www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 79) (1461888 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-08 13:27
Tylko, że z tamtych haseł potrafiliśmy się jeszcze śmiać, a teraz już mi nie jest do śmiechu. Może rzeczywiście Rogal dobrze zauważył, że młodość ma "inne spojrzenie".
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-09 11:16
Ksawery  ty draniu !!! Juz nie  ma dzikich plaż
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-12-09 15:06
ale za to jak przewietrzył.;-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-10 20:29
Raczej wykapal  piasek  przed sezonem :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-13 19:42
Ciekawe jakie pisma dostaną nasze dzieci z ZUS-u. Czarno to widzę.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-13 20:17
Wtedy ZUS-u już nie będzie - analitycy przewidują plajtę zus-u na lata 2019- 2021
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-13 20:24
To będzie jakaś podobna instytucja, w której ulokują się na ciepłych posadkach dzisiejsi jego pracownicy. Tylko "panie z okienka" może będą inne.
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-12-13 20:41
Trudno przewidzieć , jest to spuścizna po poprzednim systemie ,każde kolejne  rządy boją się tego tknąć ,tak jak i KRUS. Jak można utrzymywać dwie bliźniacze instytucję i kolejne święte krowy ,koszty utrzymania są ogromne. I to tylko po to, by w kolejnych wyborach utrzymać stołki.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-12-13 20:56
Dlaczego nie podają podobnych prognoz dla uczestników OFE ? 
Dzisiaj mamy 13 grudnia i jak zwykle garstka oszołomów poszła pod dom gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Nie zaprzeczam, że były jakieś ofiary, ale lista ich jest zamknięta i więcej nie będzie. Są natomiast ofiary przemian po 1989 roku i liczba ich rośnie. Od rana trwa dyskusja o rozliczeniu autorów stanu wojennego. "Obrońcy wolności" wspominają, jak o wolną Polskę walczyli. Aby nie zapomniano o tamtych dniach młodzież organizuje uliczne widowiska. Komu i czemu to ma służyć?
Dla mnie jest to odwracanie uwagi od obecnej sytuacji. Nikt nie rozlicza tych, którzy zafundowali nam biedę. 
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2013-12-13 20:59
Zawsze najłatwiej oceniać innych, a swoich poczynań nie widzieć :-(
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-15 15:17
Dwa lata temu wywiad Angielski (po trzydziestu latach odtajniają część zebranych danych) opublikował dane o tym ,że w 81r ruskie byli gotowi wkroczyć do Polski z zachodu z oddziałami NRD i od wschodu. Kilka naszych jednostek było gotowe z nimi walczyć. Skończyło by się jak u Węgrów.

    aniechich03
    godzinę temu

    Oceniono 199 razy 149

    Nie było chyba osoby bardziej fq...wionej wprowadzeniem stanu wojennego , aniżeli ja.
    Kończylem właśnie czteromiesieczny okres szkolenia na jedny z tzw. SPR czyli szkole podchorązych rezerwy i szykowalem sie do urlopu na święta.
    Postawiono nas na nogi o 3 rano.
    Było - 25 stopni mrozu.
    Uzbrojono mnie w sprzęt do zabijania i szykowano na wojnę.
    Wszyscy pytaliśmy : z KIM ???
    Oficerowie polityczni nie udzielali odpowiedzi.
    Gdy przywieziono do jednostki pierwszych trzezwiejacych oficerow byla juz 7 ma rano.
    My wciaz na placu.
    Wbrew rozkazom zalozylismy pod hełm uszanki i dodatkowe skarpety.
    Mroz jednak zrobil swoje.
    Ktos kto pamieta buty wojskowe wie o czym mowie.
    Co bylo dalej...?
    To inna historia
    Nie ufano nam jako studentom uczelni cywilnych i wycofano z lasow i pol z powrotem do jednostki, a tam odebrano ostra amunicje.
    Moze dlatego, ze POWSZECHNA wsrod nas byla wiesc, że w razie wkroczenia Rosjan lub Niemców bedziemy walczyc z NIMI.
    Wiedzielismy ze bylby to gest rozpaczy.
    Ale mielismy bron....no i byla "wojna"
    NIKT. Ie rozpatrywal wersji strzelania do Polakow.
    Teraz najistotniejsze.
    Rosjanie BYLI w Polsce
    Ich jednostki wojskowe przemieszczaly sie wewnatrz naszego kraju w okreslonym szyku bojowym
    Dodalowo na granicach Polski stały gotowe do akcji jednostki Rosji, Niemiec ( NRD) i Czechosłowacji.
    Nienawidziłem wtedy generała Jaruzelskiego za stan wojenny i zdławienie tego ruchu wolnościowego.
    Dzisiaj wiem, że wybrał mniejsze zło...
    i uchronił kraj od krwawej wojny gorszej w skutkach dla społeczeństwa aniżeli Budapeszt 56
    Zachód nie kiwnąłby palcem w naszej obronie...oprócz kilku płomiennych przemówien w ONZ i odwołaniu ambasadorów na święta do domu...
    Ktoś kto twierdzi dziś inaczej...jest z PiSu lub jest 32 letnim "historykiem z IPNu"
    Pozdrawiam

    Pokaż odpowiedzi (5)

    Odpowiedz

    marek1846
    godzinę temu

    Oceniono 129 razy 87

    Alternatywą byłoby kolejne idiotyczne powstanie narodowe, z dziesiątkami tysięcy ofiar i paroma wątpliwymi bohaterami. Te dziesiątki tysięcy to wariant bardzo optymistyczny.
    W połowie lat 80-tych, Moczulski który dostał pozwolenie na leczenie w Stanach i związaną z tym przerwę w odbywaniu kary więzienia, w Głosie Ameryki mówił, że Polska odzyska niepodległość dopiero gdy zginie kilkanaście tysięcy ludzi. Minęło parę lat, nikt nie zginął, Polska ma niepodległość a Moczulski występuje jako profesor, wcale nie alternatywny.

    Pokaż odpowiedzi (7)

    Odpowiedz

    marcowsky
    godzinę temu

    Oceniono 91 razy 71

    Gdyby Jaruzelski oddał władzę to byłby trupem już w 1981 roku a wraz z nim kilkadziesiąt tysięcy Polaków.
    Chyba że jakiś generał załatwiłby go szybko i sprawnie przed oddaniem władzy i sam ogłosiłby sie dyktatorem-a było kilku oddanych moskiewskich generałów w LWP.

    Pokaż odpowiedzi (1)

    Odpowiedz

    pisowski_lud_wszystko_kupi
    godzinę temu

    Oceniono 91 razy 55

    Gdyby nie Stan Wojenny, Ruscy wkroczyliby w ciągu1-2 dni. Zajęcie Gdańska z Kaliningradu miało trwać 4 godziny. Zginęłoby co najmniej 50 tys. ludzi, gwałty, rabunki, poniżenie, uaktywniłoby się mnóstwo polskich szmalcowników i kolaborantów. Stracilibyśmy szacunek dla samych siebie. Cofnęlibyśmy się cywilizacyjnie o kilkadziesiąt lat.

    Pokaż odpowiedzi (3)

    Odpowiedz

    mineyko
    godzinę temu

    Oceniono 60 razy 52

    Wtedy Wódz, czyli bohaterski Kaczor, wezwałby naród do walki, wieszania itp. I ruszyłby naród do boju, walcząc z Czechami, Słowakami, Enerdowcami, Kałmukami, Ukraińcami, Tadżykami, Kirgizami i oczywiście z Rosjanami.
    Po wymordowaniu kilkuset tysięcy Polaków, ich Wódz zostałby pochowany na Wawelu.
    A może, po podbiciu ZSRR wraz z jego satelitami, zostałby nowym Kacz-Gis-Hanem?

    Odpowiedz

    saint_just
    2 godziny temu

    Oceniono 75 razy 45

    A gdyby małpom dać brzytwę?

    Pokaż odpowiedzi (2)

    Odpowiedz

    orlos22
    godzinę temu

    Oceniono 63 razy 39

    prawdopodobnie Rosjanie by naprostowali sprawę przy pomocy czołgów. Prawdą jest że nie chcieli interwencji w Polsce bo wiedzieli jakie jest nastawienie polaków a poza tym byli zajęci Afganistanem ale po prostu było za wcześnie na coś takie

alehistoria@wyborcza.pl
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-15 19:29
Czytałam rano taką interpretację, że ruskie czołgi stały na granicy odpalone tylko po to, aby uwiarygodnić wersję, że jeśli nie stan wojenny, to oni wejdą, ale tak naprawdę nie mieli zamiaru interweniować.
Bajki dla młodzieży, bo inaczej trzeba by było przyznać, że zło stanu wojennego było na tamten czas koniecznym złem.
Historia osądzi, zwykło się mawiać, ale czy zasypie podziały w opiniach o stanie wojennym? Wątpię.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-15 19:41
Jeśli uda mi się znaleźć te dane wywiadu , to je podeślę. Interwencja była nieunikniona po 16 grudnia . Bez Czechów , tylko NRD i przyjaciele . Całą resztę propagandy wiadomo kto i po co robi.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-12-15 22:20
nie było mnie wtedy na swiecie ale historia pokaze czy był sens.kiedys piłsudskiego wychwalali pod niebiosy teraz zdania sa wyrazie podzielone.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-15 22:51
zamiast skakać z jajka na jajko , trza było być i tworzyć historię , a tak to ile straciłaś ;-)
Nadrzędny Autor marcinn18 Dodany 2013-12-15 22:33
Mię wkurza allegro nie rozumiem jednej rzeczy podaje przykład kupuje na allegro pełno doładowań na telefon dwie osoby maja po 2 komentarze negatywne z tego roku obydwaj majką konto zablokowane dziwię się bo teraz trafiłem na oszusta w 100% oszukał około 50 lub więcej osób  ma już blisko 80 negatywów od kupujących konto nie zablokowane ja już zgłosiłem sprawę na policję nie odpowiada na pytanie telefonu nie odbiera  nie rozumiem allegro odpowiedziało mi :
Wysłałam Sprzedającemu ostrzeżenie w Pana sprawie. Na konto Kontrahenta zostały nałożone ograniczenia z powodu naruszenia zasad Regulaminu.
Jeżeli sprawy nie uda się rozwiązać polubownie, proszę rozważyć zgłoszenie sprawy na Policję.
Mam nadzieję, że uda się Państwu dojść do porozumienia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-14 13:19
http://www.sfora.pl/Smierc-na-zyczenie-dziecka-Wszystko-zgodnie-z-prawem-a62637

Znów wracam do tematu jw., bo mnie bardzo porusza. Jestem przeciwna. !!!!!!!!
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-15 15:26

>Ustawa przewiduje, że eutanazji będą mogli zażyczyć sobie jedynie ci, których choroba jest w stanie terminalnym, nie ma dla nich dostępnego leczenia oraz cierpią ból.


Zastanawiam się jako ojciec,jak bym w takiej sytuacji postąpił, i na tą chwilę nie jestem w stanie się określić .......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-15 16:06
JAko dziecko przeżyłam coś takiego. Już moi rodzice mieli się ze mną pożegnać na zawsze. Kiedy się ocknęłam było mi dobrze i spokojnie, tylko się zastanawiałam dlaczego wszyscy wokół płaczą. Lekarze uważali, że nie przeżyję.
Nigdy przenigdy nie poprosiłabym o eutanazję dla moich dzieci. Cierpiałabym razem z nimi, ale to nie powód do takiego kroku. Zawsze jest nadzieja.
Przeżyłam też odchodzenie bliskiej osoby. Ciężko, ale bez myśli o eutanazji.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-15 18:02
Będąc w wieku mocno starszej młodzieży, każdy stracił kogoś mu bliskiego. Ja straciłem cztery bardzo bliskie mi osoby, za którymi (pomimo uplywu tylu lat) bardzo mi tęskno. Sam umarlem dopiero raz, w kwietniu minie 10 lat, " sciagli" mnie okolo 10 min (pozostawili mi dziure w plucu za sercem wuelkosci piesci, odkryta przypadkiem ) wbrew mojej woli. Wiem ,ze gdy dobrne do stanu w ktorym nie bede mogl funkcjonowac samodzielnie, palne se miedzy sliczne oczeta. Ale co do dziecka postapil bym tak jak piszesz, Obecnie mam -co prawda w innym wymiarze- podobna sytuacje ; dziewiec lat temu wszedlem w posiadanie dwu miesiecznej setrki angielskiej .W miare jak dorastala, widac bylo jak sie meczy przy bieganiu. gdy miala okolo roku, trafila na tydzien do kliniki na badania. Okazalo sie ze ma wrodzona wade serca. Poniewaz co jakis czas treba bylo wypisywac recepty- a wiadomo ile kosztuje wizyta w klinice- poszedlem do weterynarza .Ten popatrzyl w wyniki i rzekl ; powinien pan ja uspic ,pies sie bedzie meczyl i bedzie coraz gorzej . W dosc dobitny sposob powiedzialem mu co o nim mysle i czym sie powinien zajmowac. Weterynarz przezyl, psina zyje do dzisiaj, ma sie nie zle, jak ma gorszy dzien sama prosi o tabletki . Druga mam goldenke, gdy miala rok i trzy miesiace stracila wzrok, przebadali ja w klinice , okaz zdrowia , czemu nie widzi nie wiedza ,w marcu konczy 10 lat .

przestal mi dzialac Alt na klawiaturze ,nie wiem czemu, jade po mlotek , moze naprawie  jak nie naprawie to koniec pisania
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-12-15 18:17
eutanazja to śmierc i mozna to ubierac w najpiekniejsze słowa ale i tak zawsze to jest zadawanie smierci.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-15 18:33 Zmieniony 2013-12-15 18:36
Nauta. Wydmuchaj okruchy. Pewnie się pod klawisz dostały. :-)

Teraz niektórym już łatwo przychodzi powiedzieć "uśpij zwierzę", a to już blisko jest tego , by to samo powiedzieć o ludziach. :-(
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-15 19:04
lidian , dzięki za poradę ;-)))) pomogło ,obyło się bez młotka. Koniec z jedzeniem nad klawiaturą.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-15 19:18
Po co od razu "koniec" ? Wystarczy zamienić chipsy na suszone owoce.. :-))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-15 19:29
nie jadam chipsów, ale jeszcze gorzej - dla klawiatury oczywiście- płatki kukurydziane , takie prosto z opakowania :-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-15 19:49
I wszystko jasne. :-))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-12-15 22:21
nautek ciamkaj parowe wtedy nic nie wpadnie.:-))
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-12-17 20:49

>Na wieść o aresztowaniu, Watykan przeniósł go do stanu świeckiego.


aż trudno uwierzyć , Watykan zareagował natychmiast

http://www.sfora.pl/Ksiadz-chcial-aborcji-Ruszyl-proces-pedofila-w-sutannie-m62759?utm_source=o2_SG&utm_medium=HotNewsy&utm_campaign=o2
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-17 20:51
Sama se ciamkaj parówy, ale dzięki za radę :-)))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-17 21:00
Masz rację, parówy to same śmieci. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-19 23:29
Kuriozum!!!
List Ślązaków w imieniu Ślązaków. Czy kogoś  pogięło tylko chwilowo, przejściowo w obliczu potencjalnego niebezpieczeństwa? Czy stowarzyszenie, o którym mowa powinno być rozwiązane???

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/446190,zwiazek-slazakow-pisze-list-do-rosyjskiego-ambasadora-chodzi-o-rakiety-iskander.html
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-20 00:05
Mieszkam na Śląsku i nie widzę tych panów, ale gdzieś tam pewnie "kopią" . Jeżeli będą pisać do Rosjan o zwrot prochów  Hitlera to trzeba będzie się zastanowić nad tym czy to już ten czas nie nastał . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-02 11:03
Wkurzyła mnie radosna twórczość pana Kosiniak-Kamysza.

"Władysław Kosiniak-Kamysz chce pomóc najbiedniejszym. W rozmowie z dziennikiem uznał za interesujący pomysł, aby waloryzować emerytury i renty wszystkim o inflację, a tylko tym najbiedniejszym o inflację i dodatkowo o realny wzrost płac."

Niech sobie poczyta komentarze na Onecie.
http://emerytury.onet.pl/prasa/emerytury-sprawiedliwsze,1,5595905,artykul.html
Pomijając uprzywilejowanych typu "agenci tomkowi", reszta wypracowała niemałymi składkami przez wiele, wiele lat swój poziom emerytur i rent, a teraz trzeba im dokopać i zrównać.
Niech zmieni system rozdzielania pomocy społecznej, bo mam wrażenie, że topi się tam olbrzymie pieniądze w niewłaściwy sposób.
Niech nie dotuje bogatych Instytucji, a da tym biednym, którzy go nagle tak interesują.
Niech skubnie z podatków, jakie powinny płacić podobno markety, a  nadal nie w pełni płacą?
Biednym trzeba naprawdę pomagać, ale z głową, a nie kosztem innych grup, też słabych już.
"Uraniłowka" ma być? czyli wszystkim zrównać? To i sobie niech pan minister i kolegom zabierze i wyrówna.

http://emerytury.onet.pl/prasa/emerytury-sprawiedliwsze,1,5595905,artykul.html
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-02 11:13
Akurat temu Ministrowi dajcie spokój. To jest bardzo porządny człowiek.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-02 11:24
Nie zaprzeczam, darzyłam jako taką sympatią, ale tym razem zbłądził w pomysłach, albo posłuchał kogoś mniej mądrego. To jeśli jest porządny, to nie można krytykować, gdy popełnia błąd w planach?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-02 12:17
A jaki tu błąd. Z pustego i Salomon nie naleje. Kasa Państwa pusta i szukają oszczędności. On sam z siebie na pewno tego pomysłu nie dał. Odpowiada za tę "branżę" to i z jego ust musiał ten czyjś pomysł paść.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-01-02 12:38
Nie z pustego, a z dziurawego. A otworki w naczyniu różne i się tylko słyszało, nota bene od Ciebie też, ze co tam małe oszczędności i  małe straty w porównaniu z olbrzymią całością.

> On sam z siebie na pewno tego pomysłu nie dał. Odpowiada za tę "branżę" to i z jego ust musiał ten czyjś pomysł paść.


Rogal, co to za argument, człowieku? :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-01-02 12:23 Zmieniony 2014-01-02 12:30
Zmierzamy do sprawiedliwości społecznej, która krzyczy: Tak nie jest równo !!! Nie odbierajcie tym którzy mają - krzyczą drudzy - bo oni uczą się liczyć ... Jeżeli rząd nie ma kasy to będzie nami rządził wolontariat ???  Ciekawe jak to robił Janosik??? Pozdrawiam niejanosik ;-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-02 12:31
A jak ma według Ciebie ta sprawiedliwość wyglądać?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-01-02 12:45
To może, ale ni musi być brunetka 90-60-80 z białymi jak perła ząbkami i zadbanymi pazurkami . Niebieskie oczy zasłonięte okularami w czarnych oprawkach i szkłami do spawania . Nie może nic widzieć i niech się nie chwali, że umie czytać zasłaniając się tomami akt ustawionych na sali sądowej :-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-02 12:47
Dobre dobre:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-02 14:32
Po to rządzący zajmują swoje stanowiska, aby zarządzać w taki sposób żeby nikogo nie krzywdzić. Skoro tego nie potrafią, to jeśli mają honor powinni się wycofać i oddać swoje stołki tym , którzy mają lepsze pomysły. Dostają w końcu niemałą kasę za myślenie, a nie za trzymanie ciepłego stołeczka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-02 17:01
Jakie myslenie? Połowa posłów to celebryci, połowa sportowcy, połowa artyści, połowa zawodowi politycy.:-)))
Tak wiem, nie ma tylu połówek. Taka matematyka jak efekty tego myślenia.:-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-02 17:06
Najwyższy zatem czas żeby wyborcy zaczęli myśleć przed postawieniem parafki przy nazwisku na liście wyborczej.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-02 17:08
Wężykiem Lidian, wężykiem!...:-))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-01-02 17:10
:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-02 14:53

>Zmierzamy do sprawiedliwości społecznej, która krzyczy: Tak nie jest równo !!! Nie odbierajcie tym którzy mają - krzyczą drudzy - bo oni uczą się liczyć ...


I po co tyle krzyku? Przecież na sprawiedliwość społeczną jest bardzo prosty sposób: wystarczy powołać Komisję Wspólną Rządu i Emerytów na wzór znanej wszystkim ze swej skuteczności Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu. Dzięki tej Komisji hierarchowie potrafili załatwić dla siebie 0,5 % odpisu podatkowego? - potrafili. To i emeryci powinni postąpić podobnie. Powołać komisję, zasiąść do stołu i ułożyć się z rządem w sprawie swoich emerytur. Zwracam uwagę na słowo "układanie się", bo właśnie takim słownictwem posługują się hierarchowie, gdy wyciągają ręce po pieniądze z budżetu państwa.
Oczywiście komisji takich może być więcej, np: Komisja Wspólna Rządu i Biednych, ... Bezdomnych, itp, itd.
Tak przy okazji chciałbym zauważyć, że nasze państwo nie jest biedne, tylko źle rządzone.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-02 15:06
Pewnie, dajmy wszystkim po równo.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 79) (1461888 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill