www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Porady CI, dlaczego trzeba na nie tak długo czekać? (4161 - wyświetleń)
- Autor ulena Dodany 2013-08-08 13:33
Jak w temacie. Dlaczego te porady udzielane są jak gdyby z łaski i nie zawsze pokrywają się ze stanem faktycznym. Rozumiem, że w dniach sobota- niedziela nikt tu nie siedzi, ale w dni robocze? Czasami ludzie potrzebują porady pilnie, a nie po trzech dniach.Z tego co wiem to ten portal jest finansowany z Pfron i to w niemałej sumie, więc dlaczego tak się dzieje?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-08-08 13:55
Z tego co wiem, np. ZUS czy urzędy skarbowe są nawet w całości finansowane z publicznych środków, ale jakoś nie widzę, abyś skutecznie i konsekwentnie to wykorzystywała czy egzekwowała...
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-08-08 14:19
blu! Jesteś jasnowidzem i wiesz co każda osoba robi, czy jest zdrowa czy chora i jak egzekwuje swoje prawa?
Pytanie dotyczyło CI a ty od razu odbijasz piłeczkę i doradzasz gdzie jeszcze można dochodzić swoich praw.

>ale jakoś nie widzę, abyś skutecznie i konsekwentnie to wykorzystywała czy egzekwowała...


a dlaczego miałabyś to widzieć?
Pomyśl zanim skrytykujesz tak bezpodstawnie, zgodnie ze swoimi upodobaniami krytykanctwa (sztuka dla sztuki)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-08-08 14:41
blu ten portal jest po to aby na nim uzyskać fachową poradę i jest finsowany a nie prowadzony z działania społeczego zwykłych użytkowników, a jak widać to zwykli użytkownicy "biegną" z odpowiedziami a nie CI. Skoro to portal finansowany, to powinny być zatrudnione osoby, które by obsługiwały go 24/dobę i mieć za to płacone. Przecież można by było dać tą robotę ON którzy mają wiedzę i czas, którzy mogliby pracować w domu i w ten sposób zarabiać,

ZUS czu US to urzędy, instytucje, które jeszcze obecnie mają słabo rozwiniętą formę kontaktu przez interent, chociaż ja nie mam problemu z kominikowaniem się za pomocą maila z urzędem skarbowym, w dniu roboczym dostaję odp albo oddzwaniają do mnie. Potrafią się zorganizować, a wiele niezbęnych informacji można znaleść u nich na stronach i są tak oczywiście że mało kto ma jakieś wątpliwości.

Wracając do Integracji to nie ma ona w każdnym miejscu wiele punktów do których można się udać i dopytać, tam wszystko jest sformalizowane zanim, ci coś odpowiedzą musisz wypełnić papierki - to jest najważniejsze a potem ew porada ;-) co jest niedopomyślenia w urzdach,
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-08-08 16:19
Kundziu droga,
w przeciwieństwie do Ciebie (chociaż twierdzisz inaczej) trochę się orientuję w specyfice ngo'sów, także od strony administracyjnej itd. i na tej podstawie spokojnie mogę stwierdzić, że ani nie masz racji ani nie powinnaś stwierdzać faktów, których zwyczajnie nie znasz.
Skoro tak natomiast twierdzisz, stwórz (jak już chyba kiedyś proponowałam) własną inicjatywę, w której będziesz świadczyła także takie usługi na najwyższym poziomie i na okrągło.
Sama bronisz się przed jakąkolwiek pracą, w jakimkolwiek wymiarze a szastasz gotowością do tyrania 24 h innych ON - ładnie tak...?
Znasz strukturę zatrudnienia w CI? Pracujesz w ich kadrach? Zadałaś im chociaż pytania w tym temacie, że czujesz się dobrze z takimi opinia...? Matuchno...

Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, trochę o tym wiem. Nie z tych powodów, ale nie jestem wcale specjalną fanką CI - też miewam zastrzeżenia, ale, na litość, nie wymyślam faktów tylko po to, aby uzasadnić swoje wymysły czy fobie byle tylko komuś dorobić rogi...
Jeśli Ci się nie podoba - nie ma obowiązku się kolegować ani korzystać z ich roboty (jaka by nie była). Jak dla mnie - i Ty i ja jesteśmy tu tylko gośćmi, więc proponuję zachować kulturę do tego statusu adekwatną:)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-08-08 18:12 Zmieniony 2013-08-08 18:14
Widzisz moja droga, mam koleżanki pracujęce w CI Gdynia, Sama wiele lat współpracowałam z wieloma organizacjami pozarządowymi i to się w głowie nie mieści że jezeli ktoś prowadzi portal, to nie ma osób do obsługi go.
A kto mówi o 24h/dobę że ma on siedzieć? wystarczyłoby podzielić po 4h/dobę odpowiednia ilość osób. Tutaj nie ma nawet moderatorów którzy byliby wstanie za darmo moderować już nie wspomnę o całej reszcie... Jak widać komuś nie zależy na tym i tyle. Nie ma także kto zatwierdzać komentarzy na głównej. Chore to że w CI w całej Polsce nie ma żadnej osoby która by chociaż codzienie na bieżąco w ramach swoich obowiązków była odpowiedzialna , choćby 8 godzin dziennie to udzielania się tutaj, przecież można ustalić dyżury.

Ale ty blu wiesz najwięcej...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-08-08 22:11
Zuzia, a cóż stoi na przeszkodzie, abyś Ty charytatywnie się tych wszystkich zajęć podjęła - tak dla dobra i CI, i społeczności, i własnej satysfakcji, skoro jesteś tak doskonale ustosunkowana ZE WSZYSTKIMI i wszędzie oraz dysponujesz tak niezmierzoną (acz niedocenianą) wiedzą i kompetencjami, którymi nie możesz (pomimo wielu starań) dzielić się z pracodawcami, bo nie są w stanie Ci zaoferować godnych warunków?
No cóż za marnotrawienie potencjału...

Nie, nie wiem najwięcej. Mało tego - wciąż nie wiem nawet dużo, więc chętnie się wzbogacam w nową wiedzę i nie tylko. Ale jeśli już coś jednak jest mi bliższe niż dalsze, mam odwagę bronić nie tylko siebie ale też innych, którzy na tę obronę obiektywnie, w danym temacie, zasługują. Chociażby przed awanturnikami, którzy zajmują się wyłącznie sobą, ale od innych chętnie żądają.

Naprawdę uważasz, że masz prawo - takie wiesz, po uczciwości - do decydowanie kto, ile, za ile i jak ma pracować w firmie czy instytucji, z którą nie masz kompletnie nic wspólnego...? To chyba mogę tylko podziwiać...
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-08-08 22:27
wiesz to nie decyzja, do ew propozycja rozwiązania wielu problemów na tym portalu a to spora różnica.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-08-08 14:58 Zmieniony 2013-08-08 15:01
Ja tak właśnie myślę, że masz coś z nimi wspólnego.A tak na marginesie. to jesteś teraz w pracy? Ten wpis to oczywiście dla Anioła.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-08-09 08:09
Szanowna Pani,

dokładamy wszelkich starań, by porady udzielane były rzetelnie-co wymaga czasem weryfikacji naszej wiedzy.Przykro mi z powodu Pani odczuć. Dziękujemy za glos.

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Porady CI, dlaczego trzeba na nie tak długo czekać? (4161 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill