www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 116) (3745113 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-01 13:44
Nie ucz mnie historii kiepściaku to raz. Dwa, bieda towarowa za komuny nie ma nic do dzisiejszych rozważań o zamożności społeczeństwa. A trzy, niedługo zostanie tu tylko wzajemne klakierstwo i idiotyczne gry w ostatnią literę itp.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-01 23:39

> Nie ucz mnie historii kiepściaku


Wiesz Rogaliku, ktoś powinien Ci " tą " historię pomóc zrozumieć. Ja posługuje się najprostszą
metodą - metodą faktów. A ich zrozumienie powinno należeć do Ciebie i Twojej inteligencji.

> Dwa, bieda towarowa za komuny nie ma nic do dzisiejszych rozważań


-chciałem Ci tylko uzmysłowic że to co kiedyś było biedą ty dzisiaj nazywasz zamożnością narodu. Może powinienem nazywać Cie "obwarzankiem" bo tak się zakręciłeś w swoich
teoriach że końca nie widać :-)

> A trzy, niedługo zostanie tu tylko wzajemne klakierstwo...


Jeśli uważasz mnie za swojego klakiera w sprawie mandatów , to masz rację . Bo tylko takie widzę rozsądne wyjaśnienie dla słowa jakiego użyleś.
Jestem przeciw, tylko dlatego że nie widzę możliwości wyegzekwowania kar za takie mandaty.
Bo kto miałby obliczyć wysokość mandatu? Uchwalić jakieś prawo a potem szukać i dostosowywać do niego nowe przepisy?

> i idiotyczne gry w ostatnią literę.


Wybacz ale teraz przegiełeś, jeśli Ty rogal teraz po dwóch latach, zrozumiałeś problem jaki stwarzały "rozrfkowe gry" gdy zajmowały pierwszą stronę forum to się przestaję dziwić ze  na inne bardziej skomplikowane sprawy potrzebujesz więcej czasu.
Dzisiaj dwa watki rzryfki nie stanowią takiego zagrożenia jak wtedy gdy stwarzały obraz
że to nie forum niepełosprawnych tylko niedorozwiniętych.
Dzisiaj w w większości wątków prowadzone są rzeczowe dyskusje. Piszący obecnie na forum
starają się w rzeczowy sposób wypowiadać na temat. Bez osobistych
wycieczek. Do tej grupy zaliczałem również Ciebie. Ale jeśli chcesz przywrócić dawne ."forum"
z osobistymi wyzwiskami , to ja się wypisuje z Twojego klakierowania.
Przeczytaj to spokojnie i kilka razy . Zanim odpowiesz. A doczytasz się istoty tego wpisu.
Nie odbieraj tego zbyt osobiście, ale trochę się wzburzyłem
.ps. obiecuje nie używać zdrobnienia jeśli to Cię uraża
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-31 14:16
Proponuję małe podsumowanie:
Kto jest za mandatami liczonymi w równych procentach od statusu majątkowego?
(już bez argumentów, tylko  za albo przeciw)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-01-31 14:26
A Ty Marszałkini Sejmu czy jak?:-)
Ja jestem przeciw.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-31 14:27
jestem przeciw
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-31 14:29
Jestem ZA
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-31 18:05

>Piszac o prawoznawstwie i wskazanych pojeciach odnosilem sie do obrony koniecznej. Tego kontratypu nie da sie uregulowac tak aby uniknac watpliwosci.


Jak to nie da się uregulować? Ostatni przykład, gdy lump napadł na emeryta i zabrał mu 40,- z z portfelem. Lump, nim zabrał portfel, najpierw emeryta zaczął bić, więc ten w obronie własnej wyciągnął scyzoryk i zadał lumpowi kulka ciosów. Obaj trafili do szpitala. Emeryt ze śladami pobicia na twarzy, lump z powodu zadanych ciosów. Ustalenie faktów nie było trudne, bo przy lumpie znaleziono portfel emeryta, a jednak prokuratura zarzuca emerytowi przekroczenie obrony koniecznej. Moim zdaniem tak nie powinno być, bo w takiej sytuacji trudno określić stopień zagrożenia. Jak wcześniej napisałem, to napastnik musi się liczyć z konsekwencjami i ponosić winę.

>A co do poczty to pisalem ze sam fakt przeprowadzenia przetargu byl ok. I tylko tyle.


O tyle za mało i nie było OK. Jeszcze wczoraj widziałem ogłoszenia o zatrudnieniu w trybie pilnym osób chętnych do roznoszenia przesyłek sądowych. To znaczy, że mieszkańcy pewnych rejonów do dzisiaj nie otrzymują korespondencji. A pan prezes przed kamerami TV zapewniał, że PGP przystępując do przetargu dysponowała odpowiednim zapleczem. Bzdura, bo rzeczywistość okazała się zupełnie inna.
Inna sprawa, że przetarg ten był wymuszony przepisami prawa wspólnotowego, co nie oznacza, aby wygrał najtańszy. Usługi nie ocenia się według ceny, ale według profesjonalizmu. PGP daleko jeszcze do tego, bo od dobrych chęci ważniejsze są możliwości.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-31 19:59 Zmieniony 2014-01-31 20:02

>Tak, narzekania, jęczenie i płacze, a w sklepach tłumy, na parkingach ciasno, każdy ma płaski tv, internet i kablówkę. No bieda, że szok.


"Komunistyczne" myślenie. Dawniej też tak uważano, że oznaką bogactwa była pralka, telewizor i samochód. Dzisiaj trzeba na to spojrzeć inaczej. Tłumy w sklepach owszem, ale jakich? Z tanią odzieżą (przeważnie chińszczyzna) i takim też jedzeniem. Na parkingach ciasno, też się zgadza, ale co tam widzimy? Przeważnie weteranów szos. Samochód przestał być luksusem, a niekiedy jest koniecznością. Przeczytaj mój post, w którym opisuję wymogi zatrudnienia w tak modniej dzisiaj PGP i nie tylko. Na komunikację publiczną nie zawsze można liczyć, a tym bardziej, gdy charakter pracy wymaga dyspozycyjności.
Płaski telewizor, internet i kablówka. Tu wypowiedział się Walduś, więc cytuję:

>rogal to czysta ekonomia i rozsądek konsumentów. nie warto przepłacać na naprawy starych tv, lepiej kupić nowy , bardziej oszczędzający energię to samo dotyczy samochodów . a kolejki są tylko w soboty.


Dodam, że nie wszyscy mają możliwość wyjazdu za granicę i zobaczenia, jak świat wygląda, nie wszyscy mają na kino lub teatr (o ile coś takiego w okolicy jeszcze istnieje), i nie wszyscy mają dostęp do biblioteki. Ten pęd do świata, kultury i wiedzy załatwia właśnie  - w pewnym sensie - telewizja i internet. Inna sprawa z kablówką, bo tę NARZUCILI NAM cwaniacy, którzy zarabiają na pośrednictwie przekazu sygnału. Mieszkający w "blokowiskach" nie mają innej możliwości odbioru telewizji.

Na koniec sprawa mandatów i ankieta W-zetki. Swoje argumenty już wcześniej przedstawiłem.

>Proponuję małe podsumowanie: Kto jest za mandatami liczonymi w równych procentach od statusu majątkowego? (już bez argumentów, tylko  za albo przeciw)


JESTEM ZA.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-31 21:05
Zadałam pytanie, bo byłam ciekawa zdania innych uczestników forum.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-01-31 21:11
Jestem ZA
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-31 21:47
Ciekawy jestem, jakby wyglądał wynik ogólnopolski.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-01-31 22:46
Większość byłaby za Waszą propozycją z dwóch powodów. Po pierwsze to tak pięknie populistyczne. Po drugie zgadzam się z Korwinem-Mikke, że wadą demokracji jest to, że każdy głos wrzucony do urny ma taką samą moc bez względu na intelekt wrzucającego.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-01-31 22:45
Porównaj warunki i jakość życia 10 lat temu i teraz. Nie znam nikogo bezrobotnego. Mieszkam obok centrum handlowego gdzie chińszczyzny w żadnej postaci nie uświadczysz, za to tłum a i owszem. Komunikacją poruszam się wygodnie. A dobrze wszystkim nigdy nie będzie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-31 22:43
To nie zmienia faktu, że idealna regulacja nie istnieje. W przypadku obrony koniecznej musi istnieć swoboda interpretacyjna, ponieważ każdy przypadek jest inny i kazuistyka nie ma racji bytu. Decydujący jest tu zdrowy rozsądek prokuratorów i sędziów. W przytoczonym przypadku tego zabrakło.
Co do poczty to nigdzie nie odnosiłem się do słuszności i transparentności rozstrzygnięcia przetargu. Twierdziłem jedynie, że przetarg musiał się odbyć i sam to przyznajesz.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-01 17:03

>W przypadku obrony koniecznej musi istnieć swoboda interpretacyjna, ponieważ każdy przypadek jest inny i kazuistyka nie ma racji bytu. Decydujący jest tu zdrowy rozsądek< >prokuratorów i sędziów.<


Piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia. Jakoś cofasz się do "komunistycznych" czasów. Obecnie zdrowy rozsądek nie ma najmniejszego znaczenia. Prawo stało się "sztywne" owszem jest możliwość oceny faktów i dowodów ale musi to być poparte przepisami, wyrokami SO, SN lub nawet innego SR. Jak czegoś nie ma kk to tego nie bierze się pod uwagę i tyle.

Co do przetargu na korespondencję sądową masz rację. Wszyscy tu "dyskutujący" to wiedzę na ten temat mają tylko z publikatorów. Zwyczajnie mówiąc kolokwialnie: Poczta chciała za dużo, a np. Inpost dał dobrą ofertę i tyle. Czy ktoś z Was już odbierał lub w Waszym mieście listy przynosi kioskarz? Sądzę, że nie! To jest utrzymywanie na siłę z naszych pieniędzy kupę pracowników poczty, bo poczta to nie tylko listonosz i pani z okienka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-01 09:54 Zmieniony 2014-02-01 09:57

> Większość byłaby za Waszą propozycją z dwóch powodów. Po pierwsze to tak pięknie populistyczne. Po 
> drugie zgadzam się z Korwinem-Mikke, że wadą demokracji jest to, że każdy głos wrzucony do urny ma taką > samą moc bez względu na intelekt wrzucającego.


Łatwo sobie jak wytrychem pomachać słowem populizm, gdy się jest lub dopiero zaczyna bywać w warstwie uprzywilejowanej.
Wtedy wszystkie żądania słabszych można nazwać gromko populizmem, z którym się nie da nic zrobić, bo żądania są nierealne. Nierealne, ale z czyjego punktu widzenia?! Z punktu widzenia tych, którzy musieliby wreszcie poczuć ile kosztuje mandat?! Więc o populizmie nie mów, gdy mowa o ważnych sprawach i sprawach do załatwienia, gdyby nie... lobby tych bogatszych. 
I nie bądź Rogal taki do przodu z tym Korwinem w kontekście naszych ocen, bo chyba zaczynasz oceniać personalnie, czy mi się wydaje?
Co do istoty rzeczy (głosowanie do sejmu i inne głosowania administracyjne) Korwin ma niezaprzeczalnie rację, ale cóż można powiedzieć o intelekcie tych, którzy dbają o własną kieszeń, ściągając z innych kieszeni karę dotkliwą, a ze swojej ździebełko.
No tak...intelekt to może mają, ale morale są do kitu, by przypadkiem nie powiedzieć, że moralności  nie mają wcale?
Zrozum Rogal. Jeśli kierowca nie poczuje, że mandat zabolał go finansowo, to ma taki mandat i przepisy głęboko w ...(tu domyśl sobie  coś dosadnego, bo ja się nie wyrażam :-) ).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-01 13:46
Nie jestem w żadnej warstwie uprzywilejowanej cokolwiek by to miało znaczyć. Możesz sobie rzucać postulatem o odczuwalności mandatu co nie zmieni faktu, że jest o niewykonalny przy obecnym porządku konstytucyjnym. A Ty rozumiem jesteś moralna i ze swojej kasy innych obdzielasz:)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-01 17:08
O mandatach dyskusja to jak przelewanie z pustego w próżne.  Rogal jesteś jak typowy kujon – wykuł na blachę,  ale za cholerę nie rozumie co!
1. Kara będzie taka sama – finansowa
2.Musi być dotkliwa czyli dla zarabiającego 5 000 miesięcznie np. 3 tys. a dla zarabiającego 1000 – 300 i tak ten pierwszy ma lepiej zostanie mu 2 tys. ale pogłówkuje jak z tego wyżyć przyzwyczajony do innego standardu.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-01 17:13
I tutaj to Twoje "logika i zdrowy rozsądek Sędziów". Logika mówi, że człowiekowi mającemu dochód 800 zł. nie można dać mandatu (grzywny) 800 zł, bo i tak nie zapłaci, ale prawo nakazuje:) W ten deseń zwolnienia, rozkładanie na raty i odsiadka - do wyboru :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-01 19:31

>Większość byłaby za Waszą propozycją z dwóch powodów. Po pierwsze to tak pięknie populistyczne.


To nie populizm, ale - nazwałbym to przewrotnie  - "zrównanie szans". Nie widzę powodów, dla których biedny za wykroczenie drogowe miałby odpowiadać całym swoim majątkiem, a bogacz śmiać się z prawa.

>Po drugie zgadzam się z Korwinem-Mikke, że wadą demokracji jest to, że każdy głos wrzucony do urny ma taką samą moc bez względu na intelekt wrzucającego.


Zgadzam się z tym i dlatego tak bardzo ważne jest, aby zaprzestać powszechnej i bardzo niebezpiecznej indoktrynacji już prawie od oseska. Po takiej "obróbce" ludzie przestają myśleć samodzielnie, a jedynie posługują się schematami myślowymi narzuconymi im przez autorytety. Z tymi autorytetami ostatnio nie jest najlepiej, o czym świadczą liczne afery. I tu koło się zamyka, bo takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją, moralnością, a niekiedy i z samą wiedzą. Również nie ma nic wspólnego z wychowaniem, bo te przeważnie wynosi się z domu rodzinnego i środowiska.  W tym kontekście pewną jaskółką, świadczącą o zmianach na lepsze, jest przegrany proces ze "smarkaczami" przez byłego ministra.

> Porównaj warunki i jakość życia 10 lat temu i teraz. Nie znam nikogo bezrobotnego. Mieszkam obok centrum handlowego gdzie chińszczyzny w żadnej postaci nie uświadczysz, za to tłum a i owszem. Komunikacją poruszam się wygodnie. A dobrze wszystkim nigdy nie będzie.


Z tego wniosek, że masz ograniczony horyzont. Wyjedź za miasta na jakieś "zadupie", których w całym kraju jest mnóstwo i zobacz, gdzie i jak ludzie mieszkają. Jakie mają trudności z dotarciem do zakładów pracy, ile zarabiają, gdzie i co kupują.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-02-01 21:47
Pusta dyskusja.. Rogal jest oderwany od rzeczywistości.. i nikt go nie przekona.. Nawet nie chce mu się nosa wyściubić poza swój świat, ale potępia... chwali... nie słucha..
Może prowokacja?? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-02 03:28
Tu sie zgadzam. Dyskusja mega pusta. Dlatego mozecie czuc sie wygrani. Ja pasuje. Teraz mozecie sobie zglaszac postulaty i sie wzajemnie popierac. Potem zostana zrealizowane i bedzie wszystko pieknie. Powodzenia.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-02 09:06
Obrażony, czy obrażalski? Trzecia rano to zły doradca.:-)
Kryształek (pozdrawiam) miała rację .
"Rogal jest oderwany od rzeczywistości.. i nikt go nie przekona.. Nawet nie chce mu się nosa wyściubić poza swój świat
Mieszkasz na dużym osiedlu i nie widzisz biedy? Na czole nie mają napisane "bezrobotny", ale statystyki powinieneś znać. Pojęcie dotkliwości kary Cię frustruje. Umowy śmieciowe są ok. Tak śmieciowe, bo je można do śmieci wrzucić i niech się nazywają jak chcą. Te umowy były dla twórców, albo doraźne, a nie dla wykonujących pracę ciągłą miesiącami i latami.
Mówiliśmy tu kiedyś, ile procent zysków idzie do przedsiębiorców, ile do pracowników. Czas szybkiego bogacenia się powoli mija, trzeba oddać coś, choćby na ZUS lub samemu się do pracy zabrać.
Zresztą ankietowani pracownicy wybierali oskładkowanie kosztem mniejszej płacy. Jak myślisz? Dla kaprysu?

Zamiast się więc obrażać, przyjmij na klatę krytykę,  pomyśl, zadaj sobie kilka pytań przed lustrem, a potem jeśli zmienisz poglądy powiedz to głośno. To nie wstyd.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-02 09:34
Po tym wpisie rece opadly mi do konca. Oddawanie jakies...ludzie zastanowcie. A krytyka? Mamy wolny kraj i mi ona niestraszna. Tyle tylko ze Wy nie przekonacie mnie a ja Was
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-02 09:44
Oddawanie w przenośni i w skrócie. Nie czepiaj się terminów. Chodzi o to, że kalkulując zyski trzeba umiejszyć je o składkę zus i tyle. Terminologia Ci zasłania świat? Dostrzegaj sprawę nie słownik ekonomiczny, ok?
Może się nie przekonamy, ale nigdy się nie mówi nigdy.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-02 10:28
Faktycznie mamy wolny kraj, a raczej wolną amerykankę, gdzie konsekwencje zawsze ponosi najsłabszy, znajdujący się na końcu "łańcucha pokarmowego". Cwaniacy, urzędnicy, sądy i prawnicy mają się dobrze. Można przekonać się o tym po przeczytaniu niżej linkowanego artykułu.
Więcej w komentarzach pod artykułem.
Wielki przekręt na niemieckich autach

>Na rynku jest sporo naciągaczy, którzy nie mają żadnych skrupułów, a konsekwencje ponoszą ich klienci.
>O sprawie zrobiło się głośno kilka dni temu, kiedy media obiegły ustalenia gliwickiej prokuratury, z których wynika, że właściciel komisu w Raciborzu fałszował dokumenty i na ich podstawie sprowadził do Polski kilkaset samochodów z Niemiec. Szkopuł w tym, że każde z tych aut miało zostać zezłomowane.


>Jak to w ogóle możliwe, że auta, które miały trafić na szrot, pojawiły się w Polsce? Otóż Niemcy, chcąc uniknąć kryzysu w przemyśle samochodowym, wprowadzili system dopłat, który miał zachęcać do nabycia nowego auta. Oddając stary na złomowanie, można było sporo zyskać. Tyle że te zezłomowane auta nie trafiały na śmietnik, ale do Polski.

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-02 11:49
Otóż pracodawca nic nie musi, może za to robić to co mu się opłaca w granicach prawa i tylko tyle.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-02 16:43
Tu masz rację rogal. Rozróżnij jednak wypowiedzi tych, którzy piszą jak powinno być i dalej żyją od tych, którzy siedząc 24/dobę przed TV z tabletem na kolanach szukają sensacji, kradną cudze myśli i jako swoje przedstawiają, gdyż żadnych własnych doświadczeń nie mają. Zgadza się - nigdzie nic nie mają do powiedzenia to na forum postulują i sami głosują
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-03 17:43
Oto prawda o biedzie w Polsce, jest tak źle

>Najnowszy raport GUS „Warunki życia rodzin w Polce" jest wstrząsający - informuje rp.pl. Wynika z niego wprost, że to dzieci najbardziej cierpią z powodu biedy.

Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-03 18:54
Poza jedzeniem jeszcze są inne potrzeby, które bezwzględnie dzieci muszą mieć zaspokojone. Przeciwstawię z życia obrazek: tata kupuje dziecku ok. 5-letniemu wypasionego smartfona. Taki kraj, taka jego przyszłość jak młodzieży wychowanie. Oj może być jeszcze gorzej, gdy to pokolenie dorośnie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-03 19:48
No i co z tym smartfonem?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-03 21:34
Szkoda, że wielu tego nie rozumie. :-(
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-04 18:23
Jak się zastanowisz i przypomnisz historię to zrozumiesz. Trzeba jeszcze znać trochę dzieci i młodzież, oraz z jakich warunków, jaki wyrasta dorosły człowiek ;-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-04 19:06
Twój Ruch: w szkołach bezpłatne podręczniki i posiłki zamiast katechezy

>Poseł Armand Ryfiński podkreślił, że środki na ten cel rząd mógłby pozyskać likwidując katechezę w szkołach powszechnych, co pozwoliłoby zaoszczędzić w budżecie 1 mld 350 tys. zł rocznie na wynagrodzeniach dla księży i katechetów. Jego zdaniem z tych pieniędzy rząd powinien też opłacić ciepłe posiłki dla uczniów.


>- Ponawiam apel do premiera Donalda Tuska, żeby przestrzegał polskiej konstytucji i żeby edukacja w Polsce była faktycznie, a nie pozornie bezpłatna - mówił Ryfiński.


>Jak podkreślił w Polsce jest ok. 4 mln 600 tysięcy uczniów. - Koszt podręczników dla nich to około 200 milionów zł. My natomiast wydajemy pieniądze na katechezę. Za te pieniądze uczniowie mogą mieć podręczniki i ciepły posiłek - podkreślił poseł.


Pozostawiam to bez komentarza.
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-02-04 19:16
Katecheza jest potrzebna. Palikot niech na drzewo spada.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-05 18:00

>Katecheza jest potrzebna.


Dlaczego, komu i dlaczego opłacana z naszych podatków?
Rozmowa z byłymi agentami CIA. Jaki naprawdę był Ryszard Kukliński?
Dla jednych bohater, dla innych zdrajca. Co myślą o nim internauci? Jak w tym kontekście wygląda przypadek Edwarda Snowdena?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-05 19:19
Zadajesz pytania. Na moje w innym watku nie odpowiadasz.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-05 20:22

>Zadajesz pytania.


Są to pytania retoryczne. Wynika to zresztą z treści postu. Przykro mi, że napisałem w sposób niezrozumiały dla Ciebie. W przyszłości postaram się dopasować reguły pisowni do możliwości Twojego odbioru.

>Na moje w innym watku nie odpowiadasz


Jeżeli to jest to pytanie "A powiedz koralu zloty ile podatkow bezposrednich miesiecznie placisz i skad masz na utrzymanie?", to wybacz. Nie dotyczyło to poruszanego tematu, ale mojej osoby, więc nie byłem zobligowany, aby na nie odpowiedzieć. :-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-02-05 20:25

>Zadajesz pytania. Na moje w innym watku nie odpowiadasz.


tam pytanie było stricte osobiste -niczym przesłuchanie w skarbówce
tutaj merytoryczne w temacie
jeśli tego też nie pojmujesz i nie widzisz różnicy , to można ci tylko współczuć zaślepienia w czymś czego nijak nie rozumiesz.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-05 20:42
Drogi Rogalu, na Forum nie robi się osobistych wycieczek i nie porusza tematów kto, ile i gdzie zarabia. Jednak zrobię dla Ciebie wyjątek i abyś spał spokojnie zapewniam Cię, że nigdy nie miałem i nie mam żadnych problemów z Urzędem Skarbowym. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-05 21:54
To dosyc oczywiste gdy sie podatkow nie ma od czego odprowadzac:)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-05 23:46
Rogal , sprawialeś wrażenie że znasz się na finansach, podatkach itp. sprawach a tu wynika że nie wiesz o czym piszesz?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-06 07:00
A tak konkretnie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-05 23:38
http://babol.pl/gid,16382845,kat,1025465,galeria.html?_ticrsn=3&ticaid=612270

Mam nadzieję, że sportowcy nas nie zawiodą mimo wszystko. :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-02-06 13:26
Jak zwykle sprawy najwyższej wagi załatwiane za pięć 12http://fakty.interia.pl/polska/news-nowy-wniosek-ws-mariusza-trynkiewicza,nId,1101601
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-06 13:46
Masz rację  że               to sprawa dużej wagi. Bo zgodnie z jakimś  wyrokiem jakiegoś  sądu  ten skazany karę  odbył . Czy ta kara go " naprawila "  to inna broszka , ale dobiegła końca
. Wobec czego nie można  karać  nikogo za to że  odbył karę .
Czy on nie popełni tego samego na drugi dzień po wyjściu na wolność ,
to powinni wiedzieć Ci co go naprawiali.
Jaki skutek ma tzw resocjalizacjia na zachowanie skaza:ego. To powinni wiedzieć  ci cl takie kary orzekaja .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-06 13:54
On kary nie odbył tak naprawdę. Skazany był na eliminację ze społeczeństwa, a tylko nasze nowe prawo wtedy uchwalane na łapu capu i nieprzemyślane zamieniło eliminację na 25 lat zamiast dożywocia.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-06 14:16
I znów wracamy do teorii prawa. Nie można karać dwa razy za to samo. Hucpa i tyle.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-06 14:29
Zgadzam się z Tobą Rogal.
Zmienia się przepisy na szybko i byle jak. Odbył karę , obojętnie czy była za mała czy ktoś popełnił błąd , ale karę odbył.

Zresztą i tak uważam, że temat , by nie wypłynął w innej sytuacji , ale dzięki niemu masy mają o czym mówić. Nie myślą o ....
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-06 14:30
Rogal nie zrozumiałeś  problemu. Tu nie zastanawiamy  się  nad samym prawem. Tu chodzi o konkretny przypadek. Co powiesz    
gdy taki skazany wyjdzie na  wolność I trafi na twoje dziecko. Dalej będziesz wolał  hucpa?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 116) (3745113 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill