www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 142) (3707310 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-23 08:09
Prokuratura winna prowadzić działania w kierunku wyjaśnienia tej „afery taśmowej” dwu kierunkowo, jednocześnie. Pierwszy kierunek, to bezwzględnie wyciągnąć konsekwencje w stosunku do Osób nagranych. Wyjaśnić do końca i bez „patyczkowania się”, czy tu złamano prawo? Czy doszło do korupcjogennych działań? Czy owi prominenci działali rzeczywiście na dobro Państwa, czy tylko dla korzyści dla własnych stanowisk i siebie samych.
Drugą ścieżką konsekwentnie ścigać tych, co nagrali. To również jest do wyjaśnienia: Kto? Co? Kiedy? I w czyim imieniu?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-23 08:28
I jak już znajdą tych co nagrali, to co z nimi zrobić? Ukarać czy nagrodzić? :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-06-23 13:07
Kupić im lepszy sprzęt do nagrywania  Karaoke i do końca życia niechaj utrzymają się ze śpiewania na ulicy . Bo tylko ulica ich może ocieniać :-( wraz kolorowymi gazetami do których zaliczam ten tygodnik. Swoją drogą to miałem większe mniemanie o Wprost, bo o naczelnym już nie .Jak mi wpadło do rąk Wprost to lubiłem go czytać ...nie powiem że co tydzień go kupowałem, ale kupowałem . Pozdrawiam. Od dziennikarzy również wymagałbym przemyślanego działania . Pewnie za bardzo im wpadły słowa opolskiego hitu" Będzie się działo"  Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-23 14:59
Myślę, że dylemat polega na tym, czy decyzyjni tego Kraju winni sami pilnować prawości swego działania? Czy ową prawość, trzeba wymuszać? Czy aby wstrząsnąć społeczeństwem tego Kraju, trzeba aż „afery taśmowej”, czy Polacy sami winni poważniej przyglądać się działaniom swoich wybrańców? Czy dziennikarze muszą uciekać się do łamania prawa i nagrywać z ukrycia owych prominentnych, by udowodnić w rezultacie, iż coś się dzieje nie tak?
Być może właśnie to Rząd Polski winien poczuć się do odpowiedzialności za swoich zatrudnionych działaczy? Bo skoro coś się dzieje, i nic Rząd z tym nie czyni, to być może działania prasy z łamiącymi prawo nagraniami, są jedynym sposobem na wykazania wadliwości tego Rządu, bądź ich członków?
Uważam, iż nic nie dzieje się bez przyczyny. Półśrodki tu nic nie dadzą, jeśli nie zmieni się mentalność polityków i samych mieszkańców. Bo, czy ktoś nagra z ukrycia, bądź nie – nie miałoby znaczenia, gdyby nie było podstaw ku temu. Przyczyną problemu nie jest prasa, a nagrywani. Skoro jest powód, jest i reakcja.
Wniosek jest jeden. Sprawa nagrań nie może pozostać bez echa odpowiedzialności winnych. A winni – no cóż – myślę, iż są po wszystkich stronach. I po stronie Rządu, iż miast wyraźnie określać i likwidować prywatę tam, gdzie chodzi o dobro kraju. I politycy, którzy wykorzystując własne stanowiska i immunitety, czynią, co chcą bez konsekwencji. I mieszkańców tego kraju, którzy wreszcie winni zrozumieć, że należy bezwzględnie rozliczać tych, których sami wybierają. Nagradzać sprawdzonych w tym dobrym tego słowa znaczeniu, a pozbawiać stanowiska tych, którzy się nie sprawdzili, bez możliwości piastowania stanowisk decyzyjnych.
A redakcje różnych gazet, wraz z dziennikarzami, winni wystrzegać się wpływów partii, jak i innych wpływów.
Jednak najgorszym scenariuszem „afery taśmowej”, będzie fakt, iż nagrani politycy pozostaną nadal bezkarni, uznani za niewinnych – a cała wina spadnie na tych, którym udało się nagrać ową „niewinność” polityków. A jak będzie czas pokaże.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-23 18:21
Ełaśnie skinczylem cxyrac dzisiejszy Wprost. Tam nic nie ma w tych nagraniach.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-06-23 23:13
Liczą na to, że znajdzie się takich wielu ... i kupią ;( . Nie znam powodu dlaczego ktoś nagrywał nielegalnie członków naszego rządu . Za to redaktor naczelny Wprost pewnie wie bo nie narażał by gazetę na oskarżenia że nie zna granic i demokracje myli z debilizmem politycznym . Nie ma świętych krów i dowody świadczące o przestępstwie powinny zaraz trafić do służb prowadzących śledztwo . A swoją drogą to te służby dupę zmoczyły, to one winne wskazywać: co ma robić polityk, żeby ustrzec się takiego g...a .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-23 09:26
Karac w oderwanu od tego czy zlamano prawo? Idac tym tropem mozna zamknac tez ciebir.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-23 19:11
Kto zabił i wyrzucił noworodka do śmieci? Policja prosi o pomoc

>Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku proszą o pomoc w ustaleniu, kim są rodzice martwego noworodka znalezionego na początku maja w sortowni odpadów Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się zdrowe.


Polska to katolicki kraj, więc jak to możliwe?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-06-23 19:51
To pewnie ateisci. Sam mowisz ze jest ich coraz wiecej.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-23 19:56 Zmieniony 2014-06-23 19:58
Pewnie za długo rozmyślali o sumieniu. No i widać, że doszli do porozumienia. :-( Ale to nie problem, spowiedź załatwi sprawę.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-23 20:41
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/korwin-mikke-bede-przekonywal-ludzi-ze-sa-niewolnikami/wp4rf

>Unia Europejska opanowana jest przez komunistów, państwo opiekuńcze musi być zlikwidowane, dobry Europejczyk musi nienawidzić UE - mówi europoseł Janusz Korwin-Mikke.
>- Państwo opiekuńcze musi być zlikwidowane jak najszybciej, jeśli Europa ma przeżyć. Nasz kontynent ginie, umiera. W efekcie działania państwa opiekuńczego ludzie stają się głupi, słabi, nie ma selekcji naturalnej.
>Ludziom nie wolno pozwolić, by byli całkowicie bezpieczni, na koszt innych. Dlaczego ja mam płacić za czyjeś bezpieczeństwo? To jest niedopuszczalne. Cały rozwój pochodzi z ryzyka. Bezpieczeństwo to jest śmierć. Gdy ludzie są zabezpieczeni, nie robią nic. Umieramy, bo państwo opiekuńcze nas zabija. My mówimy: nie tędy droga, kto nie ryzykuje, ten nie je.


Najlepiej grać w karty na pieniądze.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-23 20:47
Korwin dobrze mowi. A w karty na pieniadze tez gram.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-24 18:12 Zmieniony 2014-06-24 18:16
Rogal, ja nie gram w karty, jednak gram na instrumentach, mniejsze ryzyko a większa pewność i nikt mnie nie ogra a zawsze wychodzę na swoje... Zaś, co do Korwina, to ma rację, że UE jest opanowana przez komunistów, jak i została stworzona przez komunistów. Jestem za tym, aby doprowadzić do likwidacji tego dziadostwa. Jednak, do czasu istnienia UE, uważam źe naleźy korzystać z tych przywilejów jakie są w zachodnich krajach w sprawach osób niepełnosprawnych aby utworzyć dobry system pomocy dla niepełnosprawnych i chorych którego w Polsce w ogóle brak a to co jest, to moźna nazwać kpiną z tych ludzi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-24 18:56
Czego konkretnie oczekujesz?
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-06-24 20:06
GUPIE PYTANIE ROGAL ZADAJESZ.JAK CZEGO,POOOOOMOCY I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM.!!!:-))))))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-24 21:35
I duuuuuużo i wszystkim. Po równo:)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-06-24 21:36
NO NARESZCIE KAPUJESZ,TAK JAK BYŁO ZA JEGO MŁODOSCI.:-))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-24 21:48
I więcej, jescze, dajcie nam, dajcie, zabierzcie tym bogaczom, bo ukradli na pewno, przecież wszyscy wokół są biedni:)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-24 23:57
A czy ja pisałem o bogatych gdy pisałem o systemie pomocy dla niepełnosprawnych? Pisałem jedynie źe istniejcy system pomocy chorym i niepełnosprawnym jest kpiną z tych i to uważam za prawdę. Moim zdaniem trzeba stworzyć fundacje i stowarzyszenia takie aby pomagały chorym i niepełnosprawnym rzeczywiście a nie tylko na papierku, innym słowem, na niby, jak to czyni ta organizacja władająca tym forum.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-25 00:13
Uważam Cię, rogal za bardzo ubogiego człowieka a wiesz dlaczego? Bo jesteś niemyślącym pajacem na snurku.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-06-25 06:55
Taka ocena z twoich ust to pochwala poniewaz oznacza ze masz mnie za kogos calkowicie odmiennego od siebie. Jak to dobrze ze nie za podobnego
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-24 06:09
Jasno wynika z tego,  iż Korwin-Mike nadaje się do roli mieszkańca bezludnej wyspy. I to w czasie dinozaurów. Tam sprawdziła by się jego teza, puki nie stał by się przekąską. :-)))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-23 23:50
rogal160...

>Karac w oderwanu od tego czy zlamano prawo? Idac tym tropem mozna zamknac tez ciebir. >


Ciebie także, nie sądzisz czasem??? ;-) :-p
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-06-24 05:20
Prezes Point Group skupował akcje spółki na długo przed taśmami "Wprost"

>Prezes i większościowy właściciel Platformy Mediowej Point Group skupuje akcje spółki, do której należy m.in. "Wprost" - zauważyli dziennikarze ekonomiczni. Zaczął to jednak robić na długo przed tym, jak tygodnik ujawnił taśmy z podsłuchów.
>Jak informuje spółka w komunikacie giełdowym, członek zarządu Platformy Mediowej Point Group od 9 do 16 czerwca kupił 235 tys. akcji tej spółki, płacąc w sumie prawie 90 tys. zł.
>Tymczasem 16 czerwca należący do PMPG tygodnik "Wprost" opublikował materiały, dzięki którym wyczerpał się cały – i tak podniesiony – nakład pisma. Kupno akcji komentowano więc m.in. w mediach społecznościowych. "Spory ruch na akcjach wydawcy Wprost tuż przed upublicznieniem nagrań" – pisał np. na Facebooku Paweł Nowacki, zastępca redaktora naczelnego ds. online "Dziennika Gazety Prawnej". – Trudno te transakcje jednoznacznie zinterpretować: mogły mieć związek z taśmami, a równie dobrze mogły nie mieć żadnego, tym bardziej, że skup akcji zaczął się wcześniej, a w grę nie wchodzi duża kwota – mówi Paweł Nowacki.
>Istotnie, z innego komunikatu giełdowego PMPG wynika, że prezes spółki Michał M. Lisiecki w okresie 14 listopada ub. r. - 10 czerwca br. zwiększył swój udział w jej kapitale zakładowym o 1 proc. i obecnie posiada 63,5 mln akcji PMPG, tj. 61,14 proc. kapitału. "Status spółki publicznej wymaga od zarządzających PMPG transparentności i prezes spółki konsekwentnie dopełnia obowiązków informacyjnych, które z tego statusu wynikają" - podkreśla Anna Pawłowska-Pojawa, PR manager PMPG
> Na bezpośrednie pytanie, kiedy prezes PMPG dowiedział się o taśmach będących w dyspozycji redakcji "Wprost" i czy zakup akcji miał z tym gorącym tematem coś wspólnego, Pawłowska-Pojawa już jednak nie odpowiada. "Spekulacji i plotek nigdy nie komentowaliśmy i to się nie zmieniło" – ucina.

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-06-24 05:58
Kazdego. Dlatego tak nie wolno robić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-24 08:13
http://www.sfora.pl/polska/Nowy-skandal-z-Pendolino-Nie-miesci-sie-na-torach-a69183
Znów ZMARNOWANA KASA.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-24 10:16
Nie ma kto o tym pomyśleć. Rząd zajęty jest ratowaniem „stołków”. A to, że są straty, no cóż. To zwali się na Włochów. No, jakich oni mają specjalistów. Wyprodukowali super pociąg, nie biorąc pod uwagę rzeczywistości Polskiego „skansenu”. Zapewne znowu ktoś będzie winien, byle nie ten, kto winien być za to odpowiedzialny. Oj! Odpowiedzialny? Jest tu ktoś taki? Jest tu ktoś? :-))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-24 12:56
Przeważnie w przetargach głównym kryterium jest cena. W ten sposób władza udaje, że dba o finanse publiczne. Dopiero później okazuje się, że wyjdzie drożej. Przykładem jest wiadukt w Mszanie (kliknij).
Wyjątkowo z Pendolino było inaczej. Pomimo, że w Polsce buduje się taniej podobne pociągi, zakupiono droższy i nie pasujący do naszych warunków.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-24 20:41
Kongres Nowej Prawicy zbyt radykalny nawet dla Wildersa i le Pen

>Takim sojuszem za wszelką cenę byłoby porozumienie się z polskim Kongresem Nowej Prawicy (KNP). Próby znalezienia wspólnego języka z KNP się nie powiodły. Ugrupowanie to reprezentuje antysemickie, homofobiczne poglądy;, domaga się też zniesienia prawa wyborczego dla kobiet. Nawet dla przeciwnika Europy i antyislamisty Wildersa to zbyt ekstremistyczne zapatrywania. W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik francuskiego Frontu Narodowego (FN) Mariny le Pen. FN nie stara się stworzyć żadnej frakcji na siłę, tylko frakcję "znaczącą politycznie".

Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-24 20:52
NACHBAR, Zygmunt, Norbi i  w-zeta (tchórz) idźcie sobie stąd, My Was Tu nie chcemy i tyle. Czytać potrafimy i nie potrzeba nam przedruków i wklejek - SPADAJCIE!!! WSZYSCY WAM TO MÓWIĄ :-(
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-06-24 21:41
A KTO TO TO MY?TY I KTO?LIDZIA???BO INNYCH ALTERNATYW NIE WIDZE.MI NIKT NIE PRZESZKADZA ,NAJWYZEJ JAK COS NIE TEGES TO OPIERDZIELE I JUZ.WSZYSCY TO WIEDZA NAWET ZYGA CHYBA TEZ,A NORBUSIA TO JA MOGE ŁYZKAMI DO MIODU DODAWAC.:-))))))WIEC TO MY TO TYLKO TY KOBIETO I KTO???
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-25 05:35
Przestańmy zajmować się Kobietą. Jak Nowa Prawica Korwina dojdzie do władzy, Kobieta będzie musiała zająć się dziećmi i garami. Teraz są ciekawsze wydarzenia, np. afera podsłuchowa. Powoli wychodzi na światło dzienne cały jej mechanizm, czyli kogo (już wiemy) i kto podsłuchiwał (właśnie to ustalili). Wybór padł na biznesmena Marka F. To kolorowa postać.
Kim jest Marek Falenta?

>Polski biznesmen, który zaczynał z 2 tys. złotych, a dziś z majątkiem rzędu 440 mln zł figuruje na listach 100 najbogatszych Polaków, został zatrzymany przez ABW w związku z aferą taśmową. Choć jest akcjonariuszem blisko 30 spółek, daleko mu było do pierwszych stron gazet. Aż do dziś.


Zmiana tematu. Ostatnio bardzo głośno było o mężczyźnie, któremu przeszczepiono twarz. Było głośno i ... ucichło, bo dalsze losy tego mężczyzny nie są już tak medialne, choć powinny.

Mężczyzna z przeszczepioną twarzą zbiera na rehabilitację


>Grzegorz Galasiński, 34-latek, któremu ponad rok temu lekarze przeszczepili twarz, znów znalazł się w potrzebie. Mężczyzna potrzebuje blisko 40 tys. zł na leczenie i dalszą rehabilitację. Pieniądze, które otrzymuje, to za mało, by opłacić wszystkie wizyty i zabiegi. W pomoc zaangażowali się internauci, którzy za pomocą strony siepomaga.pl zbierają potrzebne pieniądze. Na razie mężczyznę wsparło 138 osób, które łącznie wpłaciły 3742 zł. Pieniądze mają być zbierane także podczas specjalnie organizowanego koncertu charytatywnego.

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-25 23:22
Ta Nowa Prawica Korwina pomyślała jednak o takich elementach jak "KobietaA", zrobiłaby porządek i pokazałaby Jej gdzie jest Jej miejsce...
Jeśli zaś chodzi o Marka Falenta, to doszedł do tego, aby wreszcie dać się do prawdziwej polityki... Takich ludzi trzeba szanować, gdyż nie bacząc na konsekwencje ze strony ABW i innych rządowych służb bezpieczeństwa ryzykuje zdrowiem, życiem i ciężko zapracowanym majątkiem, aby odkryć rządowe "lewe" układy...
A co do dzisiejszego głosowania nad wotum zaufania dla "koalicji rządowej" i dla Tuska, dowiedziono jedynie, jak głęboko wżarła się korupcja, układy między skorumpowanych do szpiku kości najważniejszych polityków w Polsce...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-26 06:06
Myslisz ze on to zrobil dla dobra ogolu?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-26 12:53
A Ty, Rogal, co robisz dla dobra ogółu, poza tymi statystycznymi wyssanymi z palca GUS-owskimi słupkami??? Jak pytasz, co ktoś dobrego zrobił, bądź robi, to spojrzyj w lustro i zapytaj wpierw siebie o to... Bo z tego, co napisałeś już w ogóle na tym forum, to wynika tylko jedno, że dbasz tylko swój tyłek...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-26 15:17
Nigdy nie twierdzilem ze robie cos pro publico bono. Natomiast mowimy teraz wskazanym przez Ciebie Panu.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-26 19:37
Odpowiedź sobie sam na to: Co ty dobrego zrobiłeś bądź robisz dla słabszych... Rogal...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-26 21:04
Już mówiłem, że nic.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-27 01:35
To rusz tyłkiem i spróbuj coś zrobić dla ON a dowiesz się jak trudno jest cokolwiek osiągnąć dla tej społeczności... A jak coś osiągniesz to pogadamy. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-25 08:39
I znów mamy tu "mądrale", co poucza tutaj stałe
Tylko prawi i obraża, choć już nie ma tu ołtarza.
I nie czuje się wspaniale, bo pojęcie wciąż ma małe,
nic dziwnego się nie zdarza, by rozpoznać, kto obraża?
Kto aż "kipi", kiedy "Pipi" niewidzialna jest dla ludzi
czemu brak "Jej" odpowiedzi, "Ona" wszystkich,  wszystko śledzi,
i wciąż stara się "bidula" elokwencję tutaj użyć
przeto, swoim słowem "biedzi" - tu monitor, "Ona" siedzi.
Wciąż wydaje "Jej" się snadnie, iż tu kogoś wnet dopadnie
tu dorzuci, tam "dołoży", przytnie, wytnie, i przyklei,
coś podkreśli - chce, "by ładnie" a tu znowu "śliwka wpadnie".
I tak snuje – czy "Jej" gorzej? Przecież nie jest "przy nadziei"
Może "chłop" coś "Jej" pomoże, co popiera, wie, kto "Ona"
może tęskni i miłuje, i tak „bidna” się w ciąż biedzi,
"On" w niej "Klarę" widzi -  może, a "Wacława" wielka "Bona".
I po "murach" tak się snuje, jęk wtóruje w korytarzach
Echo tylko „Jej” odpowie: Co masz w głowie! To masz w głowie!
Tak też pisze „wielka Dama”, według niej się tak nie zdarza,
Tylko „echo” jej odpowie? Czy być może? To w mej głowie?
Lecz niech „luzem tutaj błyśnie”, ta „kobita” z drugiej strony
„Mięsem rzucać” nie wypada, tu nie „mięsny” tu nie „lada”
Tu „duszyczki” raczą snadnie, porozmawiać, w czym wypadnie.
Tutaj Panie i Panowie – prosta sprawa.
Chcą gawędzić sobie ładnie, bez „Sabatu” – każdy pragnie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-25 09:20
Wczoraj chyba rację miała Staruszka, w postach "kobiety" było słychać wściekłość. Może ktoś ją od źródła odciął i "pełen tyłek złości" miała, hihi. Jej głupota ją wyprzedza na kilometry.:-))) dziwię się tylko, że są osoby, którym źdźbła prawdy przeszkadzają, a ewidentny wulgaryzm tej mądrej inaczej forumowiczki, nie. Może napluć na wszystkich i wszytko, a jeszcze z nią się rozmawia bez zastrzeżeń. Swój do swego ciągnie, czy jak????
Nie było mnie z przyczyn różnych sporo dni i nie wiem, czy mam ochotę być dalej w towarzystwie TAKIEJ osoby jak "kobieta". To przekracza moje przyzwyczajenia. 
To post Ioty mnie skłonił do dyskusji na dziś.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-25 11:47
Oj! W-zetko
Tu z agresją nie dasz rady w żadnym razie,
By zrozumieć…
co się dzieje, trzeba by być tu na „gazie” – słowo daję.
A, że szkoda na to zdrowia, i każdego tu mądrości,
Niech „kobieta”…
Swe uwagi prawi w domu, chamstwo nigdzie nie zagości,
Nie potrzebne jest nikomu.
Czas zakończyć „łatwość” chamstwa, arogancji, ludzi, których,
Tępić wszędzie przykład „draństwa”, style wpisów, co niektórych.
Dużo tutaj…
Wpisów własnych, choć różnice zdania dzielą czasem,
To jest dowód niewygasłych potrzeb rozmów,
„Tych z wąsikiem” „Tych z obcasem”.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-25 19:32

>rację miała Staruszka, w postach "kobiety" było słychać wściekłość. Może ktoś ją od źródła odciął<


Taaaa ;-)staruszka też twierdziła, że z w-zet "...nikt nie gada tylko somsiad"

Rozczaruję cię:) mnie nie tak łatwo odciąć od czegoś, a zwłaszcza od kaski :-) i przystojnego faceta ;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-25 23:31
KobietaA chyba nie wie, że od tego pełnego tyłka złości, na buzi robią się zmarszczki, a na głowie włosy wypadają, a od tych kłamstw nos rośnie, niech zajrzy do lustra, a wtedy zobaczy, co z Niej zostało...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-25 09:17
Iota, czytam z poślizgiem czasowym, ale jest coś z czym się nie zgadzam.
Napisałaś:

> Po pierwsze – spora część tego forum, obstawiam, za nic nie płaci „ze swoich podatków” bo wszystkie pieniądze ma od państwa (w formie rent i emerytur), więc z unoszeniem się że „z naszych podatków” to ja bym jednak była ostrożna.


i dalej:

> Po pierwsze - w pewnych przypadkach naprawdę otrzymuje się rentę z dobroci społeczeństwa, bo nie ma takiej możliwości żeby człowiek sobie jej równowartość wypracował sam i gdyby miał dostać dokładnie tyle ile wypracował, to dostałby kilka złotych na miesiąc.


Ja bym nie była taka pokorna Iota, bo po to ludzie się organizują w narody, a narody w Państwa, aby mieć  (jaką taką) pieczę nad tymi, którzy sa słabsi. Inaczej ci, którzy są niezdolni do pracy powinni być eliminowani. Cywilizacja jednak stanowi inaczej, więc żadna łaska, tym bardziej, ze młodzi sami będą w takiej sytuacji za iks lat.
Zwróć uwagę, że na budżet państwa składają się nie tylko zbójeckie podatki jawne i bardziej zbójeckie ukryte od pracowników, ale także cła, akcyzy, podatki od wody deszczowej (sic!) od korzystania z wody rzecznej (też!) Dochody z prywatyzacji, dochody zagraniczne itp. I po to jest państwo, żeby tym zarządzało zwrotnie. Więc jeśli rencista, emeryt dostaje wypłatę, to płaci też podatek za tę usługę jaką państwo dla niego zrobiło ze swoich zysków.
W związku z tym rencista nie jest wyłącznie na utrzymaniu i łasce innych ludzi, bo pojmowanie tego w taki sposób jest uwłaczające dla ludzi, którzy w takim samym systemi pracowali i budżet tworzyli, a państwo zarządzało wtedy ich podatkami i przez 30 lat miało szansę wielokrotnie zarobić na tych różnych funduszach.

I teraz, jeśli emeryt i rencista burzy się na absurdy w polityce ekonomicznej państwa, to ma prawo jak najbardziej, a może i większe, bo przez te lata długiej pracy wniósł do budżetu więcej niż wniósł niejeden bezczelny młody, który starymi pogardza. Młodych rencistów, którzy nie pracowali jest też trochę, ale nie oni wybierali swojego losu, za co więc mają mieć kompleksy?
Tak więc moja rada, Iota nie miej poczucia wdzięczności wobec społeczeństwa, a miej pretensje do państwa, które tymi funduszami źle gospodaruje. Mamy do czynienia z systemem, a nie z łaską.
Łaskę wobec ON proponuje Korwin, który chce socjal na przykład i kilka innych rzeczy znieść, i oprzeć sie na działalności charytatywnej. Już to widzę, jak z 'pańskiego' stołu kapią okruchy dla On, a oni nie wezmą, bo im Korwin każe w domach siedzieć. Taniej wyniesie jak pewnie obliczył?
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-25 19:39

>Tak więc moja rada, Iota<


A mnie się tak jakoś wydaje, że Iota rad nie potrzebuje! To poukładana i logiczna osoba :-)  Na forum od wielu lat zagląda no i teraz przyszła wszechwiedząca i oceniająca w-zet, no i masz..."babo placek" :-( "Iota do "poprawki" ;-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-06-25 20:32
Milion złotych na taśmach "Wprost"

>Najbardziej zadowoleni z afery taśmowej mogą być udziałowcy Platformy Mediowej Point Group. Kurs notowanego na giełdzie wydawcy "Wprost" rośnie od ujawnienia informacji o podsłuchach.
>Od początku czerwca kurs PMPG zyskał już blisko jedną trzecią swojej wartości. Gdy na początku czerwca za jeden walor płacono 0,30 zł, to dziś jest to już 0,39 zł. Największy wzrost zanotowano oczywiście chwilę po ujawnieniu nagrań.
>Co ciekawe chwilę przed wybuchem afery taśmowej akcje spółki zaczął skupować Michał M. Lisiecki. Biznesmen jest głównym udziałowcem PMPG. Obecnie należy do niego już ok. 60 proc. spółki. W dniach między 9 a 16 czerwca kupił w sumie 235 tys. akcji wartych 87 tys. zł. To suma niezbyt duża, bo cała spółka wyceniana jest na ok. 40 mln zł.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-25 21:54
Każdy poukładany i logiczny człowiek czyta rady z uwagą, tym bardziej rady pisane życzliwie, nawet gdy napisane zostały trochę odruchowo. Potem może się z argumentacją zgodzić, albo i nie.
Natomiast człowiek Twojego pokroju sypie piasek w tryby i myśli, że nikt tego nie zauważy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-25 23:56
W-zetko...
Tu masz rację, że dobrze poukładani i logiczni ludzie czytają rady...
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-29 11:37
Oprócz ciebie :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 142) (3707310 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill