www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / praca na etat dla ON (2898 - wyświetleń)
- Autor asteroid Dodany 2013-07-22 10:07
Witam serdecznie.

Moja sytuacja jest taka, że obecnie pracuję na cały etat oraz posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności - więc mój pracodawca pobiera odpowiednie dofinansowanie z PFRON.

Mam pytanie: czy jeżeli miałbym w innej firmie niż dotychczas pracuję dodatkową pracę na część etatu, np 1/4 etatu - to czy na tą 1/4 etatu drugi pracodawca też może korzystać z dofinansowania? W sumie byłoby to 1 i 1/4 etatu.

I jeszcze inne pytanie: czy jeżeli u jednego pracodawcy miałbym np 1/2 etatu a u drugiego też 1/2 etatu (czyli w sumie 1/2+1/2=jeden etat) - to czy oboje pracodawcy mogliby korzystać z dofinansowania PFRON zatrudniając mnie jako ON?

Pytam o to ponieważ chciałbym zdobyć dodatkową pracę, i nie wiem czy mogę liczyć jedynie np na umowę zlecenie lub inne śmieciowe umowy czy też pracodawca może korzystać z dofinansowania na podstawie pracy na umowę o pracę. Bo raczej etat bez dofinansowania z PFRON jest dla mnie ciężki do osiągnięcia.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-07-25 12:46
Szanowna Pani,

Dofinansowanie może być przyznane maxymalnie na etat. tzn. jesli pracuje Pani u jednego pracodawcy etatowo i zatrudni się później w innym miejscu na część etatu-dofinansowanie uzyska tylko pracodawca pierwszy pracodawca.

Jeśli natomiast zatrudniona Pani zostałaby w 1 miejscu na pol etatu i w drugim na kolejne pół-obaj pracodawcy mogąuzyskać dofinansowanie do Pani wynagrodzenia - każdy na pół etatu, na który Panią zatrudnia(jesli oczywiście jest uprawniony do otrzymywania dofinansowania-czyli zatrudnia do 25 pracowników łącznie lub powyżej 25 pracowników i przy tym 6% osób niepełnosprawnych).

Ponadto istotnym warunkiem otrzymania dofinansowania do wynagrodzenia jest spełnianie przez pracodawcę efektu zachęty. http://www.pfron.org.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=374&id=1682&sid=cdceb7531f41742e1b0d191577527732 bez niego pracodawca nie otrzyma dofinansowania do wynagrodzenia niepełnosprawnych pracowników, chyba że jest pracodawcą, dla którego dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników nie stanowi pomocy publicznej.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2013-07-25 16:47
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Już wszystko jest dla mnie jasne w tym temacie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / praca na etat dla ON (2898 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill