www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komisja lekarska ZUS-po sanatorium (4513 - wyświetleń)
- Autor nusek Dodany 2013-10-07 17:42
Witam,
Jestem na rencie od 4 lat.Po zawirowanaich,renta została mi przedłużona do 31 stycznia 2014.Dostałam skierowanie do sanatorium od 07.01.2014.na 24 dni czyli do 31 stycznia,tak jak kończy się renta.
Moje pytanie to--kiedy mam składać wniosek o przedłużenie renty.Jeżeli złożę go wcześniej ,to obawiam się ,że dostanę wezwanie w terminie jak będę w sanatorium.
Może ktoś z Was miał podobną sytuację i doradzi jak postąpić.
Nadrzędny Autor poczekaj Dodany 2013-10-09 16:27
Bylam w podobnej sytuacji, tylko ze mialam przyznane swiadczenie rehabilitacyjne. Nie pamietam ile dni wczesniej musialam zglosic do ZUS wniosek o przedluzenie (sprawdz to w necie). Zlozylam dokumenty przed wyjazdem do sanatorium, ale umowilam sie z domownikami, ze jesli przyjdzie pismo o stawieniu sie na komisje, to bede do nich dzwonic. Dostalam termin niedlugo po przyjezdzie z sanatorium. Sadze, ze ZUS ma te wszystkie informacje i nie umowi cie w czasie pobytu.

Dodam jeszcze, ze opinia lekarza z sanatorium byla (tak mysle) potwierdzeniem koniecznosci przedluzenia swiadczenia.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-10-10 10:36
W przypadku orzeczenia czasowej niezdolności do pracy, renta z tytułu niezdolności do pracy przysługuje przez okres wskazany w decyzji organu rentowego.Prawo do okresowej renty z tytułu niezdolności do pracy ustaje zatem z upływem okresu, na jaki świadczenie zostało przyznane. W celu ustalenia prawa do renty na dalszy okres należy zgłosić wniosek w tej sprawie.Organ rentowy wydaje decyzję w ciągu 30 dni od daty wyjaśnienia ostatniej okoliczności w sprawie.
Zwykle ZUS wysyła z wyprzedzeniem informację o upływie ważności orzeczenia wraz z informacją o zasadach składania ponownych wniosków. ZUS zawiadamia także o planowanym terminie komisji, zawsze można prosić ZUS o zmianę terminu .
http://e-inspektorat.zus.pl/sprawy.asp?id_profilu=3&menu=3&id_sprawy=333&pomoc=3
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komisja lekarska ZUS-po sanatorium (4513 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill