www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stypendium dla osób niepełnosprawnych (3039 - wyświetleń)
- Autor grnik Dodany 2013-08-20 22:39
Witam jestem osobą niedowidzącą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności studiującą na Politechnice i w związku z tym pobieram stypendium dla osób niepełnosprawnych. Od przyszłego roku akademickiego idę na drugą uczelnie zaocznie robić tam inny kierunek i stąd moje pytanie czy również tam mogę pobierać to świadczenie ? Wiem że nie mogę brać tego stypendium na innym kierunku ale mojej macierzystej uczelni (gdybym robił dwa kierunki na poli) ale na dwóch różnych chyba mogę ? byłbym wdzięczny za odpowiedz na to pytanie
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2013-08-20 23:23
USTAWA z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym

DZIAŁ IV Studia i studenci
Rozdział 2 Prawa i obowiązki studentów

Art. 184. 4. Student studiujący równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymywać stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, zapomogę, stypendium rektora dla najlepszych studentów i stypendium ministra za wybitne osiągnięcia tylko na jednym, wskazanym przez studenta kierunku studiów.
.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-08-21 12:40
Jolik, to człowiek już wie, ale wyraźnie pytał o sytuację dotyczącą nie tyle dwóch kierunków studiów co dwóch odrębnych uczelni. Też sądzę, że odpowiedź zawiera się w powyższym cytacie, ale rzeczywiście mówi się tam wyłącznie o kierunkach a nie uczelniach...
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-08-21 13:27
Wg informacji udzielonych przez Ministerstwo szkolnictwa Wyższego student, który studiuje równocześnie na dwóch lub więcej kierunkach, może otrzymywać każde ze stypendiów oraz zapomogę tylko na jednym, wskazanym przez siebie kierunku studiów.
Student ma obowiązek złożenia oświadczenia o niepobieraniu świadczeń pomocy materialnej na więcej niż jednym kierunku studiów, według wzoru określonego w uczelnianym regulaminie przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów.
Studentowi, który po ukończeniu jednego kierunku studiów kontynuuje naukę na drugim kierunku studiów, nie przysługują świadczenia pomocy materialnej dla studentów. Wyjątek stanowi kontynuowanie studiów po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego. Wówczas świadczenia pomocy materialnej studentowi przysługują, jednakże nie dłużej niż przez okres trzech lat. Nie może zatem otrzymać pomocy materialnej student, który ukończył już jeden kierunek studiów z tytułem zawodowym magistra lub równorzędnym oraz student, który po ukończeniu studiów pierwszego stopnia rozpoczął naukę na kolejnych studiach pierwszego stopnia. Dotyczy to również osób, które ukończyły studia przez dniem wejścia w życie nowych przepisów
tj. dniem 1 października 2011 r.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stypendium dla osób niepełnosprawnych (3039 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill