www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Oczekiwanie na sprawę w Sądzie. (3402 - wyświetleń)
- Autor myszka28 Dodany 2013-11-17 16:49
Witam wszystkich, użytkowników Forum.

W Lipcu b.r. stawałam na komisję lekarską ZUS o Rentę socjalną. Pani Orzecznik stwierdziła że " Nie jest Pani całkowicie niezdolna do pracy". Złożyłam odwołanie, zaraz na początku Września stając na komisji odwoławczej usłyszałam od trójki Orzeczników że " nasza decyzja będzie niegatywna" tymsamym decyzja z poprzedniej komisji została potrzymana. W pouczeniu które otrzymałam w decyzji ZUS przysługiwało mi odwolanie się do Sądu w terminie jeddnego miesiaca od daty doręczenia (decyzję doręczono 16.09.2013r.)
Złozyłam odwołanie do Sądu za pośdrdnictwem ZUS i mineło w 11.11.2013r 30 dni ( 11.10.2013r. wysłałam Odwołanie Priotyrtetm) i nic....
Podświadomie zaczynam się już tym denerwować, nie mogę spać jestem bardzo nerwowa stresuje się bardzo tym oczekiwaniem.
Niewiem czy jeszcze poczekać kilka dni czy zadzwonić do ZUS i uprzejmie zapytać jak się sprawy mają.
Jestem niepełnosprawna od urodzenia ( Dziecięce Porażenie Mózgowe) przyznano mi na stałe Umiarkowany Stopień Niepełnosprawności.
Do tej pory Sąd przyznawał mi te pieniądze. To będzie mój trzeci raz w Sądzie.
Może macie podobne doświadczenia, albo może ktoś z was przypuszczalnie może mi podpowiedzieć mi ile jeszcze może potrwać to czekanie.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2013-11-17 16:56
jesli mnie pamiec nie myli ZUS ma 30 dni na zmiane swojej decyzji badz przekazanie dokumentacji do sadu pracy takze musisz uzbroic sie w cierpliwosc
Nadrzędny - Autor krom Dodany 2013-11-17 17:02
jeżeli chodzi  o odwołania do Sądu, to Sąd nie ma konkretnego limitu czasu na twoja sprawie i może to przeciągać ile czasu chce broniąc się natłokiem innych spraw no niestety takie prawo więc musisz czekać cierpliwie, ja zazwyczaj czekałem czy to od sadu czy po komisji max 3 tygodnie a było tego trochę... teraz czekam 2 miesiące na końcową sprawę w Sądzie okręgowym. Proponuje siE uzbroić w cierpliwość choć wiem że ciężko tym bardziej jak bez kasy żyć no ale ...
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-22 20:06
Sąd ma limity czasu ale można je skutecznie zmieniać.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-11-22 22:10
Sąd ma termin do 30 dni na odpowiedź od daty wpłynięcia do biura podawczego a termin rozprawy to już inna broszka.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Oczekiwanie na sprawę w Sądzie. (3402 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill