www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Komunikacja - samodzielne podnoszenie kwalifikacji (6785 - wyświetleń)
- Autor kazoo Dodany 2014-06-01 22:41
Witam,

Jestem zwolennikiem idei, że samemu można dużo zrobić.

Poniżej załączam link do artykułu, w komentarzach jest odnośnik do artykułu Leona Szkutnika - można się z niego dowiedzieć, jak skutecznie nauczyć się języka obcego. Niekoniecznie z pomocą nauczyciela. To wartościowe porady.

http://londynek.net/czytelnia/Globish+komunikacja+za+pomoca+1500+slow+czytelnia,/czytelnia/article?jdnews_id=3829203

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor stat23 Dodany 2014-06-07 19:04
Artykuł ok, porady dobre. W tym podanym źródle L. Szkutnika jest jeszcze więcej cennych informacji. W sumie wielu niepełnosprawnych ma renty i ciężko o pracę - to mogą sami się podszkolić, żeby potem wejść na stanowisko. Ja polecam do nauki języka programy komputerowe, najpopularniejsze i chyba najlepsze to profesor henry, super memo i euro+ chyba. Do nauki, gotowi, start!
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-07 22:25
Stat moze byc Staś? Nauka ok.
Ale czy emeryci maja jeszcze ochote
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-08 07:19
W odpowiedzi dla: stat23
To bardzo dobre programy,  które wymieniasz. Świetnie ćwiczą zapamiętywanie. Obecnie mam trudniej (zanikające widzenie), ale idę do przodu. Tyyyyyyyyylko wolno. :-))))))
Nadrzędny - Autor stat23 Dodany 2014-06-08 20:06
Ja przerobiłem Profesora Henriego część 1i2 i jestem w trakcie 3i4 (słownictwo, wersja 5.0). Dużo to daje. Ćwiczy pamięć i zdolności umysłowe. A teraz jest nowsza wersja - 6.0, podobno jeszcze lepsza. A najlepsze jest to, że samemu można osiągnąć poziom, którego nie są w stanie osiągnąć uczniowie nawet po wieloletnich szkołach :-)

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2014-06-08 20:34
W tym artykule:

http://londynek.net/czytelnia/Globish+komunikacja+za+pomoca+1500+slow+czytelnia,/czytelnia/article?jdnews_id=3829203

jest odnośnik do świetnego tekstu L. Szkutnika o nauce języka obcego. Podaje szerokie spektrum sposobów nauki - tych koniecznych i tych pomocnych. Bo uczyć się można różnie.

Zgadzam się że te programy komputerowe do nauki języka - to super sprawa!
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-09 07:11
Mnie znacznie spowalnia wzrok. Jednak nie chcę utracić tego, co już zdobyłem w nauce języka. Zatem prę do przodu z tym co mam. :-) I mam nadzieję, że dopnę swego. :-)))
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2014-06-09 12:29
Jeśli przeszkodą jest wzrok, to można w dużym stopniu uczyć się ze słuchu. Są dostępne dialogi, różnych firm, np. Edgard, audiokursy.pl. Można też słuchać i powtarzać fiszki. Są dostępne fiszki z całego zakresu słownictwa - od A1 do C2 (wydawnictwo cztery głowy), na płytkach do słuchania. Można też słuchać gramatyki, są takie płytki. Wystarczy rozejrzeć się w sklepach internetowych.
Oczywiście można też za friko słuchać radia BBC, na żywo lub różnych podcastów na wybrane tematy. Co więcej, są specjalne audycje na stronie radia BBC - przeznaczone do nauki angielskiego - np. 6 minute english. Można sobie wybrać taką audycję na podcaście i słuchać - dużo to daje!

Pozdrawiam i życzę ciągłego zapału do nauki!
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-09 16:14
Dzięki. Staram się dużo mówić, pisać. Z czytaniem trochę gorzej, ale powolutku do przodu. Nie chcę być bezczynny. Jakiś czas temu nie wiedziałem, jak włączyć komputer. Syn mi w tedy powiedział, iż: " Tato, rób coś. Nie chcę mieć zacofanego tatę." No i zawziąłem się. Dzisiaj śmigam w kompie, co tylko się da. Znam Worda, Eksela, i inne również. Mam mnóstwo spraw załatwianych przez Internet włącznie z opłatami. No i przyszedł czas na język Angielski. Syn umie śpiewająco czytać, pisać i mówić w tym języku, więc mam nauczyciela. :-))) Będzie dobrze. Siwa broda mi nie przeszkodzi. :-))))
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2014-06-11 21:44
Cieszę się, że są tacy ludzie - pełni zapału. Tacy ludzie ciągną sprawy i ludzi do przodu.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-12 06:07
Rozwój Osobisty, to nie tylko sfera duchowa, lecz i intelektualna. Skroro emeryci mogą studiować, to czemu nie można się uczyć języków. Wolniej bo wolniej, ale do przodu. Pozdrawiam:)))
Nadrzędny Autor stat23 Dodany 2014-06-13 21:46
Odpowiedzią na potrzebę ciągłej nauki i doskonalenia mogą być też kursy językowe. Najlepiej jak kurs jest zakończony egzaminem z możliwością uzyskania certyfikatu. Wiem, że takie kursy dla niepełnosprawnych są dofinansowane -  czasem nawet w 100%. Jednak wiadomo - nic nie zastąpi samodzielnej nauki. Można jedynie samodzielną naukę uzupełnić. Kto coś się już nauczył - to wie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Komunikacja - samodzielne podnoszenie kwalifikacji (6785 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill