiedzenie jaka jest dziś pogodą po angielsku w większości jedynie się czerwienią. Takich przykładów można by mnożyć w niemalże nieskończoność. Skąd sobie wymyśliłem tą osobę niepełnosprawną? Mój serdeczny kolega kawał czasu temu zatrudnił właśnie takiego asystenta na wózku inwalidzki. Poza tym, że okazało się, że bardzo poważnie podchodzi do swojej pracy, jest skuteczny to mają na dzień dzisiejszy fajną przyjacielską relację. Nie jestem utopistą. Wiem, że jeden przypadek o niczym nie świadczy, ale myślę że jest coś w tym że ON będzie pracownikiem na dłużej, sumienniejszym itd. W razie czego wyprowadźcie mnie z błędu
S.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-27 13:59
Przeprowadziłem kilkanaście procesów rekrutacyjnych i zgadzam się, że to droga przez mękę. ON generalnie trudniej znaleźć pracę, ergo można zakładać, że będą się bardziej starać itd. Tyle tylko, że możesz trafić na roszczeniowca - jestem chory więc nie wymagaj za wiele. Tu nie ma reguł. Ale Twój tok myślenia idzie w dobrą stronę.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-06-28 11:51
Dziwne pytanie. Podaj swoje namiary i kryteria , których oczekujesz od przyszłych pracowników. Czy to może być typowa telepraca, czy częściowa? Jakie wymagania i predyspozycje są potrzebne? Zawsze wstępnie możesz kogoś zatrudnić na 2 tygodnie na okres próbny.No i najważniejsze, to wysokość wynagrodzenia, bo ostatnio zatrudnia się osoby niepełnosprawne bez podstawy jakiejkolwiek w myśl zasady ile sprzedasz, tyle masz prowizji. Bez minimalnej kwoty. jeżeli jasno określisz warunki, to pewnie i na tym forum znajdziesz niejednego sumiennego pracownika. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-28 13:52
Szanowny Panie,
nasze Centrum prowadzi usługi pośrednictwa pracy dla osób niepełnosprawnych. Współpracujemy również z pracodawcami.
Proszę o maila w tej sprawie na adres: warszawa@integracja.org . W przypadku zainteresowania-możemy też podać dane innych organizacji zajmujących się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-06-28 16:22
A integracja już tam utajni co trzeba i da pracę...wybrańcom.
Nadrzędny Autor marysiak47 Dodany 2013-06-30 14:04
Też myślę że nie potrzebujesz żadnych pośredników, skoro znalazłeś drogę na forum. W ostateczności typowe portale typu gumtree albo wręcz tablica ogłoszeń w Urzędzie Pracy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jak dać pracę osobie niepełnosprawnej? (4382 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill