www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla Informatyków (6182 - wyświetleń)
- Autor pawelgr5 Dodany 2007-05-11 16:17
Witam.
Zdecydowałem sie na napisanie tego posta ponieważ nie znalazłem pokrewnego do artykułu pod tytułem "Program na sukces". Jako osoba posiadająca umiarkowany stopień i zarazem Informatyk ze specjalizacją grafik komputerowy (jestem na ostatnim roku studium policealnego w Krakowie) mam spore problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie (na czarno nie byłoby problemu ale zależy mi na ubezpieczeniu). Ja nie wiem czy mam takiego pecha czy po prostu źle szukam ale jakoś nie zauważyłem wzrostu ofert dla mojej osoby po otrzymaniu orzeczenia. Faktem jest, że posiadam orzeczenie dopiero od około 1 miesiąca ale jestem zarejestrowany w 4 agencjach wyspecjalizowanych w wyszukiwaniu zajęcia i coś powinno się trafić. Nie posiadam może doświadczenia (mam 21 lat) ale bardzo szybko się uczę   i znam język angielski na poziomie zaawansowanym.
Zwracam się z prośbą o pomoc u osób które mają dla mnie jakieś rady gdzie szukać oraz na co powinienem zwrócić uwagę przeglądając takie oferty.
Nadrzędny - Autor Ewka Dodany 2007-05-14 07:45
hej, też jestem informatykiem ale problemów z pracą nigdy nie miałam. Taka moja rada, nie szukaj pracy przez agencje - to świadczy o Twojej nieporadności, że niby nie umiesz sam... Zrób sobię bazę dużych firm (wręcz korporacji - oni są chyba najbardziej przychylni jako pracodawcy dla ON - sama w jednej z korporacji obecnie pracuje). Na początek proponuję firmy takie jak hp, oracle, ibm, google, adobe, motorola, siemens, samsung i jakie tam jeszcze nazwy Ci do głowy przyjdą, wejdź na ich stronki www i tam znajdź odnośnik praca (co nie zawsze jest trywialne). Napisz sobie dobre cv i kilka dobrych listów motywacyjnych (indywidualnie dla każdej z firm), przejrzyj zamieszczone oferty - na pewno coś się znajdzie - i porozsyłac cv'ki wszędzie gdzie się tylko da. Możesz jeszcze na koniec poszukać ofert na portalu pracuj.pl ale znacznie lepiej jest widziane przez pracodawce jeśli znalazłeś ogłoszenie na jego stronce - tzn że interesujesz się konkretnie jego firmą a nie szukasz pracy jakiejkolwiek - szczególnie w korporacjach jest to ważne. I jeszcze tylko jedno - nie umieszczaj informacji o swoim orzeczeniu na honorowym miejscy (to tak akbyś pisał "mam orzeczenie więc mi się należy" - roszczeniowa postawa to jeden ze stereotypów z powodu których pracodawcy boja się zatrudniać ON). Jeżeli już to gdzieś na szarym końcu w sekcji inne ;-)
Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia w poszukiwaniach,
Ewa

PS. możesz dać znać jak poszło ;-) mój adres e-mail: ewa414@tlen.pl
Nadrzędny Autor rudy102 Dodany 2013-10-18 15:42
Wiesz informatyk z dyplomem to nie wszystko.
Tutaj potrzebne ścisłe ukierunkowanie - tak jak lekarz bez specjalizacji nie dostanie pracy tak samo z branża IT.
Polecam naukę programowania w JAVA, z tym językiem nie ma problemu z pracą.
Nadrzędny - Autor pawelgr5 Dodany 2007-05-14 17:25
Dzięki. Na pewno dam znać jak się coś ruszy. Na razie mam jedną ofertę z IBM oraz Capgemini. Dla Capgemini pracowników szuka Randstad Infostaff dzięki czemu w ogóle dowiedziałem się że taka firma poszukuje ludzi. Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej wstępnej i przeszedłem ją. Teraz mam czekać na odzew z firmy. Jak to nie wypali to sprawdzę ten IBM. To nie jest tak że nie szukam na własną rękę. Mam po prostu małe doświadczenie w szukaniu i próbuje wszystkiego.
Jestem dobrej myśli.  Jeszcze raz dzięki za rade.
Nadrzędny Autor Arias Dodany 2007-08-16 21:48
Witaj...

... a czy możesz mi napisać czy znasz programowanie w php i MYSQL?

Bo w koncu po co szukac jakies etatowej pracy za marne grosze, jak mozesz...
ale o tym więcej po otrzymaniu odpowiedzi ;-)

pisz na adres Mariaz@konto.pl
Nadrzędny Autor Mirekk Dodany 2010-09-18 12:16
Tu znalazłem ciekawy przykład listu motywacyjnego dla informatyka, na pewno się przyda - http://www.list-motywacyjny.com.pl/list-motywacyjny-przyklady/list-motywacyjny-wzor-informatyk-programista
Nadrzędny Autor kenorb Dodany 2013-10-01 11:27
Poszukuje informatykow do pomocy przy duzych projektach.
Wiecej informacji na: kenorb at o2 dot pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla Informatyków (6182 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill