www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Mała Wspólnota Mieszkaniowa niepełnosprawnych i opiekunów (2146 - wyświetleń)
- Autor mundolio Dodany 2014-05-06 11:18
Nie jest to ogłoszenie marketingowe.

Poszukuję osób chcących założyć MWM (małą wspólnotę mieszkaniową) z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
Chętnie też kontaktu z osobami prowadzącymi/ zamierzającymi prowadzić tzw rodzinny (do 8.osób) dom opieki.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybiorę osoby, z którymi będę pracował konsekwentnie, dzieląc się zadaniami, ucząc od siebie wzajemnie, działając we wspólnym interesie. Dlatego szybko, lecz nie pochopnie, podejmij decyzje.

Efekt będzie taki, że w ciągu kilku miesięcy stworzymy świetny plan, ok. roku wprowadzimy w życie, by w ciągu kolejnych być wolnymi finansowo i życiowo.

Zadziałaj teraz, zanim będzie za późno. Jak?
Informację zawierającą poniższe elementy proszę kierować na email: mwmkontakt@gmail.com  o temacie WYBIERAM MWM.
1. Preferowany zakres wsparcia między członkami wspólnoty.
2. Preferowany czas i miejsce założenia i ewentualnie czas na jaki miałaby powstać.
3. Preferowana liczba mieszkańców.
4. Priorytety niepełnosprawnego
5. Priorytety opiekuna.
6. Wiek/wykształcenie/ostatnio wykonywany zawód niepełnosprawnego i opiekuna.
7. Miasto, w którym mieszkasz (gdyż od czasu do czasu może zaistnieć potrzeba aby spotkać się osobiście)
8. Ile masz czasu dziennie na tworzenie Naszego idealnego planu? (osobom wierzącym, że pracując 1h tygodniowo będą za miesiąc w połowie drogi sugeruję wrócić do oglądania TV:)
9. Ile możesz zainwestować- niemal każdy może.

Pozdrawiam Wszystkich.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-05-06 13:55
Hm. Intrygujące - jak zjawisko aktywności społecznej.

Ale sugeruję jednak najpierw wyłożyć - O CI WŁAŚCIWIE CHODZI, DO CZEGO I PO CO - zanim poprosisz ludzi o przesyłanie wypracowań.
A forma prawna?
A Twoje obowiązki i rola...?

Mnie akurat ton nieznoszący sprzeciwu nie zraża, bo o czymś świadczy. No, ale spróbuj doprecyzować opisane punkty oraz ogólne założenia, bo w tej chwili to mało danych...
Nadrzędny Autor mundolio Dodany 2014-05-16 13:13
Bluengel@ "ton nieznoszący sprzeciwu" to Twoja interpretacja ale jeśli tak odbierasz- przepraszam. Koncentruje się na znalezieniu (osób już zmotywowanych) a nie szukaniu (i motywowaniu). Pojmujesz, prawda? :-)

Odpowiadając:
Chodzi o jakość życia. Organizacja poprzez umiejętne skomponowanie składu mieszkańców Z autopsji wiem, że dużo tzw energii wydatkuje się małoefektywnie. Przykład: Codzienne czynności np gotowanie dla jednej osoby jest o wiele bardziej obciążające w tym finansowo, niż dla dwóch. Ujęcie w formie pytań wydało mi się najkonkretniejsze. Widać przegiąłem Twoim zdaniem.  Chcę od początku dobrać optymalnie pod kątem owych pytań. Celu. Wypracowania zaciemniłyby obraz. Moim zdaniem. Umyślnie nie podaję odpowiedzi jakich bym udzielił (i udzielam mailowo). Ja w moich planach nie jestem zwolennikiem tworzenia getta ludzi z jednym schorzeniem i umieszczenia ich w jednym domu czy ośrodku ale można wg mnie co sobie wymarzyłem robić takie puzzle.

W zależności od działań będących kołem zamachowym np przy wariancie: osoby starsze i częściowo niepełnosprawne, pewnie w dużym stopniu byłoby to zabezpieczone ich nieruchomościami. Inaczej w wariancie tylko z niepełnosprawnymi gdzie jest mniejsza przewidywalność przychodów- wiem to uogólnienie. Można za to zorganizować "naukę życia na wózku"...
 

Forma prawna: To mój słaby punkt, bo nie dość że tematyka obszerna, to w "tym kraju" liczy się praktyka. Najtrafniej, mimo wszystko, kogoś na początku zatrudnić i stopniowo się wdrażać. Z tego co zdążyłem rozpoznać teren- fundacja. Model non profit wydaje się idealnym, daje dużo mozliwosci.
Co do dotacji itp. to byłbym baaardzo ostrożnym. Pomijając kwestie etyki- chodzi mi o ryzyko uzależnienia stabilności od tzw czynników zewnętrzych
Wymaga opracowania rzecz jasna forma prawna początkowych działań, by wszyscy mieli zagwarantowane równe wzgl udziału prawa.

Dlatego też proponuję póki co:
- dobór kilku osób o podobnym podejściu- to fundamentalny punkt planu. Rekrutacja i selekcja
- rozmowę np poprzez Skype, żeby się lepiej poznać.
-zadawanie "głupich pytań"
 
Pozdrawiam

P.S. Ma to sens?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Mała Wspólnota Mieszkaniowa niepełnosprawnych i opiekunów (2146 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill