www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZUS czy OFE . Emerytury częściowe. co o tym sądzicie ? (3938 - wyświetleń)
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-05 15:44
Mamy wiele wpisów ogólnych. To tutaj konkretny
temat. Bez wpisów o pogodzie :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-05 16:38 Zmieniony 2014-06-05 16:41
Różni państwo od wyliczeń wskazują, że różnica w stopie zwrotu pieniędzy w ZUS i OFE nie będzie duża, nawet zakładając, że OFE będzie się dobrze wiodło (m.in. dlatego, że 10 lat przed przejściem na emeryturę, nawet środki zadeklarowane jako OFE będą przepływały do ZUS, a w ogóle OFE odpowiada tylko za małą część emerytury). Rożnicę istotną te procenty pewnie będą robić przy bardzo wysokich emeryturach, ale kto ma wysoką emeryturę ten mniej musi liczyć złotówki.

A tak po prawdzie, moje pokolenie i ci młodsi prawdopodobnie emerytury anu stąd ani stamtąd nie zobaczy, bo żeby była emerytura muszą być młodzi, którzy na starszych pracują (i jest to dla nich na tyle małe obciążenie, że się nie zbuntują), aktualnie zaś jest odwrotnie - jest coraz więcej starszych, a coraz mniej młodszych. Politykę można zmieniać nawet raz na miesiąc, ale nowego pokolenia się nagle w kilka lat nie "załatwi".

Z mojego punktu widzenia, właściwie wszystko jedno.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-05 17:18 Zmieniony 2014-06-05 17:37
Teraz z info TVP . Mozna iść na emeryturę częściowa 50% 
nadal pracowac na 1/2 etatu.
Ale trzeba spełnic warunki wieku i lat pracy?
Edit
To samo pisalem Rogalowi na jego GUS owe wywody.
Nadrzędny - Autor andrzej1964 Dodany 2014-06-22 07:26
to wielkie oszustwa, ponoć nic nie warte i tak wielkich emerytur nie będzie. Czytałem, że z OFE wypisać się nie można, a co dalej?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-26 05:20
Emerytur nie będzie. Niczego nie będzie

>"Wprost" nie przestaje publikować zapisów z nielegalnie nagranych rozmów polityków. Jeden z nich pokazuje, że nawet wiceminister naszego rządu nie wierzy w polski system emerytalny. Za 30 lat świadczenia będą na "wegetacyjnym" poziomie i władza to wie, ale nie przeszkadza im w zmuszaniu Polaków do uczestniczenia w niewydajnym systemie.
>Jak wynika z zapisu rozmowy opublikowanej przez "Wprost" zarówno Wawrzynowicz jak i Gawłowski uważają, że warto inwestować w nieruchomości, bo nie wierzą w polski system emerytalny. Najaktywniejszy jest w tym momencie Wawrzynowicz.
>- Za 30 lat będzie kompletnie rozjebany system emerytalny. Nie będzie istniał w takim sensie, jak dzisiaj istnieje. I wszyscy będziemy otrzymywać emeryturę 700 zł, 900, 1200, czyli taką żeby przeżyć, natomiast absolutnie umożliwiającą wegetację. (...) Bo to jest ten problem taki właśnie, który ja mam z tymi emeryturami. Że ja nie wierzę, że to dojedzie - cytuje słowa byłego polityka "Wprost".


Nie sądzę, aby w OFE było inaczej, a może nawet być jeszcze gorzej.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-26 06:44
Lecz majątki polityków pozostaną, wciąż rosnąć i rosnąć. A Renciści i Emeryci to nie ludzie, to zbyteczny bagaż poprodukcyjny tychże polityków. Ot i mamy zieloną wyspę. Smutne,  zważywszy na chorych i starszych ludzi, którzy już są pozostawieni sami sobie. Teraz zabrać Im wszystko doreszty? To granda. Jednak na kosmiczne dochody decyzyjnych pieniądze są. No i już jest rozwiązanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZUS czy OFE . Emerytury częściowe. co o tym sądzicie ? (3938 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill